Ārlietu ministrs: šobrīd ir īpaši svarīgi aktīvi atbalstīt daudzpusējās tirdzniecības sistēmas stiprināšanu


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 26. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektoru Roberto Azevedo (Roberto Azevêdo).

Sarunas laikā ministrs apstiprināja, ka Latvija iestājas par labi funkcionējošu un uz noteikumiem balstītu tirdzniecības sistēmu, kuras centrā ir stipra PTO. Ministrs uzsvēra, ka šāda tirdzniecības sistēma ir globālās ekonomikas izaugsmes pamats.

Pārrunājot PTO modernizācijas jautājumus, E.Rinkēvičs uzsvēra, ka viens no steidzami risināmiem jautājumiem ir funkcionējošas PTO strīdu izšķiršanas sistēmas atjaunošana. Ministrs izteica gandarījumu par vairākpusēju sarunu uzsākšanu e-komercijas jautājumos, tādējādi risinot mūsdienu ekonomikai aktuālus jautājumus. Savukārt, apspriežot aktualitātes PTO iestāšanās sarunās, ārlietu ministrs norādīja, ka Baltkrievijas virzība uz PTO veicinās nepieciešamās reformas patiesas tirgus ekonomikas izveidei. Ministrs atzinīgi novērtēja arī Uzbekistānas interesi atsākt pievienošanās procesu, sagaidot, ka arī Azerbaidžāna atjaunos pievienošanās procesu.

Sarunas laikā ministrs norādīja uz Latvijas ekonomisko attīstību 20 gadu laikā pēc iestāšanās PTO, atzīmējot, ka tas palīdzēja Latvijai ilgtermiņā sasniegt arī citus mērķus, piemēram, integrēšanos Eiropas Savienībā un uzņemšanu OECD.

Vizītes laikā ministrs apmeklēja arī Latvijas dalības PTO 20. gadadienai veltīto foto izstādi “Latvijas dārgumi – izcili eksporta zīmoli un iedvesmojošas personības”, kas tapusi Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli