Latvijas vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts akreditēts Irākā


foto; Ārlietu ministrija
20. jūlijā vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts iesniedza akreditācijas vēstuli Irākas prezidentam Dr. Fuadam Masumam (Fuad Masum), kļūstot par Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Irākas Republikā.

Akreditācijas vizītes laikā vēstnieks Pēteris Kārlis Elferts tikās arī ar Irākas ārlietu ministru Dr. Ibrahimu al Džafari (Dr. Ibrahim Al Jaafari).

Vēstnieks apsveica Irākas valdību un tautu ar Mosulas pilsētas atbrīvošanu no teroristu grupējuma Da’esh. Irākas prezidents un ārlietu ministrs pateicās Latvijai par tās līdzdalību starptautiskā koalīcijā, kas cīnās pret Da’esh kaujiniekiem. Tikšanos laikā amatpersonas pārrunāja iespējas piedalīties Irākas rekonstrukcijā un atjaunošanā, kad teroristi būs pilnībā padzīti no Irākas.

Pēteris Kārlis Elferts darbu ārlietu dienestā uzsāka 1999. gadā. Karjeras laikā strādājis dažādos amatos, tostarp bijis Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, speciālo uzdevumu vēstnieks Irākas atjaunošanā un demokratizācijas veicināšanā, Latvijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Padomē, Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā, kā arī Saeimas priekšsēdētāja ārlietu padomnieks. Iepriekš ievēlēts par 5. Saeimas deputātu, bijis Latvijas Ministru prezidenta padomnieks, kā arī ieņēmis citus augstus amatus. Vēstnieks absolvējis Vašingtonas Universitāti ASV un papildinājis zināšanas starptautiskos mācību kursos. Pēteris Kārlis Elferts ir apbalvots ar II šķiras Atzinības krustu, saņēmis arī citus Latvijas apbalvojumus.

Vēstnieka rezidences vieta ir Ankarā, Turcijā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana