Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāj Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē....


foto;Ārlietu ministrija
Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāj Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē asociācijas konferenci

2019. gada 27. aprīlī Londonā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku Apvienotajā Karalistē asociācijas (ALSRUK) konferencē "Diasporas pētnieciskais potenciāls: ar skatu uz Latviju". Konference tika organizēta jau otro reizi ar mērķi Londonā pulcēt Latvijas izcelsmes studentus un pētniekus, lai veidotu un attīstītu sadarbības iespējas, veicinātu zināšanu pārnesi un mobilitāti.

Parlamentārā sekretāre uzstājās ar atklāšanas uzrunu. Tajā viņa uzsvēra Diasporas likumā iekļauto un nostiprināto apņemšanos sniegt atbalstu sadarbībai ar diasporu zinātnes jomā. Tāpat arī breksita likumdošanas pakotnē, kas marta beigās pieņemta, pievērsta īpaša uzmanība studentu tiesību nostiprināšanai situācijā pēc breksita. 

Tuvojoties Latvijas dalības Eiropas Savienībā (ES) 15. gadadienai, Zanda Kalniņa-Lukaševica pauda īpašu aicinājumu pētniecībā pievērsties jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas identitātes stiprināšanu, tostarp, vadoties no breksita gūtajām mācībām. Tāpat parlamentārā sekretāre aicināja  studentus un pētniekus  dalīties ar pieredzes stāstiem par ieguvumiem no Latvijas dalības ES. Visbiežāk augstākās izglītības iegūšanā ārvalstīs, mobilitātes iespēju izmantošanās un karjeras veidošanā lielā mērā pamatā ir dalības ES sniegtās priekšrocības.

ALSRUK rīkotā konference sniedz lielisku iespēju Latvijas valsts un akadēmisko institūciju tiešajam dialogam ar diasporas studentiem un pētniekiem. Konferences laikā izskanējušie pieredzes stāsti un savstarpējās diskusijas ļāva iezīmēt vēl risināmos jautājumus, kā arī akcentēja daudzas praktiskās sadarbības iespējas, kuru īstenošanā interese turpina pieaugt gan no Latvijas valsts un akadēmisko institūciju, gan arī diasporas studentu un pētnieku puses.

Zanda Kalniņa-Lukaševica pateicās konferences rīkotājiem ALSRUK un īpaši tās vadītājai Sandrai Martinsonei par iniciatīvu, turpinot veiksmīgi uzsākto diasporas studentu un pētnieku tīklošanās un pašorganizēšanās procesu Apvienotajā Karalistē, kas kalpo par piemēru sadarbības attīstīšanai arī citās valstīs.

Konference tika rīkota ar Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē atbalstu.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli