Latvijas konsulāro amatpersonu mācību darba kārtībā šogad konsulāro krīžu aktualitātes


foto;Ārlietu ministrija
18. un 19. aprīlī Rīgā mācībās tiekas Latvijas konsulārās amatpersonas, lai pārrunātu aktualitātes konsulārajā darbā.

 Mainīgā drošības situācija mūsdienu pasaulē nosaka arī konsulu ikdienas darba aktualitātes, tādēļ šogad uzsvars mācību darba kārtībā likts uz konsulāro krīžu aktualitātēm, stratēģiskās komunikācijas lomu konsulārajā darbā un efektīvu komunikāciju ar klientu krīzes situācijās. Līdztekus tiks aplūkotas arī aktualitātes personu apliecinošu dokumentu izsniegšanā, nepilngadīgo tiesību un interešu aizsardzībā, kā arī vīzu jomā.

Šogad mācībās piedalās 55 ārlietu dienesta darbinieki, kuri jau veic konsulārās funkcijas Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, kā arī tie, kuriem šovasar plānota rotācija. Lekcijas lasīs eksperti no Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Tieslietu ministrijas, Juridiskās palīdzības administrācijas, Labklājības ministrijas, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra un Valsts administrācijas skolas.

Mācības konsulārajām amatpersonām notiek kopš 1995. gada un ir kļuvušas par tradīciju, ļaujot nodrošināt informācijas un pieredzes apmaiņu, kā arī pārrunāt aktualitātes konsulārajā jomā.

Konsulārās amatpersonas nodrošina Latvijas valstspiederīgo tiesību un interešu aizstāvību ārvalstīs, kā arī virkni pakalpojumu, kas Latvijā ir dažādu institūciju kompetencē, piemēram, pasu izsniegšanu, pilsonības jautājumus, notariālo darbību veikšanu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana