Ziņas | Latvija | Politika


Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības atvēršana Latvijā intensificēs divpusējās attiecības

19. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar pirmo Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nozīmēto vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Obaidu Ali Al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani), kas ministram iesniedza akreditācijas vēstuļu kopijas.

Latvijas un Luksemburgas ārlietu ministri atzinīgi novērtē ciešo Baltijas un Beniluksa valstu sadarbību

17. janvārī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzņēma Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), kas Latvijā bija ieradies oficiālā vizītē.

Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome saskaņo Attīstības sadarbības politikas 2017. gada plānu

13. janvārī Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes sēdē Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica padomes locekļus iepazīstināja ar Attīstības sadarbības politikas plānu 2017. gadam, kas izstrādāts, lai veicinātu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu, un paredz konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam ieviešanā.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs piedalīsies Starptautiskā konferencē par Tuvo Austrumu miera procesu

15. janvārī Parīzē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Francijas rīkotā starptautiskā konferencē par Tuvo Austrumu miera procesu. Konferences mērķis ir paust starptautiskās sabiedrības atbalstu Izraēlas un palestīniešu miera sarunu atsākšanai un divu valstu risinājumam, ievērojot pušu intereses.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina trīs nolēmumus lietās pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 12. janvārī pasludināja spriedumu lietā Kirins pret Latviju un lēmumus lietās Svārpstons un citi pret Latviju un S.N. un T.D. pret Latviju.

Politiskais direktors A. Pelšs diskutē par ES ārlietu prioritātēm ...

Politiskais direktors A. Pelšs diskutē par ES ārlietu prioritātēm – kaimiņvalstu stabilizāciju un attīstību, konfliktu risināšanu, migrācijas mazināšanu


11. un 12. janvārī Valetā, Maltā, norisinās ES valstu politisko direktoru neformālā sanāksme, kurā piedalās Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Tajā amatpersonas diskutē par ES attiecībām ar Ēģipti, notikumu attīstību Sīrijā un Lībijā, kā arī izvērtē aktuālo situāciju Dienvidkaukāzā un Korejas pussalā. Viena no šī gada ES prioritātēm būs arī sadarbības stiprināšana ar Austrumu partnerības valstīm.

Valsts prezidents: Latvijai un Lietuvai jāstiprina sadarbība drošības jomā

Latvija un Lietuva ir cieši partneri un sabiedrotie, ko vieno kopīgs redzējums reģiona drošības stiprināšanā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien Rīgas pilī tiekoties ar Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis).

E. Rinkēvičs aicina Kazahstānu stiprināt ekonomisko sadarbību ar Latviju

10. janvārī ANO Drošības padomes atvērto debašu laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Kazahstānas ārlietu ministru Kairatu Abdrakhmanovu (Kairat Abdrakhmanov).

E. Rinkēvičs pauž atbalstu jaunā ANO ģenerālsekretāra prioritātēm

11. janvārī Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu (António Guterres).

Ārlietu ministrs nosoda Afganistānā notikušo teroraktu

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs stingri nosoda 10. janvārī Afganistānas galvaspilsētā Kabulā notikušo teroraktu, kur divu teroristu pašnāvnieku radītu sprādzienu rezultātā pie parlamenta ēkas bojā gāja vairāk nekā 23 cilvēku un vēl vairāk nekā 20 tika ievainoti.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss