Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija gatava aktīvi piedalīties diskusijās par ES drošības politikas nākotni


foto;Ārlietu ministrija
No 12. līdz 14. jūnijam Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā Strasbūrā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ar EP deputātiem apsprieda gatavošanos Austrumu partnerības samitam, ES Kopējās ārējās un drošības politikas aktuālos jautājumus, kā arī transatlantiskās sadarbības neatsveramo lomu.

Tiekoties ar EP Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Deividu Makalisteru (David McAllister), kurš ieņem šo amatu kopš gada sākuma, tika pārrunāti aktuālie ES Kopējās ārējās un drošības politikas jautājumi. Z. Kalniņa-Lukaševica norādīja: "Latvija atbalsta ciešāku ES sadarbību drošības un aizsardzības spēju attīstīšanai. Diskusijām par Eiropas drošību un aizsardzību ir jāvainagojas ar labākām militārām un civilām spējām, lai varētu reaģēt uz ārējiem izaicinājumiem un spēlētu lielāku lomu Eiropas aizsardzības stiprināšanā.”  

Runājot par transatlantiskām attiecībām, parlamentārā sekretāre uzsvēra NATO un ASV klātbūtni kā Eiropas drošības stūrakmeni. Z. Kalniņa-Lukaševica un D. Makalisters vienprātīgi atzina, ka transatlantiskai sadarbībai ir būtiska loma stabilitātes, drošības un labklājības nodrošināšanā abpus Atlantijas okeānam.

Sarunā par Austrumu partnerību parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību turpināt atbalstīt partnervalstis aktīvākā reformu procesu ieviešanā. Viņa atzina, ka Austrumu partnerības samita sagatavošanās darbi norit veiksmīgi un ka “samitam ir atkārtoti jāapliecina ES nepārtrauktais atbalsts reģionam”.

EP Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Deivids Makalisters atzīmēja, ka EP Ārlietu komiteja pirms Austrumu partnerības samita, kas notiks šī gada novembrī, plāno sagatavot izvērstu ziņojumu par Austrumu partnerības politikas īstenošanu. Parlamentārā sekretāre apliecināja Ārlietu ministrijas gatavību sniegt pienesumu ziņojuma sagatavošanai. Latvijas eksperti attīstības sadarbības projektu ietvaros ir uzkrājuši apjomīgas zināšanas par reformu procesu norisi Austrumu partnerības valstīs.

Tikšanās laikā ar EP Ārlietu komitejas deputātu un delegācijas Eiropas Savienības un Moldovas parlamentārās asociācijas komitejā aizstājēju Petru Auštreviču (Petras Auštrevičius) Z. Kalniņa-Lukaševica pārrunāja aktuālos Austrumu partnerības jautājumus. Sarunā tika paustas bažas par politiskās situācijas attīstību Moldovā, it īpaši attiecībā uz mediju brīvības un cilvēktiesību principu ievērošanu.

Strasbūrā parlamentārā sekretāre tikās arī ar Lūgumrakstu komitejas locekļiem, lai informētu par aktualitātēm saistībā ar pilsonības jautājumu un to reglamentējošo tiesisko regulējumu Latvijā. Tāpat sarunās ar EP deputātiem tika pārrunātas ES daudzgadu budžeta stratēģiskās prioritātes, aktualizēta Kohēzijas politikas nozīme, kā arī vērtēti Brexit sarunu izaicinājumi.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi