Ziņas | Latvija | Politika


Pacels karogus barikāžu aizstāvju atceres dienā

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, 20. janvārī, Rīgā pie pašvaldības ēkām pacels valsts karogus.

Iekšlietu ministrijas vadība godinās 1991.gada barikāžu dalībniekus

Pirmdien, 20.janvārī, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole, valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un iekšlietu dienestu vadība piedalīsies 1991.gada barikāžu atcerei veltītajos pasākumos, kā arī tiksies ar barikāžu dalībniekiem.

Valsts prezidents: Horvātijas prioritātes ES Padomē ir būtiskas arī Latvijai

Valsts prezidents Egils Levits šodien piedalījās Eiropas Savienības (ES) Padomē prezidējošās valsts Horvātijas rīkotajā sanāksmē ar ES dalībvalstu un kandidātvalstu vēstniekiem, akcentējot Latvijas atbalstu Horvātijas pirmās prezidentūras ES Padomē galvenajām prioritātēm.

Varšavā uzsver Polijas neatsveramo ieguldījumu Latvijas valstiskuma nostiprināšanā

2020. gada 17. janvārī Varšavā notiek Latvijas un Polijas attiecību simtgadei veltīta starptautiska zinātniska konference "Polija-Latvija, diplomātisko un militāro attiecību 100 gadi". Konferences dalībnieku redzeslokā ir Latvijas un Polijas attiecības gadsimtu griezumā, abu valstu ciešā sadarbība Latvijas Neatkarības karā, īpašu uzmanību veltot Latgales atbrīvošanas cīņām, kurās militāro atbalstu Latvijai sniedza Polijas karavīri.

Latvijas un Maldīvijas ārlietu ministri pārrunā abu valstu praktiskās sadarbības iespējas

2020. gada 14. janvārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Indijas galvaspilsētā Ņūdeli tikās ar Maldīvijas Republikas ārlietu ministru Abdullu Shahidu, lai pārrunātu abu valstu abu valstu attiecības un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Latvijas ārlietu ministrs tiekas ar Indijas Republikas premjerministru

Turpinot darba vizīti Indijā, 2020. gada 15. janvārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Indijas Republikas premjerministru Narēndru Damodardasu Modi (Narendra Modi) un Indijas Republikas parlamenta Ārlietu komitejas vadītāju Premu Prakaši Čaudharu (Prem Prakash Chaudhary). Amatpersonas pārrunāja abu valstu politisko dialogu un starptautisko attiecību aktualitātes.

Valsts prezidents: barikāžu notikumu atmiņu saglabāšanai ir nepieciešama valstiska iesaiste

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 13. janvārī, apmeklēja 1991. gada barikāžu muzeju, kur aplūkoja muzejā izvietoto ekspozīciju, kā arī tikās ar 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu muzeja attīstības iespējas, kā arī gaidāmos barikāžu 30. gadskārtas pasākumus.

Parakstu vākšana ārvalstīs tautas nobalsošanas ierosināšanai

Ārlietu ministrija informē, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir izsludinājusi parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta 2019. gada 23. decembrī apturēto likumu "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" un "Grozījums likumā "Par pašvaldībām"" atcelšanu. Parakstu vākšana notiks no 2020. gada 16. janvāra līdz 14. februārim.

Valsts prezidenta Egila Levita runa Satversmes tiesas Jaunā gada atklāšanas svinīgajā sēdē

Ļoti cienītā Satversmes tiesas priekšsēdētājas kundze!

Augsti godātie tiesneši!

Augsti godātie Latvijas konstitucionālo orgānu pārstāvji!

Edgars Rinkēvičs Latvijā uzņem Ungārijas ārlietu un tirdzniecības lietu ministru Pēteru Sījārto

2020. gada 10. janvārī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības lietu ministru Pēteru Sījārto (Péter Szijjárto), kurš Latvijā bija ieradies īsā darba vizītē. Ministri pārrunāja Latvijas un Ungārijas divpusējās attiecības, drošības politikas un ekonomiskās sadarbības jautājumus, kā arī Eiropas Savienības (ES) un kaimiņu valstu attiecību aktualitātes.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli