Apstiprināti par 10% zemāki siltumenerģijas ražošanas tarifi AS "Rēzeknes siltumtīkli"


Фото: www.soclp.lv/
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) padome 16. aprīlī apstiprinājusi AS "Rēzeknes siltumtīkli" būtiski zemākus siltumenerģijas ražošanas tarifus. Siltumenerģijas ražošanas tarifi no 1. maija būs par aptuveni 10% zemāki.

Siltumenerģijas ražošanas tarifs AS “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijā Rīgas un N. Rancāna ielā būs 33,07 EUR/MWh, kas ir par 10,8% zemāks, nekā šobrīd spēkā esošais. Savukārt ražošanas tarifs Atbrīvošanas alejā – 35,47 EUR/MWh, kas ir par 10,6% mazāks. Minētie tarifi nav gala tarifi lietotājiem.

Siltumenerģijas ražošanas tarifi samazinājušies, pateicoties dabasgāzes cenas samazinājumam. Kā rezultātā AS “Rēzeknes siltumtīkli” kurināmā izmaksu samazinājums veido 11,7%.

“Redzam, ka dabasgāzes cenas lejupslīde tirgū atstāj pozitīvu ietekmi uz kurināmo izmaksu samazinājumu vairākiem Latvijā esošiem siltumapgādes komersantiem, tostarp AS “Rēzeknes siltumtīkli”. Gaidāms, ka drīzumā komersants varētu vērsties SPRK ar jaunu tarifu projektu, kas tieši attiecināms uz galalietotājiem, kurā iekļaujams būtisks kurināmā izmaksu ietaupījums,” skaidro Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) saražotās siltumenerģijas pakalpojumu tarifiem AS “Rēzeknes siltumtīkli” iesniedza SPRK šā gada 31. martā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē: https://bit.ly/2RZ0LLH.

Baiba Jakobsone,
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums