Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Valsts prezidents ar Rumānijas prezidentu pārrunā abu valstu kopīgās pozīcijas NATO un ES

22. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits darba vizītes laikā Japānā tikās ar Rumānijas prezidentu V. E. Klausu Verneru Johannisu (H. E. Mr Klaus Werner Iohannis), pārrunājot Eiropas Savienības (ES), NATO un citas aktualitātes.

Finanšu ministrs ASV informē stratēģiskos sadarbības partnerus par paveikto finanšu sektora reformas ieviešanā

Piektdien, 18. oktobrī, darba vizītes ietvaros Vašingtonā, ASV, finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar "Swedbank" grupas padomes priekšsēdētāju Jēranu Pērsonu (Göran Persson) un jauniecelto prezidentu/izpilddirektoru Jensu Henriksonu (Jens Henrihsson), lai pārrunātu bankas ilgtermiņa stratēģisko vīziju Baltijas tirgū. Vizītes laikā notika arī vairākas nozīmīgas tikšanās ar ASV Valsts kases, Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem, lai detalizēti iepazīstinātu ar finanšu sektora kontroles reformas ieviešanu Latvijā.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ieņem 18.vietu

Latvija ir 18. vietā starp Eiropas dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā. Šādi dati ir Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta otrdien, 15. oktobrī, publiskotajā Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā 2019. Indekss tiek aprēķināts, balstoties uz 2017.gada datiem, par sešām dažādām jomām – zināšanas, nauda, darbs, vara, laiks, veselība. Papildus šogad indeksā īpaša uzmanība pievērsta darba un ģimenes dzīves līdzsvara nodrošināšanai.

Valsts prezidents: tehnoloģiskais progress rada izaicinājumus ārlietu, drošības un citās jomās

Valsts prezidents šodien, piedaloties 13 parlamentāro Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu prezidentu sanāksmē (t. s. Arajološas sanāksmē) uzsvēra, ka Eiropas drošībai svarīgi temati līdztekus aizsardzībai ir kiberdrošība, klimata jautājumi, kā arī mazo valodu nākotne.

Finanšu ministrs piedalīsies Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda gada sanāksmē Vašingtonā

No 14. līdz 20. oktobrim finanšu ministrs Jānis Reirs piedalīsies Pasaules Bankas Grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku gada sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes ietvaros ministram plānota arī tikšanās ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Māršalu Billingsliju (Marshall Billingslea).

Noteiks nozvejas kvotas 2020. gadam Baltijas jūrā un Rīgas līcī

14. un 15. oktobrī Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Luksemburgā, kurā tiks izskatīts Eiropas Komisijas (EK) priekšlikums par pieļaujamās nozvejas apjomiem svarīgākajiem zivju krājumiem Baltijas jūrā 2020. gadā, ko sadalīs kvotās ES dalībvalstīm, kuru zvejnieki zvejo attiecīgajos ūdeņos.

Rīgas brīvostas pārvalde pārstāvēja Latviju Baltkrievijas starptautiskās transporta nedēļas pasākumos

Aizvadītajā nedēļā Rīgas brīvostas pārvalde kopā ar ostas uzņēmumiem un citiem loģistikas nozares dalībniekiem pārstāvēja Latviju Baltkrievijas starptautiskās transporta nedēļas pasākumos Minskā. Tās ietvaros jau 13. reizi norisinās arī izstāde "Transports un loģistika", kurā šogad piedalījās vairāk nekā 20 transporta un loģistikas kompānijas no Latvijas.

Latvijas vēstnieks Andris Razāns iesniedz akreditācijas vēstuli beļģu karalim Filipam

2019. gada 9. oktobrī Briseles pilī Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Beļģijā Andris Razāns iesniedza akreditācijas vēstuli Viņa Majestātei beļģu karalim Filipam. Vēstnieks augstu novērtēja līdzšinējo divpusējo sadarbību, kuras pamatā ir kopīgas demokrātiskas vērtības un intereses.

LTRK prezidents A.Rostovskis ievēlēts EUROCHAMBRES Direktoru padomē un Budžeta komitejā

Trešdien, 9.oktobrī, Itālijas galvaspilsētā Romā notika Eiropas lielākās uzņēmēju biedrības, kas apvieno 20 miljonu uzņēmumu, EUROCHAMBRES prezidenta, viņu vietnieku un komiteju vadītāju vēlēšanas, kur Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostosvkis tika ievēlēts direktoru padomē un Budžeta komitejā.

Latvija pakāpjas par vienu vietu "Globālajā konkurētspējas indeksā"

Ikgadējais Pasaules Ekonomikas foruma veidotais ‘Globālais konkurētspējas indekss’ (GKI) koncentrējas uz ekonomikas produktivitāti veicinošo faktoru analīzi, ņemot vērā jaunākās tendences konkurētspējas specifikā, kas ienāk ar globalizāciju un jaunajām digitālajām tehnoloģijām. 141 indeksā ietverto valstu starpā 2019. gadā Latvija ieņem 41. vietu, savukārt Lietuva atrodama 39. vietā, bet Igaunija - 31. vietā. Visām trīs Baltijas valstīm novērojams kāpums par vienu vietu salīdzinājuma ar 2018. gadu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri