Ziņas | Latvija | Politika


Valsts prezidents pauž nožēlu par Saeimas balsojumu

Valsts prezidents pauž nožēlu par Saeimas lēmumu noraidīt likumprojektu "Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem".

Zanda Kalniņa-Lukaševica: No CETA iegūs Latvijas preču ražotāji un pakalpojumu sniedzēji

21. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Kanādas vēstnieku Alēnu Osēru (Alain Hausser) un pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (CETA) pagaidu piemērošanas uzsākšanu. Sarunā Z. Kalniņa-Lukaševica un A. Osērs pauda gandarījumu par CETA pagaidu piemērošanas uzsākšanu un atzīmēja, ka uzlabotie tirgus nosacījumi veicinās Latvijas un Kanādas divpusējo tirdzniecību.

Valsts prezidents ANO Ģenerālajā Asamblejā: jāsaglabā stingra nostāja attiecībā uz noteikumos balstītu drošības kārtību

"Mums ir jāsaglabā stingra nostāja attiecībā uz noteikumos balstītu drošības kārtību Eiropā. Jaunu konfliktu novēršanai ļoti būtiska ir pašreizējo konfliktu atrisināšana," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, trešdien 20. septembrī uzrunājot ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesiju Ņujorkā, ASV.

Valsts prezidents: globālos izaicinājumus vides jomā varam pārvarēt tikai saskaņoti un koordinēti rīkojoties

"Globālie izaicinājumi vides jomā sniedzas tālu pāri valstu robežām. Vienīgais veids, kā tos pārvarēt, ir rīkoties saskaņoti un koordinēti," uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc dalības Pasaules vides pakta samitā, kas norisinājās 2017. gada 19. septembrī Ņujorkā, ASV.

Ārlietu ministrs tiekas ar Amerikas ebreju organizācijas pārstāvjiem

19. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā tikās ar Amerikas ebreju organizāciju pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas un ASV attiecības, transatlantisko sadarbību, Latvijas un Izraēlas attiecības un starptautisko attiecību aktuālos jautājumus - Lielbritānijas izstāšanās procesu no Eiropas Savienības jeb Brexit un situāciju Tuvajos Austrumos.

Nosaka jaunu kārtību paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanai un noteikšanai

Otrdien, 19.septembrī, Ministru kabinets (MK) pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos MK noteikumus "Paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanas un noteikšanas, kā arī civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas plānošanas un īstenošanas kārtība", kuros precizētas tiesību normas saistībā ar paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanu, noteikšanas kritērijiem un dokumentācijas izstrādāšanu.

Ārvalstu vēstnieki reģionālajā braucienā apmeklēs Vidzemi

20. septembrī Latvijā akreditētie ārvalstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki dosies ikgadējā reģionālajā braucienā un šoreiz apmeklēs Vidzemi. Šo braucienu tradicionāli rīko Ārlietu ministrija, un šogad tajā piedalās valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna un Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava. Vēstnieki gūs ieskatu par ekonomiskās sadarbības iespējām šajā reģionā, kā arī iepazīs tā kultūrvēsturi.

Latvijas un Omānas ārlietu ministri paraksta Saprašanās memorandu par divpusējām politiskām konsultācijām

18. septembrī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 72. sesijas laikā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā tikās ar Omānas ārlietu ministru Jusufu bin Alavi bin Abdullahu (Yusuf bin Alwi bin Abdullah), un tikšanās laikā abas puses parakstīja Saprašanās memorandu par divpusējām politiskām konsultācijām.

Edgars Rinkēvičs aicina Indiju atvērt vēstniecību Latvijā

18. septembrī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 72. sesijas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Indijas ārlietu ministri Sušmu Svaradžu (Sushma Swaraj), lai pārrunātu abu valstu politisko un ekonomisko sadarbību, kā arī sadarbību starptautiskajās organizācijās.

CVK reģistrē parakstu vākšanai atkārtoti iesniegto likumprojektu par grozījumu tautas nobalsošanas likumā atcelšanu

Rīga, 18. septembris: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja parakstu vākšanai biedrības "Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā" (APPL) jau ceturto reizi iesniegto likumprojektu, ar kuru biedrība rosina atcelt 2012. gada 8. novembra grozījumus likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"

Aktuālās ziņas