ĀM parlamentārā sekretāre: ES daudzgadu budžetu nepieciešams saglabāt esošajā apjomā

1. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) komiteju un politisko grupu pārstāvjiem, lai runātu par ES daudzgadu budžetu, Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas pārskatu un Eiropas nākotni.

Parlamentārā sekretāre tikās ar politisko grupu pārstāvjiem EP Budžeta komitejā, lai pārrunātu aktuālos jautājumus ES daudzgadu budžeta kontekstā. Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES rada nopietnu izaicinājumu ES daudzgadu budžetam pēc 2020. gada. Sarunā ar EP Budžeta komitejas pirmo viceprezidentu Petri Sarvamā (Petri Sarvamaa) (EPP), Zanda Kalniņa-Lukaševica vērsa uzmanību uz to, ka “ir jārod risinājums, lai ES finanšu resursi nesamazinātos apstākļos, kad nepieciešamība pēc finansējuma tikai pieaug. Tāpēc ir svarīgi diskusijas uzsākt jau tagad, izvērtēt situāciju un rast atbilstošu risinājumu. Ir nepieciešams nodrošināt, lai ES daudzgadu budžets saglabājas kā stabils un paredzams finanšu ietvars prioritāšu īstenošanai."

Sarunā ar EP Budžeta komitejas locekli, sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas koordinatori budžeta jautājumos Eideru Gardiazabalu Rubialu (Eider Gardiazabal Rubial)parlamentārā sekretāre informēja par Latvijas nostāju, ka ir nepieciešams saglabāt ES daudzgadu budžetu esošajā apjomā. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra nepieciešamību atrast efektīvu risinājumu, lai no finansējuma trūkuma neciestu būtiskas jomas, tostarp kohēzija, lauksaimniecība un drošība. Šajā jautājumā sarunas dalībnieki bija vienādās domās. 

Zanda Kalniņa-Lukaševica tāpat tikās ar jaunievēlēto Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāju Petru Kammerevertu (Petra Kammerevert), lai diskutētu un informētu par Latvijai svarīgiem jautājumiem Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas pārskatā.  Parlamentārā sekretāre uzsvēra: "Latvijai ir svarīgi, lai tiktu atrasts veids, kā efektīvi apkarot naida kurināšanu audiovizuālajos medijos. Nepatiesu ziņu izplatīšana un naida kurināšana medijos ir drauds demokrātijai, kas aktuāls kļuvis īpaši pēdējos gados”.

Tiekoties ar Konstitucionālo jautājumu komitejas un Ārlietu komitejas locekli Elmāru Broku (Elmar Brok), tika apspriesti Eiropas komisijas izstādātos ES nākotnes scenāriji. Tos Eiropas komisijas prezidents Žans Klods Junkers šodien prezentēja EP plenārsesijas ietvaros. Latvijai ir svarīgi, lai tiek saglabāta turpmāka ES vienotība un līdzšinējais sadarbības un integrācijas līmenis. Elmārs Broks uzsvēra, lai nodrošinātu atbalstu ES, ir svarīgi sabiedrībai parādīt konkrētus ieguvumus no dalības ES. Z. Kalniņa-Lukaševica apliecināja, ka Eiropas projekta veiksme un nākotnes stabilitāte ir kritiski svarīga Latvijai. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana