Ziņas | Latvija | Politika


Egils Levits Latvijas–Vācijas attiecības vērtē labvēlīgi

Valsts prezidents Egils Levits šodien Berlīnē tikās ar Vācijas Federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru.

Valsts prezidents: jāveido droša un demokrātiska vide Eiropas nākamajām paaudzēm

Valsts prezidents Egils Levits, šodien tiekoties ar Bundestāga prezidentu Dr. Volfgangu Šoibli, atzinīgi izteicās par Latvijas–Vācijas divpusējām attiecībām un augsti novērtēja Dr. Volfganga Šoibles, kā politiķa un domātāja, lomu Vācijas apvienošanā un Eiropas kopīgā demokrātiskā ikdienā.

Valsts prezidents Berlīnē ar amatpersonām un medijiem runās par Eiropas nākotni un Latvijas–Vācijas divpusējām attiecībā

Valsts prezidents Egils Levits piektdien, 16. augustā, dosies uz Vāciju, lai tās galvaspilsētā Berlīnē ar Vācijas amatpersonām un medijiem pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības nākotnes un Eiropas drošības izaicinājumus.

ES novērošanas misiju Gruzijā turpinās pulkvedis Raitis Tiliks

Otrdien, 13. augustā, Ministru kabinets atbalstīja Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, pulkveža Raita Tilika, dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā līdz 2020. gada 16.septembrim.

Valsts prezidents: Latvijas Jūras spēkiem ir nozīmīga loma valsts aizsardzības spēju stiprināšanā

9. augustā, godinot Latvijas armijas Kara flotes simtgadi, Rīgas jūras līcī notika militāro kuģu parāde, kuru pirmo reizi savas prezidentūras laikā pieņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidents: drukāto mediju pieejamība visā Latvijā ir demokrātijas jautājums

Valsts prezidents Egils Levits šodien sarunā ar Latvijas Preses izdevēju asociācijas pārstāvjiem Guntaru Kļavinski un Māri Anču izteica stingru atbalstu tam, lai visā Latvijā cilvēkiem par saprātīgu cenu būtu pieejami drukātie mediji, un tas ir konstitucionāls jautājums. "Sarunā ar lēmumu pieņēmējiem es stingri norādīšu, ka šis nav komerciāls jautājums, bet gan Latvijas kopējās informatīvās telpas jautājums un konstitucionāls jautājums," sacīja E. Levits.

Valsts prezidents: lepojos ar mūsu Nacionālajiem Bruņotiem spēkiem

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, lai apspriestos par dažādiem Latvijas aizsardzības tematikas jautājumiem. Sarunā E.Levits un augstu novērtēja Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) spējas un sadarbību ar partnervalstīm un sabiedroto spēkiem, paužot lepnumu par Latvijas NBS.

E.Rinkēvičs sarunā ar Somijas ārlietu ministru: mūsu pilsoņa atbrīvošana no aizturētā tankkuģa ir Latvijas prioritāte

2019.gada 30.jūlijā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto (Pekka Haavisto), kurš darba vizītē viesojās Rīgā. Abu ministru sarunā dominēja aktuālās situācijas apspriešana saistībā ar šā gada 19.jūlijā Irānas varasiestāžu aizturēto tankkuģi "Stena Impero", kura apkalpē ir arī viens Latvijas pilsonis.

Aprit 100 gadu kopš Ārlietu dienesta izveidošanas

2019. gadā Latvijas ārlietu dienestam aprit 100. gadadiena. Mūsu diplomātu darbs allaž ir bijis cieši saistīts ar Latvijas valsts likteni. Jau nākamajā dienā pēc Latvijas Republikas proklamēšanas Latvijas Tautas padome apstiprināja pirmo Latvijas pagaidu valdību, kurā Zigfrīdam Annai Meierovicam bija uzticēts ārlietu ministra amats.

Edgars Rinkēvičs tiekas ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko

2019. gada 26. jūlijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā darba vizītes laikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas Republikas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Amatpersonas pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, tostarp sadarbību ekonomikā, Eiropas Savienības (ES) sadarbību ar Baltkrieviju un drošības politikas jautājumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli