Lems par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019. gadā

Pirmdien, 15. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Luksemburgā piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē, kurā tiks lemts par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019. gadā.

Plānots, ka ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tiks panākta politiskā vienošanās par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019. gadā tādām Latvijai svarīgām zivju sugām kā mencai, reņģei, brētliņai un lasim.

Eiropas Komisijas (EK) regulas projekts paredz 2019. gadā palielināt mencu zvejas iespējas Baltijas jūras Rietumu daļā par 31 procentu, bet par 15 procentiem samazināt Baltijas jūras Austrumu daļā, salīdzinot ar 2018. gadu. Saskaņā ar EK regulas priekšlikumu brētliņu zvejas iespējām Baltijas jūrā plānots palielinājums par 3 procentiem. Savukārt reņģu zvejas iespējām Baltijas jūras centrālajā daļā (izņemot Rīgas jūras līci) plānots samazinājums par 26 procentiem, bet Rīgas jūras līcī – palielinājums par 7 procentiem. Lasim Baltijas jūrā plānots zvejas iespēju palielinājums par 15 procentiem.

“Mēs uzskatām, ka regulas apspriešanas gaitā padomē nebūtu pieļaujams, ka Latvijai svarīgiem zivju krājumiem – brētliņai, reņģei Rīgas jūras līcī un mencai Baltijas jūras Austrumu daļā – tiktu noteiktas zemākas zvejas iespējas nekā regulas priekšlikumā ir piedāvājusi Eiropas Komisija. Īpaši tas būtu attiecināms uz Baltijas jūras Austrumu daļas mencu, kurai pēdējos piecos gados zvejas iespējas būs kritušās kopumā jau par 63 procentiem,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli