18 studentu komandas radīs darba vietas Latvijas novados un sacentīsies par 50 000 EUR balvu fondu

Noslēgusies novadu un komandu atlase konkursam "Radām Novadam", un ir noskaidrotas visas 18 studentu komandas, kurām būs iespēja divus gadus attīstīt biznesa projektus un radīt jaunas darbavietas 18 Latvijas novados. To darot, komandas sacentīsies par 50 000 EUR balvu fondu.

Līdz 20. februārim studentiem bija iespēja izveidot un pieteikt savas komandas projektu konkursam „Radām Novadam“, un šobrīd ir noskaidrotas visas 18 studentu komandas no desmit Latvijas augstskolām - LU, RISEBA, RTU, RSU, TSI, SSE, EKA, ViA, Rēzeknes augstskolas un Ventspils Augstskolas. Līdz šim bija zināmas 15 komandas, bet šobrīd ir apstiprinātas vēl trīs studentu komandas no RTU, LU un RISEBA, kuras darbosies  Burtnieku, Ķegumu un Madonas novados. Katra komanda īstenos projektus vienā no 18 sadarbības novadiem: Apes, Alūksnes, Burtnieku, Gulbenes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Ķegumu, Lielvārdes, Ludzas, Madonas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņu, Rēzeknes, Saldus, Siguldas un Smiltenes.

Kopš 15. marta komandas jau ir tikušās ar novadu pārstāvjiem un sākušas darbu pie rīcības plāna izstrādes. Turpmāko divu mēnešu laikā līdz 2014. gada 1. jūnijam katra komanda izstrādā rīcības plānu ar projektiem, kurus tā plāno realizēt konkursa ietvaros.  Rīcības plānā tiks ietverti galvenie projekti, kurus komanda plāno realizēt nākamo divu gadu laikā, lai radītu jaunas darbavietas, piesaistītu investīcijas vai citādi veicinātu novada ekonomisko attīstību. Otrās kārtas noslēgumā notiks TV šovs, kura laikā 10 labākās komandas prezentēs savus rezultātus un tiks izdalīts pirmais balvu fonds 10 000 EUR apmērā labākajām komandām.

Tie studenti, kuri arī labprāt vēlas iesaistīties projektā un palīdzēt īstenot biznesa idejas kāda Latvijas novada attīstībā, var apskatīt konkursa mājas lapā informāciju, kuras komandas ir atvērtas jauniem dalībniekiem, un uzrunāt tās.

Konkursa „Radām Novadam” mērķis ir dot iespēju talantīgiem studentiem parādīt sevi, tikt pamanītiem un ielikt spēcīgu pamatu savas karjeras pirmsākumam. Tā ir arī lieliska iespēja Latvijas augstskolām parādīt to, cik labi tās var sagatavot savus studentus reālai dzīvei un cik lietderīgas ir zināšanas, kuras tās sniedz savā mācību procesā. Latvijas augstskolu un studentu zināšanas, idejas un enerģija tiks novirzīta Latvijas novadu attīstībai.

Konkurss ilgs līdz 2016. gada 1. jūlijam, un tā kopējais balvu fonds ir 50 000 EUR. "Radām Novadam" organizē jauno uzņēmēju organizācija JCI Latvia. Konkursa TV partneris ir Latvijas Televīzija; radošais partneris – Abnormal; atbalsta - Latvijas Pašvaldību savienība; informatīvais atbalsts - Latvijas Avīze, Inbox.lv, Prakse.lv.

 

Vairāk informācijas un konkursa aktualitātes:

Konkursa mājas lapā www.radamnovadam.lv

Konkursa Facebook lapā www.facebook.com/radamnovadam

Ulvis Kubliņš
Projekta vadītājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums