Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienības stratēģiskās komunikācijas grupas jānodrošina ar ilgtspējīgu un pietiekamu budžetu


foto: Ārlietu ministrija
Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienības stratēģiskās komunikācijas grupas jānodrošina ar ilgtspējīgu un pietiekamu budžetu, kā arī cilvēkresursiem. 13. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Diskusijā par ES-Āfrikas attiecībām un gatavošanos ES-Āfrikas Savienības samitam, kas novembra beigās notiks Kotdivuārā, E. Rinkēvičs uzsvēra visaptverošas un ilgtermiņa sadarbības nozīmi. „Uzskatām, ka turpmākā ES un Āfrikas sadarbība jābalsta uz visaptverošiem ilgtermiņa risinājumiem un atbildīgas sadarbības principiem, kas ietver aktīvu Āfrikas valstu līdzdalību, tostarp veicinot un finansējot mieru un drošību”, norādīja ārlietu ministrs. Vienlaikus E. Rinkēvičs aicināja ES un dalībvalstis turpināt mērķtiecīgi investēt Āfrikas jauniešu, īpaši meiteņu un sieviešu izglītībā, lai nodrošinātu priekšnosacījumus ilgtspējīgai nākotnei un migrācijas cēloņu novēršanai. Ārlietu ministrs arī pauda pārliecību, ka ES un Āfrikas Savienības saprašanās memoranda noslēgšana par turpmāko sadarbību miera un drošības stiprināšanai veicinās abu pušu politisko un operacionālo sadarbību konfliktu un to cēloņu novēršanā.

Ārlietu padomes diskusijā par stratēģisko komunikāciju E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību stiprināt ES stratēģiskās komunikācijas spējas un attīstīt ES rīcībā jau esošos instrumentus. Ārlietu ministrs aicināja nodrošināt esošās stratēģiskās komunikācijas operatīvās grupas ar ilgtspējīgu un pietiekamu budžetu, kā arī sekot Latvijas piemēram un nosūtīt darbam grupās dalībvalstu stratēģiskās komunikācijas ekspertus. Vienlaikus E. Rinkēvičs pauda atbalstu neatkarīgo mediju un žurnālistikas stiprināšanai gan nacionālā līmenī, gan Austrumu partnerības reģionā.

Informācijai

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

13. novembrī notika arī svinīga ceremonija, kurā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis parakstīja notifikāciju par Pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) drošībā un aizsardzībā izveidi, tādējādi apliecinot Latvijas dalību sadarbības ietvarā un kļūstot par vienu no dibinātājvalstīm. Plānots, ka PESCO ieviešana stāsies spēkā pēc juridiska Padomes lēmuma pieņemšanas šī gada decembrī.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija