Parlamentārā sekretāre: Austrumu partnerībai jāturpina būt ES prioritātei


foto;Ārlietu ministrija
17. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica tikās ar Ungārijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Žoltu Nēmetu (Zsolt Németh) un komisijas pārstāvjiem. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Ungārijas divpusējās attiecības, kā arī aktuālie Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas jautājumi.

Z. Kalniņa–Lukaševica pozitīvi novērtēja abu valstu aktīvo politisko dialogu, kā arī ciešo sadarbību aizsardzībā un ekonomikā. Parlamentārā sekretāre pateicās par Ungārijas iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, gan piedaloties gaisa telpas patrulēšanā reģionā, gan līdzās pārējām Višegradas valstīm nosūtot bruņotos spēkus rotācijās uz Baltijas valstīm.

Pārrunājot sadarbību Eiropas Savienībā, sarunas partneri bija vienisprātis, ka Austrumu partnerība jāturpina uzturēt augstu ES darbakārtībā. “Gaidāmajam Austrumu partnerības samitam jākoncentrējas uz Rīgas samita lēmumu ieviešanu, un jāstiprina ES atbalsts Austrumu partnerības valstīm”, uzsvēra Z. Kalniņa–Lukaševica. Savukārt Ž. Nēmets apliecināja, ka Austrumu partnerība būs viena no prioritātēm, Ungārijai prezidējot Višegradas valstu grupā no šī gada 1. jūlija.

Tāpat ar Ungārijas parlamentāriešiem tika pārrunāti jautājumi par ES vienotību Brexit sarunu procesā, kā arī drošības politikas un starptautiskās tirdzniecības jautājumi.

Latvijā Ungārijas deputāti uzturas no 16. līdz 18. maijam un vizītes laikā tiekas arī ar Saeimas Ārlietu komisijas pārstāvjiem, Saeimas deputātu grupu sadarbībai ar Ungārijas parlamentu. Tāpat deputātiem plānotas tikšanās Aizsardzības ministrijā un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana