Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Z. Kalniņa-Lukaševica: Stratēģiskās komunikācijas stiprināšanai un cīņai ar dezinformāciju ir nepieciešami pietiekami re

2018. gada 12. un 13. jūnijā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas ietvaros Strasbūrā parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar EP Ārlietu, Drošības un Budžeta komiteju pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos ES dienaskārtības jautājumus un uzsvērtu nepieciešamību ES saglabāt stratēģiskās komunikācijas jautājumu aktualitāti, tostarp stiprināt noturību pret dezinformāciju.

Latvijas projekti gatavi cīnīties par ES finansiālu atbalstu inovatīvu produktu radīšanai

"Ikdienas diskusijas un vizītes Latvijas uzņēmumos un vadošajās pētniecības organizācijās parādījušas, ka mūsu uzņēmējiem un zinātnes pārstāvjiem ir virkne radošu ideju, kā attīstīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, kas sekmētu straujāku Latvijas ekonomikas pāreju uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu. Valsts uzdevums ir palīdzēt šīs idejas realizēt, tāpēc Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar uzņēmējiem un akadēmiskā sektora pārstāvjiem uzsākusi darbu pie pirmo stratēģisko projektu identificēšanas izvēlētajās biomedicīnas un viedās pilsētas tehnoloģiju jomās, kuru īstenošanai varētu piesaistīt ES finansējumu," uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

Latvija pauž atbalstu iespējami drīzai ES–Vjetnamas Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanai

2018. gada 12. jūnijā Hanojā norisinājās Latvijas un Vjetnamas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, kuras vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Vjetnamas Ārlietu ministrijas viceministrs Bujs Thaņsons (Bui Thanh Son). Latvijas delegācijā bija arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kā arī Iekšlietu ministrijas un Valsts robežsardzes pārstāvji.

Ministru kabinets apstiprina grozījumus "Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā"

2018. gada 12. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus "Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā" (turpmāk - Sankciju likums). Likumprojekts precizē likuma subjektu loku, nosaka nacionālo sankciju spēkā stāšanās laiku, paredz sankciju izvērtēšanu publiskajos iepirkumos, nosaka iekšējās kontroles sistēmu izveides nepieciešamību, kā arī papildina kompetento institūciju uzskaitījumu un nosaka to tiesības noteikt sodus par iekšējās kontroles sistēmu trūkumiem.

Rīgā tiekas ASV un Baltijas valstu kritiskās infrastruktūras aizsardzības un kiberdrošības eksperti

2018. gada 11. un 12. jūnijā Ārlietu ministrija rīko Baltijas valstu un ASV augsta līmeņa ekspertu semināru par kiberdrošību un kritiskās infrastruktūras un pakalpojumu aizsardzību. Sadarbība kiberdrošībā un kritiskās infrastruktūras aizsardzībā šādā formā tika aizsākta Baltijas valstu un ASV prezidentu samitā 2013. gadā.

Valsts prezidents piedalīsies NATO Austrumu flanga valstu vadītāju sanāksmē Varšavā

2018. gada 8.jūnijā un 9. jūnijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē, kas notiks Varšavā, Polijā.

Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē uzsver ciešas Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un ASV sadarbības...

Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē uzsver ciešas Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un ASV sadarbības nepieciešamību

2018. gada 4.-5. jūnijā Bergā, Zviedrijā, notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV politisko direktoru e-PINE sanāksme (Enhanced Partnership in Northern Europe / Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā), lai apspriestu Krievijas drošības un militāro politiku Baltijas jūrā un Arktikas zonā un transatlantisko drošību, tai skaitā gatavošanos NATO samitam 11. un 12. jūlijā Briselē. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs.

Latvijai ir liels potenciāls paplašināt sadarbību ar Vācijas inovāciju un ekonomiskās attīstības līderības reģionu...

Latvijai ir liels potenciāls paplašināt sadarbību ar Vācijas inovāciju un ekonomiskās attīstības līderības reģionu Bādenes – Virtembergas federālo zemi jaunuzņēmumu, rūpniecības, digitalizācijas un darbaspēka attīstības jomās

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens 2018. gada 6. jūnijā tikās ar Vācijas vienas no rūpnieciski un ekonomiski attīstītākās federālās zemes - Bādenes - Virtembergas ekonomikas, nodarbinātības un mājokļu lietu ministri Dr. Nikolu Hofmaisteri –Krautu (Dr Nicole Hoffmeister – Kraut), lai pārrunātu sadarbības jautājumus jaunuzņēmumu, rūpniecības digitalizācijas un darbaspēka attīstības jomā.

NVA direktore piedalās ES nodarbinātības dienestu tīkla valdes sanāksmē

7. un 8. jūnijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notiks 9. Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksme, kurā piedalīsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore, PES valdes priekšsēdētāja pirmā vietniece Evita Simsone un NVA direktora vietniece Aiga Balode.

Bārmeņu World Class sacensībās Baltijas posmā uzvar latvietis

Divu dienu garumā, no 29. līdz 30. maijam, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, norisinājās starptautiskās bārmeņu sacensības World Class Baltic, ko Baltijas valstīs organizē dzērienu importetājs Prike. Sacensību pusfināls un fināls kopumā pulcēja 30 labākos bārmeņus no Baltijas valstīm.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana