Latvijas un Ungārijas Ārlietu ministriju politiskie direktori pārrunā transatlantiskās attiecības...


foto: Ārlietu ministrija
Latvijas un Ungārijas Ārlietu ministriju politiskie direktori pārrunā transatlantiskās attiecības un ES drošības un aizsardzības jautājumus.

2019. gada 5. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Ungārijas Ārlietu ministrijas politisko direktoru Ištvānu Balogu (István Balogh), kurš darba vizītē apmeklēja Rīgu. Amatpersonas pārrunāja transatlantiskās attiecības, ES drošības un aizsardzības jautājumus, konfliktu Ukrainā, Austrumu partnerību, kā arī situāciju Rietumbalkānos.

J. Mažeiks pateicās Ungārijai par ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, nodrošinot patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā un periodiski iesaistoties NATO atturēšanas pasākumos. Abas puses bija vienisprātis, ka jāstiprina ES sadarbība drošībā un aizsardzībā, bet galvenā kolektīvās aizsardzības organizācija Eiropā nemainīgi ir NATO. Svarīgi turpināt NATO pēdējo triju samitu lēmumu ieviešanu.

Konsultācijās tika pārrunāts arī konflikts Ukrainā. Politiskie direktori bija vienisprātis, ka Minskas vienošanās izpilde ir vitāli svarīga. Savukārt, runājot par sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm, J. Mažeiks atzīmēja, ka ES ir jāturpina diferencēta pieeja.

Diskutējot par aktualitātēm Rietumbalkānos, politiskie direktori uzsvēra, ka jāstiprina ES redzamība reģionā - Rietumbalkānu valstu nākotne ir ES.

Sarunā uzmanība tika veltīta arī enerģētikas drošībai un piegāžu diversifikācijai ES, kā arī migrācijas jautājumiem.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums