Latvijas skolēni piedalās starptautiskā projektā "Futbols draudzībai" (Football for Friendship)


Public. foto
Maskavā noticis sestais forums "Futbols draudzībai", kas bija veltīts šī gada Pasaules Čempionātam Futbolā. Šogad kompānijas Gazprom sociālais projekts ir apvienojis rekordlielu dalībnieku: aptuveni 1500 bērnu no 211 valstīm.

Foruma atklāšanas ceremonijā viesojās tādas pasaules futbola zvaigznes kā Portugāles “Portu” vārtsargs Ikers Kasiljass un bijušais Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Keržakovs.

Pasākumā piedalījās arī Sīrijas futbolists Firass Al-Hatibs, Saūda Arābijas princis, futbolists Alsajars Abdulrahmans, oficiāli Krievijas valdības un starptautisko sporta federāciju pārstāvji.

“Futbols - tā ir lieliska platforma sociālām pārmaiņām, kas var padarīt šo pasauli atvērtāku un tolerantāku”, - norādīja Kasiljass.

Programma “Futbols draudzībai” tiek rīkota priekš jaunajiem futbola spēlētājiem un žurnālistiem vecumā līdz 12 gadiem. Šogad Latviju forumā pārstāvēja Ingūna Buldure no Rēzeknes (Rēzeknes Futbola akadēmija) un rīdzinieks Toms Tolmanis (futbola skola METTA). Ingūna pārstāvēja Latvijas jaunos futbola spēlētājus, savukārt Toms - jaunos žurnālistus.

Foruma piesātinātajā programmā tika iekļauts gan draudzības spēļu turnīrs, gan daudzveidīgas meistarklases un prezentācijas.

 

Priekš jaunajiem žurnālistiem tika izveidots improvizēts preses centrs. Jaunie dalībnieki iejutās ne vien korespondentu lomā, kas vada tiešās reportāžas no sporta notikuma, bet arī meistarklasēs mācījās no profesionāliem sporta žurnālistiem, kas strādā vadošajos Krievijas medijos. Jaunie žurnālisti gatavoja ziņu izlaidumus vadošajiem pasaules medijiem, ikdienas izdeva bērnu avīzi “Futbols draudzībai”, rakstīja dienasgrāmatas un publicēja piezīmes sociālajos tīklos. Materiāli tika sagatavoti 62 valodās.

 Fotogrāfijas: https://drive.google.com/open?id=1oykbj7F1p1l-dS_216Peb830Ch6EXCNu

Gatavojoties Čempionātam un Forumam bērni un pieaugušie no visas pasaules piedalījās trīs dienas ilgajā Starptautiskajā draudzības nometnē Maskavā. Nometnes dalībniekiem tika sarīkotas pasaules futbola zvaigžņu meistarklases, futbola treniņi jauno treneru vadībā, “Deviņu vērtību” skolas spēļu nodarbības, tai skaitā veltītas programmas ekoloģijas misijai, Olimpiskā mācību stunda kopā ar atzītiem Krievijas sportistiem. Starptautiskajā nometnē uzstājās ANO Apvienotās AIDS programmas (UNAIDS) pārstāvji, kā arī ANO programmas “Ilgtspējīgas attīstības mērķi” pārstāvji, kuru iniciatīvu atbalsta programma “Futbols draudzībai”.

Splendid Events&Marketing
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli