Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības ārlietu ministru neformālajā sanāksmē Vīnē


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 30. un 31. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru neformālajā, tā dēvētajā Gimnihas (Gymnich) sanāksmē Vīnē, Austrijā.

Neformālajā Ārlietu padomē paredzēta diskusija par situāciju Tuvajos Austrumos, tostarp pievēršot uzmanību Tuvo Austrumu miera procesam, aktualitātēm Irānā un Sīrijā. Tāpat ministri apmainīsies viedokļiem par transatlantiskajām attiecībām. Atsevišķa darba sesija tiks veltīta ES attiecībām ar Rietumbalkāniem, kas ir viena no Austrijas prezidentūras ES Padomē ārpolitikas prioritātēm šajā pusgadā.

Tradicionāli Gimnihas sanāksmes laikā notiek arī ES dalībvalstu ārlietu ministru kopīga sesija ar kandidātvalstīm, un šoreiz ministriem ir plānota diskusija par efektīvu uz noteikumiem balstītu starptautisko kārtību jeb tā saukto multilaterālismu.

Informācijai

Neformālā jeb tā dēvētā Gimnihas sanāksme ir regulāra ES ārlietu ministru tikšanās, kuru reizi pusgadā organizē ES prezidējošā valsts. To vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni. Sanāksmju laikā notiek stratēģiskas diskusijas par ES ārlietu un drošības politikas mērķiem un instrumentiem.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli