Ārlietu ministrijas valsts sekretārs pauž atbalstu Bulgārijas izvirzītajām ES Padomes prezidentūras prioritātēm


foto;Ārlietu ministrija
30. novembrī un 1. decembrī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru un ģenerālsekretāru sanāksmē, kurā Bulgārijas premjerministra vietniece juridisko reformu jautājumos un ārlietu ministre Jekaterina Zaharijeva (Ekaterina Zaharieva) ES valstu kolēģus iepazīstināja ar Bulgārijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm. 2018. gada 1. janvārī šī valsts kļūs par ES Padomes prezidējošo valsti, pārņemot pienākumus no Igaunijas.

Prezidentūrai Bulgārija izvirzījusi tādas prioritātes kā ES vienotība un ekonomiskā izaugsme, sadarbības stiprināšana enerģētikas jomā, drošība, migrācijas jautājumu risināšana, kā arī Austrumu partnerība. Kā īpaši nozīmīgu prioritāti tā noteikusi Rietumbalkānu reģionu un atbalstu reģiona tuvināšanai ES. Bulgārijas prezidentūru caurvīs piedāvātais 3 K princips – konsenss, konkurētspēja un kohēzija. Valsts sekretārs pauda Latvijas atbalstu Bulgārijas izvirzītajām prioritātēm.

Sanāksmē amatpersonas apsprieda situāciju Rietumbalkānu reģionā, dalībvalstu sadarbību ar Eiropas Ārējās darbības dienestu, kā arī aktualitātes saistībā ar Irānu. Dalībvalstu pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt arī Kiberdrošības laboratoriju Sofijā. 

Uzziņai

ES Ārlietu ministriju valsts sekretāru neformālās sanāksmes notiek divas reizes gadā, un tās rīko ienākošā ES Padomes prezidējošā valsts īsi pirms prezidentūras pienākumu pildīšanas oficiālās uzsākšanas.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija