Krievijas parlamenta senāts lūdz prezidentu atzīt Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību

LETA--EHO MOSKVI. Krievijas parlamenta senāts pirmdien vienbalsīgi pieņēma aicinājumu prezidentam Dmitrijam Medvedevam atzīt Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību.

Par šī aicinājuma pieņemšanu nobalsoja 130 parlamenta augšpalātas deputāti.

"Mums ir jāatzīst Dienvidosetijas un Abhāzijas tautu tiekšanās pēc stabilitātes, miera un neatkarības," uzrunājot senatorus, sacīja parlamenta augšpalātas spīkers Sergejs Mironovs.

Viņš arī uzsvēra, ka abām republikām piemīt "visi nepieciešamie neatkarīgu valstu atribūti, ieskaitot demokrātiski izveidotus valsts pārvaldes orgānus, likumdošanu un armiju".

Mironovs norādīja uz tautu pašnoteikšanās tiesībām kā šo republiku neatkarības atzīšanas tiesisko pamatu, vēstī ziņu aģentūra "Interfax".

Kad Gruzijas PSR izstājās no Padomju Savienības, tika nopietni pārkāptas tās autonomo teritoriju tiesības, skaidroja spīkers. Autonomajām teritorijām gadījumā, ja padomju republika, kuras sastāvā tās ietilpst, izstājas no PSRS, bija tiesības pastāvīgi izlemt jautājumu par atrašanos šīs republikas sastāvā.

Pēc tam, kad Gruzija 1991.gadā atteicās rīkot referendumu par Padomju Savienības saglabāšanu, "juridiski un faktiski tās suverenitāte uz Dienvidosetijas un Abhāzijas teritorijām nav attiecināma", sacīja Mironovs.

Uz ārkārtas sēdi, kurā arī tiks izskatīts Gruzijas separātisko reģionu neatkarības atzīšanas jautājums, pirmdien pulcējas arī parlamenta apakšnama - Valsts domes - deputāti.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums