Ziņas | Latvija


Rīga


Atbildot uz klientu aicinājumu, Spice Home atver pirmo picēriju

Investējot 125 tūkstošus eiro, tirdzniecības centrā Spice Home šonedēļ atvērts jauns Čili pica restorāns. 318 kvadrātmetru platībā izvietotā picērija ir pirmais ātrās ēdināšanas uzņēmums t/c Spice Home, kas spēs apkalpot lielu skaitu apmeklētāju – vienlaikus līdz pat simts cilvēkiem.

„Rīgas veselības centrā" viesojās delegācija no Ķīnas

Vakar, 24. jūlijā SIA „Rīgas veselības centrs” (RVC) atjaunoto filiāli „Iļģuciems” apmeklēja Ķīnas Nacionālās veselības un ģimenes plānošanas ministrijas delegācija 7 cilvēku sastāvā viceministra Ma Xiaowei vadībā.

1.tramvaja maršruts - populārākais Rīgā

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums "Rīgas satiksme" šogad jūnijā pārvadāja 11,394 miljonus pasažieru, kas ir par 4% vairāk nekā attiecīgajā mēnesī pērn, bet par 10% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Rīgā noslēgusies Koru olimpiāde

3. Eiropas koru olimpiāde ir noslēgusies. Par labākā kora titulu 10 kategorijās sacentās 10 tūkstoši mūziķu no 39 valstīm, iepriecinot rīdziniekus un pilsētas visus ar elpu aizraujošām melodijām un priekšnesumiem. Svētdien noritēja noslēguma koncerts un apbalvošanas ceremonija. Kā šis pasākums aizvadīts - apskatiet fotoreportāžu.

Rīdzinieka karte: visas atlaides, kas jums pienākas

Rīdzinieka kartes īpašnieki bez atlaidēm braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā saņem arī dažādus citus bonusus – 20% atlaidi “Rīgas satiksme” autostāvvietu pakalpojumiem, kā arī atlaides 31 uzņēmuma precēm un pakalpojumiem – medicīnas pakalpojumiem, sadzīves precēm, apmācībām, apbedīšanas pakalpojumiem, mikroautobusu nomai, izklaidēm, un daudz kam citam

Ekonomika, finanses


Atbalstam jaunu produktu ieviešanai ražošanā būs pieejami 34 miljoni eiro

Ministru kabinets šā gada 25.jūlija sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus atbalsta programmā uzņēmējiem “Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā”, atvieglojot komersantu iespējas sagatavot un īstenot projektus otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā.

FM: Šā gada pirmajā pusē pašvaldību budžetā strauji pieaug gan ieņēmumi, gan izdevumi

Valsts kases apkopotā informācija liecina, ka 2017. gada pirmajā pusgadā pašvaldību budžetā izveidojies 100,9 milj. eiro pārpalikums[*], taču, salīdzinot ar 2016. gada pirmo pusgadu, tas ir samazinājies par 26,9 milj. eiro. Jāatzīmē, ka jau kopš 2003. gada pašvaldību budžetā pirmajā pusgadā vienmēr veidojies pārpalikums, bet gada beigās pozitīva budžeta bilance konstatēta tikai 2010. un 2016. gadā (pēc naudas plūsmas). Tādējādi ir pāragri izteikt secinājumus par pašvaldību budžeta bilanci gada beigās, it īpaši ņemot vērā, ka šā gada pirmajā pusgadā kopējie izdevumi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu realizācijai pieauguši vairāk kā 3 reizes, salīdzinot ar 2016. gada pirmo pusgadu.

The Business Booster atgriežas, lai veicinātu tīrās enerģijas inovāciju projektus visā Eiropā

No 25. līdz 26.oktobrim jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies starptautiskais pasākums The Business Booster (TBB), kura mērķis ir veicināt tīras enerģijas inovācijas Eiropā. Konference  vienuviet pulcēs dažādas inovāciju projektos iesaistītās puses, lai strādātu pie ilgtspējīgās enerģijas nākotnes projektiem. To Amsterdamas RAI izstāžu centrā rīko arī Latvijā pārstāvētais Eiropas inovāciju akcelerators enerģijas ilgtspējas jomā – InnoEnergy.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,5 %

Rīga, 21.07.2017.
2017. gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,7 %, savukārt eksportētajai produkcijai pieauga par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1 %.

Tiek aktīvi īstenoti ES fondu projekti vides attīstības un transporta jomās

Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Pasniegtas akreditācijas vēstules Latvijas vēstniecei Japānā Dacei Treijai-Masī

25. jūlijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā pasniedza akreditācijas vēstules nākamajai Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Japānā Dacei Treijai-Masī.

Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekam Īrijā Jānim Sīlim

25. jūlijā svinīgā ceremonijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza akreditācijas vēstules nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Īrijā Jānim Sīlim.

Nevalstiskās organizācijas: Valdības pozīcija, pieprasot nodokļu palielināšanu, lai saglabātu nodokļu atlaidi ...

Nevalstiskās organizācijas: Valdības pozīcija, pieprasot nodokļu palielināšanu, lai saglabātu nodokļu atlaidi ziedotājiem, nav pieņemama.


Nevalstiskās organizācijas vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka spēkā esošajā nodokļu regulējumā pastāvēja nodokļu atlaide uzņēmumiem, kas ziedo sabiedriskā labuma organizācijām. Valdība, pieņemot valsts nodokļu politikas pamatnostādnes un to ieviešanai paredzētos nodokļu likumu projektus, bija paredzējusi šīs nodokļu atlaides atcelt. Ņemot vērā nevalstisko organizāciju protestus un Saeimas deputātu priekšlikumus, kā šo Latvijas sabiedrībai bīstamo ideju apturēt, šobrīd valdība ir uzsākusi diskusijas ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un piedāvā izmaiņas, taču vienlaikus, pieprasot veikt citu nodokļu likmju palielināšanu, lai it kā “kompensētu” budžeta iztrūkumu, kas esot radies, pārdalot budžeta līdzekļus citām vajadzībām, kas līdz šim bija paredzēti NVO. Nevalstiskās organizācijas ir izbrīnītas par šādu valdības un Finanšu ministrijas komunikāciju un aicina to pārtraukt.

K.Gerhards: Pašvaldībām likums jāievēro, nevis jāinterpretē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstība ministrija (VARAM) norāda, ka Rīgas domes koalīcijas nesen pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos ir pretrunā ar likumu.

Turkmenistānas un Uzbekistānas eksperti iepazīstas ar Latvijas pieredzi robežu demarkācijas procesā

25. jūlijā Ārlietu ministrijā viesojās Uzbekistānas un Turkmenistānas robežu pārvaldības iestāžu eksperti, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi robežu demarkācijā un ministrijas lomu šajā procesā.

Dzīve, sabiedrība


Uz Gulbenes Novadnieku svētkiem „Pasažieru vilciens” norīko īpašu vilcienu

Šīs nedēļas nogalē, 29. jūlijā, Gulbenes Novadnieku dienu apmeklētāju ērtībām kursēs vilciens Rīga – Gulbene – Rīga. Vilciens no Rīgas aties 8.08 un Gulbenē pienāks 11:33. Atceļā uz Rīgu vilciens dosies 18:26 un galapunktā pienāks 21:54.

Mežos ugunsnedrošais laiks: kā droši pavadīt laiku pie dabas?

Pašvaldības mežu apsaimniekotājs "Rīgas meži" informē, ka šobrīd visā valsts teritorijā ir meža ugunsnedrošais periods. Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar ugunsnedrošā laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā. Lietus agri vai veli beigsies, un cilvēki atkal brauks pie dabas. Izlasiet, ko drīkst, un ko nedrīkst darīt mežā.

16 dīvaini lidostu drošības dienestu atradumi pasažieru bagāžā

Nedeklarēta nauda, visneiedomājamākie aukstie ieroči un pistoles, dīvainās vietās noslēptas narkotikas – šādi atradumi ir drošības dienestu ikdiena ikvienā lielā lidostā. Taču reizēm gadās saskarties ar visnotaļ dīvainiem priekšmetiem.

Ventspils svinēs 727. dzimšanas dienu

No 4. līdz 6. augustam, trīs dienu garumā Ventspilī tiks svinēti Pilsētas svētki, kas šogad priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām kultūras, mākslas un sporta norisēm, spilgtiem muzikāliem notikumiem un aizraujošām izklaidēm.

Iepazīšanās internetā: vairāk nekā 300 000 eiro zaudējums un vilšanās

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, iepazīstoties ar nepazīstamām personām interneta vidē. Pirms neilga laika Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā vērsās kāda sieviete, kurai, izmantojot kādu sociālo tīklu iepazīšanās vietni, izkrāpti vairāk nekā 300 000 eiro. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno personu grupa no ārvalstīm, kā Latvijā, tā citviet.

Izglītība, zinātne


Video: kā jaunieši no 55 Latvijas basketbola skolām tikās ar Kristapu Porziņģi

Fanu tikšanās laikā NBA basketbolists Kristaps Porziņģis atbildot uz jautājumu, stāstīja, ka pirms katras spēles viņam ir īpašs rituāls – gan kreisās kājas zeķe, gan bota tiek uzvilkta vispirms.

Vidusskolēniem pieejama stipendija mācībām Japānā

Kaut arī jaunais mācību gads vēl tālu, bezpeļņas organizācija „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” aicina vidusskolēnus par mācībām sākt domāt laicīgi, sevišķi, ja plānots doties apmaiņas programmās uz dienvidu cikla valstīm, piemēram, Japānu. Tieši tāpēc „AFS Latvija” izsludina stipendiju konkursu vidusskolēniem daļējai stipendijai mācībām Japānā 2017./2018. mācību gadā. Pieteikties stipendijai iespējams līdz šī gada 15.augustam, aizpildot pieteikuma anketu „AFS Latvija” mājas lapā www.afs.lv.

Skolēnu uzņēmums no Jelgavas piedalās skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas finālā.

Briselē, Beļģijā, ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju ir beidzies starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas fināls, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts Festera no Igaunijas. Latviju šajā konkursā 37 valstu konkurencē godam pārstāvēja SMU Light Up no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

RTU Inženierzinātņu vidusskola atkārtoti atzīta par labāko mazo skolu reitingā

2017. gada 18. jūlijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) otro gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā un vēl uz gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu «Lielā Pūce», ko pasniedz labākajiem skolu kolektīviem par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs.

Apstiprināti 39 Nordplus programmas projekti

Šogad Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus projektu konkursā Latvijas izglītības iestādes iesniegušas 74 projektu pieteikumus piecās Nordplus apakšprogrammās, no tiem apstiprināti 39 projekti ar kopējo finansējumu 779 742 eiro. Projekti ir vērsti uz sadarbības stiprināšanu ar Ziemeļvalstīm, pilnveidojot izglītības sistēmu un ieviešot tajā jauninājumus. 

Darbs, karjera


Creative Business Cup meklē Latvijas daudzsološākās inovācijas

Starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss Creative Business Cup meklē Latvijas inovatīvāko jauno uzņēmumu, kas pārstāvēs valsti starptautiskajā IT un radošo industriju konkursā Kopenhāgenā. Uzņēmēji - konkursa dalībnieki - varēs gūt neatsveramu pieredzi un vērtīgus kontaktus, kā arī sacensties par starptautisku atpazīstamību un galveno naudas prēmiju.

“Betsafe”: Par spīti dalībai “Rīdzenes” sarunās, Dūklavs saglabās zemkopības ministra amatu

Lai gan Vienotība ieteikusi Zaļo un zemnieku savienībai nomainīt zemkopības ministru Jāni Dūklavu, lai žurnāla “Ir” publicētās sarunas viesnīcā “Rīdzene” nemestu ēnu uz valdību, Dūklavs amatu saglabās, uzskata “Betsafe” bukmeikeri. Iespēju, ka Dūklavs amatu zaudēs, “Betsafe” novērtējis ar 33% varbūtību.

Piedāvājot jauniešiem pirmās darba pieredzes iespējas, darba devēji iegūst perspektīvus darbiniekus

Jau četrus gadus Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros uzņēmēji tiek aicināti pieteikties pasākumam „Pirmā darba pieredze jaunietim” un sniegt darbavietu jauniešiem bezdarbniekiem ar profesionālo vai augstāko izglītību. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) iesniegtie pieteikumi, šajā gadā vērojama liela darba devēju aktivitāte. No visiem pieteikumiem, kas saņemti četru gadu laikā, gandrīz trešdaļa iesniegta šī gada pirmajā pusgadā.

Pirmie secinājumi par to, kas būtu noderējis organizējot meklēšanu Liepājā

Policija ļoti nopietni izvērtē un analizē visu ar Ivana Berladina meklēšanu saistīto informāciju, struktūrvienību sadarbību un informācijas apmaiņu, lai gūtu atbildes uz jautājumu – vai bija iespējams kaut ko izdarīt labāk, ātrāk, pareizāk? Vienlaikus tiek vērtēts arī pieejamais materiāli tehniskais nodrošinājums plašu meklēšanas pasākumu laikā.

Notiks sociālo darbinieku Vasaras skola

No 12. līdz 14. jūlijam Lubānas novadā, Latvijas Valsts mežu atpūtas un tūrisma centrā „Ezernieki” notiks jau ceturtā sociālo darbinieku Vasaras skola, ko organizē Labklājības ministrija (LM). Vasaras skolas tēma būs – Latvijas Sociālo darbinieku ētikas kodeksa pārskatīšana un aktualizēšana.

Ģimene, labklājība


Reirs virza priekšlikumu piešķirt vienreizēju pabalstu trīnīšu ģimenei

Otrdien, 25. jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Labklājības ministra Jāņa Reira virzītais priekšlikums piešķirt materiālo atbalstu, piešķirot vienreizēju sociālo pabalstu jūlijā dzimušo trīnīšu ģimenei.

Iedzīvotāji kūtri izmanto iespējas elektroniski pieprasīt pabalstus

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šogad no iedzīvotājiem visvairāk elektroniski ir saņēmusi iesniegumus slimības un maternitātes pabalstu piešķiršanai un pārrēķināšanai.

Aicina vecākus būt atbildīgiem izvēloties nometnes bērniem

Vasaras laikā, lai nodrošinātu bērniem saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī bērnu uzraudzību, vecāki iesaista bērnus nometnēs. Vienlaikus Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) atgādina, ka bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība”.

Vecāku organizācija: pagarinātās dienas grupas ir svarīgas, domājot par bērnu drošību

“Ja mēs vēlamies, lai sākumskolas skolēni pēc stundu beigām laiku varētu pavadīt drošā, attīstošā un draudzīgā vidē, ir būtiski visās skolās nodrošināt pagarinātās dienas grupas, kas pieejamas ikvienam bērnam. Jebkuras normatīvo aktu izmaiņas, kas esošo situāciju pasliktina, nav skolēnu un viņu vecāku interesēs,” komentējot plānotās izmaiņas palielināt pagarināto dienas grupu skolotāju darba slodzi līdz 40 stundām nedēļā, saglabājot līdzšinējo atalgojumu, norāda Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem vadītājas vietniece Audra Šauere.

Rīgā noritēs bezmaksas projekts jauniešiem

Projekta "Proti un dari!" ietvaros jauniešiem ir iespēja piedalīties interešu un iemaņu attīstības programmās, piedalīties dažādos pasākumos, kurus rīko gan sabiedriskās, gan valsts organizācijas.

Veselība, skaistums


Siguldas slimnīcā atklāts mūsdienīgs hemodialīzes centrs ar modernāko ūdens attīrīšanas sistēmu Latvijā

Otrdien, 25.jūlijā, ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Uģa Mitrevica, Siguldas slimnīcas vadītāja Valda Siļķes, kā arī SIA „Med Alfa” direktores Ināras Bušmanes uzrunām Siguldas slimnīcā atklāts mūsdienīgs hemodialīzes centrs, kas nodrošinās aizstājterapiju nieru mazspējas slimniekiem – ar modernu medicīnisko iekārtu pacienta asinis tiks attīrītas no šlakvielām, kad organisms dabiskā veidā to vairs nespēj veikt. Procedūras tiks nodrošinātas dienas stacionārā un valsts piešķirtā finansējuma ietvaros tās būs bez maksas.

Apstiprina konceptuālo ziņojumu par veselības aprūpes sistēmas reformu

Šodien, 25.jūlijā, Ministru kabinets apstiprinājis Veselības ministrijas izstrādāto konceptuālo ziņojumu “Par veselības aprūpes sistēmas reformu”, kurā analizēta esošā situācija veselības aprūpē un nepieciešamās reformas nozarē.

LTRK aicina nekavējoties ieviest e-veselības sistēmu, lai medicīnas budžets būtu izsekojams

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) atbalsta Veselības ministrijas centienus nodrošināt pēc iespējas plašāku un ātrāku e-veselības ieviešanu, jo uzskata, ka tikai tas palīdzēs izsekot budžeta tēriņiem medicīnas jomā, pakalpojumu pieprasījumam un patiesajām izmaksām. Uzņēmēju biedrība aicina arī ārstus būt atbildīgiem pret valsts finansējumu, sākot lietot izstrādāto sistēmu.

Kājas tīkliņā: kā novērst varikozi

Neglīts tīklojums uz kājām nav tikai vizuālais, kosmētiskais defekts. Tas sevī slēpj nopietnu saslimšanu, kas saistīta ar pastāvīgu un neatgriezenisku apakšējo ekstremitāšu vēnu paplašināšanos, vēnu sieniņu nodilšanu un mezglu veidošanos – varikozi. Kā laikus pamanīt un ārstēt to, iesaka Rīgas 1. slimnīcas ķirurge Jeļena Farbere.

Rīgas 1. slimnīcā veikta Latvijai unikāla operācija

Dr. Vjačeslavs Popkovs pirmo reizi Rīgas 1.slimnīcā veicis pasaules līmeņa transanālo endoskopiskās mikroķirurģijas operāciju. Tagad taisnās zarnas audzēju iespējams izņemt ar saudzīgām metodēm ar nelieliem iegriezumiem.

Zemkopība


Papildināta ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība

Zemkopības ministrija (ZM) ir veikusi grozījumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā, ko valdība otrdien, 25.jūlijā, apstiprināja.

Iecerēti grozījumi Veterinārmedicīnas likumā

Zemkopības ministrija (ZM) ir veikusi grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, ko valdība otrdien, 25.jūlijā, apstiprināja.

Precizēta sertifikāta izsniegšanas kārtība personām, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu...

Precizēta sertifikāta izsniegšanas kārtība personām, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību un mākslīgo apsēklošanu

Otrdien, 25. jūlijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka dzīvnieku vērtēšanas, pārraudzības un mākslīgās apsēklošanas speciālista apmācības, kā arī sertifikāta un apliecības izsniegšanas un anulēšanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai nodrošinātu kvalitatīvu apmācības un kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumu organizēšanu fiziskai personai, kas vēlas saņemt sertifikātu vai apliecību.

Eiropas Savienības lauksaimniecības politika visām dalībvalstīm nav vienlīdzīga

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) sadarbībā ar lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) „VAKS” jūlijā organizēja tikšanos ar Zemkopības ministrijas (ZM) un Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) vadošajiem speciālistiem, lai diskusijas ietvaros meklētu risinājumus turpmākai iespējai laukus apsēt ar kodinātu vasaras rapša sēklu.

ĀCM ierobežošanas pasākumu izmaksas segs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Saistībā ar nepieciešamību nekavējoši veikt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanai Daugavpils novada Višķu pagastā, valdība otrdien, 18.jūlijā, pieņēma Ministru kabineta rīkojumu par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai.

Kriminālziņas, negadījumi


Konstatē pārkāpumus divās tirdzniecības vietās Talsu pusē

20.jūlijā Valsts policijas amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Talsu pusē ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām.

Meklējam attēlā redzamā velosipēda un automašīnas atslēgas īpašniekus.

Šā gada 23.jūlijā pēc pasākuma “Saldus saule” Saldū, Kalnsētas parkā tika atrastas automašīnas AUDI atslēgas ar tālvadības pulti.
Tāpat 24.jūlijā Saldū, Pumpura ielā, grāvī atrasts zilas krāsas velosipēds “Sprinter”.

Kurzemē šogad aizturēts piektais autovadītājs – kukuļdevējs

Sestdien, 22.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki Saldus novadā, Zirņu pagastā, patrulējot ar ceļu policijas netrafarēto automašīnu, pamanīja transportlīdzekli, kurš ceļa posmā pie atļautajiem 90 kilometriem stundā pārvietojās ar ātrumu 126 kilometri stundā. Transportlīdzekļa vadītāja, lai viņai netiktu noformēts protokols, Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem centās nodot kukuli 20 eiro apmērā.

Valsts policijas amatpersonas liepājnieku automašīnā un īpašumos konstatē vairākus tūkstošu cigarešu un 80 litrus...

Valsts policijas amatpersonas liepājnieku automašīnā un īpašumos konstatē vairākus tūkstošu cigarešu un 80 litrus nelegālā alkohola

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas šā gada maijā Liepājā apturēja automašīnu, kurā tika konstatētas vairākas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Tāpat, veicot pārbaudi vairākos īpašumos, tika konstatētas cigaretes un nelegālais alkohols. Kopumā no nelegālās aprites izņemtas vairāk nekā 160 000 cigarešu un 80 litri nelegālā alkohola.

Brīvdienas: glābēji Lucavsalā no ūdens izvilkuši bērnu

Svētdien Rīgas pašvaldības policijas glābšanas stacijas “Lucavsala” darbinieki, vērojot peldvietu ar binokli, pamanīja, ka pie lielajām bojām peld kāda sieviete ar diviem maziem bērniem.

Atpūta


Vasaras izskaņā Ziemeļlatgalē 5 jauni tūrisma objekti

Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekts „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” tuvojas grandiozajam noslēgumam, kas izskanēs piecu mākslas darbu atklāšanas pasākumos Baltinavas, Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novados. Sākot ar 28. jūliju līdz pat 9. septembrim pieci dabas stihijām veltītie vides objekti tiks sniegti kā dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts pastāvēšanas simtgadē.

Vasaras vidus nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē pēc lielajām Precību spēlēm Tukumā aicinām apmeklēt gan vasarai neraksturīgu pasākumu - starptautisku turnīru kērlingā, gan romantisku vasaras vakaru kino mūzikas koncertā, kā arī izbaudīt rožu ziedēšanas laiku, izejot pastaigā pa pilsētu vai viesojoties rožu kolekciju dārzā “Rozītes”.

Ventspilī notiks atklāts ikgadējais ielu sporta un kultūras fesivāls GGFEST

28.jūlijā Ventspilī tiks atklāts lielākais jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls Eiropā “Ghetto Games”, dēvēts arī par “GGFEST”, kurā piedalīsies 1300 sportisti no 20 pasaules valstīm, pārstāvot 13 dažādus sporta veidus, informē portāls balticevents.info. Festivāls norisināsies līdz 30.jūlijam, un pirmo reizi tā ietvaros tiks rīkots arī Latvijas Čempionāts SUP jeb “stand up” airēšanā.

Festivāls “Dinaburg 1812” izskanējis ar plašu vērienu

Noslēdzies 3. Starptautiskais Daugavpils vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls “Dinaburg 1812”, kas 15.-16. jūlijā norisinājās Daugavpils cietoksnī. Festivāls veltīts 1812. gada Napoleona armijas uzbrukumam Dinaburgas cietoksnim.

Satiksme un ierobežojumi


Nedēļas nogalē slēgs satiksmi Tēriņu ielas posmā

Sakarā ar lietus ūdens kanalizācijas sistēmas remontdarbiem no 29. jūlija plkst. 9.00 līdz 30. jūlijam plkst. 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Tēriņu ielas 70 metrus garā posmā un virzienā no Cēres ielas uz Mārupi.

Sakarā ar grupas Red Hot Chili Peppers koncertu Rīgā vietām ierobežos satiksmi

Sakarā ar Lucavsalā paredzēto grupas Red Hot Chili Peppers koncertu no 27. jūlija plkst. 7.00 līdz 28. jūlijam plkst. 8.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar pasākuma organizatoru izsniegtām atļaujām) Laivu ielas posmā no Lucavsalas ielas līdz Salu tiltam, kā arī piebrauktuvē pie veikala K SENNUKAI piegādes zonas no Lucavsalas ielas puses (izņemot ar veikala K Rauta atļaujām).

Slēgs satiksmi Sudrabu Edžus ielas posmā

Sakarā ar siltumtīklu pārbūves darbiem 18. un 19. jūlijā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme pie ēkas Sudrabu Edžus ielā 14a.

Azerbaidžānas prezidenta vizītes laikā Rīgā ierobežos satiksmi

Sakarā ar Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva oficiālo vizīti 17. jūlijā no plkst. 9.55 līdz plkst. 10.20 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Pils laukuma un Muitas ielas krustojumā, Pils laukuma un Torņa ielas krustojumā (pie Latvijas bankas), kā arī Pils laukuma un Citadeles ielas krustojumā.

Koru olimpiādes laikā Rīgā ierobežos satiksmi

Sakarā ar Eiropas koru olimpiādes pasākumiem Rīgā dažviet gaidāmi transportlīdzekļu satiksmes un gājēju kustības ierobežojumi.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  dumvadi.lv  вид на жительство в Латвии