Valsts sekretārs Somijā piedalīsies ES augsta līmeņa pasākumā par Arktiku


foto;podrobnosti.ua
15. un 16. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) augsta līmeņa pasākumā par Arktiku "Inovatīvi risinājumi ilgtspējīgai Arktikai" (A Sustainable Arctic – Innovative Approaches) Oulu pilsētā Somijas ziemeļos.

Divu dienu pasākumu, kas veltīts diskusijām par ES Arktikas politiku, inovācijām, investīcijām un reģiona pamatiedzīvotāju interesēm, organizē Eiropas Komisija, Eiropas Ārējās darbības dienests un Somijas Ārlietu ministrija.

Informācijai

2016. gada 27. aprīlī ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni un Eiropas Komisija nāca klajā ar ziņojumu par integrētu Arktikas politiku, kurā norādīts, ka ES ir stratēģiska interese ieņemt nozīmīgu lomu Arktikas reģionā. Ziņojuma autori piedāvā balstīt integrētu ES Arktikas politiku trīs prioritārajās jomās: klimata pārmaiņas un Arktikas vides aizsardzība; ilgtspējīga attīstība Arktikā un tai tuvīnajā teritorijā, kā arī starptautiskā sadarbība Arktikas jautājumos. Izstrādātais ziņojums rosinājis turpmākas diskusijas arī ES Padomē un Eiropas Parlamentā, kā arī ES dalībvalstīs.

2017. gada 11. maijā Somija uz diviem gadiem pārņēma Arktikas padomes prezidentūru no ASV. Somijas darbības prioritātes ir vides aizsardzība, savienojamība, sadarbība meteoroloģijā un labāka piekļuve izglītībai Arktikas reģionā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi