Latvijas uzņēmums Polylabs Vācijā izcīna Eiropas labākā ķīmijas jaunuzņēmuma titulu


Polylabs.
Prestižās DigitalX konferences, kur cita starpā uzstājās arī Ričards Brensons, ietvaros notika StartupCon organizēts balvu pasniegšanas pasākums, kas 30. oktobrī norisinājās Vācijas pilsētā Ķelnē. Tika vērtēti perspektīvākie jaunuzņēmumi dažādās kategorijās, tai skaitā ķīmijas. Latvijā dibinātais Polylabs tika atzīts par Eiropas labāko ķīmijas jaunuznēmumu, kura ražotie bio polioli palīdz uzņēmumiem ievērojami samazināt CO2 izmešu daudzumu un samazināt naftas produktu patēriņu.

StartupCon ietvaros tika organizēts Chem Start-up 2019, kurā Polylabs 12 finālistu konkurencē tika atzīs par labāko ķīmijas nozares jaunuzņēmumu visā Eiropā. Polylabs ražo bio poliolu, kas tiek sintezēts no videi draudzīgiem un atjaunojamiem resursiem – dažādām augu izcelsmes eļļām. Poliols ir viena no būtiskākajām sastāvdaļām poliuretāna ražošanā, kas visā pasaulē ir plaši pielietojams materiāls un tiek izmantots celtniecībā, autobūvē, mēbeļu ražošanā, apģērbu ražošanā, siltumizolācijā un neskaitāmās citās jomās.


public. foto

“Poliuretānu jau kopš pagājušā gadsimta 40-tajiem gadiem ražo no naftas izcelsmes produktiem. Polylabs savu piecu pastāvēšanas gadu laikā ir sasniedzis milzu progresu - no maziem apjomiem laboratorijas apstākļos, līdz vairāku tonnu ražošanai industriālā apjomā. Ja IT startapus var salīdzināt ar sprintu, tad ķīmijas nozarē tas viennozīmīgi ir maratons,” komentē Polylabs dibinātājs un vadītājs Kristians Grundštoks.

Jauniegūtā atzinība un augstais novērtējums no Eiropas vadošo uzņēmumu ekspertu žūrijas, ir kārtējais apliecinājums tam, ka Latvijā ir izcili zinātnieki, kuri ir spējīgi radīt inovatīvus un konkurētspējīgus produktus. Papildus galvenajai balvai Polylabs izcīnīja uzņēmuma Henkel īpašo balvu un uzaicinājumu vizīti par sadarbības jautājumu diskusiju.

“No visas sirds priecājos par Polylabs komandu! Kārtējo reizi viens no Latvijas zinātniskajiem – jeb “deeptech” – projektiem tiek augsti novērtēts Eiropas mērogā. Šāds apbalvojums ir neatsverams ieguvums tālākai uzņēmuma attīstībai, kas neapšaubāmi palīdzēs nodibināt jaunus kontaktus un veidot kopējus projektus ar Eiropas ķīmijas industrijas milžiem,” stāsta Olga Barretu-Gonsālvisa, LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas vadītāja.

Vērienīgais pasākums tiek rīkots jau piekto gadu un uz vairākām pasākuma skatuvēm deva iespēju uzstāties gan Eiropas labākajiem startapiem, gan arī tika pieaicināti ievērības cienīgi runātāji, starp kuriem bija Virgin Group dibinātājs Sers Ričards Brensons, globālā tīmekļa “tēvs” Tims Bērnerss-Lī, Wikipedia līdzdibinātājs Džimijs Veils un daudzi citi.

Dalība Chem Start-up 2019 finālā notika ar LIAA ERAF fonda pasākuma “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” palīdzību. Saskaņā ar Baltic Startup Mag 2019 apkopoto informāciju, tikai 4% no visiem jaunuzņēmumiem pārstāv ķīmijas nozari.

Par Polylabs

Polylabs ir inovatīvs zaļās ķīmijas ražošanas uzņēmums, kas nodarbojas ar poliuretāna nozares izejmateriālu ražošanu no atjaunojamiem un videi draudzīgiem resursiem. Polylabs ražotie bio polioli ir ar augstu atjaunojamā oglekļa (C) saturu, sintēzes procesā nerada blakusproduktus vai kaitīgus izmešus un ir CO2 negatīvi.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums