Ar pārsteidzošu performanci Tallinā prezentē gastronomisko tūrismu Latvijā

Igaunijā, Tallinas vēstniecībā, aizvadīta gastronomiskā performance "Latvian Senses". Tās mērķis ir uzrunāt un prezentēt medijiem, tūrisma nozares pārstāvjiem un viedokļa līderiem Rīgas-Gaujas kā Eiropas gastronomijas reģiona gastronomisko piedāvājumu un reģionu kā piemērotu gastronomijas tūrisma galamērķi.

Uz pasākumu tika aicināti 40 viesi – vadošie Igaunijas mediju pārstāvji, žurnālisti, blogeri, viedokļu līderi, kā arī tūrisma nozares pārstāvji. Latviju šajā pasākumā pārstāvēja Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone, kā arī pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta un Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja.

Vakara gaitā tika uzsvērta Latvijas gastronomija, skaistā daba un tās veltes. Ierodoties viesus sagaidīja performatore, kas vēlāk ar dejas palīdzību visus sadalīja divās grupās. Tam sekoja izsmalcinātas vakariņas, viesus pārmaiņus vedot uz unikālu gastronomisko piedzīvojumu īpaši noformētās telpās. Gaujas jeb ūdens telpā īpašu priekšnesumu pavadībā tika pasniegta zupa, nēģi un ēdamais dzintars. Meža telpā kā Latvijas bagātība tika prezentētas bērzu sulas un bebra gaļa. Pļavas telpā viesi baudīja desertu bišu dūkoņas pavadībā.

Latvijas gastronomijas pasākumu rīkoja Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs, Siguldas novada dome, Cēsu pilsētas dome un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu un Liepājas pilsētas domi. Konceptu izstrādāja “Skudras metropole”, par ēdienu gādāja “Restorāns 3”, sadarbības partneri “Vaidavas keramika” un “Valmiermuižas alus”.

Eiropas gastronomijas reģiona (European Region of Gastronomy) tituls izveidots, lai sekmētu vietējās ēdienu kultūras un tradīciju saglabāšanu, veicinātu gastronomisko jaunradi un piesaistītu reģioniem tūristus. Gatavojoties kandidatūrai, kopīgi ar sadarbības partneriem tika izveidots īpašs koncepts “Wild at palate” (Ar dabu šķīvī). Tā pamatideja ir popularizēt tos produktus un izejvielas, kas ir pieejamas Latvijas mežos, upēs, pļavās utt.

foto;https://www.dropbox.com/sh/3tqy1hc014b5ui9/AABhYTB-00D8pJEkuXr6esVTa?dl=0

Rigas Turisma Attistibas Birojs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana