Latvija pievienojas ES Pastāvīgam strukturētās sadarbības ietvaram drošībā un aizsardzībā


foto;Ārlietu ministrija
13. novembra kopīgajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu un Aizsardzības Padomē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis paraksta notifikāciju par Pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) drošībā un aizsardzībā izveidi, tādējādi apliecinot Latvijas dalību sadarbības ietvarā un kļūstot par vienu no dibinātājvalstīm.

PESCO ir vairāku ES dalībvalstu brīvprātīga vienošanās stiprināt sadarbību Eiropas drošības un aizsardzības jautājumos. PESCO dalībvalstis apņemas veikt atbilstošas finanšu investīcijas aizsardzībā, piemēram, ekipējuma iegādei, koordinēt aizsardzības plānošanu, lai novērstu spēju iztrūkumu un uzlabotu spēku pieejamību krīžu risināšanai ārpus ES. 

PESCO uzsākšana ir nozīmīgs solis ES dalībvalstu militāro spēju stiprināšanā. Tas papildinās NATO spējas un sekmēs ES–NATO praktisko sadarbību.

Militāro spēju attīstīšanu ir paredzēts ieviest dažādu projektu veidā, kas tiks izstrādāti līdz gada beigām. Latviju īpaši interesē dalība projektā, kas paredz paātrināt un uzlabot militārā personāla un transporta pārvietošanu Eiropā. Šāds projekts ļautu operatīvi reaģēt uz krīzēm arī uz ES ārējām robežām, pārvietojot militāros spēkus, tostarp NATO spēkus.

Plānots, ka PESCO ieviešana stāsies spēkā pēc juridiska Padomes lēmuma pieņemšanas šī gada decembrī. 

Informācijai

Saskaņā ar 2016. gada 15. decembra Eiropadomes secinājumiem par Eiropas Savienības Globālās stratēģijas ieviešanu drošības un aizsardzības jomā, kā arī diskusijām 2017. gada 22. un 23. jūnija Eiropadome vienojās par nepieciešamību uzsākt visas ES dalībvalstis iekļaujošu Pastāvīgo strukturēto sadarbību.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija