Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Latvija un sabiedrotie atbalsta ASV lēmumu par Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līgumu

2018. gada 4. decembrī NATO ārlietu ministri pieņēma paziņojumu par Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līgumu (Intermediate – Range Nuclear Forces Treaty, INF), kurā pauž vienprātību ar ASV un secina, ka Krievijas Federācija ir attīstījusi un testējusi līgumā aizliegtās raķetes, tādējādi pārkāpjot ne tikai INF līgumu, bet arī apdraudot Eiroatlantisko drošību.

Latvija kopā ar 13 ES dalībvalstīm iestājas pret kohēzijas un tiešmaksājumu finansēšanas samazināšanu nākamajā ES budžet

2018. gada 29. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Kohēzijas draugu grupas samitā Bratislavā, Slovākijā.

Izstādes "Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018" atklāšana

2018. gada 27. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs atklāja izstādi "Latvijas un Grieķijas attiecības 1918-2018", kas veltīta abu valstu politisko, ekonomisko un kultūras sakaru vēsturei.

Ārlietu ministrijā uzņēmējus informē par sankcijām

2018. gada 27. novembrī Ārlietu ministrija rīkoja publisku informatīvu semināru uzņēmējiem "Kas uzņēmējiem jāzina par sankciju ievērošanu: kas ir sankcijas un kur par tām uzzināt?"

Latvija nosoda Krievijas agresīvo rīcību Melnajā un Azovas jūrā

Latvija nosoda Krievijas agresīvo rīcību Melnajā un Azovas jūrā un aicina Krieviju ievērot starptautiskās tiesību normas, nekavējoties pārtraucot agresīvu rīcību Melnajā un Azovas jūrā. Latvija aicina pārtraukt kuģu satiksmes blokādi un garantēt netraucētu jūras satiksmi.

Parlamentārā sekretāre piedalīsies Berlīnes Ārpolitikas forumā

No 2018. gada 26. līdz 27. novembrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Kērbera fonda (Körber Stiftung) rīkotajā Berlīnes Ārpolitikas forumā, kurā uzmanība tiks pievērsta Eiropas nākotnei mainīgajā pasaulē. Dalībnieki diskutēs par Eiropas Savienības nākotni un Vācijas lomu tajā, Eiropas atbildi uz pieaugošo populismu un nacionālismu, Eiropas lomu turpmākas Tuvo Austrumu nestabilitātes novēršanā, attiecībām ar Krieviju un Ķīnu, kā arī transatlantiskās alianses izaicinājumiem.

Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē aizstāv Latvijas intereses piedalīties Eiropas Savienības ārējo finanšu programmu īsten

Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē aizstāv Latvijas intereses piedalīties Eiropas Savienības ārējo finanšu programmu īstenošanā.

2018. gada 26. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē, Beļģijā, piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem. Galvenā uzmanība padomē tika pievērsta jautājumam par ES ārējās darbības finansēšanu nākamajā ES daudzgadu budžetā 2021.-2027. gadam un ES Kaimiņattiecību politiku kā vienu no ES ārējās darbības prioritātēm.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklē Austrumukrainu

Svētdien, 2018. gada 25. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālās vizītes Ukrainā laikā apmeklēja Austrumukrainu – Mariinkas pilsētu, Doņeckas apgabalā.

Valsts prezidents darbam Latvijā akreditē Spānijas, Slovēnijas, Ekvadoras un Tadžikistānas vēstniekus

2018. gada 21. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis darbam Latvijā akreditēja Spānijas, Slovēnijas, Ekvadoras un Tadžikistānas vēstniekus.

Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, izmantojot arī OECD instrumentus

2018. gada 21. novembrī Parīzē, Francijā, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs Juris Štālmeistars Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ikgadējās Eirāzijas nedēļas laikā tikās ar OECD Globālo attiecību direktoru Andreasu Šālu (Andreas Schaal), lai pārrunātu OECD sadarbību ar Ukrainu un Centrālāzijas valstīm. J. Štālmeistars informēja par Latvijas brīvprātīgo iemaksu 40 000 EUR apmērā OECD Rīcības plāna Ukrainai īstenošanai saskaņā ar noslēgto OECD–Ukrainas Saprašanās memorandu.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija