Svinīgi atklāj Latvijas goda konsulātu Flandrijā


foto;Ārlietu ministrija
17. maijā Antverpenē, Beļģijā, Latvijas vēstniece Nīderlandē, Luksemburgā un Beļģijā Ilze Rūse un goda konsuls Kristofs Van Mehelens (Christophe Van Mechelen) svinīgi atklāja Latvijas goda konsulātu Flandrijā. Pirms goda konsulāta atklāšanas norisinājās Latvijas un Flandrijas uzņēmēju sadarbības seminārs.

Atklāšanas uzrunā vēstniece Ilze Rūse teica: “Goda konsulāta atrašanās Flandrijas sirdī Antverpenē Latvijai ir lieliska iespēja, jo Flandrijas darbīgā biznesa vide rada potenciālu sadarbībai dažādās jomās.” Vēstniece I. Rūse norādīja, ka Latvija kā perspektīvs tirdzniecības partneris un investīciju vieta var daudz piedāvāt Flandrijai. Goda konsuls Kristofs Van Mehelens uzrunā uzsvēra daudzās latviešu un flāmu kopīgās īpašības, tostarp mīlestību pret darbu. Viņš aicināja Latvijas uzņēmējus izmantot jaunatvērto goda konsulātu kā atbalsta punktu sadarbībai ar partneriem Flandrijā.

Uz goda konsulāta atklāšanu bija ieradušies Flandrijas valdības pārstāvji, Beļģijas goda konsulu korpusa pārstāvji, Latvijas un Beļģijas uzņēmēji, kā arī citi Latvijas draugi.

Lai īpaši atzīmētu goda konsulāta atklāšanu, Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Kristofu Van Mehelenu rīkoja arī transporta un loģistikas uzņēmēju sadarbības semināru, kas pulcēja ap 20 dalībniekiem. Seminārā prezentāciju “Loģistika Latvijā – biznesa iespējas” sniedza Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups. Viņš bija ieradies kopā ar uzņēmēju delegāciju no Latvijas, kas Flandrijas pusi iepazīstināja ar savu darbību un sasniegumiem. Kā atzina vēstniece I. Rūse, seminārs ir pierādījums tam, ka goda konsula sadarbība ar vēstniecību jau sniegusi pirmos praktiskos rezultātus.

Īsu uzrunu teica arī bijušais Latvijas goda konsuls Valters Van Mehelens (Walter Van Mechelen), kurš transporta un loģistikas jomā ar Latviju sadarbojies jau vairākus gadu desmitus. Viņš aicināja Latvijas uzņēmējus izmantot valsts ģeogrāfiski izdevīgo stāvokli un pasaules ģeopolitiskās izmaiņas, kas dod vēl lielāku potenciālu transporta un loģistikas jomas attīstībai.

Latvijas goda konsuls Flandrijā Kristofs Van Mehelens ir praktizējošs advokāts un par goda konsulu iecelts 2016. gada septembrī.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana