Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Vēstniecei Elitai Kuzmai piešķir Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa "Par nopelniem" Lielo Nopelnu krustu

2018. gada 18. aprīlī Latvijas vēstniecei – Valsts protokola vadītājai Elitai Kuzmai Rīgā svinīgā ceremonijā tika pasniegts Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa "Par nopelniem" Lielais Nopelnu krusts.

Ārlietu ministrs piedalīsies ES Ārlietu padomes un ES Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Luksemburgā

16. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā.

Valsts prezidents: Latvieši visā plašajā pasaulē - jūs esat Latvija

"Esam iegājuši mūsu simtgades gadā. Šogad mēs izvērtējam savu pagātni, kā arī izvirzām mērķus nākošajām gadu desmitgadēm. Mūsu cilvēki ir Latvijas lielākā vērtība, lai kur viņi dzīvotu," atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2018. gada 5. aprīlī, Sanfrancisko tiekoties ar latviešu diasporas pārstāvjiem.

13. Baltijas triennāle izziņo mākslinieku vārdus

29. martā Latvijas simtgades programmas un Londonas grāmatu tirgus 2018 ietvaros norisinājās Kim? Laikmetīgās mākslas centra organizētais 13. Baltijas triennāles prezentācijas pasākums "Bastardu balsis", kas tika veidots sadarbībā ar Viļņas Laikmetīgās mākslas centru un Tallinas Laikmetīgās mākslas centru un kurā tika izziņoti šī gada Baltijā nozīmīgākā mākslas notikuma dalībnieku saraksts.

Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresā pieņemts ziņojums par vietējo demokrātiju Latvijā

27. un 28. martā Strasbūrā norisinājās Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa (turpmāk tekstā – kongress) 34. plenārsēde, kurā tika pieņemts Latvijas valdībai saistošs ziņojums par vietējo un reģionālo demokrātiju Latvijā.

Latvija 2. vietā pasaulē pēc mobilā interneta izmantošanas rādītājiem

Latvija ierindojas otrajā vietā pasaulē pēc mobilā interneta izmantošanas rādītājiem ar vidēji 8,2 GB mēnesī, liecina OECD 2017. gada ziņojums "Digital Economy Outlook".1 Visaktīvāk mobilo internetu izmanto Somijas iedzīvotāji. Tikmēr trešajā vietā ir Austrija, ceturtajā – Zviedrija, bet piecinieku noslēdz Dānija.

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs paraksta saprašanās memorandu par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās....

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs paraksta saprašanās memorandu par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā īstenošanu

2018. gada 26. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Saprašanās memorandu starp Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministriju par Padziļinātās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā īstenošanu turpmākajos trīs gados. Programma tiks īstenota ar Norvēģijas valdības finansiālu atbalstu 1,98 mlj. eiro apmērā, kas šo programmu ļaus apgūt 180 jaunajiem profesionāļiem no ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm.

Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvijas interesēs ir aktīvs dialogs ar Beļģiju ES....

Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvijas interesēs ir aktīvs dialogs ar Beļģiju ES un drošības politikas jomā


2018. gada 26. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Beļģijas parlamenta sadraudzības grupas sadarbībai ar Baltijas valstīm vadītāju Egbertu Lahārtu (Egbert Lachaert) un deputātiem un pārrunāja Latvijas–Beļģijas divpusējo sadarbību, kā arī aktuālos ES un drošības politikas jautājumus.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Diasporas likumam ir jābūt kvalitatīvam

24. un 25. martā Vīnē notiekošajā Eiropas Latviešu apvienības (ELA) biedru organizāciju ikgadējā kopsapulcē Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ziņoja par Diasporas likuma izstrādes gaitu un Ārlietu ministrijas ikdienas sadarbību ar diasporas organizācijām. Šogad kopsapulces dalībniekus uzņēma Latvijas vēstniecība Austrijā. Sapulce tika rīkota ar tautiešu Austrijā un Latviešu biedrības Austrijā atbalstu. Latvijas valsts simtgades zīmē tika apspriestas diasporas organizāciju turpmākās darbības prioritātes un sadarbība ar Latviju.

Ārlietu ministrija aicina Centrālo vēlēšanu komisiju atbalstīt 117 vēlēšanu iecirkņu izveidi ārpus Latvijas

2018. gada 23. martā Vīnē Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Latviešu apvienības (ELA) rīkotajā seminārā "Ceļā uz 2018. gada Saeimas vēlēšanām" un informēja par Ārlietu ministrijas iesaisti un atbalstu Saeimas vēlēšanu organizēšanā ārvalstīs.

Aktuālās ziņas