Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Daļā preču grupu atsākusies izaugsme; jūnijā eksporta kritums palēninās

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, jūnijā gada griezumā preču eksporta vērtība faktiskajās cenās samazinājās par 1,4%. Savukārt preču imports samazinājās straujāk – par 5,2%. Līdz ar to arī tirdzniecības deficīts ir mazāks nekā pirms gada.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Baltkrievijas ārlietu ministru

2020. gada 24. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju (Vladimir Makei), kurš uzturēsies Latvijā vienas dienas vizītē. Šādas tikšanās starp kaimiņvalstu ministriem kļuvušas par ikgadēju tradīciju.

Tallinā norisināsies Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru sanāksme

2020. gada 20. jūlijā Tallinā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ikgadējā 3+1 Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru sanāksmē, kurā tiksies ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius) un Vācijas federālo ārlietu ministru Heiko Māsu (Heiko Maas).

Ārlietu ministrijas paziņojums par situāciju Kalnu Karabahā

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija pauž bažas par situācijas saasināšanos un savstarpējām apšaudēm Kalnu Karabahā starp Azerbaidžānas un Armēnijas bruņotajiem spēkiem Tavušas reģionā. Minētie incidenti radījuši nopietnus draudus mieram un stabilitātei un prasījuši upurus abās pusēs.

Ārlietu ministrs aicina Eiropas Savienību izveidot jaunu stratēģiju attiecībām ar Turciju

2020. gada 13. jūlijā Briselē notika Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par Covid-19 ietekmi Latīņamerikā un Karību jūras reģionā, kā arī pārrunāja situāciju Turcijā, fokusējoties uz ES-Turcijas attiecībām un Turcijas lomu reģionā.

Uzņēmējdarbības aktivitāte Latvijā - otrā augstākā Eiropā

Eiropas Komisijas publicētajā 2020. gada Eiropas inovācijas reitinga (EIS) rezultātu pārskatā atzinīgi novērtēts Latvijas progress inovāciju veicināšanā. Latvija Eiropas Savienības (ES) valstu vidū uzrādījusi otro augstāko sniegumu uzņēmējdarbības aktivitātē, tādējādi vairāk kā divas reizes pārsniedzot ES vidējo rādītāju. 2019. gadā Latvija ierindota 23. vietā ES dalībvalstu konkurencē, pakāpjoties par vienu vietu, salīdzinot ar 2018. gada pārskata rezultātiem, vienlaikus saglabājot vietu "vidējo inovatoru" valstu grupā, kuru sniegums inovācijas jomā ir no 50 - 95% no ES-27 vidējā līmeņa.

Latvijas uzņēmumi, kuri strādā starptautiskajā tirgū

Pēdējo gadu laikā arvien vairāk Latvijas uzņēmumu tiek pamanīti starptautiskajā tirgū. Mūsu zemē radītie produkti gūst atsaucību dažādās pasaules valstīs, tāpēc mums noteikti ir ar ko lepoties. Šie ir uzņēmumi, kuri guvuši atzinību ne tikai Latvijā, bet arī citviet, tādā veidā nemitīgi attīstoties.

Latvijas ārlietu ministrs uzsver Latvijas paveikto un starptautiskās sadarbības nozīmi Covid-19 krīzes seku mazināšanai

2020. gada 10.jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru diskusijā par Covid-19 krīzes ietekmi uz organizācijas dalībvalstu ekonomikām, pirmajiem secinājumiem un turpmāk nepieciešamo rīcību gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

Rīga piedalās virtuālajās Hanzas dienās

Ja pasauli nebūtu pārsteigusi Covid-19 pandēmija, tad šonedēļ Rīgas domes delegācija dotos uz Vācijas pilsētu Brilonu, lai piedalītos 40.starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos. Tā kā tas nebija iespējams, tad laikā no 4. līdz 7. jūnijam ikviens aicināts piedalīties pirmajās virtuālajās Hanzas dienās.

ES Atveseļošanās plāns signalizē par neatliekamu ekonomikas pārkārtošanu

Eiropas Komisija ir prezentējusi ES Atveseļošanās plānu (EU Recovery Package). Plāns apliecina vēlmi tuvoties Eiropas Zaļā kursa mērķiem, tomēr tajā trūkst būtiski nosacījumi atbalsta mehānismu virzībai uz nenoplicinošu attīstību, atstājot nozīmīgu lēmumu pieņemšanu nacionālā līmenī. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis un nosūtījis rekomendācijas Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, aicinot pieņemt pārdomātus un tālredzīgus lēmumus, lai veidotu nenoplicinošu un taisnīgu ekonomiku.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums