Alda Vanaga Brazīlijā pārrunā divpusējo sadarbību un tiekas ar Brazīlijas latviešiem


foto;Ārlietu ministrija
8. martā vizītes laikā Brazīlijā notika Latvijas nerezidējošās vēstnieces Aldas Vanagas tikšanās ar šīs valsts Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktoru Karlosu Peresu (Carlos Perez).

Tikšanās laikā abas puses vienojās uzturēt regulāru politisko dialogu, gan veicinot divpusējo attiecību attīstību, gan atbalstot aktīvu Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona kopienas valstu sadarbību. Tāpat amatpersonas apmainījās viedokļiem par marta beigās plānoto pirmo sarunu kārtu par ES-Dienvidu kopējā tirgus valstu (Mercosur) Asociācijas nolīgumu, kā arī par gatavošanos gaidāmajam abu reģionu valstu un valdību vadītāju samitam Salvadorā oktobrī. Abpusēji tika pausts atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai un attiecību padziļināšanai izglītības un kultūras jomās. Vēstniece A. Vanaga pateicās par labo un regulāro sadarbību, kas izveidojusies ar Brazīlijas vēstniecību Stokholmā, kā arī uzsvēra četru Latvijas goda konsulātu – Braziljā, Nova Odesā, Natalā un Kurtibā – nozīmi Latvijas interešu pārstāvībā Brazīlijā.

Neatņemama abu valstu divpusējo attiecību sastāvdaļa ir Brazīlijas latviešu kopiena, kā arī atbalsts latviešu kultūras centra darbībai Nova Odesā un Ižuī. Lai to īstenotu, vēstniece tikās gan ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, gan ar Latviešu kultūras centra Ižuī prezidentu un latviešiem Nova Odesā. Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām 2018. gadā, tiem domāts par atbalstu gan kopienas dalībai svinībās Latvijā, gan organizējot svinīgos pasākumus Brazīlijā.

Uzziņai

2012. gada 16. martā Brazīlijā tika akreditēta Latvijas nerezidējošā vēstniece Alda Vanaga, kas tolaik rezidēja Lisabonā, Portugālē, bet no 2015. gada septembra – Rīgā. 2015. gada 4. novembrī notika A. Vanagas akreditācijas ceremonija pie Brazīlijas prezidentes Dilmas Rusefas.

Brazīlijā ir četri Latvijas goda konsulāti. Kopš 2010. gada novembra goda konsuls Natalā, Rio Grande do Norte štatā, ir Antonijs Medeiro de Oliveira (Antonio Medeiros de Oliveira). Kopš 2013. gada oktobra goda konsules pienākumus Nova Odesā, Sanpaulu štatā, pilda Daina Gūtmanis. Savukārt kopš 2015. gada janvāra Latvijas goda konsuls Kurtibā, Paranas štatā, ir Amirs Kamars (Amir Qamar), bet no 2016. gada februāra Patrīcija Viana (Patricia Viana) ir Latvijas goda konsule Braziljā un Braziljas Federālajā apgabalā.  

Kopš 2007. gada februāra Brazīlijas goda konsuls Latvijā ir Artūrs Stikuts.

2016. gadā Brazīlija bija Latvijas ceturtais nozīmīgākais tirdzniecības partneris Latīņamerikas un Karību valstu reģionā (aiz Paragvajas, Meksikas, Čīles). 2016. gada beigās kopējais preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 7,02 milj. eiro (79. vieta), kas ir par 39,74% mazāk nekā 2015. gadā. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Brazīliju: minerālie produkti (43,12%), mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas (33,29%) un ķīmiskās rūpniecības, un tās saskarnozares produkcija (13,45%).

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana