Ziņas | Latvija | Politika


Diskusijā aktualizē tiesu varas izaicinājumus

"Nokavēta taisnība bieži vien ir tā pati netaisnība," norādot uz vienu no problēmām Latvijas tiesu sistēmā, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis un turpināja: "Tiesu sistēmai jārada drošības sajūta. Tā sajūta, kas rodas no pārliecības, ka netiks pieļauta krāpšanās uz taisnīguma rēķina."

Atklājot otro diskusiju ciklā "Tiesu varas aktuālie jautājumi: iespējas un izaicinājumi", Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja domāt to, cik daudz sabiedrība maksā par tiesu sistēmas smagnējumu, paviršībām un kļūdām. "Efektīvu un ātru tiesas aizsardzību sagaida ikviens mūsu valsts iedzīvotājs un sabiedrība kopumā. Tas ir svarīgi gan uzņēmējdarbības veicināšanai Latvijā, gan ārvalstu investīciju piesaistei," teica Valsts prezidents.

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs sola turpināt aktīvu Latvijas iesaisti Eiropas Savienības...

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs sola turpināt aktīvu Latvijas iesaisti Eiropas Savienības un Centrālāzijas sadarbībā

2018. gada 18. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja augsta līmeņa diskusiju "Eiropas Savienības un Centrālāzijas attiecību stiprināšana un aktivizēšana". Tas bija pirmais Eiropas Savienības (ES) projekta izveidotā konsorcija "SEnECA" ("Strengthening and Energizing EU – Central Asia relations") organizētais publiskais pasākums. Projekta mērķis ir panākt ES un Centrālāzijas pētnieku, politikas veidotāju sadarbības tīkla izveidi, kā arī sniegt priekšlikumus ES un Centrālāzijas attiecību stiprināšanai.

Par godu Latvijas simtgadei noritējusi Brīvības mēneša atklāšana

Maijā visā Latvijā gaidāma plaša valsts simtgadei veltīta norišu programma, stiprinot un godinot mūsu valsts pamatvērtību – brīvību. Tāpēc Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties savas personīgās un valsts brīvības atzīmēšanā, "ienesot" svinības ikvienā mājā un pilsētā ar Balto galdautu svētkiem 4. maijā.

Ārlietu ministrs aicina Eiropas Komisiju un Poliju uz atvērtām un konstruktīvām sarunām par likuma varas jautājumiem

2018. gada 17. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ministri diskutēja par prezidentūras izstrādāto kompromisa priekšlikumu Eiropas Parlamenta Vēlēšanas likumam un likuma varas jautājumiem Polijā.

Pieteikties pasta balsošanai ārvalstīs 13.Saeimas vēlēšanās varēs 16 pārstāvniecībās

Rīga, 17. aprīlis: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien atbalstīja Ārlietu ministrijas priekšlikumu par 13.Saeimas vēlēšanu iecirkņu, kuros varēs balsot arī pa pastu, izveidošanu 16 Latvijas Republikas vēstniecībās.

Valsts prezidents akreditē Islandes, Kolumbijas un Ganas vēstniekus

Otrdien Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā darbam Latvijā akreditēja Islandes, Kolumbijas un Ganas vēstniekus.

Profesors: Valsts pārvaldē nedarbojas copy – paste princips

Pavisam nesen Saeimas Juridiskā komisija, piekrītot Valsts prezidentam, saglabāja strīdīgo normu tiesu varas likumā, kas paredz, ka viena un tā pati persona varēs būt apgabaltiesas priekšsēdētājs un rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētājs ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas. Par to, kā ir labāk, ierobežots vai neierobežots amata ieņemšanas laiks, plaši tiek diskutēts ne tikai tiesu sistēmā, bet arī izglītības, medicīnas un valsts pārvaldes jomā kopumā. Vieni iestājas pret mākslīgi noteiktiem termiņiem, citi meklē veidus, kā garantēt jaunu cilvēku ieplūšanu pārvaldē, vēl citi – uzsver, ka mums jādara tā, kā tiek darīts citviet Eiropā.

Valsts sekretārs un nākamais Kolumbijas vēstnieks uzsver divpusējo attiecību dinamiku

2018. gada 16. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar nākamo Kolumbijas nerezidējošo vēstnieku Latvijā Havjeru Dario Igeru Anhelu (Javier Dario Higuera Angel), kurš ieradies Rīgā trīs dienu akreditācijas vizītē.

Ārlietu ministrs atbalsta lielāku finansējuma piešķiršanu kopējai Eiropas Savienības ārpolitikai...

Ārlietu ministrs atbalsta lielāku finansējuma piešķiršanu kopējai Eiropas Savienības ārpolitikai un aizsardzībai, bet ne uz kohēzijas un tiešmaksājumu politiku rēķina

16. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā tika diskutēts par situāciju Sīrijā, tostarp ķīmisko ieroču izmantošanu Dumas pilsētā, ES–Krievijas attiecībām, īpaši pēc Krievijā notikušajām vēlēšanām un notikumiem Solsberijā. Tāpat ministri pārrunāja š.g. 17. maija ES–Rietumbalkānu samita sagatavošanās darbus, Rietumbalkānu valstu Eiropas integrācijas procesu un sadarbību drošības jautājumos.

Valsts prezidents sveic Nacionālo Bruņoto spēku Kapelānu dienestu 25. gadadienā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 2018. gada 13. aprīlī piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kapelānu dienesta 25. gadadienas pateicības dievkalpojumā.

Aktuālās ziņas