Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Akreditēta Latvijas Republikas nerezidējošā vēstniece Austrālijā

14. decembrī Latvijas Republikas vēstniece Dace Treija-Masī svinīgā ceremonijā iesniedza akreditācijas vēstuli Austrālijas Ģenerālgubernatoram Seram Pīteram Kosgrovam (His Excellency General the Honourable Sir Peter Cosgrove AK MC (Retd) Governor-General of the Commonwealth of Australia).

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

Publicists Otto Ozols reiz teica: “Latvieši ir visur!” Iespējams, tā patiešām ir, tāpēc, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, portāls “latviesi.com” sāk unikālu projektu “Latvijas pēdas pasaulē”, kurā apkopo stāstus, kā dažādās pasaules malās mītoši latvieši aktīvi darbojas un “atstāj savas un Latvijas pēdas”.

ELA mudina diasporas ģimenes uzturēt bērnu strauji krītošās latviešu valodas prasmes

Eiropā mītošo latviešu bērnu un jauniešu vidū satraucoši strauji krītas dzimtās valodas prasmes – tas ir saistīts gan ar daudzvalodīgo apkārtējo vidi, gan faktu, ka vecāki neredz ieguvumus no latviešu valodas apgūšanas, tā, atklājot semināru ciklu “Latviešu valoda pasaulē un manā ģimenē”, sacīja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica vērtē turpmākos izaicinājumus Brexit sarunu procesā

12. decembrī Briselē notika Vispārējo lietu padomes (VLP) un VLP par Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanos no ES, tā sauktā 50. panta formāta sanāksme, kurā Latviju pārstāvēja parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Dalībvalstu diskusijas uzmanības centrā bija panāktais progress Brexit sarunu procesā un gatavošanās Eiropadomes sanāksmei, kas notiks š.g. 14. decembrī.

Edgars Rinkēvičs: Atvērta un uz abpusēju izdevīgumu balstīta tirdzniecība ir galvenais ekonomiskās izaugsmes ...

Edgars Rinkēvičs: Atvērta un uz abpusēju izdevīgumu balstīta tirdzniecība ir galvenais ekonomiskās izaugsmes un labklājības dzinējspēks

12. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Buenosairesā, Argentīnā, teica uzrunu Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 11. Ministru konferencē.

Notikumi


Lielā Talka tiek pārstāvēta Parīzes klimata samitā

Šogad Latviju Starptautiskajā vides samitā – One Planet Summit – Parīzē pārstāv arī Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Londonā Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Latvijas vēstniece Baiba Braže ...

Londonā Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Latvijas vēstniece Baiba Braže iededz Latvijas dāvāto egli

Aizsākot Latvijas simtgades svinības Lielbritānijā, 4. decembrī Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Latvijas vēstniece Baiba Braže iededza Latvijas dāvāto egli Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas oficiālajā rezidencē Lankastera savrupmājā Londonā.

Latvijas jaunuzņēmumi konkursa Creative Business Cup finālā gūst starptautisku atzinību

Novembrī, Global Entrepreneurship Week laikā, Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā jau tradicionāli norisinājās starptautiskā jauno uzņēmēju konkursa Creative Business Cup fināls, kurā par galveno balvu un uzvarētāja titulu sacentās dalībnieki no 59 pasaules valstīm. Viņu vidū bija arī Latviju pārstāvošais medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmums Anatomy Next, kas vasaras izskaņā nacionālajā atlasē bija izcīnījis pirmo vietu. Turklāt šogad, pateicoties projekta atbalstītājam PINS, pirmo reizi uz konkursa lielo finālu sevi pierādīt devās arī otrās un trešās vietas ieguvēji be-with un Solfeg.io, kuriem tika sniegta iespēja demonstrēt savus produktus starptautiskai auditorijai, piedaloties tematiskajās sacensībās, veidojot jaunus kontaktus un gūstot neatsveramu pieredzi.

Gastronomiskā performance Latvian Senses saņem prestižu pasākumu producentu balvu

Rīgas-Gaujas reģionam un titulam Eiropas gastronomijas reģions 2017 radītā pasākumu sērija “Latvian Senses” starptautiskā pasākumu producentu festivālā BEA World Festival Portugālē ieguvusi apbalvojumu kā otrais labākais kultūras pasākums 2017.gadā. Projekta iesniedzējs bija Live Rīga, partneri Siguldas, Cēsu un Valmieras pašvaldības, taču tā producents - “Skudras metropole”.

Savācot deviņus miljonus, finišējusi unikāla pulksteņu labdarības tūre

Ar izsoli Ženēvā noslēgusies ekskluzīvu pulksteņu labdarības pasaules tūre “Only Watch”, kopumā savācot 9,289,434 eiro. Visi no pulksteņu pārdošanas savāktie līdzekļi tiek pilnībā ziedoti medicīniskiem pētījumiem.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.