Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Akreditācijas vizītē ierodas jaunais Bosnijas un Hercegovinas vēstnieks Latvijā

2019. gada 17. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar jauno Bosnijas un Hercegovinas vēstnieku Latvijā Emiru Poļo (Emir Poljo), kurš Rīgā ieradies akreditācijas vizītē.

Ārlietu ministrs: pēc 2020. gada ir jāievieš jaunā Eiropas Savienības un Centrālāzijas stratēģija

2019. gada 17. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kur notika viedokļu apmaiņa par ES Kopējās ārpolitikas un drošības politikas efektivitāti, ES Globālās stratēģijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieviešanas progresu.

Latviju ievēl ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomē

2019. gada 14. jūnijā Ņujorkā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas plenārsēdē Latvija tika ievēlēta par Ekonomisko un sociālo lietu padomes (United Nations Economic and Social Council, ECOSOC) locekli uz laiku no 2020. līdz 2022. gadam. Par Latviju nobalsoja 179 valstis. Vēlēšanās kopā tika pārvēlēti 18 no 54 ECOSOC locekļiem. Līdzās Latvijai ievēlētas tika arī Melnkalne, Krievija, Somija, Austrālija, Norvēģija, Šveice, Kolumbija, Nikaragva, Panama, Taizeme, Bangladeša, Ķīna, Korejas Republika, Benina, Botsvāna, Kongo un Gabonas Republika.

Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Slovākijas Republikas parlamenta Ārlietu komisijas delegāciju

2019. gada 11. jūnijā Ārlietu ministrijā parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Slovākijas parlamenta Ārlietu komisijas delegāciju priekšsēdētājas Katarīnas Čefālvajovas (Katarína Cséfalvayová) vadībā, lai pārrunātu Latvijas un Slovākijas divpusējās attiecības, drošības politikas un stratēģiskās komunikācijas aktualitātes, kā arī ES jaunā institucionālā perioda un daudzgadu budžeta prioritātes.

Valsts prezidents piedalās Trīs jūru iniciatīvas samitā Slovēnijā

"Trīs jūru iniciatīva reģiona valstīm dod iespēju attīstīt savienojamību, kas ir būtisks faktors, lai panāktu ekonomisko izaugsmi, īpaši apstākļos, kad izaugsme Eiropas Savienības valstīs, tajā skaitā Trīs jūru reģiona valstīs bremzējas. Lai panāktu ilgtspējīgu izaugsmi, arvien vairāk investīciju jānovirza produktivitātes un prasmju uzlabošanai, kā arī digitalizācijai," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ceturtdien, 2019. gada 6. jūnijā, piedaloties Trīs jūru samitā Brdo pilsētā, Slovēnijā.

137 latviešu studenti šonedēļ dosies uz ASV, lai Southwestern Advantage programmas ietvaros strādātu vasarā, pārdodot ..

137 latviešu studenti šonedēļ dosies uz ASV, lai Southwestern Advantage programmas ietvaros strādātu vasarā, pārdodot izglītojošas grāmatas.

Sākums Aktualitātes Balsošana ārvalstīs ir iespējama tikai 25. maijā, iepriekšēja balsošana nav paredzēta

Eiropas Parlamenta vēlētāji, kuri izvēlējušies balsot ārvalstīs, bet viņu deklarētā adrese 11. maijā bija Latvijā, ir saņēmuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsūtītas iecirkņa apstiprinājuma vēstules, no kurām izriet, ka iepriekšēja balsošana 22.-24. maijā ir iespējama arī iecirkņos ārvalstīs. Ārlietu ministrija informē, ka vēlētāji ārvalstīs nobalsot var tikai 25. maijā un tikai tajā iecirknī, kurā ir pieteikušies līdz 7. maijam. Šāda kārtība saistīta ar to, ka saskaņā ar likumu iepriekšēja balsošana ir iespējama tikai tajos iecirkņos, kuros tehniski var nodrošināt elektronisku datu apmaiņu starp visiem iecirkņiem tiešsaistē. Tādēļ iepriekšējā balsošana ir iespējama tikai Latvijā. Tāpat, ja vēlētājs ir pieteicies balsošanai kādā no ārvalstu iecirkņiem, personai nav iespējama iepriekšēja balsošana Latvijā.

Pirmo reizi vēsturē pasākumu rīkošanas aģentūra no Latvijas iekļūst All-Stars Index topā un tiek atzīta par vienu ....

Pirmo reizi vēsturē pasākumu rīkošanas aģentūra no Latvijas iekļūst All-Stars Index topā un tiek atzīta par vienu no labākajām pasaulē

Eventex Award, kas tiek uzskatīts par pasākumu industrijas Oskaru, tikko kā publicētajā All-Stars Index 2019 topā, kurā tiek iekļauti galvenie pasākumu organizatori un aģentūras no visas pasaules, kā vienu no labākajām pasaulē ir iekļāvusi producentes Ineses Lukaševskas vadīto aģentūru Luka. Šis ir pirmais gadījums visa konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad prestižajā All-Stars Index topā tiek iekļauta aģentūra no Baltijas valstīm.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Baltijas un Vācijas ārlietu ministru sanāksmē izceļ reģiona sadarbību un drošību

2019. gada 21. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Hamburgā, Vācijā, piedalās Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru ikgadējā sanāksmē. Amatpersonas pārrunāja aktuālos Baltijas valstu un Vācijas sadarbības un drošības jautājumus, kā arī Eiropas Savienības, NATO un Eiropas Padomes aktuālo darbakārtību.

Edgars Rinkēvičs piedalīsies OECD Ministru padomes sanāksmē

2019. gada 22. un 23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes ikgadējā sanāksmē Parīzē, Francijā. Ministru padomes apspriedes galvenā tēma ir digitālās transformācijas iespēju izmantošana ilgtspējīgai attīstībai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli