Ziņas | Latvija


Rīga


No 2. maija būs izmaiņas 34. un 48. autobusa kustības sarakstā

„Rīgas satiksme” informē, ka no 2018. gada 2. maija pasažieru ērtībām 34. un 48. autobusa maršrutam tiks mainīts kustības saraksts darba dienām.

Vecrīgā divi jaunekļi sakaujas meitenes dēļ

15. aprīlī neilgi pēc pulksten 2.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, patrulējot vecpilsētā, pamanīja divus jaunus vīriešus vicināmies ar dūrēm.

NVO nama popularitāte pieaug

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti ceturtdien, 19. aprīlī, izbraukuma sēdē iepazinās ar NVO nama (Ieriķu ielā 43A) telpām un darbību. Kā liecināja NVO nama darbinieku sagatavotais pārskats, tā popularitāte ar katru darbības gadu ir pieaugusi.

Latvijas skaistākās un drosmīgākās sievietes konkursa Mrs.Latvija ietvaros demonstrēs savus talantus

Fonds Miss&Mrs.Top of the World ir uzsācis jaunu un vēl nebijuši skaistumkonkursa konceptu Latvijā, Mrs. Latvija 2018, kura ietvaros 21. un 26. aprīlī no pulksten 18:00 divas no konkursa daļām norisināsies arī modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Konkursa pirmajā kārtā 21.aprīlī dāmu uzdevums būs žūrijai un publikai parādīt savus talantus, savukārt 26. aprīlī notiks dalībnieču profila intervijas.

RNP aicina uz māju vecāko kursiem

Uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) sadarbībā ar Rīgas domi jau ceturto gadu pēc kārtas rīko apmācības kursus māju vecākajiem. Izejot apmācības kursu, māju vecākie saņem pamatzināšanas, lai pilnvērtīgi un maksimāli efektīvi pārstāvētu dzīvokļu īpašnieku intereses jautājumus, kuri skar ēkas apsaimniekošanu.

Ekonomika, finanses


Ašeradens: Latvijai ir potenciāls paplašināt ekonomisko sadarbību ar Norvēģiju inovācijas un zaļās enerģijas..

Ašeradens: Latvijai ir potenciāls paplašināt ekonomisko sadarbību ar Norvēģiju inovācijas un zaļās enerģijas tehnoloģiju jomās

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pirmdien, 2018. gada 23. aprīlī Norvēģijas kroņprinča un kroņprinceses vizītes Rīgā ietvaros tiksies ar Norvēģijas tirdzniecības, rūpniecības un zivsaimniecības valsts sekretāru Roju Angelvīku (Roy Angelvik), piedalīsies Latvijas – Norvēģijas Biznesa foruma atklāšanā, kā arī citos kroņprinča un kroņprinceses vizītes pasākumos.

Apstrādes rūpniecībā turpinās ražotāju cenu pieaugums

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2018. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā pieauga par 0,2%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai tās saglabājās nemainīgas, bet eksportētajai produkcijai tās palielinājās par 0,3 procentiem.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā palielinājās par 0,2 %

Rīga, 21.04.2018.
2018. gada martā salīdzinājumā ar februāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,1 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,6 %.

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā visvairāk vēlas izmantot Zemgalē

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu.

Projektā „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks” atrasti jauni instrumenti pilsētas...

Projektā „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks” atrasti jauni instrumenti pilsētas sakārtošanai

Piektdien, 20. aprīlī, Rīgas domes Īpašuma departamentā noslēdzās ERAF finansētās programmas URBACT III Rīgas pašvaldības projekts „Brīvo telpu atkārtota izmantošana kā lokāls inovāciju dzinējspēks”. Tas tika īstenots REFILL (Tukšo ēku un teritoriju pagaidu lietošana kā jauns pašvaldības instruments ēku degradācijas novēršanai un pilsētvides revitalizācijai) ietvaros.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver: “Latviju un Norvēģiju vieno līdzīgas vērtības un cieša sadarbība gan reģionāl

Pirmdien, 2018. gada 23. aprīlī, notiks Viņa Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprinča Hokona un Viņas Karaliskās Augstības kroņprinceses Metes Māritas oficiālā vizītē Latvijas Republikā.

Zviedrijas kroņprinceses un kroņprinča vizītes laikā pacels valsts karogus

Viņas Karaliskās Augstības Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas un Viņa Karaliskās Augstības kroņprinča Daniela ar pavadošo delegāciju oficiālās vizītes laikā 27. aprīlī Rīgā pie pašvaldības ēkām pacels valsts karogus.

Norvēģijas kroņprinča vizītes laikā pacels valsts karogus

Viņa Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprinča Hokona un Viņas Karaliskās Augstības kroņprinceses Metes Māritas ar pavadošo delegāciju oficiālās vizītes laikā no 22. aprīļa līdz 24. aprīlim Rīgā pie pašvaldības ēkām pacels valsts karogus.

Stājušies spēkā Latvijas–Krievijas valsts robežas demarkācijas dokumenti

2018. gada 21. aprīlī stājas spēkā Latvijas–Krievijas valsts robežas demarkācijas dokumenti. Līdz ar to ir noslēdzies abu valstu kopējā robežposma demarkācijas process, kas ilga astoņus gadus.

Diskutēs par drošības jautājumiem un ES-Krievijas attiecībām

Pirmdien, 23. aprīlī, plkst. 9.00 Rīgas Brīvostas pārvaldē (Kalpaka bulvārī 12) sāksies Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības (ALDE) izbraukuma seminārs par drošības jautājumiem un ES-Krievijas attiecībām. Semināru atklās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs un Latvijas delegācijas Eiropas Reģionu komitejā loceklis Dainis Turlais.

Dzīve, sabiedrība


Vairāk kā puse suņu īpašnieku nemaksā nodevu

Vairāk nekā puse no teju 30 000 suņu īpašniekiem pašvaldībai nemaksā suņa turēšanas nodevu, šāds secinājums izriet no Rīgas domes Vides pārvaldes vadītājas Evijas Piņķes šodien paustā domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

Rīdzinieki jautā: kāpēc netiek atslēgta apkure?

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus – kā arī tuvāko dienu laika prognozi, apkure SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām dzīvojamām mājām tiks nodrošināta līdz brīdim, kad iestāsies vienmērīgi silts un sauss laiks. Jau šobrīd gandrīz visās RNP mājās ar centralizēto siltumapgādi, māju automatizētās siltumsistēmas nodrošina samazinātu, āra gaisa temperatūrai atbilstošu apkures režīmu, kas nepieļauj paaugstināta mitruma un drēgnuma veidošanos dzīvokļos. Ņemot vērā laika apstākļu prognozi, līdz mēneša beigām siltumenerģijas nodrošināšana ēku apsildīšanai tiks pārtraukta.

Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Savukārt pieteikto atlīdzību statistika par zādzībām no mājokļiem pēdējos gados norāda – pavasarī rūpēs par savu īpašumu nereti kļūstam izklaidīgāki.

Dzimstības samazinājums turpinās

Rīga, 19.04.2018.
Kopš 2016. gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017. gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Arī 2018. gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Skriešanas sports kā pozitīvu emociju uzlāde

Klāt pavasaris – laiks, kad straujiem soļiem aizsākas aktīvā dzīvesveida sezona, kas nozīmē, ka aktuālas kļūst dažādas brīvdabas aktivitātes un sporta veidi. Kā viens no jauno sezonu ieskandinošajiem tautas sporta pasākumiem 22. aprīlī gaidāmi ikgadējie Jūrmalas skriešanas svētki, kas Majoru pludmalē jau ierasti pulcēs lielus un mazus aktīvās atpūtas entuziastus. Jau šo svētdien ikviens interesents bez maksas varēs pārbaudīt spēkus trīs dažādās skriešanas un nūjošanas distancēs, paralēli visas dienas garumā baudot arī citas radošas un pozitīvi uzlādējošas izklaides aktivitātes. Lai sacensību dienā veiksmīgi mērotu izvēlēto distanci un īstenotu sev uzstādītos mērķus, svētku organizatori aicina dalībniekus ieklausīties pieredzes bagātā vieglatlēta Kristapa Vēja-Āboliņa ieteikumos.

Izglītība, zinātne


Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” finālisti

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa 7.-8. klašu skolēniem “Esi drošs – neesi pārdrošs” finālisti, kuri 24.maijā sacentīsies par titulu “Visdrošākā klase” un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.

Bērnus un jauniešus aicina uz pirmo fizikas festivālu Latvijā

12. maijā Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls “FIZMIX Eksperiments”, kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs. Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Dienas noslēgumā koncertēs Markus Riva un Edavārdi.

Pirmsskolas izglītībā svarīgi dot iespēju bērnam veidot izpratni par notiekošo patstāvīgi

Viens no svarīgākajiem uzsvariem pirmsskolēna izglītībā ir dot iespēju bērnam patsāvīgi veidot izpratni par lietām, tajā skaitā – mēģinot un kļūdoties.

“Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!”...

“Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!” – Sociālās integrācijas valsts aģentūras Koledža un Jūrmalas profesionālā vidusskola aicina uz
Atvērto durvju dienu

21.aprīlī Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs – Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā notiks Atvērto durvju diena.

Latvijas Universitātes un LETA konferencē vidzemnieki varēs uzzināt, kā sasniegt savas dzīves mērķus un gūt panākumus

Kā piecelties no dīvāna un beidzot sākt īstenot savus mērķus un sapņus - iedvesmu aktīvajiem vidzemniekiem konferencē “Uzņēmība. Zināšanas. Panākumi.” 26. aprīlī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" sniegs sabiedrībā atzīti eksperti un dažādās jomās panākumus guvuši cilvēki. Konferenci uz savas simtgades sliekšņa organizē Latvijas Universitāte (LU) un informācijas aģentūra LETA.

Darbs, karjera


Rēzeknē notiks Starptautiskās sacensības kinologiem ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem

No 2018. gada 24.aprīļa līdz 27.aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā notiks Starptautiskās sacensības muitas dienesta kinologiem ar tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem, ko organizē VID Muitas pārvalde. Sacensības notiek jau otro reizi, un šogad tajās būs gan lielāks dalībnieku un pārstāvēto valstu skaits, gan vairāk disciplīnu.

Lēmuma pieņemšanu par Kontroles dienesta vadītāju nodot Ģenerālprokuroram

Konkursa komisija Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka atlasei šo otrdien, 17. aprīlī, noslēgusi darbu pie pretendentu vērtēšanas. Lēmuma pieņemšana – kurš turpmāk vadīs Kontroles dienestu – ir Ģenerālprokurora kompetencē.

19.aprīlī Preiļos notiks NVA Vakanču gadatirgus

19. aprīlī no plkst.11:00 līdz 13:00 Preiļu novada Kultūras centrā (Raiņa bulvāris 28, Preiļi) norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Vakanču gadatirgus, kurā brīvās darba vietas darba meklētājiem piedāvās 19 darba devēji: SIA “Adria Formica”, SIA “Adugs Production”, SIA “AP Woods”, SIA “Baltic Beef sale”, SIA „Baltic Ecowood”, SIA “BioGus”, SIA “Blueberry land”, SIA „Eastcon AG LV”, SIA „Eurolife Latvia”, SIA “Gribolva”, SIA “Kastīre”, AS „Lido”, SIA „Maxima Latvija”, LR Nacionālie Bruņotie spēki, SIA „Picu Bode”, SIA „Preiļu celtnieks”, SIA „Rudzāts”, “Siberian Health”, IK “Vimo”.

ES dalībvalstis pauž atbalstu priekšlikumam ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses pārtikas piegādes ķēdē

Pirmdien, 16. aprīlī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā Eiropas Komisija (EK) dalībvalstīm izklāstīja direktīvas projektu par negodīgu tirdzniecības prakšu novēršanu. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

NVA darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus...

NVA darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, izveidojot subsidētās darba vietas un nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles līdz šī gada 27. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” (Nr.9.1.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot subsidētajās darba vietās NVA reģistrētos bezdarbniekus.

Ģimene, labklājība


Psiholoģe: Nekas nesaliedē ģimeni tā kā sportiskas aktivitātes

Nav noslēpums, ka sportiskās aktivitātes ieņem lielu lomu cilvēka dzīvē, jo tās ne tikai nostiprina fizisko un garīgo veselību, bet arī jau no agrīna vecuma veido piederības un drošības sajūtu, kā arī nostiprina attiecības ģimenē. Par sportisko aktivitāšu ietekmi ģimenes saliedēšanā dalās psiholoģe Agita Ābele.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais - kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina “Kredītinformācijas Birojs” (KIB) datu apmaiņas sistēma. Pašlaik KIB datu arhīvs satur ierakstus par 899 tūkstošiem aktīviem privātpersonu līgumiem, 290 tūkstoši privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu, un saņem vecāku pabalstu, kā arī 20 procentu apmērā no bērna invalīda kopšanas pabalsta 213,43 eiro par nestrādājošām personām, kuras saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu.

Pērn pieaudzis to vecāku skaits, kuriem Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības

Pagājušajā nedēļā, 10.aprīlī, notika Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā tika apstiprināts Rīgas bāriņtiesas pārskats par bāriņtiesas darbu 2017.gadā. Šī bija izbraukuma komitejas sēde, kas norisinājās jaunajās Rīgas bāriņtiesas telpās – Tērbatas ielā 69, Rīgā.

Spirdzinoši un veselīgi smūtiji pavasarim!

Pavasaris ir īstais laiks, kad kādu ēdienreizi aizstāt ar veselīgu, spirdzinošu, garšīgu un vitamīniem bagātu smūtiju! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā trīs gardu vitamīnu kokteiļu receptes, kas ir ne vien garšīgi, bet arī tik veselīgi, ka noteikti pelnījuši vietu jūsu pavasara ēdienkartē!

Veselība, skaistums


6 noderīgi padomi, kā mazgāties dušā ādai draudzīgi

Mazgāšanās ir lielisks brīdis, kad pienācīgi parūpēties par savu ādu – to maigi attīrot un bagātīgi mitrinot. Iešana dušā ir tik ikdienišķs rituāls, taču pat tur ir jāievēro noteikumi, lai nekaitētu savai veselībai. Pārāk karsts ūdens un ilga mazgāšanās dušā ādai nedos nekādu labumu, gluži otrādi. Turklāt galvenais ir ievērot secību jeb mazgāšanās rutīnu – tiks ieekonomēts laiks un āda būs pareizi mitrināta un kopta. Tādēļ Dove zīmola vadītājas Kertu-Kai Põldvere sniedz noderīgus padomus, kā mazgāties dušā un nekaitēt savai ādai.

Sievietes no 29 Latvijas novadiem aicinās aizdomāties par krūšu veselību

Šogad jau astoto gadu norisināsies krūšu veselībai veltīta informatīvā kampaņa „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” Kampaņas lepnums kopš 2014. gada ir reģionālās vēstneses. Tās ir sievietes no visas Latvijas, kuras gādā, lai attiecīgajā novadā būtu pieejama informācija par krūts vēža profilaksi. Reģionālo vēstnešu skaits pēdējos četros gados ir trīskāršojies, un šogad kampaņā iesaistījušās jau vairāk, kā 50 reģionālās vēstneses, kuras pārstāv 29 novadus.

Latvijas skaistāko kāju īpašnieki tiksies konkursa finālā

Lai veicinātu sabiedrības interesi par kāju veselību, pirmo reizi Latvijā “Baltijas Vēnu klīnika” rīko konkursu “Latvijas skaistākās kājas”. Konkursa fināls norisināsies 22. aprīlī plkst. 11:00 pie t/c “Spice” informācijas centra.

Retās slimības – savlaicīgi atklājot un pareizi ārstējot, pacients tiek izglābts

13. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies ceturtā Latvijas Reto slimību konference. Arī šogad konferences dienaskārtībā ietvertas dažādu specialitāšu reto slimību tēmas. Galvenokārt tiks apskatītas retās slimības, kurām iespējama ārstēšana, kā arī aktuāli klīniskie gadījumi no universitātes klīniku ārstu pieredzes. Īpaša uzmanība šī gada konferencē tiks pievērsta vienai no veiksmīgi ārstējamām retajām slimībām – akromegālijai jeb “lielo cilvēku slimībai”. Akromegālija skar pacientus visā pasaulē, un bieži vien grūti identificējamo simptomu dēļ joprojām tiek atklāta novēloti vai netiek pareizi ārstēta.

Sulu mēnesī darbību sāk Sulu ekspertu padome

Lai stiprinātu sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā un veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, ir izveidota Sulu ekspertu padome. Padomes galvenais uzdevums būs sekmēt, lai Latvijas iedzīvotāji ikdienā vairāk dzertu sulas. Viens no pirmajiem Sulu ekspertu padomes soļiem būs izglītojoša projekta par sulu veselīgumu īstenošana, iesaistot sabiedrību plašā, netradicionālā eksperimentā.

Zemkopība


Pieņemti noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu medībās

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par biodrošības pasākumu kopumu, kas jāievēro medībās.

Grozīta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

ES ierobežos negodīgās tirdzniecības prakses

Pirmdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā dalībvalstīm tiks prezentēts direktīvas projekts par negodīgām tirdzniecības praksēm. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

Tiek samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits

Saeima ceturtdien, 12. aprīlī, apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un paredz atbrīvot no pirmreizējās valsts tehniskās apskates uz 24 mēnešiem visu traktortehniku, ja reģistrācijas brīdī tehnikas motora darba ilgums neparedz 250 motostundas.

Mājputnu turētāju ievērībai!

Laikā līdz maija vidum Latvijā notiek putnu pavasara migrācija. Tā kā atsevišķās ES dalībvalstīs ir konstatēti savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu, Zemkopības ministrija aicina mājputnu turētājus šajā periodā izturēties atbildīgi.

Kriminālziņas, negadījumi


Meklēšanā izsludināts vīrietis pamatīgā reibumā streipuļo pie izglītības iestādes

19. aprīlī neilgi pirms pulksten 13.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbiniece, apsekojot vienu no izglītības iestādēm Iļģuciemā, pamanīja pret skolas žogu atstutējušos manāmi iereibušu vīrieti. Kungs ar rokām bija ieķēries žogā un grīļojās. Uz notikuma vietu izsaukta tuvākā ekipāža.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 67 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši seši cilvēki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 649 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 196 par ātruma pārsniegšanu, seši par agresīvo braukšanu un seši par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Jaunās māmiņas mājvietā atrod šļirci, karotes un aizdomīgu vielu

14. aprīlī neilgi pirms pulksten 4.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Bolderājā, kur norisinājās ģimenes konflikts.

Jēkabpils policisti atsavināja 178 560 nelegālo cigarešu

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, šī gada 13.aprīlī Jēkabpils novadā, Ābeļu pagastā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki atsavinājuši ievērojamā daudzumā nelegālo cigarešu – kopumā 178 560 bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

KNAB izmeklē iespējamu krāpšanu 9 miljonu vērtā līgumā par šķembu piegādi ceļiem

Pagājušajā nedēļā KNAB kratīšanu satiksmes ministrijas pārraudzītajā uzņēmumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” un tā valdes locekles Anastastijas Udalovas atkāpšanos dienu pirms tam, daudzi savstarpēji saistīja un ne bez pamata. No drošiem avotiem mums zināms, ka tiesībsargi izmeklē 9 miljonu vērto līgumu ar uzņēmumu “Vlakon” un iespējams būtiskiem pārkāpumiem šajā iepirkumā.

Atpūta


Tūrisma sezonas atklāšana ieskandina Kārsavas pilsētas 90 gadu jubileju

Kārsavas novads laipni aicina tuvus un tālus viesus uz tūrisma sezonas atklāšanu, kas norisināsies 28. aprīlī. Gardēžiem būs iespēja palutināt savas garšas kārpiņas ar tradicionāliem Latgales ēdieniem un dzērieniem, dabas pētnieki atklās jaunus objektus un klausīsies nedzirdētos stāstus, aktīvās atpūtas entuziasti varēs izstaigāt dabas takas un aplūkot skaistās ainavas, tautas mūzikas mīļotāji ļausies dejām un rotaļām.

Kultūras centrs IĻĢUCIEMS aicina uz bezmaksas kino seansu - tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma "Meklējot Tisē"

Piektdien, 20. aprīlī plkst. 18.30 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma “Meklējot Tisē”. Pirms filmas - tikšanās ar režisori.

Sākam nūjošanas tehnikas apguvi Ventspilī

Ventspils Maratona Klubs, kas tika izveidots 2009. gadā, līdz šim ir apvienojis visa līmeņa skrējējus - gan iesācējus, gan pieredzējušus, bet nu klubs vēlas aktīvi pievērsties arī ar nūjotājiem. Tādēļ jau no 18.aprīļa līdz pat 9. Vislatvijas nūjošanas festivālam, kas notiks 11.augustā, katru trešdienu tiks organizēti Nūjošanas tehnikas apguves treniņi. Pirmais, atklāšanas treniņš, notiks 18.aprīlī plkst.18.30 Reņķa dārzā. Aicināti visi interesenti!

Rīga Plaza notiks ģimenes galda spēļu čempionāts

14. un 15. aprīlī no pulksten.10:00 līdz 18:00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau septīto reizi notiks divu dienu galda spēles Catan Latvijas čempionāts. Turnīrā piedalīsies un vienlaicīgi spēlēs vairāk nekā 160 cilvēki, kuri izspēlēs līdz septiņām partijām divu dienu laikā. Turnīra uzvarētājs dosies uz Catan pasaules čempionātu 2020. gadā, kas notiks ASV.

Latvijas Goda aplis un citi nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī norisināsies gan festivāla Latvijas Goda aplis pasākumi mūspusē, gan jaunu izstāžu atklāšanas Tukuma Mākslas muzejā un Jaunmoku pilī, kā arī radošās rakstniecības meistarklase Tukuma bibliotēkā un Čehijas cirka izrādes Pauzera pļavā. Savukārt adrenalīna devu būs iespēja gūt, jūtot līdzi sportistiem Cross Country motokrosa sacensībās Ķesterciemā.

Satiksme un ierobežojumi


Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Lejas ielas posmā

Saistībā ar filmas „Sarkanais mežs” filmēšanu no 23. aprīļa plkst. 14.00 līdz 24. aprīļa plkst. 8.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Lejas ielas posmā no Kazarmu ielas līdz Ieroču ielai.

Vairākās Rīgas centra ielās ierobežos satiksmi Norvēģijas kroņprinča vizītes laikā

Saistībā ar Viņa Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprinča Hokona un Viņas Karaliskās Augstības kroņprinceses Metes Māritas ar pavadošo delegāciju oficiālo vizīti Latvijā 22. aprīlī no plkst. 21.00 līdz plkst. 23.00 un 23. aprīlī no plkst. 7.00 līdz plkst. 23.00, un 24. aprīlī no plkst. 7.00 līdz plkst. 10.30 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Teātra ielas abās pusēs, posmā no Aspazijas bulvāra līdz Vaļņu ielai.

Ierobežos satiksmi Firsa Sadovņikova ielā

Saistībā ar asfalta seguma atjaunošanas darbiem no 23. aprīļa līdz 28. aprīlim un no 2. maija līdz 5. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Firsa Sadovņikova ielas posmā no Jēkabpils ielas līdz Katoļu ielai.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi vairākās Rīgas centra ielās

Saistībā ar filmas „Hero” filmēšanu no 21. aprīļa līdz 26. aprīlim tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas ielās:

Ierobežos satiksmi Jūrmalas gatvē

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukciju Jūrmalas gatvē no 19. aprīļa līdz 29. jūnijam un no 9. jūlija līdz 31. augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jūrmalas gatvē, posmā no Slokas ielas līdz apgriešanās vietai Imantas virzienā.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas