Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Rīga piedalās virtuālajās Hanzas dienās

Ja pasauli nebūtu pārsteigusi Covid-19 pandēmija, tad šonedēļ Rīgas domes delegācija dotos uz Vācijas pilsētu Brilonu, lai piedalītos 40.starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos. Tā kā tas nebija iespējams, tad laikā no 4. līdz 7. jūnijam ikviens aicināts piedalīties pirmajās virtuālajās Hanzas dienās.

ES Atveseļošanās plāns signalizē par neatliekamu ekonomikas pārkārtošanu

Eiropas Komisija ir prezentējusi ES Atveseļošanās plānu (EU Recovery Package). Plāns apliecina vēlmi tuvoties Eiropas Zaļā kursa mērķiem, tomēr tajā trūkst būtiski nosacījumi atbalsta mehānismu virzībai uz nenoplicinošu attīstību, atstājot nozīmīgu lēmumu pieņemšanu nacionālā līmenī. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis un nosūtījis rekomendācijas Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, aicinot pieņemt pārdomātus un tālredzīgus lēmumus, lai veidotu nenoplicinošu un taisnīgu ekonomiku.

Latvijas un Francijas ministri atbalsta ambiciozu ES atbildi krīzes izaicinājumiem

2020. gada 30. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs telefonsarunā ar Francijas Eiropas lietu ministri Amēliju de Monšalēnu (Amélie de Montchalin) pārrunāja situāciju cīņā pret koronavīrusu abās valstīs, kā arī uzsvēra koordinētas ES rīcības un ambiciozas ES ekonomiskās atbildes nozīmi.

Latvijas vadībā ANO vienojas par kopīgu pieeju attīstības finansēšanai Covid-19 krīzē

2020. gada 27. aprīlī Ņujorkā vienprātīgi tika pieņemti ANO starpvaldību secinājumi un rekomendācijas par attīstības finansēšanu. Sarunas vadīja Latvijas pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā Andrejs Pildegovičs un Barbadosas pastāvīgā pārstāve Elizabete Tompsone (Elizabeth Thompson). Secinājumi ir pirmā universālā ANO dalībvalstu vienošanās kopīgai rīcībai, lai finansētu Covid-19 tūlītējo seku risināšanu, kā arī ilgtermiņa atveseļošanos. Latvijas vadībā pirmo reizi ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes vēsturē sarunas notika tiešsaistē, tā kā ANO tikšanās klātienē šobrīd nav iespējamas.

ES tirdzniecības ministri spriež par sejas aizsargmasku eksporta ierobežojumu pagarināšanu un turpmākās rīcības....

ES tirdzniecības ministri spriež par sejas aizsargmasku eksporta ierobežojumu pagarināšanu un turpmākās rīcības koordinēšanu

2020. gada 16. aprīlī norisinājās neformālā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos videokonference, kurā Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Sanāksmes dalībnieki pārrunāja Covid-19 vīrusa izplatības radīto ietekmi starptautiskajai tirdzniecībai un diskutēja par nepieciešamo rīcību tirdzniecības plūsmu saglabāšanai.

ES ārlietu attīstības padome vienojas par kopēju Eiropas atbalstu partnervalstīm cīņā pret globālo krīzi

2020. gada 8.aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes videokonferencē. Sanāksmē ES dalībvalstis vienojās par kopēju Eiropas Savienības atbalstu partnervalstīm cīņā pret COVID-19 izraisīto krīzi.

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministri uzsver reģionālās sadarbības nozīmi izejā no Covid-19 krīzes

2020. gada 8. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) ārlietu ministru videokonferencē, kurā notika viedokļu apmaiņa par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem, kā arī tika pārrunātas reģionālās sadarbības iespējas izejā no krīzes.

Baltijas valstu prezidenti pārrunā vīrusa Covid-19 ierobežošanu un ekonomikas stabilizēšanu

Šodien notika triju Baltijas valstu prezidentu attālināta saruna, Latvijas prezidentam Egilam Levitam, Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam (Gitanas Nausėda) apspriežoties par aktuālo situāciju ar koronavīrusa Covid-19 ierobežošanu un citiem sadarbības jautājumiem.

Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmē pārrunā Alianses lomu Covid-19 krīzes pārvarēšanā

2020. gada 2. aprīlī Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru videokonferencē, kurā tika pārrunāti NATO sabiedroto soļi, sniedzot savstarpēju atbalstu Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā. Ministri augstu novērtēja līdz šim īstenotos pasākumus, tostarp gaisa transporta atbalstu un aprīkojuma piegādes, kas demonstrē sabiedroto solidaritāti. Vienlaikus tika pausta apņemšanās īstenot vēl aktīvāku koordināciju, izmantojot NATO mehānismus.

Ārlietu ministrs pauž stingru atbalstu ES iestāšanās sarunu sākšanai ar Ziemeļmaķedoniju

2020. gada 3. un 4. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar Polijas ārlietu ministru Jaceku Čaputoviču (Jacek Czaputowicz), Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius) un Igaunijas ārlietu ministra vietnieku Eiropas Savienības (ES) jautājumos Mertu Volmeru (Märt Volmer) uzturējās vizītē Skopjē, kur notika tikšanās ar Ziemeļmaķedonijas augstākajām amatpersonām.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums