Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvijas interesēs ir aktīvs dialogs ar Beļģiju ES....


foto; Ārlietu ministrija
Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvijas interesēs ir aktīvs dialogs ar Beļģiju ES un drošības politikas jomā


2018. gada 26. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Beļģijas parlamenta sadraudzības grupas sadarbībai ar Baltijas valstīm vadītāju Egbertu Lahārtu (Egbert Lachaert) un deputātiem un pārrunāja Latvijas–Beļģijas divpusējo sadarbību, kā arī aktuālos ES un drošības politikas jautājumus.

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Beļģija ir svarīgs partneris Latvijai gan divpusēji, gan daudzpusējos sadarbības formātos, kā arī pauda Latvijas interesi stiprināt kontaktus abu valstu parlamentu starpā un attīstīt sadarbību ar Beļģijas reģioniem. Z. Kalniņa-Lukaševica pateicās par aktīvo Beļģijas dalību kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumos Baltijas reģionā, tostarp NATO gaisa telpas patrulēšanā un paplašinātajā klātbūtnē. Pārrunājot sadarbību ekonomikā, parlamentārā sekretāre atzina, ka Beļģija ir nozīmīga Latvijas tirdzniecības partnere, ko apliecina gan stabils tirdzniecības apgrozījuma pieaugums, gan Beļģijas investīcijas Latvijā.

Informācijai

Beļģijas parlamenta delegācija Latvijā uzturas no 26. līdz 27. martam. Beļģijas delegācijai paredzētas tikšanās ar Saeimas pārstāvjiem, kā arī ar labklājības ministru Jāni Reiru un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu.

Beļģijas delegācijas sastāvā ir arī Beļģijas parlamenta Sadraudzības grupas deputāti Pēters Dedekers (Peter Dedecker), Žans Žaks Flao (Jean-Jacques Flahaux), Kristīne Van Vārenberga (Kristien Van Vaerenbergh).

Latvijas un Beļģijas parlamentārās sadarbības grupa Saeimā tika izveidota 2015. gada 28. janvārī. Deputātu grupas sadarbībai ar Beļģijas parlamentu vadītājs ir Veiko Spolītis.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli