VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde piedalās Eurojust koordinētos tiesiskās sadarbības pasākumos


foto;plz.lv
2018.gada jūlijā Eiropas Savienības Tiesu sadarbības vienības (Eurojust) koordinētu tiesiskās sadarbības pasākumu ietvaros Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ar Lietuvas Republikas Muitas Kriminālpārvaldi vienlaikus abās valstīs – Latvijā un Lietuvā veica procesuālās darbības, lai atklātu un apturētu cigarešu kontrabandu.

 

Procesuālās darbības tika īstenotas pamatojoties uz Nodokļu un muitas policijas pārvaldē un Lietuvas Republikas Muitas Kriminālpārvaldē uzsāktajiem kriminālprocesiem par cigarešu kontrabandu. Latvijā tika veiktas astoņas kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Daugavpilī.

 

Kratīšanu laikā tika izņemtas 2 200 000  kontrabandas cigaretes “MINSK CAPITAL SUPER SLIMS” un “NZ GOLD SUPER SLIMS”  ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, 5 283 litra pudeles ar caurspīdīgu šķidrumu ar alkoholam līdzīgu smaržu ar uzrakstu “SVAJAK VODKA, alc 40% PLATINUM”, 52 gab. logu ailes, kas bija pielāgotas kontrabandas cigarešu noslēpšanai, portatīvie datori, planšete un dažādi dokumenti.

 

Eiropas Savienības Tiesu sadarbības vienības (Eurojust) koordinētie izmeklēšanas pasākumi tika veikti par 2017.gada novembrī izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem Latvijā, kad Lietuvas pilsonis rīkojās saskaņoti ar citām personām organizētā grupā, nodarbojās ar tabakas izstrādājumu – cigarešu kontrabandu lielā apmērā. Lietuvas Republikas pilsoņi kontrabandas ceļā ievestās cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām glabāja kādā nomātā noliktavā Latvijas Republikā, uz kuru tika piegādātas arī legālas preces – plastikāta logi no Polijas. Pēc stikla pakešu demontāžas noliktavas telpā starp rāmjiem tika ieliktas cigaretes, kas kontrabandas ceļā nogādātas Eiropas Savienības valstīs.  Pēc cigarešu saņemšanas logu rāmji tika nosūtīti atpakaļ uz Latviju, lai atkārtoti  tos izmantotu kontrabandas cigarešu pārvadāšanai.  

Valsts ieņēmumu dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli