Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Parlamentārā sekretāre atklāj drošības un aizsardzības politikas simpoziju Kanādā

20. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās 4. Kopējās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem veltītā simpozijā "Stratēģiskie partneri darbībā: ES un Kanāda uzņemas kopīgas rūpes par starptautisko drošību" ("Strategic Partners in Action": The EU and Canada Sharing the Burden for Managing International Security") Otavā, Kanādā.

Atzinības krustu saņem Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule

18. novembrī, Latvijas valsts proklamēšanas dienā, Rīgas pilī par mērķtiecīgo un nozīmīgo ieguldījumu valsts darbā Atzinības krusta III šķiru un ordeņa komandiera pakāpi saņēma Latvijas Republikas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā, Latvijas–Krievijas valsts robežas demarkācijas komisijas Latvijas puses vadītāja Irina Mangule.

Ministru prezidents: jāmeklē jauni risinājumi labu darba apstākļu nodrošināšanai

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 17. novembrī, Gēteborgā, Zviedrijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) Sociālajā samitā taisnīgām darbavietām un izaugsmei.

Edgars Rinkēvičs: Mūsu nākotne ir aktīvā diplomātijā, Eiropas Savienības un NATO stiprināšanā, un mūsu labklājības celša

Edgars Rinkēvičs: Mūsu nākotne ir aktīvā diplomātijā, Eiropas Savienības un NATO stiprināšanā, un mūsu labklājības celšanā.

Valsts svētku priekšvakarā, 17. novembrī, ārlietu ministrs rīkoja ikgadējo pieņemšanu, uz kuru tika aicināti Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, Saeimas deputāti un valdības pārstāvji, Eiropas Parlamenta deputāti un Ārlietu ministrijas sadarbības partneri.

Briselē notiks Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmes

20. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmēs Briselē.

M. Kučinskis piedalīsies Eiropas Savienības Sociālajā samitā Gēteborgā

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 17. novembrī, uzturēsies Gēteborgā, Zviedrijā, lai piedalītos Eiropas Savienības (ES) Sociālajā samitā taisnīgām darbavietām un izaugsmei.

Latvija spēj konkurēt Eiropā "jaunrades" jomā

Eiropas Komisija kārtējā pētījumā1 secinājusi, ka Eiropas Savienība inovācijā jeb jaunradē panākusi Japānu un ASV. Inovāciju līdervalsts ir Zviedrija, savukārt jaunrade visstraujāk attīstījusies Latvijā. 2016.gada pētījumā secināts, ka Latvija savu sniegumu uzlabojusi par 4%, straujākais pieaugums sācies 2015.gadā.

Ukrainas un Balkānu valstu jaunie līderi Latvijā apgūs Eiropas tiesības un ekonomiku

13. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas Intensīvās programmas rudens semestri. Šis ir jau septītais semestris, kad tiek īstenota apmācību programma Eiropas tiesībās un ekonomikā.

Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienības stratēģiskās komunikācijas grupas jānodrošina ar ilgtspējīgu un pietiekamu budžetu

Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienības stratēģiskās komunikācijas grupas jānodrošina ar ilgtspējīgu un pietiekamu budžetu, kā arī cilvēkresursiem. 13. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Notiks Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

14. novembrī Rīgā notiks Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju regulārās politiskās konsultācijas, kuru laikā tiks pārrunāti divpusējie un aktuālie starptautiskās politikas jautājumi. Konsultācijas vadīs Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs (Vladimir Titov).

Aktuālās ziņas