Ministru prezidents tiekas ar Japānas - Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni


foto: Valsts Kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 9. jūlijā, Rīgā tikās ar Japānas – Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Hirofumi Nakasoni. Tikšanās laikā Ministru prezidents izteica visdziļāko līdzjūtību plūdos Japānā bojāgājušo tuviniekiem.

Pēdējo mēnešu laikā aktīvi attīstās Latvijas un Japānas politiskais dialogs. H. Nakasone, ar ko Ministru prezidents iepriekš tikās savas vizītes laikā Tokijā pagājušā gada nogalē, apliecināja ieinteresētību sekmēt abu valstu ciešo sadarbību dažādās jomās. Japāna ir viens no Latvijai nozīmīgākajiem ekonomiskās sadarbības partneriem Tālajos Austrumos.

M. Kučinskis pauda pārliecību, ka līdz ar Eiropas Savienības (ES) - Japānas Ekonomisko partnerattiecību nolīguma parakstīšanu uzņēmēji abpusēji iegūs no visaptverošas importa un eksporta tarifu atcelšanas un ar tarifiem nesaistītu tirdzniecības šķēršļu novēršanas Japānā. Sagaidāms, ka šī nolīguma stāšanās spēkā pēc iespējas tuvākajā laikā dos pozitīvu impulsu Latvijas kokrūpniecības, pārtikas ražošanas, ķīmisko vielu rūpniecības un farmācijas sektoriem. Nolīgumam ir arī politiskā vērtība, demonstrējot ES un Japānas apņemšanos par brīvu un godīgu tirdzniecību, atvērtām ekonomikām un skaidriem, pārredzamiem noteikumiem.

Ministru prezidents apliecināja ieinteresētību aktīvāk attīstīt Latvijas un Japānas uzņēmēju sadarbību. Jau šī gada septembrī Latvijā sagaidāma Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) pārstāvju vizīte Baltijas valstīs.

Tāpat sarunas laikā tika izsvērta veiksmīgā sadarbība starp Latviju un Japānu augstākās izglītības jomā, norādot, ka sadarbībai augstskolu starpā jāattīstās arī turpmāk. Tiek arī strādāts pie konkrētām aktivitātēm tūrisma un aviācijas, transporta un loģistikas, IKT un inovācijas jomās.

M. Kučinskis ar H. Nakasoni apsprieda arī aktuālos ārējo attiecību jautājumus. Veltot uzmanību aktualitātēm attiecībās ar Ziemeļkoreju, tika apliecināts, ka Latvija atbalsta miermīlīgu un diplomātisku situācijas risinājumu šajā reģionā - Korejas pussalas pilnīgai un pārbaudāmai atbrīvošanai no kodolieročiem joprojām jābūt galvenajam mērķim. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāpaliek vienotai un jākoncentrējas šī mērķa sasniegšanai. “Kamēr nebūs reālas darbības un redzams progress, turpināsim atbalstīt spiediena saglabāšanu un stingru Ziemeļkorejai noteikto starptautisko sankciju ievērošanu,” sacīja M. Kučinskis.

Ministru prezidents M. Kučinskis uzturējās vizītē Japānā 2017. gada nogalē. Savukārt 2018. gada sākumā plaša Japānas delegācija premjerministra Šinzo Abes vadībā apmeklēja Latviju.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli