Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Latvijas ārlietu ministrs E. Rinkēvičs Minhenē pārrunā ar EK viceprezidenti V. Jurovu tiesiskuma stiprināšanu un cīņu ..

Latvijas ārlietu ministrs E. Rinkēvičs Minhenē pārrunā ar EK viceprezidenti V. Jurovu tiesiskuma stiprināšanu un cīņu pret dezinformāciju Eiropā

2020. gada 16. februārī, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Minhenes Drošības konferences ietvaros tikās ar Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenti Veru Jurovu (Věra Jourová).

E. Rinkēvičs: ir nepieciešama starptautiskās sabiedrības aktīvāka rīcība LGBT dekriminalizācijai un diskriminācijas...

Lai gan situācija ar seksuālo minoritāšu tiesībām pēdējos gados pasaulē ir vērojamas pozitīvas tendences, tomēr vairākās valstīs lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienas pārstāvji joprojām nevar pilnā apmērā baudīt cilvēktiesību un brīvību normas, šodien Minhenes Drošības konferences ietvaros notiekošajā diskusijā par LGBT dekriminalizāciju uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Valsts prezidents: viens no demokrātijas sargiem ir stipras valsts institūcijas, otrs – konstitūcija

15. februārī Minhenes drošības konferences laikā "Literaturhaus" mājā kopā ar Frankfurtes Grāmatu mesi tika rīkota īpaša diskusija, kurā izteikties bija aicināts Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un pazīstamais grāmatas "Tyrant: Shakespeare on Politics" autors Stīvens Grīnblats (Stephen Greenblatt).

OSKARU BALVAS PASNIEGŠANAS CEREMONIJa TIEŠRAIDĒ LMT VIEDTELEVĪZIJĀ

LMT Viedtelevīzijas klientiem būs iespēja tiešraidē vērot krāšņo Oskaru balvas pasniegšanas ceremoniju, kas norisināsies šī gada 9.februārī Losandželosā, ASV. Ikviens kinomīlis un filmu gardēdis varēs sekot līdzi tiešraidei no sarkanā paklāja un pašai Oskara balvu pasniegšanas ceremonijai kanālā Filmzone, kas ir Oskaru ceremonijas ekskluzīvais kanāls Baltijas reģionā un pieejams LMT Viedtelevīzijā.

Latvija aicina būtiski uzlabot nākamā perioda Eiropas Savienības daudzgadu budžeta piedāvājumu

2020. gada 28. janvārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Eiropas Komisijas (EK) budžeta un administrācijas komisāru Johanesu Hānu (Johannes Hahn), lai pārrunātu nākamā perioda ES daudzgadu budžeta piedāvājumu, kas plānots no 2021. līdz 2027. gadam.

Ārlietu ministrs pauž atbalstu Konferencei par Eiropas nākotni

020. gada 28. janvārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā dalībvalstu pārstāvji apmainījās viedokļiem par Konferenci par Eiropas nākotni (Konference). Tās mērķis ir apvienot ES institūciju, dalībvalstu un iedzīvotāju pārstāvjus, lai diskutētu par to, kas būtu maināms ES darbībā, tostarp arī breksita kontekstā, lai uzlabotu tās darbu. Plānots, ka Konference varētu sākties šā gada maijā.

Lietuvieši izrāda lielu interesi par Daugavpils tūrisma piedāvājumu

Šī gada 26. janvārī Viļņas izstāžu kompleksā "Litexpo" noslēdzās ikgadējā Lietuvas tūrisma izstāde "Adventur 2020", kas ir lielākais gada notikums Lietuvas tūrisma nozarē, kas pulcē gan pašmāju, gan ārzemju tūrisma nozares pārstāvjus. Starptautiskajā izstādē piedalījās arī Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras speciālisti, kas triju dienu garumā popularizēja Daugavpils pilsētas tūrisma piedāvājumu.

Valsts prezidents: mūsdienu kapitālisma modelī jāiekļauj sociālie un vides aspekti

Valsts prezidents Egils Levits Pasaules ekonomikas forumā Davosā bija viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā "Eiropas ekonomiskā attīstība: Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu ekonomiskais potenciāls".

E. Levits iesniedz piedāvājumu Dienvidāfrikas prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās

Valsts prezidents Egils Levits Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā šodien tikās ar Dienvidāfrikas Republikas ārlietu ministri Naledi Pando (Grace Naledi Mandisa Pandor) un iesniedza vēstuli Dienvidāfrikas prezidentam.

Ārlietu ministrs piedalās Starptautiskās holokausta piemiņas alianses ministru konferencē

2020. gada 19. janvārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Starptautiskās holokausta piemiņas alianses ministru konferencē. Uzrunājot klātesošos, ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Latvijā varēja plaši strādāt pie holokausta izpētes, izglītošanas un pieminēšanas jautājuma, kā arī tika oficiāli noteikta ebreju genocīda atceres diena. Latvija ir veikusi fundamentālus pētījumus par totalitāro režīmu izdarītajiem noziegumiem pret cilvēci Latvijas teritorijā un holokausta tēma ir kļuvis par neatņemamu vēstures stundu sastāvdaļu visās Latvijas skolās un ar vēsturi un kultūru saistītās studiju programmās.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli