Ziņas | Latvija


Rīga


VASARA KĀ VĪNA TRAUKS

24. augustā plkst.18.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, O.Vācieša ielā 6a) aicina uz pasākumu “Vasara kā vīna trauks”.

CSDD piedāvā Rīgas Tehniskās apskates naktī bez maksas pārbaudīt savu auto

Svētdien, 26.augustā, Rīgā, Antenas ielā 2, no plkst. 12.00 līdz 24.00 notiks Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētais pasākums “Tehniskās apskates nakts”, kura laikā kompetenti speciālisti būs gatavi bez maksas pārbaudīt jūsu automobili.

Āgenskalna tirgus atjaunošanu tā nomnieki plāno sākt 2019. gadā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 20. augustā, atbalstīja SIA „Kalnciema iela” sagatavoto projektēšanas darba uzdevumu Āgenskalna tirgus teritorijas atjaunošanai.

Rīgas pašvaldība turpinās Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien, 20. augustā, atbalstīja Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas turpināšanu un nepieciešamā aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē būvdarbu veikšanai. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Labiekārtos teritoriju pie bērnu rotaļu laukuma Lielupes ielā

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 20. augustā, nolēma piešķirt 295 000 eiro no Infrastruktūras fonda teritorijas labiekārtošanai pie bērnu rotaļu laukuma Bolderājā, Lielupes ielā.

Ekonomika, finanses


Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūlijā palielinājās par 0,9 %

Rīga, 21.08.2018.
2018. gada jūlijā salīdzinājumā ar jūniju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1,3 %, savukārt eksportētajai produkcijai – par 0,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis nemainījās, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieauga par 0,9 %.

Izziņoti konkursa Creative Business Cup pusfinālisti

Šogad Latvijā jau sesto reizi tiek organizēts starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss Creative Business Cup, kura laikā žūrija noteiks pašmāju inovatīvāko uzņēmumu, kas rudenī pārstāvēs valsti konkursa finālā Kopenhāgenā “Global Entrepreneurship Week” laikā. Izvērtējot šī gada pieteikumus, nacionālajā atlasē ir izvēlēti 20 spēcīgākie Latvijas pusfinālisti, kas jau šonedēļ turpinās cīņu par vietu finālā.

Uzņēmēji: ēnu ekonomiku valstī veicina pārāk augsti nodokļi

Vairāk nekā puse jeb 56% uzņēmēju uzskata, ka ēnu ekonomiku Latvijā veicina pārāk augsti nodokļi, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šī gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Aptauja arīdzan parāda, ka puse jeb 52% uzņēmēju ir pārliecināti, ka darba ņēmēji “aplokšņu algas” izvēlas nevis banku vai nebanku kredītdevēju parādsaistību dēļ, bet gan citu apsvērumu mudināti, piemēram, lai saņemtu lielāku atlīdzību.

Notiks seminārs augstskolām par ES fondu atbalstu studējošo inovāciju sekmēšanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina augstākās izglītības institūcijas uz informatīvu semināru par pieejamo Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu pasākumu īstenošanai, kas sekmēs studējošo inovāciju spēju. Tas notiks š.g. 28. augustā Rīgā.

EM rosina palielināt pieejamo valsts garantiju mājokļa iegādei vai būvniecībai ģimenēm ar bērniem

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi grozījumus mājokļu garantijas programmā, kas paredz palielināt pieejamo garantijas apmēru ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem, dot iespēju saņemt garantiju, ja ir gaidāms ģimenes pieaugums, kā arī pilnveidot esošos programmas nosacījumus. Minētie grozījumi 2018. gada 16. augusta Valsts sekretāru sanāksmē ir nodoti starpinstitūciju saskaņošanai.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


No 13.Saeimas kandidātu sarakstiem izsvītro septiņus kandidātus

Rīga, 17. augusts: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja septiņus kandidātus, par kuriem bija saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.

LCB: Autoceļu sakārtošana diemžēl nav partiju prioritāte

Biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" (LCB) ir izanalizējusi 4000 zīmju programmas, kurās partijas, kas startē 13. Saeimas vēlēšanās, nosaukušas savas prioritātes, un ar nožēlu konstatē, ka vairumam politisko spēku atšķirībā no to vēlētājiem autoceļu sakārtošana nav prioritāte.

Ministru prezidents ar Polijas premjeru apspriež drošību Baltijas reģionā

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 15. augustā, Rīgā tikās ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki (Mateusz Morawiecki). Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas un Polijas sadarbību, īpašu uzmanību pievēršot ar drošību saistītiem jautājumiem.

Notiks pirmā Latvijas un Igaunijas valdību kopīgā sanāksme

Otrdien, 21. augustā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiksies Latvijas un Igaunijas valdības, lai diskutētu par abām kaimiņvalstīm nozīmīgiem jautājumiem. Pirmā abu valdību kopīgā sanāksme notiek Rīgā, atzīmējot Latvijas un Igaunijas valstu dibināšanas simtgadi.

Ārlietu ministrs pauž Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai

Lai piedalītos 2008. gada augustā notikušās Krievijas agresijas Gruzijā piemiņas pasākumos un apliecinātu nemainīgu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, 2018. gada 6. un 7. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Ukrainas vicepremjeru, Polijas un Lietuvas ārlietu ministriem uzturējās darba vizītē Gruzijas Republikā.

Dzīve, sabiedrība


Rīgā paplašinās sociālo pabalstu saņēmēju loku un ieviesīs jaunu pabalstu

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 21. augustā, atbalstīja jauna sociālā pabalsta ieviešanu, ienākumu kritērija paaugstināšanu pabalstu saņemšanai, kā arī pabalsta apmēra paaugstināšanu izglītības ieguvei.

Markus Riva stāstīs par šķēršļiem, ar kuriem nākas saskarties mūziķiem Latvijā

Markus Riva jau kopš 13 gadu vecuma darbojas šovbiznesā un šobrīd ir mērķtiecīgs mūziķis, aktieris, TV šovu vadītājs, modelis, dīdžejs un viens no pieprasītākajiem influenceriem (zīmola vēstnešiem) Latvijā. Vēloties dalīties pieredzē, Markus vadīs vieslekciju, kuras laikā atklāti stāstīs par un ap mūzikas biznesu Latvijā un to, ar kādiem šķēršļiem nākas saskarties mūziķiem.

Pētījums: Trīs gados valsts vai pašvaldību e-pakalpojumus ir pieteikuši 86 % iedzīvotāju

2018. gadā ievērojami pieaugusi sabiedrības informētība par iespējām valsts un pašvaldību pakalpojumus pieteikt elektroniski, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pētījums, kas veikts sadarbībā ar SIA “Jaunrades laboratorija” un “Kantar TNS”. Iepriekšējo trīs gadu laikā kādu no pakalpojumiem valsts vai pašvaldību iestādēs ir pieteikuši 86 % Latvijas iedzīvotāju.

Šo svētdien Latvijas Velo svētkos Olainē gaidāmi satiksmes ierobežojumi

Svētdien, 19. augustā, Olainē jau ceturto gadu pēc kārtas norisināsies vērienīgie Latvijas Velo svētki visu paaudžu riteņbraukšanas entuziastiem, kas piedalīsies četrās aizraujošās distancēs. Lai nodrošinātu veiksmīgu sporta pasākuma norisi, Olaines un Mārupes novados šajā dienā noteikti vairāki vērā ņemami satiksmes ierobežojumi.

Labsajūtas festivāls “ESI”

25. augustā skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama otro reizi norisināsies Labsajūtas festivāls "ESI", kurā ikviens interesents aicināts no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 izglītojošās nodarbībās, aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās un lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

Izglītība, zinātne


1.kursa student, piedalies Rozes svētkos un kļūsti par RTA Rozi vai Bruņinieku!

3.septembrī plkst. 11.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pagalmā (Atbrīvošanas alejā 115) notiks Zinību dienai veltīts pasākums, bet plkst. 12.00 notiks ikgadējie svētki 1. kursu studentiem – Rozes svētki, kuros no pirmkursnieku vidus tiks izvēlēta Roze un Bruņinieks.

RTU studenti izstrādā prototipus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai

2018. gada 15.augustā – Atsaucoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) aicinājumam, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti izstrādājuši prototipus produktiem, kas varētu atvieglot mazo pacientu labsajūtu, uzturoties slimnīcā.

Jaunajā mācību gadā 18 tūkstoši pirmklasnieku un bērnudārzu audzēkņu mācīsies telefonu lietot atbildīgi

Izglītības iestādes vēl var pietiekties bezmaksas materiālu saņemšanai

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Lai pirmā pieredze telefona lietošanā būtu sekmīga, bērnam ir jāveido izpratne, ka reizē ar telefonu viņš iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. Tas nav viegls uzdevums vecākiem, ko apliecina fakts, ka aptuveni trešdaļa jeb 32% aptaujāto skolēnu vecāku atzīst, ka nav pietiekami pārrunājuši ar bērniem tehnoloģiju lietošanas pamatprincipus vai arī tie netiek ievēroti.

Latvijas Universitāte un Rīgas dome parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā

Trešdien, 15.augustā, plkst.11.00 Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Indriķis Muižnieks un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstības III posma priekšizpētē.

Aicina izgudrotājus pieteikties dalībai 7. Starptautiskajā Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2018

Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas Izgudrotāju biedrība, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmija kopā ar partneriem reģionos organizē izstāžu-festivālu ciklu MINOX 2018.

Darbs, karjera


24 stundu laikā vairāk nekā 100 ideju pārtop par reāliem projektu pieteikumiem

Šis ir jau ceturtais gads, kad Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) augusta beigās īsteno mācību festivālu “Projektu nakts”, kura laikā visi programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” interesenti – gan jaunieši, gan jaunatnes jomā strādājošie – savas idejas pārvērš reālos, starptautiskos un kvalitatīvos projektos.

Ar inovatīvu HR kampaņu plāno ieinteresēt Latvijas IT speciālistus pārcelties uz Igauniju

Igaunija, kas ir viena no pasaulē veiksmīgākajām tehnoloģiju valstīm, sadarbībā ar vadošajiem IT uzņēmumiem ir uzsākusi darbinieku piesaistes kampaņu Career Hunt (Karjeras medības), lai Latvijā atrastu speciālistus, kas ir gatavi pretendēt Igaunijā uz vadošajiem tehnoloģiju amatiem tādās starptautiski pazīstamās kompānijās kā Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff un Swedbank.

Eksperts: Lai gūtu panākumus tūrismā, jāaizmirst jēdziens “tas nav iespējams”

Tūrisma nozare Latvijā turpina augt vienmērīgi, jo īpaši tūristu skaita un to uzturēšanās ilguma ziņā, pēdējo gadu laikā ir palielinājies arī pieejamo viesnīcu skaits un pieaugusi “dalītās” ekonomikas ietekme, aptuveni 10% no tūristu, izmantojot Airbnb vai līdzīgu pakalpojumu sniedzēju sniegtās iespējas. OECD jaunākais tūrisma nozares apskats liecina, ka salīdzinājumā ar citām dalībvalstīm Latvija uzrāda ļoti labus nozares attīstības rādītājus: tūrisma nozare Latvijā veido 4,1% no IKP, tās eksporta apjoms sastāda 4,5% no kopējā Latvijas eksporta, un kopā ar saistītajām nozarēm tūrisma nozare nodrošina 8,9% darbavietu Latvijā1. Latvijā ienāk aizvien vairāk starptautiskās ķēžu viesnīcas, nepieciešami darbinieki dažādos līmeņos, turklāt tūrisma nozare ir viena no tām, kur ir konkurētspējīgs atalgojums, stāsta viesnīcas "Pullman Riga Old Town" ģenerāldirektors, Biznesa augstskolas Turība absolvents Valdis Vanadziņš. Viņš uzsver, ka tūrisma nozare – tā ir iespēja pierādīt sevi.

NVA aicina darba devējus līdz 27.augustam pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” (Nr.9.1.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu. Pieteikšanās subsidēto darba vietu izveidei noris NVA filiālēs Alūksnē, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Valmierā un Ventspilī.

2018. gada 2. ceturksnī 64,4 % iedzīvotāju bija nodarbināti

Rīga, 15.08.2018.

2018. gada 2. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 909,6 tūkstoši jeb 64,4 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājās par 1,8 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 17,9 tūkstošiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,9 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 11,6 tūkstošiem.

Ģimene, labklājība


Dr. Klauni sāk ikgadējo labdarības akciju “Smiekli ārstē!”

Sākas ikgadējā labdarības akcija “Smiekli ārstē!”. Akcija turpināsies līdz 2. oktobrim un tās ietvaros tiek vākti līdzekļi, kas ļautu Dakteriem Klauniem turpināt darboties slimnīcās kopā ar mazajiem pacientiem tikpat aktīvi kā līdz šim.

Seši ieteikumi vecākiem par bērnu drošību rotaļu laukumos

Liela daļa bērnu, kuri vasaru pavada Rīgā, ikdienā labprāt apmeklē rotaļu laukumus. Mazākos bērnus pavada vecāki vai citi pieskatītāji, savukārt lielākie bērni rotaļu laukumus apmeklē patstāvīgi. Lai rotaļu laukumā pavadītais laiks būtu patīkams un drošs, gan vecākiem, gan bērniem ir jāievēro vairākas lietas, kas ļaus izvairīties no traumām un citām nepatīkamām situācijām.

Latvijas Dabas muzejs aicina mazos dabas pētniekus doties pa pēdām Latvijas dzīvniekiem

Ar ko atšķiras degunradžvabole no meža bambala, kurš lido ātrāk – taurenis vai spāre, un kas ir Eiropas lielākais grauzējs – to un daudz ko citu var uzzināt, krājot Rimi Dabas vērotāju kampaņas uzlīmes un figūriņas. Līdz 10. septembrim ikviens mazais dabas mīļotājs aicināts kļūt par nopietnu Dabas pētnieku, aizpildot īpašo uzlīmju albumu un apmeklējot Dabas pētnieku trasi Latvijas Dabas muzejā.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā, 27 % augustā ieplāno vismaz nedēļu garu atvaļinājumu, bet tikai 18% rūpes par bezrūpīgajām bērnu dienām, kad bērnam jau jābūt patstāvīgam un jāapgūst jaunas zināšanas, atliek uz pēdējo brīdi. Izglītības un zinātnes ministrija prognozē, ka savas pirmās skolas gaitas šogad uzsāks nepilni 19 000 pirmklasnieku, kas ir aptuveni par 300 pirmklasniekiem mazāk nekā 2017. gada 1. septembrī.

PADOMI NAUDAS IETAUPĪŠANAI SKOLAS LIETU IEGĀDĒ

Pirmais septembris ir tepat aiz durvīm, un ikviena ģimene zina, cik finansiāli mokoši tas var būt – sagatavot bērnu jaunajam mācību gadam. Izdevumi aug ar katru gadu un, ja tev ir divi, trīs vai pat vairāk bērnu, slogs maciņam ir pieklājīgs. Ferratum Bank aicina iepazīties ar padomiem, kā ietaupīt naudu, sagatavojot bērnu jaunajam mācību gadam.

Veselība, skaistums


Arodārste: Grēkojam, samierinoties ar emocionālo un fizisko diskomfortu darbā

Jeļena Reste, Dr. Med., arodslimību ārste, RSU Darba drošības un vides veselības institūta vadošā pētniece.

Mūsdienu cilvēks nereti ir karjerists, kas radis lielāko dienas daļu veltīt darbam, un tehnoloģiju attīstība ļauj darbam kļūt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī tad, kad izejam no biroja – īpaši, ja runājam par intelektuālo darbu. No līdzcilvēkiem bieži dzirdam frāzi “Man nav laika, jāstrādā”, un tāds ir mūsdienu cilvēka portrets – bieži pārstrādājamies, nepiedomājot, cik būtiska ir arī pilnvērtīga atpūta un ar kādām sekām šāds nepārdomāts skrējiens ilgtermiņā var rezultēties. Nav pārsteigums, ka tas var beigties gan ar fiziskās, gan psihoemocionālās veselības problēmām. Turklāt cilvēki par jau ieilgušo slikto pašsajūtu satraukties pārsvarā sāk vien tad, kad bez ārsta vizītes neiztikt un pārstrādāšanās rezultātā zaudēto labsajūtu nav iespējams atgūt paša spēkiem.

LLPA pauž atbalstu VM un NMPD plānotajām reformām neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji tikšanās laikā ar veselības ministri Andu Čakšu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvjiem pārrunāja plānotās reformas NMPD darbībā un citus aktuālus jautājumus veselības aprūpes nozarē.

“Ielaisti” audzēji un asiņojoši hemoroīdi. Kāpēc tik novēloti vēršamies pie ārsta?

Ja cilvēkam ir kādi ārēji pamanāmi veselības traucējumi, piemēram, ādas problēmas vai spēcīgs klepus, ir lielāka iespēja, ka šis cilvēks laicīgi vērsīsies pie ārsta, pretējā gadījumā viņam par to atgādinās apkārtējie. Gluži citādi ir ar tām kaitēm, par kurām neviens nenojaušs un kuras ir tik delikātas, ka pacientam var būt grūti saņemties un aiziet pie speciālista. Tādas ir arī proktoloģiskās saslimšanas, kuru risināšanu nereti atliekam uz vēlāku laiku, kā rezultātā problēmas tiek ielaistas.

ĀRSTI INFEKTOLOGI: IR JĀPIEŅEM LĒMUMS TIKT GALĀ AR C HEPATĪTU VALSTISKĀ LĪMENĪ

C hepatīta ārstēšanā Latvija šobrīd iet uz priekšu lieliem soļiem – slimības izskaušanai ir pietiekams finansējums, valsts apmaksātu ārstēšanu saņem arvien vairāk pacientu vieglākās slimības stadijās. Tomēr līdz pilnīgai slimības izskaušanai vēl ir tālu – neapzināto inficēto “rezervuārs” ir vairāki desmiti tūkstošu cilvēku, šis cipars svārstās no 20 000 – 35 000, precīzu datu nav. Neinformēti un neārstēti, šie cilvēki apdraud ne vien savu, bet arī citu veselību. Kas ir šīs sabiedrības grupas un ko darīt, lai varētu tās sākt ārstēt? Uz sarunu aicinājām Latvijas infektoloģijas centra virsārsti infektoloģi Velgu Ķūsi un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologu hepatologu Paulu Aldiņu.

Karstums. Vai nav pienācis laiks pārbaudīt sirdi?

Tik ilgstoši karsta vasara sen nav bijusi. Vairums cilvēki par to priecājas, izbauda sauli, ūdens priekus un atpūtu pie dabas. Bet sirds slimniekiem karstais laiks sagādā problēmas - tveice rada pamatīgu slodzi sirds un asinsvadu sistēmai.

Zemkopība


Noslēgusies konkursa „Sakoptākais mežs” otrā kārta

Pagājušajā nedēļā Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa „Sakoptākais mežs” žūrija devās noslēdzošajā mežu īpašumu vērtēšanas izbraukumā. 16. augustā žūrijas pārstāvji klātienē vērtēja meža īpašumu „Skudrukalni” Alūksnes novadā, „Skudras” Naukšēnu novadā un „Reināti” Mazsalacas novadā. Līdz ar konkursa otrās kārtas noslēgumu žūrija veiks detalizētu izvērtēšanu, savukārt rezultāti tiks paziņoti meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonijā decembrī.

Veiktas izmaiņas pasākuma “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” nosacījumos

Valdība otrdien, 21. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumam “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā”. Grozījumi attiecas uz komersantiem, zemnieku vai zvejnieku saimniecībām, kas audzē vai plāno audzēt akvakultūras produkciju pārdošanai, un veicinās mikrouzņēmumu un mazo komersantu darbību akvakultūrā.

Olas varēs piegādāt arī mazumtirgotājiem

Valdība otrdien, 21. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus prasībās olu apritei nelielā apjomā.

Turpmāk varēs saņemt atbalstu meža atjaunošanai arī spēcīgu lietavu vai sausuma gadījumos

Otrdien, 21. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā”. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai meža īpašnieki varētu saņemt atbalstu mežaudžu atjaunošanai ne tikai ugunsgrēka, bet arī spēcīgu lietavu vai sausuma gadījumos.

Top izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī. Projektu ceturtdien, 16. augustā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Kriminālziņas, negadījumi


Diennakts statistika

Pagājušajā diennaktī valstī reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi. Tajos cietuši 13 cilvēki un divi gājuši bojā. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīts 401 administratīvo pārkāpumu protokols, tajā skaitā 188 par ātruma pārsniegšanu, seši par braukšanu alkohola reibumā un divi par agresīvo braukšanu.

Vecāķos no noslīkšanas izglābts kāds iereibis vīrietis

Sestdien, 18. augustā, neilgi pirms pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policijas glābēji, novērojot Vecāķu peldvietu, pamanīja kādu vīrieti, kurš vicinājās ar rokām un kājām. Kungs atradās aptuveni 70 metrus no glābšanas stacijas. Glābējs nekavējoties devās pie slīcēja. Kungs saķerts aiz rokas un izvests krastā.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši pieci cilvēki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 376 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 175 par ātruma pārsniegšanu, 12 par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens par transportlīdzekļa vadīšanu narkotisko vielu iespaidā.

Agresīvi noskaņots vīrietis izsit autobusam durvju stiklu

14. augustā neilgi pēc pulksten 19.00 pie Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbiniekiem pēc palīdzības vērsās kāds jaunietis. Puisis pastāstīja, ka netālu no Brīvības pieminekļa sabiedriskā transporta pieturvietā kāds agresīvi noskaņots vīrietis izsitis autobusam durvju stiklu.

VID muitas amatpersonas kravā ar parketu atklāj vairāk nekā 3 miljonus cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3,04 miljonu cigarešu nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas kravas automobilī aiz parketa kravas.

Atpūta


Bermudu Divstūris laiž klajā jaunu singlu un video ''Ballplēsis''.

Pirms lielā solo koncerta – 1. Septembrī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu hallē, grupa Bermudu Divstūris, laiž klajā jaunu singlu un video ''Ballplēsis''. Dziesma ir otrais singls no jaunā albuma, ar tādu pašu nosaukumu – ''Ballplēsis''.

Aicina uz “Senās uguns nakts” pasākumu Rīgā, Vakarbuļļu pludmalē

Sestdien, 25. augustā, Vakarbuļļu pludmalē notiks “Senās uguns nakts” pasākums, kur apmeklētāji no plkst. 14.00 līdz plkst. 23.00 aicināti piedalīties radošās nodarbēs, tematiskās diskusijās, kā arī klausīties dzejas lasījumus un koncertus. Pasākums iekļauts Latvijas valsts simtgades nacionālajā pasākumu plānā 2017. – 2021.

“Origo Summer Stage” programma: Latvijas mūziķi un Itālijas eksotika

Turpinot augusta pasākumu programmu, šonedēļ “Origo Summer Stage” aicina uz Latvijas un Itālijas mūziķu koncertiem. 22. augustā būs iespējams baudīt Itālijas mūzikas festivāla “Videofestival Live” mākslinieku uzstāšanos, bet 24. augustā notiks Laimja Rācenāja mūzikas vakars kopā ar vairākiem citiem talantīgiem Latvijas mūziķiem, kurā tiks izpildīta dažādu tautu un žanru mūzika. Abus koncertus apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt bez maksas.

TOP astoņas vietas, kuras apmeklēt Štutgartē un tās apkārtnē

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019. gada 31. martā uzsāks lidojumus uz Vācijas pilsētu Štutgarti, kas atrodas gleznainajā Bādenes-Virtembergas reģionā. Par godu jaunajam maršrutam airBaltic piedāvā iepazīties ar TOP astoņām vietām, kuras iekļaut savā ceļojumu plānā, viesojoties Štutgartē.

Septembrī Lucavsalā notiks brīvdabas festivāls “Ģimenes svētki”

15. septembrī, Lucavsalā notiek brīvdabas festivāls “Ģimenes svētki” – dāvana Latvijas simtgadē, lai jautrā gaisotnē godinātu ģimenes vērtības Latvijā. Festivālagalvenā ideja ir piedāvāt risinājumus laimīgas un piepildītas ģimenes dzīves izveidošanai, pilnveidošanai un uzturēšanai, lai kopā ilgi un laimīgi.

Satiksme un ierobežojumi


Slēgs satiksmi Miera un Matīsa ielās

Sakarā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem no 22.augusta līdz 24.augustam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot tramvaju satiksmi) Miera ielā, 50 metru garā posmā no Brīvības ielas un Matīsa ielā , 50 metru garā posmā no Brīvības ielas.

Slēgs satiksmi “Rīga Retro 2018”parādes brauciena laikā

Saistībā ar “Rīga Retro 2018” ikgadējo parādes braucienu 18.augustā pa maršrutu: Rīgas Motormuzejs–Sergeja Eizenšteina iela – Šmerļa iela – Brīvības gatve – Brīvības iela – Kalpaka bulvāris, no plkst. 14.00 līdz plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Kalpaka bulvāra posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Elizabetes ielai.

Sakarā ar izstādes demontāžu Doma laukumā ierobežos satiksmi Vecrīgā

Saistībā ar „United Buddy Bears Riga 2018” demontāžu no 22.augusta plkst. 20.00 līdz 24.augusta plkst. 24:00 tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt Doma laukumā, Herdera laukumā un Bīskapa gātē.

Ierobežos satiksmi Tērbatas ielas posmā

Saistībā ar veikala atklāšanas pasākumu 17.augustā no plkst. 15.00 līdz plkst. 20.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām izsniegtām atļaujām) Tērbatas ielā, 20 metrus garā posmā pie ēkas Tērbatas ielā 2c.

Ierobežos satiksmi Krišjāņa Valdemāra ielā

Saistībā ar sabiedriskā transporta pieturvietas remontdarbiem no 22.augusta līdz 25.augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā pie sabiedriskā transporta pieturvietas “Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris”.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles