Gruzija pateicas Latvijai, lūdz papildus palīdzību

Iekšlietu ministrija ir saņēmusi Gruzijas Iekšlietu ministrijas pateicību par Latvijas operatīvo rīcību, nosūtot humānās palīdzības kravu kara konflikta radīto seku novēršanai, vienlaikus lūdzot Latviju rast iespēju sniegt papildus atbalstu.

Jau vēstīts, ka otrdien valdība nolēma nosūtīt uz Gruziju humānās palīdzības kravu ar valsts materiālajās rezervēs esošajiem medicīniskajiem resursiem. Uz Gruziju otrdienas vakarā nosūtīja 4000 flakonus asins aizvietotāja un 20 000 marles saišu. Kravas nogādāšanu organizēja Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Katastrofu medicīnas centru.
Gruzijas Iekšlietu ministrija informē, ka krava ir sasniegusi galamērķi un sūtījums jau nogādāts konflikta reģionā.

Gruzijas Iekšlietu ministrijas vēstījumā lūgts arī rast iespēju steidzami sniegt papildus palīdzību - teltis, segas, apģērbus, gultas un citas lietas, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu kara konfliktā cietušos civiliedzīvotājus.

Iekšlietu ministrija ir apzinājusi valsts materiālo rezervju iespējas un uzskata par iespējamu nosūtīt Gruzijai 27 teltis, vairāk kā 2000 gultas, 300 matračus un spilvenus, vairāk nekā 230 tūkstošus vienību gultas piederumu – spilvenus, palagus un segas, vairāk nekā 73 tūkstošu vienību apģērbu, kā arī vairāk nekā 90000 dvieļu.
Informāciju par to Iekšlietu ministrija šodien, 14.augustā, iesniedza Ārlietu ministrijai, kam jāpieņem lēmums par tālāko rīcību.

Jau vēstīts, ka 2008.gada 8.augustā Krievijas Federācija uzsāka militāru agresiju pret Gruziju, veicot gaisa uzlidojumus uz pilsētām Gori, Poti, Senaki, Marneuli, Oni, Khutaisi, Khoni un vairākiem objektiem galvaspilsētā Tbilisi. Bombardēšanas rezultātā ir sagrautas neskaitāmas celtnes, identificēti daudz nogalināti civiliedzīvotāji un vēl vairāk ievainoti un pazuduši. Gruzijas Iekšlietu ministrija iespēju robežās novērtē postījumus un veic neatliekamos pasākumus civiliedzīvotāju glābšanai.

Gruzijas Iekšlietu ministrija ar starptautisko organizāciju (EU MIC, NATO EARDCC) kompetento subjektu starpniecību ir griezusies pie valstīm ar palīdzības lūgumu, īpaši uzsverot steidzamu nepieciešamību pēc medicīniskajiem resursiem - pārsēji, asinis, asins aizvietotāji, pirmās palīdzības aptieciņas un citas pirmās nepieciešamības preces.

Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums