Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Ārlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē

2019. gada 18. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Edgars Rinkēvičs pauž pateicību par Ungārijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā

2019. gada 14. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ungārijas ārlietu ministru Pēteru Sijārto (Péter Szijjártó) konferences par mieru un drošību Tuvajos Austrumos laikā Varšavā, Polijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Minhenes drošības konferencē

No 2019. gada 15. līdz 17. februārim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies 55. Minhenes drošības konferencē Vācijā, kurā dalībnieki spriedīs par transatlantisko sadarbību, Eiropas Savienības izaicinājumiem, bruņojuma kontroles nākotni un citiem aktuāliem drošības un aizsardzības politikas jautājumiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies Minhenes drošības konferencē

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 2019. gada 14. un 15. februārī, darba vizītē apmeklēs Vāciju, kur piedalīsies ikgadējā starptautiskajā Minhenes drošības konferencē.

Ārlietu ministrs piedalīsies konferencē par mieru un drošību Tuvajos Austrumos

2019. gada 13. un 14. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Varšavā notiekošajā starptautiskajā konferencē par mieru un drošību Tuvajos Austrumos, ko kopīgi rīko ASV un Polija. Tajā plānots pārrunāt bēgļu un humāno stāvokli reģionā, raķešu tehnoloģiju attīstīšanas un izplatīšanas ierobežošanu, cīņu pret kiberdraudiem, kā arī terorisma un tā finansēšanas apkarošanu.

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju politiskie direktori uzsver transatlantiskās vienotības nozīmi

2019. gada 12. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Igaunijas Ārlietu ministrijas politisko direktoru Lembitu Uibo (Lembit Uibo) un pārrunāja transatlantiskās attiecības, aktuālos ES ārlietu un drošības jautājumus, Krievijas un Ukrainas konfliktu, sadarbību ar Ķīnu un Centrālāzijas valstīm.

Finanšu ministrs Jānis Reirs Eirogrupā iepazīstina ar Latvijas valdības prioritātēm

No 11. līdz 12. februārim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiek Briselē, Beļģijā. Eirogrupā finanšu ministrs informē par jaunās Latvijas valdības prioritātēm.

Kurzemes plānošanas reģiona darbinieki Vācijā popularizē burāšanas iespējas Latvijā

Jau trešo gadu Kurzemes plānošanas reģions kopā ar Rīgas reģiona kolēģiem un Igaunijas mazo ostu attīstības centru no 19. līdz 27.janvārim piedalījās Eiropas lielākajā laivu izstādē "Boot" Diseldorfā Vācijā, lai veicinātu vācu un citu valstu burātāju interesi par burāšanas iespējām un piedāvājumu Latvijas un Igaunijas piekrastē, kas tiek reklamēta ar zīmolu "Austrumbaltijas piekraste" ("East Baltic Coast"). Kopumā izstādes deviņās dienās stendā uz īsākām un garākām sarunām bija piestājuši vairāk nekā 1000 interesentu.

Ārlietu ministrs pauž Latvijas atbalstu starptautiskajai koalīcijai cīņā pret ISIL

2019. gada 6. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Vašingtonā piedalījās starptautiskās koalīcijas ISIL sakāvei sanāksmē, kuras laikā koalīcijā iesaistīto valstu ministri un organizāciju vadītāji apsprieda sasniegto progresu cīņā pret ISIL grupējumu Irākā un Sīrijā un pārrunāja koalīcijas mērķus un uzdevumus 2019. gadā, reaģējot uz izmaiņām ISIL grupējuma taktikā un struktūrā.

Latvijas un Ganas politiskajās konsultācijās apspriež divpusējās sadarbības veicināšanas iespējas

2019. gada 6. februārī Ārlietu ministrijā notika otrās Latvijas un Ganas politiskās konsultācijas. Latvijas Ārlietu ministrijas delegāciju vadīja vēstnieks-Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava, savukārt Ganas delegāciju – Ganas Ārlietu un reģionālās integrācijas ministrijas vadošais direktors, vēstnieks Alberts Jenkijs (Albert Yankey).

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli