Māksliniekam no Latvijas piešķirta veicināšanas balva prestižajā Venēcijas modernās mākslas izstādē


public. foto
Venēcijas 13. modernās mākslas izstādē Arte Laguna Prize latviešu gleznotājam Pāvelam Hafizovam piešķirta veicināšanas balva. Izstādē eksponēti četri darbi no viņa jaunākās gleznu kolekcijas "AIR 2.0 – Paralēlās realitātes", un tie apskatāmi līdz 25.aprīlim.


public. foto

“AIR 2.0 – Paralēlās realitātes” ir mākslinieka Pāvela Hafizova radītā gleznu kolekcija, no kuras izvēlētas četras gleznas dalībai prestižajā modernās mākslas izstādē Arte Laguna Prize. Starp 8 000 mākslas darbiem no visas pasaules fināla izstādei gleznošanas kategorijā tika atlasīti 30 labāko mākslinieku darbi, tai skaitā arī P. Hafizova gleznas, kuras māksliniekam nodrošinājušas veicināšanas balvu un mentoru atbalstu. Eļļas gleznās galvenais motīvs ir mākonis, kuru mākslinieks uztver kā īpaši noslēpumainu objektu. Visi gleznotie mākoņi ir mākslinieka iztēles auglis, kas radīts viņa studijā, nevis atrodoties dabā. Tomēr, lai radītu šos brīnišķīgos darbus un izprastu mākoņu nianses, pavadīts ne mazums laika vērojot tos dabā un iedvesmojoties kā no fotogrāfijām, tā arī no video materiāliem.


public. foto

Pāvels atzīst: „Viss mākoņu stāsts ir liels eksperiments par to, vai ir iespējams veidot savu realitāti, uzlauzt sistēmu un arī atrast atbildi uz to, kāpēc vispār šeit vajadzīga māksla un mākslinieki. Šis eksperiments brīžiem ir diezgan sāpīgs, brīžiem gribas mest visu pie malas, bet šobrīd ir neizmērojams gandarījums par paveikto un par to, ka šīs gleznas ir līdzās trīsdesmit pasaulē labākajiem modernās mākslas pārstāvju darbiem. Esmu pārsteigts, bet vienlaikus priecīgs, ka žūrija izvēlējusies veselus četrus darbus no mana “mākoņu eksperimenta”, jo tas ir lielākais fināla darbu skaits vienam māksliniekam šajā festivālā. ”


public. foto

Arte Laguna Prize ir modernās mākslas izstāde – festivāls, kas norisinās jau 13.reizi. Tajā aplūkojamas glezniecības, tēlniecības, instalāciju, dizaina, digitālās un foto, kā arī performances mākslas darbi no vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Mākslas darbi tiek vērtēti divās kārtās un atbilstošajās kategorijās. Šī gada gleznošanas kategorijas žūrijas sastāvā bija Maskavas modernās mākslas muzeja direktors un Krievijas Mākslas akadēmijas prezidija loceklis Vasīlijs Cereteli un Mart muzeja galvenā kuratore Itālijā Alessandra Tiddia. Festivālu organizē Itālijas Kultūras asociācija MoCa (Modern Contemporary Art). Izstāde norisinās Venēcijā no 31.marta līdz 25.aprīlim.

Jau tuvākajā nākotnē plānots gleznu kolekciju “AIR 2.0 – Paralēlās realitātes” eksponēt arī Rīgā, norises vieta, gan, vēl nav izvēlēta.

Pāvels Hafizovs ir gleznotājs no Latvijas, kas glezniecībai nopietni pievērsies 2013.gadā un profesionālās iemaņas apguvis pašmācības ceļā. Šajā laikā ir tapušas divas gleznu kolekcijas un viņa darbi atrodami vairākās privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Francijā, Šveicē, Ukrainā un Krievijā.

PRpasts
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums