M. Kučinskis: ir svarīgi iespējami ātri noslēgt Japānas – ES brīvās tirdzniecības līgumu


foto;-Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā piedalījās Latvijas – Japānas ekonomisko attiecību veicināšanai veltītos biznesa forumos.

Tiekoties ar Japānas lielāko korporāciju pārstāvjiem Japānas Biznesa federācijas rīkotajā apaļā galda diskusijā, kā arī ar Japānas uzņēmēju organizācijas “Keizai Doyukai” prezidentu Keisuki Joko (Keisuke Yokoo) un dažādu tajā ietilpstošo kompāniju pārstāvjiem, M. Kučinskis uzsvēra lielu potenciālu abu valstu ekonomiskai sadarbībai, it īpaši transporta un loģistikas jomā. “Valdības uzdevums ir veidot pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi, bet konkrēti rezultāti ir atkarīgi no abu pušu kontaktiem un sadarbības spējām,” sacīja M. Kučinskis. Tikšanās laikā tika uzsvērta nepieciešamība iespējami ātri noslēgt Japānas – ES brīvās tirdzniecības līgumu.

Japānas uzņēmēji tika informēti, ka šobrīd viens no Latvijas izaicinājumiem ir transporta un loģistikas piedāvājuma diversifikācija un jaunu tirgu piesaiste. Latvija piedāvā izmantot savas tranzīta iespējas pa sauszemes koridoru. Sadarbībā ar Krievijas pārvadātājiem jau šobrīd iespējams organizēt dzelzceļa pārvadājumus arī no Vladivostokas ostas. Kā Latvijas priekšrocība tika minēts augstais ostu, dzelzceļa un lidostas attīstības līmenis.

Tāpat Latvija ir ieinteresēta veidot stratēģisku sadarbību ar Japānas eksporta stūrakmeņiem, proti, autorūpniecības, rūpnieciskās mašīnbūves pārstāvjiem. Attiecībā uz Japānas kravu konsolidāciju un tālāku izplatīšanu tiek saskatītas ciešākas sadarbības iespējas kravu konsolidācijas centru izveidošanai Rīgas brīvostā, kur partnerībā ar Japānas komersantiem veidot kopprojektus.

Forumu laikā tika uzsvērta arī viedās specializācijas nozīme un attīstības iespējas šajā jomā. Šīs specializācijas jomas ir bioekonomika, biomedicīna, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas, viedā enerģētika, IKT. Tādējādi tiek nodrošināta gan Latvijas ekonomikas transformācija, gan vienlaikus radīti globālajā tirgū pieprasīti produkti, risinājumi. Tāpat tika norādīts uz nepieciešamību sadarboties augstākās izglītības, kā arī zinātnes jomā, tādējādi veicinot jaunu produktu, jauno tehnoloģiju izstrādi.

Abos forumos piedalījās arī plaša uzņēmēju delegācija no Latvijas.

Latvija kā ES un OECD dalībvalsts ir Japānas sabiedrotais starptautiskajā arēnā. Ekonomikas izaugsmes jomā Latvija šogad ir starp ES un OECD valstu līderiem.

M. Kučinska vizīte Tokijā norisinās no 5. līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiekas ar Japānas premjerministru un valdības ministriem, kā arī ar Latvijas - Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

.

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija