Latvija saņem bronzu par paviljona dizainu izstādē "Astana EXPO 2017"

Tikko noslēgusies starptautiskā izstāde Astanā EXPO 2017, kur Latvija mazo paviljonu konkurencē saņēma godpilno "The Bureau International des Expositions" (BIE) (Starptautiskais izstāžu birojs) bronzas godalgu par paviljona dizainu. Šī ir pirmā reize EXPO dalības vēsturē, kad Latvijas paviljons saņem augsta līmeņa atzinību un novērtējumu.

Šogad Latvijas dalību izstādē Astanā EXPO 2017, Kazahstānā, organizēja Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un valsts paviljons veidots pēc vadmotīva “Tikšanās vieta Latvija - Enerģija ir mūsu dabā” (Meeting Point Latvia - Energy is in our nature), kur uzsvars likts uz inovācijām, nākotnes enerģijas attīstības virzieniem un perspektīvām, kā vienu no vadošajām jomām uzsverot transporta un loģistikas nozaru globālu izaugsmi sadarbībā ar “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem.

Nominācijas BIE balvai tika pasniegtas vairākās kategorijās, tostarp paviljoniem ar platību līdz 400 m2, 400-700m2 un virs 700m2, atsevišķi vērtējot paviljonu dizainu un tēmas interpretāciju. Kategorijā paviljoniem līdz 400m2 bronzas godalgu ieguva Latvija, labāko starpā bija arī Polija, Slovākija, Somija, Singapūra un Čehija.

“Neskatoties uz to, ka Latvija ir viena no retajām valstīm, kas vēl nav BIE biedrs, šis ir augstākais sasniegums Latvijas EXPO dalības vēsturē, tostarp iegūtā balva pēdējās izstādes dienās vēl vairāk palielināja citu valstu interesi par mums. Šī gada sniegums un panākumi apliecina, ka protam sarīkot valsts pārstāvniecību augstā līmenī - Latvijas vārds izskan pozitīvi vienā no lielākajiem šī gada starptautiskajiem forumiem,” saka Latvijas paviljona direktors Ansis Egle.

Jāpiebilst, ka dalība EXPO 2017 bijusi īpaši veiksmīga, jo to apmeklējuši gandrīz trīsreiz vairāk cilvēku nekā bija plānots, pārsniedzot 260 tūkstošus. Tāpat uz Kazahstānu devušies vairāk nekā 30 uzņēmumu pārstāvji, organizētas vairāk nekā 50 dažādas tikšanās, kā arī semināri, konferences un slēgti sadarbības memorandi.

Dalība izstādē notiek ar vairāk nekā 30 uzņēmumu atbalstu, tostarp “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Liepājas Speciālo ekonomikas zonu, “Squalio” un citiem.

Foto no pasākuma: https://onedrive.live.com/?authkey=%21AJSHRxvOqsUMwkY&id=C97C6C7717A9EF51%2114823&cid=C97C6C7717A9EF51

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2000 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana