Latvija pauž atbalstu iespējami drīzai ES–Vjetnamas Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanai


foto;azertag.az
2018. gada 12. jūnijā Hanojā norisinājās Latvijas un Vjetnamas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, kuras vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Vjetnamas Ārlietu ministrijas viceministrs Bujs Thaņsons (Bui Thanh Son). Latvijas delegācijā bija arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kā arī Iekšlietu ministrijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Vizītes laikā valsts sekretārs A. Pildegovičs tikās arī ar Vjetnamas premjerministra vietnieku un ārlietu ministru Famu Binmiņu (Pham Binh Minh) un pārrunāja Latvijas un Vjetnamas starpvalstu sadarbību.

Konsultāciju tēmas ietvēra plašu divpusējo attiecību, kā arī reģiona aktualitāšu un starptautisko jautājumu loku. Valsts sekretārs uzsvēra ekonomiskās sadarbības attīstības potenciālu, īpaši ņemot vērā 2017. gada oktobrī parakstīto līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem.

Puses apsprieda divpusējās līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanu, īpašu uzmanību pievēršot Vienošanās par atteikšanos no vīzu prasības diplomātisko pasu turētājiem un Readmisijas līgumam. Tāpat sarunu partneri vienojās turpināt darbu līguma sagatavošanā par sadarbību izglītības jomā.

Tikšanās gaitā tika uzsvērtas iespējas padziļināt sadarbību arī starptautiskos formātos ASEM (Āzijas–Eiropas sanāksme) un ANO. ES–Vjetnamas dialoga kontekstā Latvija pauda atbalstu Brīvās tirdzniecības līguma drīzai noslēgšanai, kas veicinātu abu valstu ekonomisko sadarbību.

Lai pārrunātu sadarbības iespējas transporta un loģistikas jomās, līdztekus politiskajām konsultācijām notika Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa tikšanās ar Vjetnamas Transporta ministrijas, kā arī ostu, lidostu un dzelzceļa pārstāvjiem.

Iepriekšējās politiskās konsultācijas notika 2012. gadā Hanojā, Vjetnamā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli