Ziņas | Latvija


Rīga


Atklās jaunu rotaļu un fizisko aktivitāšu laukumu Andromedas gatvē

Ar atrakcijām un ielu vingrotāju dalību, sestdien, 27.maijā plkst. 18.00 Andromedas gatvē 16 oficiāli atklās vienu no 12 jauniem rotaļu un fizisko aktivitāšu laukumiem, kādus pašvaldība šobrīd uzstāda pilsētā.

Rīgas privātmāju iedzīvotājiem piedāvā iespēju bez maksas atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem

No 26. maija līdz 2. jūnijam Rīgā norisināsies eksperimentāla „Zaļās masas” savākšanas akcija. Tās ietvaros vairākos pilsētas privātmāju rajonos tiks novietoti lielie konteineri zaļajiem atkritumiem, kuros Rīgas privātmāju iedzīvotāji bez maksas varēs atbrīvoties no zaļajiem jeb dārza atkritumiem. Akciju rīko vides pakalpojumu uzņēmums „Clean R” sadarbībā ar Rīgas domes Mājokļu un vides komiteju un Rīgas Austrumu izpilddirekciju.

Pirmajā ceturksnī ārvalstu tūristu skaits Rīgā palielinājies par 7%

Šogad pirmajos trīs mēnešos Rīgas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 263,5 tūkstoši cilvēku, no kuriem 221,3 tūkstoši bijuši ārvalstu viesi. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, apkalpoto ārvalstu viesu skaits palielinājies par 7%, savukārt pavadīto nakšu skaits par 4%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija.

Iededz VEF Kultūras pils fasādes apgaismojumu, lai pārbaudītu tā atbilstību projektam

Lai pārbaudītu dekoratīvā apgaismojuma atbilstību vizuālajam projektam, vakar, 24.maijā, plkst.22.30 tika ieslēgts kultūras pils "VEF" ēkas fasādes apgaismojums.

Izrāde-lekcija „PUTNI” iepazīstinās bērnus ar putnu pasauli

28.maijā plkst.12.00 „I-DEJAS MĀJĀ”, Lāčplēša ielā 60, notiks izrādes-lekcijas „PUTNI” papildizrāde, kuru bērnu auditorijai veidojuši aktieris Edgars Lipors, režisore Lilija Lipora, dramaturgs Edgars Niklasons, mūziķis Goran Gora, vizuālā noformējuma māksliniece Guna Stikāne, gaismu mākslinieks Egils Kupčs un ornitologs Visvaldis Putniņš.

Ekonomika, finanses


FM: Pašvaldības aktivizējas ES fondu projektu īstenošanā

Šā gada pirmajos četros mēnešos konsolidētajā kopbudžetā veidojies 170,7 milj. eiro pārpalikums. Jau vēsturiski izveidojusies situācija, ka gada sākumā kopbudžetā veidojas pārpalikums, kas šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu pieauga par 131,5 milj. eiro. Tas skaidrojams ar šobrīd aktīvo projektu atlašu un līgumu slēgšanas posmu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā, kas nerada tūlītēju naudas plūsmas pieaugumu. ES fondu projektu īstenošanas izdevumu pieaugums sagaidāms gada otrajā pusē, attiecīgi efekts no izdevumu samazinājuma šā gada sākumā zudīs. Gada nogalē, izdevumiem pieaugot straujāk gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos sagaidāms, ka kopbudžetā veidosies finansiālais deficīts. Turpretī nodokļu ieņēmumi tika iekasēti plānotajā apmērā.

Deinstitucionalizācijas projektā varēs iesaistīties arī nevalstiskās organizācijas

Piektdien, 26. maijā, Labklājības ministrijas konsultatīvā Sociālo pakalpojumu attīstības sēdē tika vērtēta sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu (deinstitucionalizācijas) projekta ieviešana un aktualitātes.

Ašeradens: Latvija ir ceļā uz augstas pievienotās vērtības ekonomiku

Šodien notikušajā Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) augsta līmeņa tikšanās laikā Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens informēja klātesošos par valdības paveikto reformu īstenošanā, kā arī plānoto biznesa vides uzlabošanai.

K.Gerhards uzsver Latvijas IT profesionāļu ievērojamo ieguldījumu informācijas sabiedrības attīstībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Eižena Āriņa balva datorikā 2017 svinīgajā ceremonijā uzsvēra Latvijas profesionāļu praktisko ieguldījumu informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un sasniegumus Latvijas datorzinātnes attīstībā.

EM strādā pie rīcības scenārijiem OIK samazināšanai, lai nepieļautu elektroenerģijas cenas kāpumu

Analizējot vidējā termiņa elektroenerģijas tirgus attīstību, Ekonomikas ministrija identificējusi riskus, kas var izraisīt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieaugumu, attiecīgi palielinot arī elektroenerģijas cenas. 2017. gada beigās tiek izbeigta subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) piemērošana, kas kopā ar AS “Latvenergo” dividendēm veidoja finansējuma bāzi, no kuras valdība kompensēja OIK pieaugumu virs 26,79 EUR/MWh apmērā.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts prezidents: svarīga NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana un ciešāka NATO iesaiste cīņā...

Valsts prezidents: svarīga NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana un ciešāka NATO iesaiste cīņā pret terorismu

Kipras vēstnieks atvadu vizītē pie valsts sekretāra uzsver Latvijas un Kipras savstarpējās sadarbības nozīmi

24. maijā Kipras ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Andrejs Kakuris (Andreas Kakouris) ieradās atvadu vizītē pie valsts sekretāra Andreja Pildegoviča.

Latvijas–Krievijas konsulārajās konsultācijās apliecina pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu...

Latvijas–Krievijas konsulārajās konsultācijās apliecina pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu tālāku vienkāršošanu.

24. maijā Maskavā notika Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju konsulāro dienestu konsultācijas, lai apspriestu aktualitātes vīzu izsniegšanas un konsulārās palīdzības jomā.

Valsts prezidents aicina stiprināt ekonomisko sadarbību ar Indiju

Latvijas un Indijas dialogs attīstās sekmīgi, apliecinot abu valstu ieinteresētību sadarbības nostiprināšanā, tai skaitā augsta līmeņa vizīšu apmaiņā, šodien teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas pilī tiekoties ar Indijas Republikas ārlietu valsts ministru Mobušaru Džavedu Akbaru.

Edgars Rinkēvičs pauž atbalstu Latvijas dalībai Eiropas Kodolpētījumu organizācijā

23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (European Organization for Nuclear Research, CERN) delegāciju un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem un apliecināja Ārlietu ministrijas apņemšanos veicināt Latvijas virzību pilntiesīgai dalībai šajā organizācijā. Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra CERN nozīmi ne tikai fundamentālo pētījumu jomā, kas dotu iespējas sekmēt Latvijas zinātnes attīstību, bet arī praktiskas sadarbības iespējas Latvijas uzņēmējiem ar CERN - vienu no nozīmīgākajiem inženiertehnisko pakalpojumu un datorskaitļošanas ārpakalpojumu iepircējiem Eiropā. Ministrs atzina, ka Latvijai vēl veicams nozīmīgs darbs, lai izveidotu elementārdaļiņu fizikas pētniecības nozari un šim nolūkam aicināja Latvijas akadēmiskās organizācijas uz ciešāku savstarpējo sadarbību.

Dzīve, sabiedrība


Otro gadu notiks īpaši senioriem paredzēts festivāls “Zelta ritmi”

Īpaši senioriem veltītais festivāls “Zelta ritmi” norisināsies 15. jūnijā Esplanādes parkā Rīgā no plkst. 11.00 līdz 15.00. Tā mērķis ir iedvesmot dzīvot skaisti, aktīvi un priekpilni neatkarīgi no vecuma. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

8 lietas, kas jāpārbauda pirms mājokļa iegādes

Brīdis, kad šķietami ir atrasts “īstais” mājoklis, nereti ir emociju pilns. Doma par dzīvošanu pašiem savā mājoklī jau šķiet tik tuva. Tomēr pirms pieņemt lēmumu par konkrētā objekta iegādi, der pievērst uzmanību vairākām praktiskām lietām, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem. DNB dzīvesstila bloga www.dzivenotiek.lv eksperti ir apkopojuši 8 būtiskākās lietas, kam obligāti jāpievērš uzmanība pirms mājokļa iegādes.

Sigulda atklās mobilo lietotni

Piektdien, 26.maijā Siguldas novada pašvaldība atklās mobilo lietotni, lai komunikācija un sadarbība ar iedzīvotājiem, novada viesiem un uzņēmējiem kļūtu vēl mūsdienīgāka un ērtāka. Apzinoties unikālo Siguldas novada iedzīvotāju ID karšu programmas potenciālu, pašvaldība pilnveidos sadarbību ar iedzīvotājiem, sniedzot iespēju ikdienā komunicēt caur ikdienā visbiežāk lietoto iekārtu – viedtālruni.

Iedzīvotājus no mācīšanās attur laika un naudas trūkums

Rīga, 15.05.2017
2016. gadā 28,7 % mājsaimniecību bija vismaz viena persona, kura apgūst formālo izglītību1. No visiem reģioniem vislielākais šādu mājsaimniecību īpatsvars bija Zemgalē (29,9 %), Pierīgā (29,8 %) un Rīgā (29,5 %), bet vismazākais – Latgalē (26,3 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes aptauja par iedzīvotāju iesaistīšanos formālās un neformālās izglītības programmās 2016. gadā.

3. jūnijā – Solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”

Š.g. 3. jūnijā, kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros, norisināsies solidaritātes gājiens vēža pacientu atbalstam “Ejam kopā, lai dzīvotu!”, kuru jau septīto gadu pēc kārtas organizē vēža pacienšu atbalsta biedrība “VITA” un Latvijas Basketbola savienība. Pulcēšanās gājienam pie Brīvības pieminekļa Rīgā no plkst. 15.30.

Izglītība, zinātne


Eižena Āriņa balvu datorikā 2017 saņem Jurijs Merkurjevs un Guntis Bārzdiņš

Svinīgā ceremonijā nosaukti laureāti vienam no augstākajiem Latvijas informācijas tehnoloģijas (IT) nozares apbalvojumiem – Eižena Āriņa balvai datorikā 2017. Par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā balvu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs Dr. habil. sc. ing., Prof. Jurijs Merkurjevs, bet par praktisku ieguldījumu datorikā apbalvots tika Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) vadošais pētnieks Dr.dat., Prof. Guntis Bārzdiņš.

Stipendiju “Sievietēm zinātnē” pirmo reizi saņēmušas visu trīs Baltijas valstu zinātnieces

Pasaulei ir nepieciešama zinātne,
Zinātnei ir nepieciešamas sievietes,
Jo sievietes zinātnē spēj mainīt pasauli.

Šogad pirmo reizi stipendija “Sievietēm zinātnē” tika pasniegta Baltijas valstu zinātniecēm. Svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā šodien, 26. maijā, 6000 eiro vērtās stipendijas saņēma piecas zinātnieces no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Šogad trīs skolās uzsākta īpaša graudu audzēšanas programma

Pēc AS “Rīgas Dzirnavnieks” iniciatīvas šogad trīs skolās uzsākta izglītojoša graudaugu audzēšanas programma. Tās ietvaros skolēni pie skolām audzē auzas un veic novērojumus. Šis ir jau otrais gads, kad skolās tiek īstenots šāds pētnieciskais projekts, kas ļauj skolēniem labāk iepazīt graudaugus.

Latvijas Televīzijā noslēgsies erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” ceturtā sezona

Piektdien, 26.maijā, plkst.19:05 LTV1 ēterā būs vērojams erudīcijas spēles skolēniem "Gudrs, vēl gudrāks" 5.klašu fināls, kas noslēgs šī Latvijas Televīzijas raidījuma ceturto sezonu. Arī šosezon spēlē bija aicināts iesaistīties ikviens Latvijas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēns.

Piecas pašizolējušās ciltis ar dīvainām tradīcijām

Mūžamežos, tuksnešos, nomaļās okeānu salās dzīvo vairāk nekā simts cilšu, kuras atsakās kontaktēties ar modernās civilizācijas un vietējās varas pārstāvjiem. Iemesls: iepriekšējie kontakti bieži vien ir beigušies bēdīgi, ar nāvējošām saslimšanām, verdzību, slaktiņiem.

Darbs, karjera


Šodien uzsākas Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju konfederācijas kopprojekts...

Šodien uzsākas Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju konfederācijas kopprojekts #PanākumuSkola, jauniešu atbalstam karjeras uzsākšanā.

Kopprojekta #PanākumuSkola mērķis ir iedvesmot, kā arī palīdzēt jauniešiem realizēt savu potenciālu. Coca-Cola HBC Latvija, sadarbojoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), īstenos atvērtos seminārus, veicinās diskusijas un aktivitātes sociālajos tīklos, kā arī izstrādās padomus karjeras un izglītības plānošanai jauniešu vidū vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Profesiju klasifikatoru regulēs jauni MK noteikumi

No Profesiju klasifikatora svītrotas 269 profesijas, kas nav aktuālas darba tirgū. Vienlaikus klasifikators papildināts ar 80 jaunām profesijām, 83 profesijām precizēti to nosaukumi. Profesiju klasifikatorā izmainīta forma, t.i., klasifikācija tagad būs tabulu veidā, lai tā lietotājam būtu vieglāk un saprotamāk atrast nepieciešamo profesiju un tās kodu.

Profesiju klasifikatoru regulēs jauni MK noteikumi

No Profesiju klasifikatora svītrotas 269 profesijas, kas nav aktuālas darba tirgū. Vienlaikus klasifikators papildināts ar 80 jaunām profesijām, 83 profesijām precizēti to nosaukumi. Profesiju klasifikatorā izmainīta forma, t.i., klasifikācija tagad būs tabulu veidā, lai tā lietotājam būtu vieglāk un saprotamāk atrast nepieciešamo profesiju un tās kodu.

Labklājības ministrs un NVA direktore atklās Vakanču gadatirgu Rīgā

2017.gada 25.maijā pulksten 10.00 Labklājības ministrs Jānis Reirs un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone atklās Vakanču gadatirgu Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5).

Valsts darba inspekcija pārbaudīs būvniecības uzņēmumus

Valsts darba inspekcija (VDI) ar š.g. 22. maiju uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumos darbā cietušo skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.

Ģimene, labklājība


Rīgas pilī diskutēs par bērnu situāciju Latvijā

Pirmdien, 29. maijā, Rīgas pilī notiks diskusija “Šodienas bērni – Latvijas nākamā simtgade”, kuras mērķis ir rosināt domāt par valsts politiku bērnu un ģimeņu jomā un veicamajiem darbiem, lai rūpes par valstij būtiskā cilvēkkapitāla ataudzi un attīstību neatstātu tikai uz ģimeņu pleciem. Diskusiju atklās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Jānis Reirs.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs”: ģimenes materiālās situācijas vērtējums – pozitīvākais kopš 2008. gada

Jaunākie “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījuma rezultāti liecina, ka šajā mēnesī iedzīvotāju noskaņojums ir jūtami uzlabojies pilnīgi visās pētījuma pozīcijās. Bet vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par savas ģimenes materiālo situāciju, kuras novērtējums ir augstākais kopš 2008. gada, kad tika uzsākti iedzīvotāju noskaņojuma mērījumi.

Drošam ceļam vasarā: bērniem veltītā pasākumā atgādinās par satiksmes drošību

Teju trešdaļa ceļu satiksmes negadījumu, kuros cietuši bērni, notiek tieši vasaras mēnešos*. Tāpēc DBS Autoskola un riepu ražotājs Bridgestone kopā ar partneriem 1. jūnijā rīko brīvlaika sagaidīšanas svētkus “Drošam ceļam vasarā!”, kuru laikā bērniem tiks atgādināti galvenie satiksmes drošības pamatprincipi – ceļu satiksmes noteikumu un piesardzības ievērošana, kā arī droša inventāra lietošanas nozīme.

Sākas gadskārtējā informatīvā akcija pret seksuālo vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 23. maija līdz 30. maijam rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”. Informatīvās akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu, aicinot cietušos, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un ziņot par notikušo.

Noskaidroti biežākie vecāku un bērnu stresa cēloņi

Vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto vecāku Latvijā uzskata, ka tieši finansiālās problēmas ir tās, kas pieaugušajiem ģimenē rada vislielākās raizes, liecina sociāli izglītojošās kampaņas “Stresam Nē!” ietvaros veikts pētījums. Kā otru nozīmīgāko stresoru 39% vecāku minējuši nespēju mainīt dažādus no pašu rīcības neatkarīgus apstākļus. Savukārt kā lielākais stresa cēlonis bērniem tiek minēta pārlieku lielā noslogotība.

Veselība, skaistums


Aktualizēs veselīga un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā

Akcentējot veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanas nozīmīgumu sabiedrībā, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja un Latvijas Republikas Veselības ministrijas Divgades sadarbības līguma ietvaros no 29.-31.maijam notiks Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāja dr. Žoao Bredas (Dr. João Breda PhD MPH MBA , Head WHO European Office for Prevention and Control of Noncommunicable Diseases & a.i. Programme Manager Nutrition, Physical Activity and Obesity) vizīte Latvijā.

Paredzēts mainīt ķīmijterapijas zāļu iepirkšanas kārtību

Šodien, 25.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts grozījumu projekts Ministru kabineta noteikumiem, kuros noteikta ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība*.

Inkontinence vīriešiem – kāpēc tā rodas un kā ar to cīnīties?

Pētījumi rāda, ka Eiropā viens no deviņiem vīriešiem saskaras ar urīna nesaturēšanas problēmu. Vīriešus šī slimība vairāk skar līdz ar vecuma iestāšanos – pētījumi liecina, ka 34% stiprā dzimuma pārstāvju pēc 80 gadu vecuma skar inkontinence. Tomēr urīna nesaturēšanas skarto vīriešu skaits ir uz pusi mazāks nekā sieviešu. Kas ir urīna nesaturēšana, un kā ar to sadzīvot, nezaudējot komfortu ikdienā?

Pārrunā aktualitātes veselības nozarē

Šodien, 24.maijā, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu aktualitātes veselības nozarē un iepazīstinātu ar sagatavoto veselības aprūpes sistēmas reformu plānu.

Darbu uzsāk LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļa

Šodien atklāta Latvijas Jūras medicīnas centra (LJMC) jaunā Diagnostiskās radioloģijas nodaļa, kuras izveidē ieguldīti 2,23 miljoni eiro. Tā veidota kā viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā.

Zemkopība


Zemkopības ministrija un Latvijas Pašvaldību savienība vienojas par turpmāko sadarbību

Trešdien, 23.maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini, lai pārrunātu un vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību. Jānis Dūklavs un Andris Jaunsleinis parakstīja gadskārtējo turpmākās sadarbības protokolu, kurā vienojās par vairākiem reģionu attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Pasākums visiem, kas mīl Latvijas lauksaimniecību – TRAKTORDIENA 2017 - 26. un 27. maijā Tērvetē!

Nodibinājums “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” sadarbībā ar partneriem – Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru” un akciju sabiedrību „Agrofirma Tērvete” – 2017. gada 26. un 27. maijā visus lauksaimniecības nozares un tehnikas interesentus, lauku un pilsētu iedzīvotājus aicina uz tadicionālo pasākumu TRAKTORDIENA 2017, kas notiks AS „Agrofirma Tērvete” laukā “Anšķini”, Tērvetes pagastā, Tērvetes novadā.

Samazina administratīvo slogu meliorācijā

Otrdien, 23. maijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumus, kā arī meliorācijas kadastra noteikumus. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai samazinātu administratīvo slogu meliorācijā.

BIOR būs Nacionālā references laboratorija vēl vairāku dzīvnieku infekcijas slimību diagnosticēšanai

Valdība otrdien, 23. maijā, apstiprināja papildinājumus noteikumos par references laboratorijas statusa piešķiršanu, nosakot, ka turpmāk “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR” būs Nacionālā references laboratorija vēl vairākām dzīvnieku infekcijas slimībām.

Latvijas uzņēmēji varēs eksportēt halal produkciju uz Apvienoto Arābu Emirātiem

Ceturtdien, 18. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmed Mohammed parakstīja saprašanās memorandu starp Zemkopības ministriju un AAE Starptautisko akreditācijas centru par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā.

Kriminālziņas, negadījumi


Rīgā divu transportlīdzekļu sadursmē cieš motociklists; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

Šā gada 3.maijā pulksten 08.36 Rīgā, Nīcgales un Kaibalas ielu krustojumā, notika sadursme starp automašīnu Mercedes Benz S350 un motociklu Yamaha FZS600. Negadījuma rezultātā motocikla vadītājs guva miesas bojājumus.

Rīgā ceļu satiksmes negadījumā cieš velosipēdiste; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

Šā gada 24.aprīlī, pulksten 07.51 Rīgā, Mūkusalas loka un Mūkusalas ielas krustojumā automašīna Audi Q7 ar piekabi, veicot labo pagriezienu no Mūkusalas loka uz Mūkusalas ielu CSDD virzienā, uzbrauca velosipēdistei, kura brauca pa Mūkusalas loku.

Babītē atklāta nelegālu cigarešu ražotne; aizturētas septiņas personas

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas policija Babītes novadā atklājusi nelegālu cigarešu ražotni.

Kratīšana tika veikta kriminālprocesa ietvaros, kas bija uzsākts pēc ilgāku laiku veikta operatīvo pasākumu kopuma. Kratīšanā tika atklāta pilnībā iekārtota cigarešu ražotne. Cigarešu ražošana notika angārā, kura būvniecība nav bijusi iepriekš saskaņota. Ēkā bija izveidotas noliktavas telpas, ražošanas telpa, kurā atradās ražošanas iekārta, kā arī bija izbūvēts sanitārais mezgls un atpūtas telpa. Ražotnē bija ierīkota arī signalizācija, kas brīdināja par nepiederošu personu tuvošanos, tāpat bija izveidota rezerves izeja, pa kuru strādnieki varētu ēku pamest nepamanīti. VID Muitas policijai, uzsākot kratīšanu, izdevās strādniekus pārsteigt tieši nelegālās ražošanas procesa laikā.

Ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā

Ūdensvada remontdarbu laikā no 27. maija līdz 1. jūnijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai.

Slēgs satiksmi Emmas ielas posmā

Sakarā ar asfalta seguma atjaunošanas darbiem 26. un 27. maijā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Emmas ielas posmā un virzienā no Vecmīlgrāvja ielas līdz Meldru ielai.

Atpūta


Sabiedriska organizācija "Vecāķu biedrība" aicina visus uz tradicionālajiem pludmales sezonas atklāšanas svētkiem...

Sabiedriska organizācija "Vecāķu biedrība" aicina visus uz tradicionālajiem pludmales sezonas atklāšanas svētkiem Vecāķos!

Pavasara pēdējā sestdienā - 27. maijā no plkst.13 līdz plkst. 16:30 skvērā pie Vecāķu stacijas norisināsies Vecāķu Cepuru svētki!

PIRMAIS SALDĒJUMA FESTIVĀLS JŪRMALĀ JAU ŠO SESTDIEN

Jau šo sestdien, 27.maijā, Jūrmalas Kūrorta svētku ietvaros norisināsies pirmais “Saldējuma Festivāls” – svētku saldākais notikums. Uz “Saldējuma Festivālu” tiek aicināts ikviens saldējuma mīlis – liels vai mazs – lai nobaudītu Latvijas labākos saldējumus, saldējuma kokteiļus un saldējuma desertus no zīmoliem Pols, Kārums, Tio, Klasika un Ekselence par īpaši “saldu” cenu. Visas dienas garumā „Saldējuma Festivāla“ teritorijā Dzintaru pludmalē iepretim Turaidas ielas izejai norisināsies dažādas aktivitātes, konkursi, foto sesijas, precizitātes un un zināšanu spēlēs visai ģimenei.

No 27. – 28. maijam festivāls “Ogres ritmos”

Nedēļas nogalē – no 27. – 28. maijam – Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) aicina Ogrē nosvinēt mācību gada noslēgumu un vasaras sezonas atklāšanas svētkus ar bērnu un jauniešu festivālu “Ogres ritmos”.

Silene Resort & SPA svin 20 gadu jubileju

Atpūtas parks “Silene”, kas atrodas Daugavpils novada Skrudalienas pagastā, 26.maijā svin 20 gadu jubileju un sezonas atklāšanu. Visas dienas garumā būs pieejamas ekskursijas, radošās darbnīcas, loterija ar iespēju laimēt dāvanas, un plkst. 16.00 varēsiet baudīt dzīvās mūzikas svētku koncertu kopā ar apburošo vijolnieci Amadeea, kā arī citiem lieliskiem māksliniekiem. Par viesu izklaidi mūsu svinībās rūpēsies SWH+ rīta programmas vadītājs Vladimirs Vel (Владимир Вэл), bet bet pašā vakarā sagaidāma ballīte ar dīdžeju Juriju Konradi.

Siguldā sācies ievziedu laiks

Līdz ar siltā laika iestāšanos Gaujas senielejā uzziedējušas ievas. Dabas, kultūras un aktīvas atpūtas cienītāji šajā nedēļas nogalē aicināti doties uz Siguldu, lai ne tikai izbaudītu ievu reibinošo smaržu, bet arī apmeklētu Muzeju nakts pasākumus, justu līdzi SEB MTB maratona otrajam posmam, kā arī izbaudītu kādu no pastaigu maršrutiem pa Gaujas Nacionālo parku.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos un slēgs satiksmi Meldru, Klāvu un Stiebru ielas posmos

Sakarā ar kanalizācijas tīkla cauruļvadu atjaunošanas darbiem no 29. maija līdz 9. jūnijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Meldru ielas posmā no ēkas nr.20A līdz ēkai nr.28.

Slēgs satiksmi Ventspils ielas posmā

Sakarā ar ielas seguma atjaunošanu darbiem no 29. līdz 31. maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Ventspils ielā pie ēkas nr.43.

Ierobežos satiksmi sakarā ar sezonas atklāšanas pasākumu Lucavsalā

Sakarā ar vasaras sezonas atklāšanas pasākumu Lucavsalā 27. maija plkst. 8.00 līdz 28. maijam plkst. 8.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja izsniegtām atļaujām) Laivu ielas posmā no Lucavsalas ielas līdz Salu tiltam, kā arī piebrauktuvē pie veikala “K SENNUKAI” piegādes zonas no Lucavsalas ielas.

Ierobežos satiksmi Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētāja vizītes laikā

Sakarā ar Azerbaidžānas parlamenta priekšsēdētāja vizīti tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Ūdensvada remontdarbu laikā ierobežos satiksmi vairākos Stabu ielas posmos

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme vairākos Stabu ielas posmos:

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma