Ārlietu ministrs aicina Minsku uz ciešāku informācijas apmaiņu par gaidāmajām mācībām "Zapad 2017"


foto;Ārlietu ministrija
18. un 19. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītē uzturējās Minskā, kuras laikā tikās ar Baltkrievijas premjerministru Andreju Kobjakovu, ārlietu ministru Vladimiru Makeju, ekonomikas ministru Vladimiru Zinovski, Baltkrievijas trīs lielāko opozīcijas partiju vadītājiem un iekšpolitikas ekspertiem.

Tiekoties ar Baltkrievijas premjerministru A. Kobjakovu un ekonomikas ministru V. Zinovski, E. Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka pēc divu gadu krituma preču apgrozījums 2017. gada pirmajā ceturksnī ir palielinājies par 11%. Ministrs pārrunāja jautājumus, kas skar Latvijas zivju un zivju produkcijas eksportu uz Baltkrieviju.

“Viens no prioritārajiem sadarbības virzieniem ar Baltkrieviju Latvijai ir transports un loģistika. Šogad tika atvērta Latvijas Dzelzceļa pārstāvniecība Minskā. Latvija cer attīstīt trīspusēju Latvijas, Baltkrievijas un Ķīnas sadarbību, īpaši attiecībā uz kravu piesaisti no industriālā parka „Lielais akmens” caur Latvijas ostām,” pauda E. Rinkēvičs. Tāpat ārlietu ministrs izteica Latvijas interesi paplašināt sadarbību tūrisma jomā un aicināja Baltkrieviju izmantot Latvijas medicīnas tūrisma piedāvājumu.

“Baltkrievija ir svarīga Latvijas kaimiņvalsts, tādēļ vēlamies šo attiecību dinamiku uzturēt. Priecājamies, ka Latvijai un Baltkrievijai būs iespēja organizēt Pasaules hokeja čempionātu 2021. gadā. Gatavošanās čempionātam vēl vairāk aktivizēs sadarbību dažādās nozarēs,” tikšanās laikā ar Baltkrievijas ārlietu ministru sacīja E. Rinkēvičs.

Runājot par sadarbību vides aizsardzības jomā, E. Rinkēvičs pauda Latvijas gatavību noslēgt divpusēju vienošanos par Daugavas baseina aizsardzību. Ministrs uzsvēra nepieciešamību, lai jaunajos AES projektos, tādā kā Astravjecas AES, tiktu ievērotas visas atbilstošās starptautiskās drošības prasības. “Aicinām Baltkrieviju turpināt aktīvi sadarboties ar ieinteresētajām pusēm, dalīties ar informāciju un būt atklātiem par Astravjecas AES celtniecības gaitu,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Puses arī pārrunāja drošības politikas jautājumus. Latvijas ārlietu ministrs pauda gandarījumu par Latvijas un Baltkrievijas sadarbību bruņojuma kontroles jomā, īstenojot divpusējos uzticēšanos un drošību veicinošus pasākumus, kas ir labs piemērs caurskatāmības veicināšanai reģionā. E. Rinkēvičs aicināja Baltkrievijas pusi veidot ciešāku informācijas apmaiņu par gaidāmajām mācībām “Zapad 2017”, kas notiks septembrī. Plānots, ka mācības norisināsies no 14. līdz 20. septembrim Baltkrievijas teritorijas 7 poligonos, un tajā būs iesaistīti praktiski visi Krievijas rietumu kara apgabalā esošie militārie spēki. Vienlaikus notiks virkne citu mācību ar dažādiem nosaukumiem, kurām faktiski būs vienots scenārijs.

Ministrs atzinīgi novērtēja progresu ES–Baltkrievijas Vīzu atvieglotas izsniegšanas un Readmisijas līgumu saskaņošanas gaitā un izteica cerību, ka līdz šī gada beigām līgumi tiks saskaņoti un arī noslēgti.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Baltkrievijas pievienošanās procesam Pasaules Tirdzniecības organizācijai. Tāpat ministrs uzaicināja V. Makeju apmeklēt Rīgas konferenci, kas notiks 29. un 30. septembrī.

Darba vizītes laikā ārlietu ministri piedalījās Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadadienai veltītās Baltkrievijas Republikas valsts pastmarku svinīgās dzēšanas ceremonijas norisē.

Latvijas vēstniecībā Minskā abu valstu ārlietu ministri kopīgi atklāja Dr.habil.hist., profesora Antonija Zundas un Dr.habil.hist., profesora Ilgvara Butuļa grāmatu “Latvijas vēsture”, kas pirmo reizi ir tulkota baltkrievu valodā.

Vizītes ietvaros ministrs sniedza interviju Radio Belarus un nevalstisko organizāciju portālam TUT.BY.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana