Minskā norisinājās Latvijas un Baltkrievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 9. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs politisko konsultāciju laikā Minskā tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministra vietnieku Oļegu Kravčenko (Алег Краўчанка).

Konsultācijās puses atzīmēja nupat notikušo Latvijas Ministru prezidenta Māra Kučinska darba vizīti Baltkrievijā 7. un 8. februārī, kuras laikā tika pārrunāti abām valstīm nozīmīgi ekonomiskās sadarbības jautājumi, kā arī parakstīti vairāki starpvaldību un starpinstitūciju līgumi, tostarp līgums par kodolnegadījumu operatīvu izziņošanu, informācijas apmaiņu un sadarbību kodoldrošības un aizsardzības pret radiāciju jomā.

Valsts sekretārs A. Pildegovičs atzīmēja konstruktīvo dialogu drošības politikas un bruņojuma kontroles jomā, kā arī atzinīgi novērtēja Baltkrievijas puses centienus nodrošināt atklātību un caurskatāmību militāro mācību “Zapad 2017” laikā. Valsts sekretārs arī atzīmēja sarunu atsākšanu par Latvijas un Baltkrievijas līgumu par pierobežu ūdeņu, tostarp Daugavas baseina aizsardzību un apsaimniekošanu, kuru būtu vēlams parakstīt vēl šogad. Sarunas laikā abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību aktivizēt valstu sadarbību izglītības un zinātnes jomā.

A. Pildegovičs un O. Kravčenko pārrunāja ES–Baltkrievijas dienas kārtību, īpaši pievēršoties ES vīzu atvieglotas izsniegšanas līgumam un Readmisijas līgumam, kā arī apmainījās ar viedokļiem par cilvēktiesību un demokrātijas jautājumiem.

Tā kā šogad gan Latvija, gan Baltkrievija svin valsts simtgadi, A. Pildegovičs uzdāvināja O. Kravčenko profesoru I. Butuļa un A. Zundas vēstures pētījumu izdevumu baltkrievu valodā, kas tika atklāts pagājušā gada vasarā Latvijas ārlietu ministra E. Rinkēviča vizītes laikā Baltkrievijā.

Vizītes laikā valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs vēstniecībā atklāja bijušo Latvijas vēstnieku un pagaidu pilnvaroto lietvežu Baltkrievijā portretu galeriju.

Iepriekšējās Latvijas un Baltkrievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2017. gada aprīlī Rīgā. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija