Ziņas | Latvija | Politika


Valsts prezidents: svarīga NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana un ciešāka NATO iesaiste cīņā...

Valsts prezidents: svarīga NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana un ciešāka NATO iesaiste cīņā pret terorismu

Kipras vēstnieks atvadu vizītē pie valsts sekretāra uzsver Latvijas un Kipras savstarpējās sadarbības nozīmi

24. maijā Kipras ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Andrejs Kakuris (Andreas Kakouris) ieradās atvadu vizītē pie valsts sekretāra Andreja Pildegoviča.

Latvijas–Krievijas konsulārajās konsultācijās apliecina pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu...

Latvijas–Krievijas konsulārajās konsultācijās apliecina pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu tālāku vienkāršošanu.

24. maijā Maskavā notika Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju konsulāro dienestu konsultācijas, lai apspriestu aktualitātes vīzu izsniegšanas un konsulārās palīdzības jomā.

Valsts prezidents aicina stiprināt ekonomisko sadarbību ar Indiju

Latvijas un Indijas dialogs attīstās sekmīgi, apliecinot abu valstu ieinteresētību sadarbības nostiprināšanā, tai skaitā augsta līmeņa vizīšu apmaiņā, šodien teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas pilī tiekoties ar Indijas Republikas ārlietu valsts ministru Mobušaru Džavedu Akbaru.

Edgars Rinkēvičs pauž atbalstu Latvijas dalībai Eiropas Kodolpētījumu organizācijā

23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (European Organization for Nuclear Research, CERN) delegāciju un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem un apliecināja Ārlietu ministrijas apņemšanos veicināt Latvijas virzību pilntiesīgai dalībai šajā organizācijā. Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra CERN nozīmi ne tikai fundamentālo pētījumu jomā, kas dotu iespējas sekmēt Latvijas zinātnes attīstību, bet arī praktiskas sadarbības iespējas Latvijas uzņēmējiem ar CERN - vienu no nozīmīgākajiem inženiertehnisko pakalpojumu un datorskaitļošanas ārpakalpojumu iepircējiem Eiropā. Ministrs atzina, ka Latvijai vēl veicams nozīmīgs darbs, lai izveidotu elementārdaļiņu fizikas pētniecības nozari un šim nolūkam aicināja Latvijas akadēmiskās organizācijas uz ciešāku savstarpējo sadarbību.

Valsts prezidenta vizīte Dānijā stiprina sadarbību drošības un kultūras jomā

"Latviju un Dāniju vieno cieša divpusējā sadarbība, un abām valstīm vienmēr ir bijis līdzīgs viedoklis par to, kā veicināt Ziemeļeiropas reģiona drošību un izaugsmi," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, otrdien vizītes laikā Kopenhāgenā tiekoties ar Viņas Majestāti Dānijas karalieni Margrētu II. Tikšanās laikā apspriesta abu valstu sadarbība drošības jautājumos, kā arī nozīmīgu kultūras projektu īstenošana, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei.

Valsts sekretārs Londonā pārrunā drošības un ekonomikas jautājumus

19. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Londonu un tikās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Seru Saimonu Makdonaldu (Sir Simon McDonald), kā arī Ķīnas tirdzniecības kameras pārstāvjiem Londonā.

Briselē notiks ES Vispārējo lietu padomes sanāksme 27 dalībvalstu formātā

22. maijā Briselē Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas notiks 27 dalībvalstu sastāvā, Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumus

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas veiktos ballistisko raķešu izmēģinājumus. Šāda provokatīva un bezatbildīga Ziemeļkorejas rīcība klaji pārkāpj vairākas ANO Drošības Padomes (ANO DP) rezolūcijas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas ierobežošanu un izbeigšanu, kā arī palielina spriedzi reģionā un rada aizvien pieaugošus draudus starptautiskajai drošībai.

ES Ārlietu padome apstiprina jauno attīstības sadarbības politiku

19. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē. Darba kārtības galvenās tēmas bija ES attīstības sadarbības politikas apstiprināšana, ES attiecības ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstīm pēc 2020. gada un pēdējā laika lielākās humanitārās krīzes.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma