Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Latvija Ženēvā ziņo par ANO Konvencijas “Par personu ar invaliditāti tiesībām” izpildi

ANO Personu ar invaliditāti tiesību komitejas sesijā Ženēvā 21. un 22. augustā izskata pirmo Latvijas nacionālo ziņojumu par ANO Konvencijas “Par personu ar invaliditāti tiesībām” izpildi.

Ārlietu ministrs aicina turpināt sadarbību ar Šveici starptautiskajās organizācijās

14. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno Šveices ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Konstantīnu Oboļenski (Konstantin Obolensky) viņa akreditācijas vizītes laikā.

Atvadu vizītē pie valsts sekretāra Andreja Pildegoviča ierodas Tadžikistānas vēstnieks

8. augustā valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Tadžikistānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Kozidavlatu Koimdodovu (Козидавлат Коимдодов), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

No idejas līdz projektam: Latvija sniedz atbalstu Moldovas reģionu līdzsvarotai un integrētai attīstībai

2017. gada 7. – 12.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem un pašvaldībām organizē vasaras skolu-nometni Moldovas kolēģiem.

ASV kongresmeņi apstiprina stingru atbalstu Latvijas drošībai

1. augustā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu kongresmeņa Džo Vilsona (Joe Wilson) vadīto delegāciju, lai pārrunātu Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, transatlantiskās attiecības, kā arī reģionālās drošības jautājumus.

Notikumi


Pirmo reizi pie brīvības pieminekļa notiks starptautiskās BMX sacensības

26. augustā pašā Rīgas sirdī norisināsies viens no pasaulē grandiozākajiem ekstrēmo sporta veidu pasākumiem Simple Session, informē portāls balticevents.info. Brīvības pieminekļa laukumā savas prasmes demonstrēs pasaulē labākie BMX frīstaila sportisti. Sacensībās ar savām prasmēm spēkosies 40 dalībnieki no 15 valstīm.

Vērmanes dārzā notiks Tēva dienas festivāls

Tēva dienu Latvijā oficiāli atzīmē kopš 2009. gada, savukārt kā ģimenisks pasākums Rīgā tas tiek organizēts jau piekto gadu pēc kārtas. Tēva diena ir svinama septembra otrajā svētdienā, un arī šogad ģimenes aicinātas kopā pavadīt šo svētku dienu.

Rīgas policijas komanda dodas uz sporta spēlēm Losandželosā

Nav šaubu, ka Rīgas pašvaldības policisti ir ne vien uzmanīgi pilsētas kārtības sargi, bet arī erudīti un ļoti sportiski cilvēki. Tieši tāpēc jau sesto gadu Rīgas pašvaldības apvienotā policijas komanda ļausies izaicinājumam apliecināt sevi dažādās disciplīnās Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs, kas šogad norisināsies Losandželosā, ASV.

Latvijas “Kannu Lauvu” komanda kļūst par varoņiem ASV producentu dokumentālajā filmā

Triumfējot pašmāju augsto tehnoloģiju uzņēmuma INBOKSS organizētajā nacionālajā atlasē, iespēju pārstāvēt Latviju prestižajā radošuma festivāla “Kannu Lauvas” konkursā “The Young Lions” ieguva talantīgie pašmāju dizaineri Rihards Gromuls un Andrejs Kirma. Puiši kļuva arī par diviem no kopumā astoņiem galvenajiem varoņiem amerikāņu mediju grupas “Wired” dokumentālajā filmā par festivāla dalībniekiem “Future Face of Creativity”. Kā skaidro paši filmas producenti, filmā ietverti kopumā astoņi, viņuprāt, spilgtāko “Kannu Lauvu” dalībnieku portreti.

Latvieši un igauņi kopā radīs unikālus saldumus

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Latvijas uzņēmums SIA BIORGANIK5 un Igaunijas uzņēmums Chaga OU radīs organiskas, želejas konfektes no dabīgām sulām un unikālā tehnoloģijā pārstrādātām ogām. Mērķi ir ambiciozi radīt saldumu klāstu, kas ne tikai iedvesmots no Baltijā pieejamajiem resursiem, bet ir arī veselīgs. Paredzēts, ka organiskās želejas konfektes būs bez krāsvielām, glutēna, laktozes, papildus pievienotiem cukuriem un konservantiem. Plānots, ka šie saldumi pie patērētajiem varētu nokļūt jau 2018.gadā.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti