Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē uzsver ciešas Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un ASV sadarbības...


foto; Ārlietu ministrija
Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē uzsver ciešas Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un ASV sadarbības nepieciešamību

2018. gada 4.-5. jūnijā Bergā, Zviedrijā, notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV politisko direktoru e-PINE sanāksme (Enhanced Partnership in Northern Europe / Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā), lai apspriestu Krievijas drošības un militāro politiku Baltijas jūrā un Arktikas zonā un transatlantisko drošību, tai skaitā gatavošanos NATO samitam 11. un 12. jūlijā Briselē. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs.

Pārrunājot aktuālos drošības izaicinājumus, īpaši Krievijas drošības un militāro politiku iepretim Baltijas jūras un Arktikas reģionam, politiskie direktori atzina, ka Krievijas destabilizējošais faktors reģionā saglabā ilgtermiņa raksturu. Andris Pelšs atzina par nepieņemamām Krievijas sistēmiskās darbības, graujot noteikumos balstītu starptautisko kārtību. Sanāksmes dalībnieki norādīja uz nepieciešamību turpināt līdzšinējo pieeju attiecību veidošanai ar Krieviju, vienlaikus saglabājot gan sankcijas, gan pragmatisku dialogu, kad tas iespējams.

Sanāksmes darbakārtībā bija arī Irānas kodolprogrammas jautājumi, kā arī Eiropas valstu un ASV dialogs par Irānas militārās kodolprogrammas nepieļaušanu un ar to saistītajiem sankciju jautājumiem. Tāpat tika pārrunāti starptautiskās tirdzniecības jautājumi un to risināšanas iespējas Pasaules Tirdzniecības organizācijas ietvaros.

Informācijai

e-PINE iniciatīva tika uzsākta 2003. gadā kā ASV un Baltijas valstu partnerības hartas turpinājums plašākā mērogā, lai pastiprinātu un saglabātu ASV sadarbību ar Baltijas valstīm un Ziemeļvalstu reģionu. e-PINE galvenie sadarbības virzieni ir drošības politika, kaimiņpolitika un aktīva ekonomisko attiecību attīstība.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli