Ministru prezidents Davosā piedalās augsta līmeņa diskusijās par Eiropas nākotni

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 25.janvārī, piedalījās Pasaules ekonomikas foruma Davosā ietvaros rīkotajās augsta līmeņa līderu diskusijās, kas veltītas Eiropas nākotnei, kā arī globālajiem izaicinājumiem.

Diskusijās piedalījās vairāki desmiti pasaules valstu, starptautisku organizāciju, kā arī biznesa korporāciju līderi.

Runājot par Eiropas nākotni, M.Kučinskis norāda, ka ir jautājumi, kas ir sarežģīti un kas mūs šķeļ, tādējādi ietekmējot mūsu piederības sajūtu ES. Būtiski, ka pat par vissarežģītākajiem jautājumiem tiek diskutēts, bet vienlīdz svarīgi, lai valstis ieklausītos viena otrā un būtu atvērtas viens otras viedoklim pat, ja tie atšķiras.

M. Kučinskis norāda, ka šis laiks jāizmanto, lai atgūtu jo īpaši to sabiedrības daļu uzticību Eiropai, kas vēl arvien izjūt ekonomikas un finanšu krīzes sekas. Tāpat viņš uzsver, ka šis ir arī laiks, kad jāturpina nostiprināt mūsu īstenoto politiku noturība pret iespējamajiem izaicinājumiem nākotnē. “Mūsu turpmākās attīstības, konkurētspējas priekšnoteikums arvien vairāk būs darbaspēks – augsti attīstīts un izglītots. Tātad cilvēks. Izglītības kvalitāte, mūžizglītība, pētniecība un inovācijas - šo komponentu nozīme konkurētspējīgā ekonomikā būs izšķiroša,” tā M. Kučinskis.

Savukārt diskusijā, kas bija veltīta globālajiem izaicinājumiem, tika akcentēta nepieciešamība vairāk uzmanības pievērst konfliktu novēršanai. Atjaunot mieru pēc konflikta ir daudz dārgāk – gan tiešā, gan izpostītās cilvēku dzīves nozīmē. Ilgstošas krīzes un konflikti ir smaga nasta valstu un starptautiskajiem resursiem un cilvēktiesību īstenošanai. Šobrīd vairāk kā 244 miljoni pasaules iedzīvotāju dzīvo ārpus savas dzimtās valsts, ieskaitot vairāk kā 65 miljonus, kas spiesti migrēt kara, vajāšanas vai dabas katastrofu dēļ.

Ministru prezidents M. Kučinskis Pasaules ekonomikas forums Davosā piedalās no 24. līdz 26.janvārim.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli