Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija novērtē EP atvērtību jautājumā par Eiropas Kaimiņu politikas instrumenta redzamības ...


foto;Ārlietu ministrija
Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija novērtē EP atvērtību jautājumā par Eiropas Kaimiņu politikas instrumenta redzamības saglabāšanu nākotnē

Turpinot iepriekš aizsākto darbu Latvijas interešu aizstāvēšanā par ES daudzgadu budžetu, 2019. gada 26. un 27. martā Strasbūrā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) ziņotājiem par jauno Kaimiņattiecību, attīstības un starptautiskās sadarbības instrumentu (Neighbourhood, Development and International Cooperation Instrument, NDICI) Pjēru Panceri (Pier Panzeri) un Kristiānu Danu Predu (Christian Dan Preda).

Vienlaikus notiekošajā EP plenārsesijā notika debates par jaunu globālo instrumentu ES ārējo attiecību īstenošanai. Pēc vairāku mēnešu sagatavošanas deputāti apstiprināja EP pozīciju šajā jautājumā. Savā pozīcijā EP pauž atvērtību diskusijām par atsevišķa finansējuma saglabāšanu sadarbībai ar ES austrumu un dienvidu kaimiņiem nākotnē.

Latvija ir konsekventi atbalstījusi tādu risinājumu, kas piešķir atsevišķu finansējumu ES attiecībām ar kaimiņu valstīm. Tāpēc līdzšinējās sarunās ar EP deputātiem Latvija lūdza ņemt vērā šo aspektu. “Lai gan dažos iekšējo diskusiju posmos Eiropas Parlamenta nostāja virzījās par labu t.s. kaimiņu politikas instrumenta integrēšanai jaunajā globālajā instrumentā, esam gandarīti, ka gala balsojumā EP saglabāja atvērtību šajā jautājumā,” uzsvēra Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica.

Tiekoties ar EP deputātiem, Z. Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra, ka Eiropas Attīstības fonda finansētajās programmās svarīgi nodrošināt vienlīdzīgu piekļuvi visiem partneriem, tostarp maziem un vidējiem uzņēmumiem, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām no visām ES dalībvalstīm. 

Saskaņā ar Eiropas Komisijas priekšlikumu nākamajā finanšu plānošanas periodā NDICI kopējo finansējumu piedāvāts noteikt 89.5 miljardu eiro apjomā faktiskajās cenās.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums