Latvijas Radio koris dodas koncertturnejā uz Amsterdamas CONCERTGEBOUW

Februāra sākumā Latvijas Radio koris dosies koncertturnejā uz Nīderlandi, kur 7., 8., 9. un 10. februārī sniegs četrus koncertus slavenajā Amsterdamas Concertgebouw Lielajā zālē.

Koncerta programmā Valentīna Silvestrova "Diptihons" Sigvarda Kļavas vadībā, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta "Rekviēms" ar Nīderlandes kamerorķestra galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju Jakovu Kreicbergu pie diriģenta pults.

Koncertos piedalīsies pasaules klases solisti: viena no šobrīd vadošajiem dāņu soprāniem Henriete Bonde-Hansena, horvātu mecosoprāns, lieliska baroka mūzikas interprete Renāte Pokupica, Londonas Covent Garden, Frankfurtes, Minhenes un Bavārijas operu solists, lietuviešu tenors Edgars Montvids un Nīderlandes operas solists, vācu bass Georgs Capenfelds.

Arī Jakova Kreicberga vārds saistībā ar latviešu mūziku izskanējis vairākkārt – 1999. Londonas Alberta zālē Kreicbergs pirmatskaņoja Pētera Vaska Otro simfoniju, bet kopā ar Pitsburgas simfonisko orķestri viņš lasījumā skanēja Artura Maskata "Tango".
"Koncertēt Amsterdamas Concertgebouw ir katra mūziķa sapnis" – tā Sigvards Kļava. Koncertzāle pasaulē slavena gan ar bagāto vēsturi, akustiskajām un arhitektoniskajām īpašībām, gan arī programmu augstvērtīgo kvalitāti un daudzveidību.

No Latvijas kolektīviem šajā zālē līdz šim uzstājies tikai orķestris "Kremerata Baltica". Savukārt februāra koncertu piedāvājumā Concertgebouw mājas lapā līdzās Latvijas Radio korim lasām arī Marisa Jansona vārdu – trīs dienas pirms Latvijas Radio kora koncerta, maestro Mariss Jansons Concertgebouw Lielajā zālē kopā ar Karalisko Concertgebouw orķestri sniegs Šostakoviča un Vāgnera opusu lasījumus.

Nīderlandes koncerttūres turpinājumā Latvijas Radio koris dosies uz Roterdamu, kur uzstāsies Roterdamas koncertu un kongresu ēkā De Doelen un Sv. Laurenca baznīcā. De Doelen Lielajā zālē skanēs Mocarta "Rekviēms" un Silvestrova "Diptihons", savukārt, Sv. Laurenca baznīcā koris dziedās Alfrēda Šnitkes "Grēksūdzes psalmus" (Psalms of Repentance) ko diriģēs Sigvards Kļava, kā arī Gevina Braiersa "Kadmana rekviēmu" (Cadman Requiem) un Olivjē Mesiāna "Piecus dziedājumus" (Cinq rechants) Kaspara Putniņa vadībā.

Vairāk informācijas Latvijas Radio kora mājas lapā: http://koris.radio.org.lv/

Ilze Vasermane
Latvijas Radio preses sekretāre
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli