Ārlietu ministrs piedalīsies pirmajā Eiropas Savienības un Arābu valstu līgas samitā


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 24. un 25. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pārstāvēs Latviju pirmajā Eiropas Savienības (ES) un Arābu valstu līgas samitā Šarm eš Šeihā, Ēģiptē.

Sanāksmes gaitā plānots apspriest ES un Arābu valstu līgas stratēģiskās attiecības, kā arī sadarbības iespējas kopīgo izaicinājumu pārvarēšanā, tostarp nelegālās migrācijas, radikalizācijas un ekstrēmisma, klimata pārmaiņu seku apkarošanā, kultūras mantojuma un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, sociāli mazāk aizsargāto grupu tiesību nodrošināšanā, kā arī ūdens resursu efektīvā izmantošanā. Tāpat tiks pārrunātas Tuvo Austrumu reģiona aktualitātes.

Arābu valstu līga apvieno 22 pasaules valstis Ziemeļāfrikā, Austrumāfrikā un Tuvajos Austrumos. Sanāksmē piedalīsies 28 Eiropas un 22 arābu valstu ministri, valstu un valdību vadītāji.   

Samita laikā ir paredzētas E. Rinkēviča tikšanās ar Jordānijas ārlietu ministru Aimanu Alsafādī (Ayman Al Safadi) un Saūda Arābijas ārlietu ministru Ibrāhīmu Binabdulazīzu Alasāfu (Ibrahim bin Abdulaziz Al-Assaf).

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli