Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


Sākums Aktualitātes Balsošana ārvalstīs ir iespējama tikai 25. maijā, iepriekšēja balsošana nav paredzēta

Eiropas Parlamenta vēlētāji, kuri izvēlējušies balsot ārvalstīs, bet viņu deklarētā adrese 11. maijā bija Latvijā, ir saņēmuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsūtītas iecirkņa apstiprinājuma vēstules, no kurām izriet, ka iepriekšēja balsošana 22.-24. maijā ir iespējama arī iecirkņos ārvalstīs. Ārlietu ministrija informē, ka vēlētāji ārvalstīs nobalsot var tikai 25. maijā un tikai tajā iecirknī, kurā ir pieteikušies līdz 7. maijam. Šāda kārtība saistīta ar to, ka saskaņā ar likumu iepriekšēja balsošana ir iespējama tikai tajos iecirkņos, kuros tehniski var nodrošināt elektronisku datu apmaiņu starp visiem iecirkņiem tiešsaistē. Tādēļ iepriekšējā balsošana ir iespējama tikai Latvijā. Tāpat, ja vēlētājs ir pieteicies balsošanai kādā no ārvalstu iecirkņiem, personai nav iespējama iepriekšēja balsošana Latvijā.

Pirmo reizi vēsturē pasākumu rīkošanas aģentūra no Latvijas iekļūst All-Stars Index topā un tiek atzīta par vienu ....

Pirmo reizi vēsturē pasākumu rīkošanas aģentūra no Latvijas iekļūst All-Stars Index topā un tiek atzīta par vienu no labākajām pasaulē

Eventex Award, kas tiek uzskatīts par pasākumu industrijas Oskaru, tikko kā publicētajā All-Stars Index 2019 topā, kurā tiek iekļauti galvenie pasākumu organizatori un aģentūras no visas pasaules, kā vienu no labākajām pasaulē ir iekļāvusi producentes Ineses Lukaševskas vadīto aģentūru Luka. Šis ir pirmais gadījums visa konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad prestižajā All-Stars Index topā tiek iekļauta aģentūra no Baltijas valstīm.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Baltijas un Vācijas ārlietu ministru sanāksmē izceļ reģiona sadarbību un drošību

2019. gada 21. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Hamburgā, Vācijā, piedalās Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru ikgadējā sanāksmē. Amatpersonas pārrunāja aktuālos Baltijas valstu un Vācijas sadarbības un drošības jautājumus, kā arī Eiropas Savienības, NATO un Eiropas Padomes aktuālo darbakārtību.

Edgars Rinkēvičs piedalīsies OECD Ministru padomes sanāksmē

2019. gada 22. un 23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes ikgadējā sanāksmē Parīzē, Francijā. Ministru padomes apspriedes galvenā tēma ir digitālās transformācijas iespēju izmantošana ilgtspējīgai attīstībai.

Latviju starptautiskajā konkursā Creative Business Cup 2019 Kopenhāgenā pārstāvēs jaunuzņēmums BABBIT

Piektdien, 17.maijā, starptautiskā konkursa Creative Business Cup 2019 (CBC) nacionālajā fināla atlasē uzvaru guva inovatīvas mūzikas atskaņošanas iekārtas autori BABBIT. Uzņēmums pārstāvēs Latviju Kopenhāgenā, vairāk nekā 50 pasaules radošāko start-up uzņēmumu konkurencē. Cīņa notiks gan par pasaulē radošākā start-up uzņēmuma titulu un galveno naudas balvu 7000 EUR apmērā, gan arī par starptautisko investoru uzmanību.

Notikumi


Z. Kalniņa-Lukaševica: Eiropadomē ir nepieciešama diskusija par ambiciozas ES klimata politikas īstenošanu

2019. gada 21. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē, Beļģijā. Dalībvalstu pārstāvji diskutēja par jaunajā ES daudzgadu budžetā (MFF) piedāvātajiem finanšu instrumentiem ārējai darbībai un sagatavošanos jūnija Eiropadomes sanāksmei. Z. Kalniņa-Lukaševica pauda pārliecību, ka Eiropadomē pieņemtie lēmumi būs īpaši nozīmīgi Eiropas nākotnes kontekstā.

MobillyTX iekļūst konkursa “Gada FINTECH uzņēmums” finālā

Latvijā pirmais publiskās pārvaldes tehnoloģiju (GovTech) uzņēmums MobillyTX iekļuvis starp pieciem finālistiem Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras (AHK) rīkotājā konkursā “Gada FINTECH uzņēmums”. No šodienas ikvienam ir iespēja balsot par savu favorītu Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras (AHK) mājas lapā. Balvas pasniegšana notiks 6. jūnijā.

“Carousel” aizvada Eirovīzijas ģenerālmēģinājumus pirms rītvakar gaidāmā 2. pufināla

Šodien Telavivā grupa “Carousel” aizvadījusi pirmo no diviem ģenerālmēģinājumiem, lai rītvakar pārstāvētu Latviju 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otrais ģenerālmēģinājums sāksies šovakar pulksten 22:00, un to vēros arī starptautiska žūrija, kuras balsojums veidos pusi no rītvakar gaidāmā 2. pusfināla rezultātiem.

Liepiņš izcīna augsto piekto vietu “4 Jours de Dunkerque” velobrauciena ievadā

Otrdien Francijā sācies respektablais UCI HC kategorijas daudzdienu dienu velobrauciens “4 Jours de Dunkerque”. 172,9 kilometru garajā pirmajā posmā Latvijas elites izlases un Beļģijas komandas “Wallonie – Bruxelles” riteņbraucējs Emīls Liepiņš izcīnīja augsto piekto vietu.

Noskaidroti pieci jaunuzņēmumi cīņai par Latvijas pārstāvēšanu konkursā Creative Business Cup 2019 Kopenhāgenā

Konkursa Creative Business Cup 2019 (CBC) žūrija noteikusi piecus spēcīgākos jaunuzņēmumus, kuri 17. maijā startēs Latvijas finālsacensībās. Pirmās vietas ieguvēju, kurš saņems vislielāko žūrijas atzinību, izvirzīs starptautiskajam finālam, lai pārstāvētu Latviju CBC konkursā Kopenhāgenā, vairāk nekā 50 pasaules radošāko start-up uzņēmumu konkurencē, kā arī Baltijas reģiona konkursā Helsinkos.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli