Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Ministru prezidents Briselē tiksies ar Ž.K.Junkeru un piedalīsies Eiropadomes darbā

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 22. martā, un piektdien, 23. martā, uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropadomes darbā, kā arī tiksies ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru (Jean Claude-Junker)

Andrejs Pildegovičs ar NB-8 formāta valsts sekretāriem diskutē par drošības tematikas jautājumiem

2018. gada 14. martā Stokholmā Arlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu NB-8 (Nordic–Baltic Eight) formāta valsts sekretāru sanāksmē, kuras laikā tika apspriesti reģionālās drošības jautājumi, Brexit sarunu virzība, aktualitātes enerģētikas jomā, reģiona attiecības ar Ķīnu, kā arī NB-8 sadarbība ANO. Savukārt Latvijas vēstniecībā Stokholmā, tiekoties ar ārvalstu nerezidējošajiem vēstniekiem, valsts sekretārs informēja par aktualitātēm Latvijā, kā arī pārrunāja plānotos pasākumus valsts simtgadē.

Puse uzņēmēju eksportē ar Latvijā radītu zīmolu

Gan Latvijas produktu un pakalpojumu eksporta apjomi, gan lielo eksporta uzņēmumu skaits turpina strauji pieaugt, turklāt uzņēmumi aizvien biežāk eksporta tirgos lepojas ar Latvijas zīmolu. Tā liecina eksporta atbalsta kustības The Red Jackets veiktais pētījums par Latvijas eksporta jomas tendencēm 2017. gadā.

Latvija paraksta jaunu sadarbības programmu ar Flandrijas reģionu

2018. gada 9. martā Rīgā notika Kopīgās Latvijas – Flandrijas komisijas 9.sēde. Tās laikā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna un Flandrijas Ārlietu departamenta ģenerālsekretārs Kūns Verlākts (Koen Verlaeckt) parakstīja Latvijas un Flandrijas sadarbības programmu 2018.-2021.gadam.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Latvija ir gatava veikt lielākas iemaksas ES budžetā

9. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Bulgārijas prezidentūras ES Padomē rīkotajā konferencē par ES daudzgadu budžetu Sofijā. Konferences mērķis bija veicināt viedokļu apmaiņu, gatavojoties Eiropas Komisijas priekšlikuma publikācijai par finanšu ietvaru pēc 2020. gada.

Notikumi


Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas...

Vīnē atklās jaunu starptautisku tradicionālās mūzikas izdevumu sēriju, kuras pirmā publikācija sagatavota Latvijas Mūzikas akadēmijā

21. martā plkst. 19.00 Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslu universitātē Starptautiska simpozija European Voices 5, kā arī Latvijas simtgades pasākumu ietvaros ar Latvijas vēstniecības Austrijā atbalstu un vēstnieces Veronikas Ertes uzrunu tiks prezentēta tikko iznākusī etnomuzikoloģes, Latvijas Mūzikas akadēmijas zinātniskā un radošā darba prorektores profesores Andas Beitānes publikācija – CD dubultalbums un grāmata Notes from Latvia (Piezīmes no Latvijas), kas atklāj jaunu starptautisku izdevumu sēriju European Voices: Audiovisuals. Sērijas iniciators ir Vīnes mūzikas un izpildītājmākslu universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūtā bāzētais Europas daudzbalsīgās mūzikas pētniecības centrs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Publikācija izdota, pateicoties abu minēto augstskolu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Kopā ar Andu Beitāni pasākumā piedalīsies un muzicēs arī JVLMA mācībspēki, etnomuzikologi Liene Brence un Oskars Patjanko.

Rīga ar partneriem piedalīsies starptautiskajā nekustamo īpašumu izstādē MIPIM 2018

No 13.marta līdz 16.martam Rīgas pašvaldība kopā ar partneriem piedalīsies Francijā notiekošajā ikgadējā nekustamā īpašuma un investīciju izstādē MIPIM 2018.

ES un Austrumu partnerības valstu eksperti par mazo un vidējo uzņēmumu attīstību tikās Minskā

III Baltkrievijas uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 2018. gada 2. martā Republikas uzņēmējdarbības konfederācija (Baltkrievija) kopā ar Austrumu partnerības valstu PPD-Network fondu organizēja apaļā galda diskusiju ar ES un Austrumu partnerības valstu nevalstiskām organizācijām (NVO), kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU).

Lietuvas galvaspilsētā no 2. līdz 4. martam norisināsies viens no lielākajiem amatnieku darinājumu gadatirgiem Baltijas

Vēlaties izgaršot vecpilsētas vēsturi, baltu folkloru un dažādu tautu kulināro mantojumu vienlaicīgi? Tad nepalaidiet garām iespēju no 2. līdz 4. martam apmeklēt Lietuvas galvaspilsētu Viļņu, kur pirmajā pavasara nedēļas nogalē noritēs gadskārtējie Kaziuko svētki. Gadatirgus apmeklētāji varēs iepazīt daudzveidīgu amatnieku piedāvājumu un nogaršot ne tikai lietuviešu, bet arī poļu, latviešu, baltkrievu, tatāru un citu Lietuvas galvaspilsētā un kaimiņvalstīs dzīvojošo tautu kulināro mantojumu.

Filma par Elīnu Garanču piedzīvo starptautisku pirmizrādi

Vakar dokumentālā filma “Paslēpes mūzikā” Berlīnē piedzīvojusi starptautisku pirmizrādi. To vēroja arī filmas galvenā varone – Elīna Garanča.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas