Rīgas plānošanas reģions aicina Latvijas un Igaunijas radošos un sociālos uzņēmējus uz savstarpēju sadarbību

Lai iedvesmotu arvien vairāk radošos un sociālos uzņēmējus veidot kopēju sadarbību Latvijas un Igaunijas līmenī, Rīgas plānošanas reģions (RPR) šodien, 30. janvārī Rīgā, koprades telpā "Teikums" rīko semināru "Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā", kurā ar pieredzes stāstiem apmainīsies abu valstu uzņēmumi un veidos savstarpējus kontaktus jaunai sadarbībai nākotnē.

Semināra mērķis ir iniciēt jaunas sadarbības iespējas starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem, iepazīstināt ar potenciālajiem sadarbības modeļiem, it īpaši valstu perifērijās, daloties pieredzē, veidojot saziņu un potenciālu pārrobežu sadarbību, izmantojot prezentācijas un moderētu iepazīšanās sesiju. Seminārs pulcēs esošus un jaundibinātus Igaunijas un Latvijas sociālos un radošos uzņēmējus. Dalībniekiem seminārā būs iespēja iepazīstināt ar sevi un savu uzņēmumu.

Edgars Rantiņš, Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs: "Latvijā un Igaunijā ļoti veiksmīgi attīstās uzņēmēji, kas darbojas radošā un sociālā sfērā. Šis seminārs savā ziņā ir kontaktu birža, kas ļaus apmainīties pieredzēm un veicinās nākotnē savstarpēju sadarbību, veidojot jaunus kopprojektus. Uzskatu, ka tādām mazām valstīm kā Latvijai un Igaunijai, radošums un sociālā uzņēmējdarbība ir to priekšrocības. Lai gan šajā jomā abās valstīs ir veiksmes piemēri, šī niša ir vēl jauna un tikai attīstās."

Seminārā ar savas veiksmes un pieredzes stāstiem piedalīsies uzņēmumi no Igaunijas un Latvijas. Vita Brakovska, radošo domāšanas un inovāciju eksperte, biedrības ZINIS vadītāja, pastāstīs par sociālā un radošā biznesa modeļiem. Savukārt Mervi Raudsaar, Tartu Universitātes uzņēmējdarbības doktore informēs par sociālo un radošo uzņēmumu attīstību perifēros reģionos un to pārrobežu sadarbības iespējām.

Seminārs tiek rīkots projekta "Pārrobežu uzņēmējdarbības veicināšana sociālās un radošās industrijas nozarēs" (Social & Creative) ietvaros, kas tiek īstenots ar Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 atbalstu.

Projekts "Pārrobežu uzņēmējdarbības veicināšana sociālās un radošās industrijas nozarēs" (Social & Creative) tiek īstenots, sadarbojoties Rīgas plānošanas reģionam (projekta vadošais partneris) ar nodibinājumu "Jauno uzņēmēju centrs "Jobs&Society"", Tartu Univeritāti, Tartu Radošās industrijas centru un biedrību "Sociālās inovācijas centrs". Projekts paredz, ka līdz 2019.gada maijam sociālās un radošās industrijas uzņēmumiem būs iespēja piedalīties pasākumos pārrobežu sadarbības veidošanai, doties pieredzes apmaiņas braucienos kopā ar Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem un pašvaldību pārstāvjiem, piedalīties četru moduļu intensīvās apmācībās Latvijā un Igaunijā, kā arī piedalīties projekta noslēguma pasākumā - izstādē/gadatirgū "Sociāls un radošs" Rīgā.

 

Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. To vada RPR Attīstības padomes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica (Carnikavas novada domes priekšsēdētāja). Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv .

RPR
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli