Akreditēts jaunais Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 5. septembrī Ņujorkā Latvijas Republikas pastāvīgais pārstāvis Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO), ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Andrejs Pildegovičs iesniedza akreditācijas vēstuli ANO ģenerālsekretāram Antoniu Gutērrešam (António Guterres).

Tikšanās laikā puses pārrunāja starptautiskās aktualitātes, kā arī Latvijas iesaisti organizācijas darbā. A. Pildegovičs apliecināja Latvijas atbalstu daudzpusējai diplomātijai, kur ANO ir centrāla nozīme, cenšoties globālām problēmām rast globālus risinājumus. Vēstnieks pauda atbalstu ANO ģenerālsekretāra darbības prioritātēm – konfliktu novēršanai, ilgtspējīgas attīstības veicināšanai un ANO reformām. Uzsverot, ka Latvija stingri iestājas par starptautisko tiesību un demokrātisko vērtību ievērošanu, A. Pildegovičs aicināja ģenerālsekretāru veicināt konflikta Ukrainā noregulējumu un neaizmirst par iesaldētajām konfliktsituācijām Kalnu Karabahā, Pārdņestrā, Abhāzijā un Dienvidosetijā.

ANO ģenerālsekretārs augstu novērtēja Latvijas līdzšinējo aktīvo iesaisti ANO un citās starptautiskajās organizācijās un apliecināja vēstniekam vēlmi turpināt veiksmīgo sadarbību.  

Tikšanās noslēgumā A. Pildegovičs informēja par Latvijas simtgades atzīmēšanas pasākumiem, kā arī uzaicināja A. Gutērrešu vizītē uz Latviju.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli