Latvijas ārlietu ministrs piedalās Berlīnes mūra krišanas gadadienai veltītajos pasākumos Vācijā


foto; Ārlietu ministrija
Atsaucoties Vācijas ārlietu ministra Heiko Māsa (Heiko Maas) ielūgumam, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar kolēģiem no Eiropas Savienības dalībvalstīm 2019. gada 9. novembrī piedalījās svinīgajos pasākumos Berlīnē par godu Berlīnes mūra krišanas 30.gadadienai.

Ministrs apmeklēja Berlīnes pilsētas svinīgo sarīkojumu pie Brandenburgas vārtiem, kuru Vācijas un ārvalstu viesiem organizēja Berlīnes birģermeistars. Tāpat E.Rinkēvičs piedalījās Vācijas ārlietu ministra H.Māsa rīkotajā pieņemšanā saistībā ar Berlīnes mūra krišanas gadadienu. 

“Berlīnes mūra krišana, kā arī “dziesmotās revolūcijas” Baltijas valstīs, “samtainā revolūcija” Čehoslovākijā, Solidarność kustība Polijā iezīmēja komunisma, kā arī "Aukstā kara" ēras beigas Eiropā. Tas ir viens no spilgtākajiem 20.gadsimta notikumiem Eiropas kontinentā un pasaules vēsturē. Berlīnes mūra krišana simbolizēja virzību uz brīvas un vienotas Eiropas izveidi," uzsver E.Rinkēvičs.

Berlīnes mūris krita 1989. gada 9. novembrī, kam vēlāk sekoja Rietumvācijas un Austrumvācijas oficiālā atkalapvienošanās. Berlīnes mūris no 1961.gada līdz 1989.gadam atdalīja Rietumberlīni no Vācijas Demokrātiskās Republikas galvaspilsētas Berlīnes, lai nepieļautu Austrumvācijas iedzīvotāju pārbēgšanu uz Rietumvāciju.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums