Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē Norvēģijā apspriež aktuālos drošības jautājumus


foto; Ārlietu ministrija
8. jūnijā Būdē, Norvēģijā, notika kārtējā Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV politisko direktoru e-PINE sanāksme (Enhanced Partnership in Northern Europe / Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā), lai pārrunātu tādus jautājumus kā attiecības ar Krieviju, situācija Ukrainā, transatlantiskā vienotība un globālā cīņa pret terorismu. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs.

Pārrunājot aktuālo situāciju attiecībās ar Krieviju, politiskie direktori norādīja, ka ES un ASV arī turpmāk piekops līdzšinējo pieeju attiecību veidošanai, turpinot gan sankcijas, gan pragmatisku dialogu, kad tas nepieciešams. Attiecībām nav iespējams normalizēties, kamēr Krievija pilnībā neieviesīs Minskas vienošanās attiecībā uz Ukrainu un pārtrauks Krimas nelikumīgo aneksiju. Politiskie direktori uzsvēra transatlantisko valstu vienotību attiecībās ar Krieviju. “Krievijas mērķis ir graut Rietumu vērtību sistēmu un starptautisko tiesību normas, un, kamēr tā notiek, nav iespējas normalizēt attiecības,” sanāksmē pauda Andris Pelšs. Politiskie direktori bija vienisprātis, ka ir jāturpina atbalstīt Krievijas pilsoniskā sabiedrība, īpaši tāpēc, ka cilvēktiesību situācija Krievija pasliktinās.

Politiskie direktori pauda atbalstu Ukrainai un izteica atzinību, ka valsts veiktās reformas ir sniegušas iespēju ieviest bezvīzu režīmu starp ES un Ukrainu, kā arī ES–Ukrainas Asociācijas nolīgumu.  Situācija Ukrainas austrumos un Krimā ir satraucoša, un Baltijas, Ziemeļvalstis un ASV turpinās atbalstīt Ukrainu tās centienos stabilizēt situāciju.

ASV atzinīgi novērtēja Baltijas un Ziemeļvalstu sniegto atbalstu globālajā cīņā pret terorismu. Politiskie direktori pozitīvi vērtēja pret ISIL/Da’esh vērstās koalīcijas panākumus Irākā, atbrīvojot teroristu iekarotās pilsētas. Arvien būtiskāks ir jautājums par atbalstu pilsētu atjaunošanā pēc to atbrīvošanas no teroristiem.

Uzziņai

e-PINE iniciatīva tika uzsākta 2003. gadā kā ASV un Baltijas valstu partnerības hartas turpinājums plašākā mērogā, lai pastiprinātu un saglabātu ASV sadarbību ar Baltijas valstīm un Ziemeļvalstu reģionu. e-PINE galvenie sadarbības virzieni ir drošības politika, kaimiņpolitika un aktīva ekonomisko attiecību attīstība.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi