Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs paraksta saprašanās memorandu par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās....


foto; Ārlietu ministrija
Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs paraksta saprašanās memorandu par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā īstenošanu

2018. gada 26. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Saprašanās memorandu starp Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministriju par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā īstenošanu turpmākajos trīs gados. Programma tiks īstenota ar Norvēģijas valdības finansiālu atbalstu 1,98 mlj. eiro apmērā, kas šo programmu ļaus apgūt 180 jaunajiem profesionāļiem no ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm.

A. Pildegovičs saprašanās memoranda parakstīšanas ceremonijā pateicās Norvēģijas valdībai par līdz šim sniegto atbalstu Padziļinātās programmas īstenošanai un pauda gandarījumu par Norvēģijas atbalstu nākamajiem trim gadiem. “Programma ir vairāku partneru sadarbības rezultāts, kas apliecina – varam gūt panākumus tikai tad, ja apvienojam resursus un ekspertīzi,” norādīja valsts sekretārs.

No 2018. gada līdz 2020. gadam paredzēts īstenot sešus Padziļinātās programmas semestrus. Katrā no tiem piedalīsies 30 jaunie profesionāļi no partnervalstu publiskās administrācijas, pilsoniskās sabiedrības un akadēmiskajām institūcijām. Starpdisciplinārā apmācību programma ilgst trīs mēnešus un ietver gan akadēmisku, gan praktiski zināšanu apguvi, tostarp par Latvijas pārejas un reformu pieredzi. Apmācību programmā iekļauta arī mācību vizīte uz ES institūcijām Briselē un Luksemburgā.

Ārlietu ministrija un Rīgas Juridiskā augstskola izveidoja Padziļināto programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā 2014. gadā. Tā ir daļa no Latvijas sniegtās attīstības palīdzības Austrumu partnerības, Centrālāzijas, Rietumbalkānu un citu reģionu valstīm. 2016. gadā tika uzsākta arī saīsinātas Intensīvās programmas ieviešana. Apmācību programmas tiek īstenotas ar Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta un citu donoru – Norvēģijas, ASV, Zviedrijas, Luksemburgas, Nīderlandes un Šveices – atbalstu. Kopš 2014. gada abas programmas absolvējuši jau vairāk nekā 160 jauno profesionāļu no 18 valstīm. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija