Ziņas | Latvija | Politika


Seulā notiekošajās Baltijas valstu un Korejas Republikas politiskajās konsultācijās puses pārrunā ciešāku sadarbību

21. martā Seulā norisinājās otrās Baltijas valstu un Korejas Republikas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, kurās puses apsprieda divpusējos sadarbības jautājumus, situācijas attīstību Āzijā un Eiropā, kā arī sadarbību globālo jautājumu risināšanā. Tāpat Ārlietu ministriju pārstāvji vienojās par formāta turpmākajiem plāniem.

Ārlietu ministrijā ar uzņēmējiem apspriež CETA sniegtās iespējas sadarbībai ar Kanādu

21. martā notika Ārlietu ministrijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) kopīgi organizēts seminārs, kurā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) uzņēmējus informēja par Kanādas un ES Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) un tā radītajām biznesa iespējām Latvijas uzņēmējiem, valsts atbalstu jauno tirgu apgūšanā, kā arī plānotajām tirdzniecības misijām.

ES pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas pārvietotas četrpadsmit personas

Pirmdien, 20. martā, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas četrpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā desmit nepilngadīgi bērni.

Valsts sekretārs ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu kolēģiem Oslo aktualizē reģionālās drošības...

Valsts sekretārs ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu kolēģiem Oslo aktualizē reģionālās drošības sadarbības nozīmi.


16. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) valsts sekretāru sanāksmē Oslo, kurā amatpersonas pārsprieda drošības situācijas izmaiņas reģionā un kopīgu rīcību NATO aizsardzības stiprināšanā, kā arī sadarbības padziļināšanu ar Somiju un Zviedriju. Tāpat tika apspriesti infrastruktūras attīstības projekti, lai Baltijas valstis pilnvērtīgi integrētos reģionālajā enerģētikas tirgū un tādējādi stiprinātu enerģētikas drošību.

Valsts prezidents pārrunā Latvijas un Azerbaidžānas ekonomiskās sadarbības iespējas

Latvijai un Azerbaidžānai jāizmanto visas iespējas pastiprināt abu valstu ekonomisko sadarbību, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien darba vizītes laikā Baku tiekoties ar Azerbaidžānas augstākajām amatpersonām.

Valsts prezidents aicina ievērot starptautisko tiesību principus konfliktu risināšanā

Konflikti pasaulē ir jārisina miermīlīgi, balstoties uz vispārēji atzītiem starptautisko tiesību principiem, tajā skaitā uz teritoriālās vienotības principu, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ceturtdien uzstājoties 5. Globālā Baku foruma darba sesijā "Starptautisko attiecību nākotne".

E. Rinkēvičs: Sarunās par Eiropas nākotni jāņem vērā Eiropas Ekonomikas zonas valstis

14. un 15. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vizītē apmeklēja Lihtenšteinas Firstisti, kur tikās ar Viņa Augstību Lihtenšteinas Kroņprinci Āloisu (Seine Durchlaucht Erbprinz Alois von und zu Liechtenstein), Lihtenšteinas premjerministru Adrianu Hasleru (Adrian Hasler) un Lihtenšteinas ārlietu, izglītības un kultūras ministri Dr. Aurēliju Friku (Dr. Aurelia Frick).

Ministru kabinets apstiprina Latvijas attīstības sadarbības politikas plānu 2017. gadam

14. martā Ministru kabinets apstiprināja Ārlietu ministrijas sagatavoto Attīstības sadarbības politikas plānu 2017. gadam. Plāns ir izstrādāts, lai veicinātu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu, un nosaka konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam praktiskai ieviešanai.

Valsts prezidents: bērnunamiem ir jāpaliek pagātnē

"Valstij un pašvaldībām jāsniedz ģimenēm nepieciešamais atbalsts, lai ikviens bērns bez izņēmuma varētu uzaugt ģimenē. Bērnunamiem ir jāpaliek pagātnē", uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 14. martā tiekoties ar tiesībsargu Juri Jansonu.

Valsts prezidents: Latvijai jāstiprina sadarbība ar Āfrikas valstīm

Meklējot jaunus eksporta tirgus, Latvija ir ieinteresēta paplašināt sadarbību ar Āfrikas valstīm, tostarp Namībiju. To šodien, akreditējot nākamo Namībijas Republikas vēstnieku Latvijā Boniju Haufiku (Bonny L. Dumeni Tuufilwa Haufiku) apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja