Latvijā svinīgi atklāj Latvijas dalību EXPO 2017

Pirmdien, 12.jūnijā, arī Latvijā par godu mūsu valsts dalībai Astanas EXPO 2017, notika svinīgs atklāšanas pasākums, kura laikā notika sazināšanās ar pārstāvjiem Kazahstānā, tika demonstrēta mājas lapa http://www.expolatvia.com, ko izstrādājis "Squalio", kā arī klātesošajiem bija iespēja virtuāli izstaigāt paviljonu un uzzināt jaunumus par nākamnedēļ plānoto izglītības nedēļu.

Pasākumu atklāja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs un EXPO 2017 komisārs Jānis Endziņš, apstiprinot, ka Latvijas paviljons ir nodots ekspluatācijā un sestdien, 10.jūnijā, arī svinīgi atklāts. VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš pauda pateicību ikvienam, kurš iesaistījies milzīgajā darbā, lai sagatavotu dalību izstādē un nodrošinātu paviljona darbību. Viņš arī norādīja, ka Kazahstāna nenoliedzami ir nozīmīgs Latvijas sadarbības partneris gan transporta jomā, gan citās nozarēs, tādēļ uzņēmumiem ir būtiski piedalīties EXPO 2017 un uzrunāt potenciālos partnerus klātienē.

Sazinoties ar Astanu, Latvijas paviljona direktors Ansis Egle pastāstīja, ka EXPO 2017 apmeklētāju interese ir liela un ik pa brīdim veidojas pat rindas, kā arī cilvēkiem ļoti patīk un interesē 3D iespējas. Notikušas jau arī pirmās biznesa tikšanās, kas vieš cerību, ka uzņēmējiem patiešām izdosies atrast labus sadarbības partnerus. Līdz šim Latvijas paviljonu apmeklējuši jau vairāk nekā 2000 interesentu, aktīvi arī izmantojot iespēju, iegādāties dažādus suvenīrus. “Latvijas paviljons pasaules EXPO izstādē ir veiksmīgi uzsācis darbu. Ārvalstu un Kazahstānas mediji aktīvi interesējas par “Latvijas dzelzceļa” inovatīvo ūdeņraža lokomotīvi, kas ir viens no galvenajiem paviljona eksponātiem, kā arī daudzi žurnālisti interesējas par uzņēmumu iespējām sadarboties ar citām valstīm. Šodien aizvadīta pirmā tikšanās ar vienu no lielākajiem Kazahstānas uzņēmumiem “Kazpost”,” saka A.Egle, “Droši varam teikt, ka mēs mākam organizēt šāda līmeņa notikumus un būt interesanti pasaulei. Latvijas paviljona komanda ir paveikusi lielu un vērtīgu darbu, tāpēc izskanam pasaulē un radām labu iespaidu.”

Latvijas paviljona arhitekte Agnese Lāce pastāstīja par paviljona tapšanas gaitu un iesaistītajiem cilvēkiem – no idejas līdz realizācijai, kur katrai detaļai pievērsta milzīga uzmanība, lai mūsu valsti parādītu kā interesantu un iedvesmojošu zemi, kur krāsas savijas ar emocijām, parādot to ar dažādu tehnoloģiju iespējām.

Klātesošajiem mediju pārstāvjiem un visiem bija arī iespēja ar virtuālo briļļu palīdzību izstaigāt Latvijas paviljonu, ko palīdzēja organizēt “Vividly”, tādējādi attālināti esot EXPO 2017, kā arī izmantot “KasTeKust” piedāvājumu, izveidot gif formāta filmiņu, ko pēc tam apstrādājot, saņemt sev izmantojamā formātā, lai dalītos, piemēram, sociālajos tīklos.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera noslēgusi arī sadarbības memorandu ar “Squalio”, kas nodrošina interneta platformu www.expolatvia.com, tādējādi ikvienam ir iespēja uzzināt aktualitātes par EXPO 2017 gan Latvijā, gan uz vietas Kazahstānā. Uzņēmuma mārketinga vadītājs Mareks Gruškevics pastāstīja, ka jau no 17.jūnija būs pieejama arī mobilā telefona aplikācija, savukārt uzņēmumi aicināti iesaistīties un izmantot mājas lapu kā biznesa platformu, izmantojot iespēju nofilmēties un pārstāvēt sevi, savu uzņēmumu un valsti digitālā formā. Arī Kazahstānas uzņēmējiem uz vietas Latvijas paviljonā būs iespēja nofilmēties un atstāt video vēstījumu par sevi, tādējādi uzņēmēji no abām valstīm varēs veidot jaunus biznesa kontaktus.

Atgādinām, ka Latvijas paviljons EXPO 2017 Astanā tika atklāts 10.jūnijā, kāt esot gan Latvijas vēstniekam Kazahstānā Jurijam Pogrebņakam, gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājam un EXPO 2017 komisāram Jānim Endziņam, gan arī EXPO valdes priekšsēdētaja vietniekam Erbolam Šormanovam (Зам. Председателя Правления EXPO Шорманов Ербол).

Tematisko nedēļu ciklu jūnija pēdējā nedēļā atklās izglītības tēma, kad paviljonā savus stendus iekārtos tādas izglītības iestādes kā Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, biznesa augstskola “Turība”, Transporta un sakaru institūts un citi. 9. jūlijā nacionālās nedēļas ietvaros paviljonu plāno apmeklēt Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vēl tiks risinātas transporta un loģistikas, Rīgas, reģionālā un tūrisma, IT un citas tēmas.

Pamatinformācija par Latvijas paviljonu:

"Expo 2017 Astana" Latvijas paviljona organizētājs: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK)

Latvijas paviljona vadmotīvs: “Enerģija ir mūsu dabā” (Energy is in our nature)

Nozīmīgākie dalībnieki: “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumi, Rīgas Brīvostas pārvalde, Rīga Tūrisma attīstība birojs, Liepājas Speciālo ekonomikas zona, Study in Latvia, u.c.

Paviljona platība:

1.stāva ekspozīcijas zāle 365m2

2.stāva konferenču un darba telpas 260m2

Projekta izmaksas: 779 000 EUR, tai skaitā projekta plānošana, projektēšana, būvniecība, paviljona darbības nodrošināšana Expo laikā. Finansējumu veido kompāniju dalības maksa. 400 000 EUR finansē “Latvijas dzelzceļš” holdings, bez kura atbalsta dalība nebūtu iespējama. Latvijas valdība un Latvijas vēstniecība Astanā sniedz informatīvu un organizatorisku atbalstu.

Fotogrāfijas no atklāšanas pasākuma: https://failiem.lv/u/4f24xx33

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk kā 1900 individuāli biedri un vairāk nekā 50 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 18,5 miljardus eiro, turklāt jauno LTRK biedru skaits jau ceturto gadu pēc kārtas pieaug par vidēji 46% gadā.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi