E. Rinkēvičs pauž atbalstu jaunā ANO ģenerālsekretāra prioritātēm


foto;Ārlietu ministrija
11. janvārī Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu (António Guterres).

E. Rinkēvičs apsveica A. Gutērrešu ar stāšanos amatā un pauda atbalstu ģenerālsekretāra izvēlētajām darbības prioritātēm – miera un drošības stiprināšanai, ilgtspējīgas attīstības veicināšanai un ANO vadības reformām. Savukārt ANO ģenerālsekretārs augstu novērtēja Latvijas aktīvo iesaisti ANO un citās starptautiskajās organizācijās.

Pārrunājot Ukrainas konfliktu, abas puses bija vienisprātis, ka tā risināšanai jāpaliek starptautiskajā darba kārtībā un jāveicina Minskas vienošanās pilnīga īstenošana. Vienlaikus E. Rinkēvičs pauda bažas par Krimas tatāru situāciju un aicināja ANO aktīvi iesaistīties tās risināšanā.

Tāpat E. Rinkēvičs un A. Gutērrešs bija vienisprātis, ka ANO un reģionālajām organizācijām jāstrādā pie iesaldēto konfliktu Kalnu Karabahā, Piedņestrā, Dienvidosetijā un Abhāzijā noregulējuma.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī Sīrijas konfliktu, tostarp gaidāmās sarunas Astanā, paužot cerību, ka tās dos ieguldījumu ANO vadītajā miera sarunu procesā.

Tikšanās noslēgumā E. Rinkēvičs uzaicināja A. Gutērrešu vizītē uz Latviju.

Uzziņai

Antoniu Gutērrešs uzsāka pildīt ANO ģenerālsekretāra pienākumus 2017. gada 1. janvārī. No 1995. gada līdz 2002. gadam A. Gutērrešs bija Portugāles premjerministrs, bet no 2005. gada līdz 2015. gadam – ANO augstais komisārs bēgļu jautājumos.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana