Ziņas | Pasaule


Latvija pasaulē


ANO Ģenerālajā asemblejā tiks likti pamati izšķirīgam gadam planētas nākotnei

Brazīlijā, Angolā, Indonēzijā, Krievijā un daudzās citās pasaules valstīs šobrīd plosās mežu ugunsgrēki un šodien, 20. septembrī, plānoti klimata gājieni vismaz 156 pasaules valstīs, tostarp Latvijā. Globālās vides krīzes gūst nepieredzēti lielu sabiedrības uzmanību pirms Klimata rīcības samita un ANO Ģenerālās asamblejas 74. sesijas, kas notiks 23. un 24. septembrī Ņujorkā, ASV. Klimata rīcības samita mērķis ir stiprināt valstu apņemšanās un ambīcijas klimata pārmaiņu mazināšanā un Parīzes nolīguma īstenošanā. Latviju samitā pārstāvēs Vides un reģionālās attīstības ministrs J. Pūce.

Vēstnieks Māris Selga uzsver: ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas laikā abu valstu sadarbība...

Vēstnieks Māris Selga uzsver: ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas laikā abu valstu sadarbība aizsardzībā turpina nostiprināties

2019. gada 16. septembrī Baltajā namā Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Māris Selga iesniedza akreditācijas vēstules Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidentam Donaldam Trampam.

E. Rinkēvičs ES Vispārējo lietu padomē: turpināsim aizstāvēt savas galvenās intereses ES daudzgadu budžetā

2019. gada 16. septembrī, piedaloties ES Vispārējo lietu padomes (VLP) sanāksmē Briselē, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija iestājas par savlaicīgu vienošanos attiecībā uz ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, tomēr vienlaikus laika grafiks nedrīkst ietekmēt lēmumu kvalitāti.

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministri: reģionam jākļūst par paraugu klimata pārmaiņu ierobežošanā

2019. gada 11. un 12. septembrī Borgarnesā, Islandē, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) ārlietu ministru sanāksmē. E. Rinkēvičs pauda viedokli, ka, apzinoties klimata pārmaiņu nozīmīgumu, ES ir jāpozicionējas kā līderim, kas izvirza ambiciozus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai. Ministri vienojās par nepieciešamību turpināt koordināciju un sadarbību NB8 formātā klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Valsts prezidents: Polijas ieguldījums Latvijas valstiskuma nosargāšanā 1920. gadā ir neatsverams

Valsts prezidents Egils Levits šodien oficiālās vizītes laikā Varšavā tikās ar Polijas parlamenta Senāta priekšsēdētāju Staņislavu Karčevski (Stanislaw Karczewski) un Polijas Sejma spīkeri Elžbetu Viteku (Elžbietą Vitek).

Notikumi


LSC kuģa apkalpe izglābj astoņus Brazīlijas zvejniekus

LSC flotes kuģa “Elandra Corallo” apkalpe veica glābšanas operāciju, no grimstošas zvejas laivas izglābjot astoņus Brazīlijas zvejniekus.

Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zeltu starptautiskās kinologu un darba suņu sacensībās Krievijā

Teicami startējot liela mēroga starptautiskajās kinologu ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem sacensībās, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologu komanda kopvērtējumā izcīnīja pirmo vietu. Sacensības norisinājās no 8. līdz 13.septembrim Petrozavodskā, Krievijā, un tajās piedalījās kinologi no divpadsmit valstīm.

Varšavā atklāta piemiņas plāksne, godinot Otrā pasaules kara laikā sagrauto Latvijas sūtniecību

2019. gada 11. septembrī Varšavā, vietā, kur no 1923. līdz 1939. gadam atradās Latvijas Republikas sūtniecība, Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita oficiālās vizītes Polijā laikā tika atklāta piemiņas plāksne.

Latviešu studenti uzstāda grāmatu pārdošanas rekordu ASV

Latvijas studenti, kas piedalās programmā Southwestern Advantage, nule kā atgriezušies no ASV. Trīs mēnešu laikā viņi pārdeva mācību grāmatas 3,5 miljonu dolāru vērtībā, pārspējot iepriekšējā gada rekordu.

No mazo uzņēmēju un mājražotāju piedāvājuma pārtikas izstādē veido Rīgas reģiona garšu

Kazas siers, gelato (saldējums), zemeņu un ingvera želejkonfektes, pikanti čatniji, kaltēti bumbieri, deviņvīru spēka tēja, kadiķu ogas, asari želejā, turku zirņu krekeri, dzirkstoša ābolu sula, šitake sēnes, smalkais muslis, ķiploku mērces un citus 12 mazo uzņēmēju un mājražotāju gatavotos labumus izstādes “Riga Food 2019” Rīgas plānošanas reģiona stendā ar interesi nobaudīja un slavēja gan pārtikas eksperti, gan ikdienas patērētāji.

Spēcīgs sniegputenis paralizē ASV austrumu piekrasti

Ņujorka, 30.okt., LETA--AFP. ASV austrumu piekrasti nedēļas nogalē pārņēmis spēcīgs sniegputenis un atkala, paralizējot gaisa, dzelzceļa un autoceļu satiksmi.

NATO nolemj operāciju Lībijā pabeigt līdz oktobra beigām

28.oktobrī NATO Ziemeļatlantijas padome ir pieņēmusi lēmumu par NATO operācijas Lībijā Unified Protector pabeigšanu 31.oktobrī. Paredzēts, ka līdz tam laikam turpināsies situācijas novērošana, un NATO būs gatava iesaistīsies gadījumā, ja radīsies draudi Lībijas civiliedzīvotājiem. Lēmums par NATO operācijas noslēgšanu pieņemts, konsultējoties ar Apvienoto Nāciju Organizāciju un Lībijas Nacionālo pārejas padomi.

"Latio": Augusi aktivitāte Rīgas centra biroju un tirdzniecības telpu segmentos

Pagājušā gada pēdējos trijos mēnešos aktivitāte vairākos Rīgas komercīpašumu tirgus segmentos ir palielinājusies. Tas sekmē brīvo biroju un tirdzniecības platību aizpildīšanos un, saglabājoties šādai tendencei arī 2011.gadā, gaidāms neliels nomas maksas pieaugums telpām galvaspilsētas pieprasītākajās vietās, teikts "Latio" komercplatību tirgus pārskatā par 2010.gada ceturto ceturksni.

V.Dombrovskis un A.Kampars nosauks desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā, Rīgas reģionā un Vidzemē

Piektdien, 27.augustā, plkst.10.00 Ekonomikas ministrijā (224.telpā) ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars sveiks pērn desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Rīgā un desmit lielākos uzņēmumus Rīgas reģionā. Pasākumā piedalīsies arī LDDK vadītāja Elīna Egle, LTRK pārstāvis un divdesmit lielāko eksportējošo uzņēmumu pārstāvji.

Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā izvēlās DEAC

Statistika liecina, ka pēdējo 3 mēnešu laikā vairākkārtīgi ir pieaugusi Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vidējā un lielā biznesa interese par Eiropas datu centru operatora SIA "DEAC" infrastruktūras izmantošanu. Pamata orientācija veidot rezerves datu centrus uz DEAC augsti kvalitatīvas un drošas infrastruktūras nodrošina uzņēmumiem biznesa aizsardzību, administratīva spiediena reducēšanu, aizsardzību no reideru uzbrukumiem un zemākas izmaksas.

Rātsnamā atklās skolēnu mākslas darbu izstādi "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji"

Piektdien, 26. februārī plkst. 14.00 Rātsnama (Rātslaukums 1) 2. stāvā tiks atklāta bērnu un jauniešu zīmējumu, gleznojumu, trīsdimensiju maketu un fotogrāfiju izstāde "Mana pilsēta un tās iedzīvotāji" (My city and it’s citizens).

No zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta izslēdz Kampiones pilsētu, Madeiras salu un Santamarijas salu

Otrdien, 12. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika atbalstīts Finanšu ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas paredz grozījumus noteikumos par zemu nodokļu vai beznodokļu valstīm un teritorijām, izslēdzot no zemu nodokļu vai beznodokļu valstu un teritoriju saraksta Kampiones pilsētu (Itālijas Republika), kā arī Madeiras salu un Santamarijas salu (Portugāles Republika).

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē ASV tiksies ar valsts sekretāri Hilariju Klintoni

No 13. līdz 16.jūlijam ārlietu ministrs Māris Riekstiņš darba vizītē apmeklēs ASV.

Aon publicējusi ar ikgadēji atjaunojamās pasaules Politisko risku kartes jauno versiju

2009.gadā varēs vērot tās politiskās sekas, kuras būs sekmējis globālās kredītu krīzes sākums. Vai politiskā stabilitāte būs šīs krīzes nākamais upuris, kā tas jau noticis ar Grieķiju un Īslandi? Tā galveno intrigu formulē Aon korporācijas - pasaules lielākā apdrošināšanas brokera un konsultanta risku vadībā - eksperti, kuri sagatavojuši ikgadējās atjaunojamās pasaules Aon Politisko risku kartes jauno versiju*. Latvija pārcelta no zema uz vidēji zema riska līmeņa zonu.

Noslēgta vienošanās par ASV armijas izvešanu no Irākas

Irākas ministru kabinets svētdien pēc mēnešiem ilgām smagām sarunām apstiprināja paktu par ASV armijas izvešanu no valsts, vienlaikus atļaujot tai palikt Irākā vēl trīs gadus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli