Ziņas | Latvija


Rīga


V. Ķirsis: Pašvaldības līdzekļu izlietojums nedrīkst būt slepens

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis uzdevis Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoram Vitālijam Reinbaham pildīt tiesas spriedumu un padarīt publiski pieejamu Vanšu tilta kāpņu atjaunošanas darbu izmaksu tāmi.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdi varēs skatīties tiešraidē

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēde notiks pirmdien, 26. oktobrī, plkst.15 Rātsnama sēžu zālē.

Noskaidrots Latvijas brangākais ķirbis

Šodien, 23. oktobrī, “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” noskaidroti šī gada lielāko ķirbju audzētāji. Vērienīgāko dižogu izaudzējusi Ingrīda Kuzmicka no Dobeles novada, ķirbim sasniedzot 312x270 cm apkārtmēru un 226,5 kg. Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā kā ierasts organizē “Maxima Latvija”, jau 15. gadu pēc kārtas godinot Latvijas vietējos dārzeņu audzētājus.

Vēsturisko namu īpašniekus aicina pieteikties pašvaldības līdzfinansējuma kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai ...

Vēsturisko namu īpašniekus aicina pieteikties pašvaldības līdzfinansējuma kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā saņemšanai

Piektdien, 23.oktobrī, Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas sēdē izsludināja konkursu “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2021. gadā” un apstiprināja tā nolikumu.

TIEK SLĒGTA VIENA NO VECĀKAJĀM RĪGAS VIESNĪCĀM – “METROPOLE”

No šī gada 26. oktobra uz nenoteiktu laiku tiek slēgta vecākā Rīgas viesnīca – “Metropole”. “Semarah Hotels” grupā ietilpstošās viesnīcas finanšu apgrozījums 2020. gada septembrī, salīdzinot ar 2019. gada septembri, krities par 83%. Vasaras mēnešos, kad lielākoties Baltijas robežās ceļoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūristi, “Metropoles” noslodze bija 26% no maksimālās kapacitātes, septembrī – vien 18%. Tūrisma industrijas katastrofālās situācijas dēļ Latvijā dibinātajā “Semarah Hotels” grupā, kurā ietilpst viesnīcas “Metropole”, “Grand Poet Hotel” un “Lielupe”, ar aptuveni 50% darbinieku tika pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

Ekonomika, finanses


Valsts prezidents uzklausa LTRK viedokli par valsts budžetā 2021. gadam piedāvātajām izmaiņām nodokļu sistēmā

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidentu Aigaru Rostovski, valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu un viceprezidenti Elīnu Rītiņu, lai uzklausītu viņu viedokli par valdības valsts budžetā 2021. gadam piedāvāto nodokļu reformu, kas attiecas uz izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmēs un par minimālajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI).

Valsts budžeta projektā plānotās investīcijas publiskās infrastruktūras attīstībai ...

Valsts budžeta projektā plānotās investīcijas publiskās infrastruktūras attīstībai ir nepietiekamas ekonomikas stimulēšanai

Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kopā ar piecpadsmit nevalstiskajām nozares organizācijām uzskata, ka valsts budžeta projektā 2021. gadam plānotās investīcijas publiskās infrastruktūras attīstībai ir nepietiekamas ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomikas ministrija un tirdzniecības nozare neatbalsta komersantu sodīšanu par apmeklētājiem bez sejas aizsargmaskām

“Sejas aizsargmasku lietošana tirdzniecības telpās, tāpat kā citu valdības noteikto Covid-19 infekcijas izplatību ierobežojošo pasākumu ievērošana, ir katra Latvijas iedzīvotāja personīga atbildība – pret sevi, saviem tuvākajiem, pret līdzcilvēkiem visapkārt, pret sabiedrību un valsti kopumā. Šodien ir pienācis brīdis, kad tikai no mūsu katra rīcības ir un būs atkarīgs tas, cik ātri un ar cik lieliem zaudējumiem mums izdosies apturēt Covid-19 izplatīšanos. Jo ātrāk mazināsim slimības izplatīšanos, jo mazāk cietīs mūsu ekonomika, un līdz ar to ikviena labklājība,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Finanšu ministrs Jānis Reirs tiekas ar radošo organizāciju pārstāvjiem par izmaiņām autoratlīdzību saņēmējiem

Finanšu ministrs Jānis Reirs un kultūras ministrs Nauris Puntulis tikšanās laikā ar dažādu radošo un esošo autoratlīdzību režīma izmantojošo profesiju un nozaru pārstāvjiem diskutēja par piedāvātajām izmaiņām nodokļu regulējumā, kas paredz būtiski augstāku sociālās aizsardzības līmeni visiem nodokļu maksātājiem. Sarunu rezultātā ir panākta labāka savstarpēja izpratne gan par regulējuma izmaiņu mērķiem, gan detaļām, gan nepieciešamajiem uzlabojamiem tajā.

Aptauja: Apkures tarifu izmaiņas notiek pārāk strauji

Kā liecina nekustāmo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupas CIVINITY veiktā iedzīvotāju aptauja, vairāk kā 50% uzskata, ka pēdējos gados siltumenerģijas tarifi Rīgā mainās pārāk strauji.

Novados


SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs samazināts par 3,3%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA „Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifos. Šogad 2. septembrī siltumenerģijas tarifs būs par 3,3% jeb 1,81 EUR/MWh zemāks – 52,47 EUR/MWh (bez PVN).

Valmiermuižā izrādīs filmu „Jelgava ‘94” un uzstāsies Alise Joste

Vasaras vakari ir īstais laiks, kad brīvā dabā baudīt kvalitatīvu kino un klausīties skanīgās melodijās. Jau šajā ceturtdienā Valmiermuižas parkā būs skatāma filma „Jelgava ‘94”, kā arī iespēja satikties ar režisoru Jāni Ābeli. Bet piektdien būs klausāms dziedātājas Alises Jostes koncerts.

Jaunā Aizkraukles novada pašvaldību vadītāji pieprasa autoceļa P79 “Koknese-Ērgļi” atjaunošanu

Aizkraukles novada apvienojamās pašvaldības - Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru - vienojušās par atbalstu Kokneses novada domes iniciatīvai par Valsts reģionālā autoceļa P79 “Koknese – Ērgļi” atjaunošanu un kopīgā vēstule aicina to darīt steidzami. Minēto pašvaldību pārstāvji deleģējuši Kokneses novada domes priekšsēdētājam parakstīt vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai un Zemgales Plānošana reģionam, ar aicinājumu steidzami noteikt šo ceļa posmu kā prioritāri atjaunojamo Aizkraukles novadā.

Daugavpilī atklāts pirmais suvenīru pašapkalpošanās automāts

25. jūnijā Daugavpilī, Rīgas un Mihoelsa ielas krustojumā, māksliniece Sanri (Sandra Poplavska-Rimicāne) kopā ar vīru Jāni Rimicānu atklāja Latvijā pirmo mākslas - suvenīru automātu “SANRI AAATR BOX”, kur varēs iegādāties oriģinālus vietējo mākslinieku un amatnieku rokām darinātus suvenīrus.

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai „Gaismas ceļš”

Aizvadītajā nogalē Kolkā noslēdzās akcija „Gaismas ceļš”, kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija “Gaismas ceļš” sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Parlamentārā sekretāre attālināti atklāj RJA Intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā

2020. gada 26. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāja astoto Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) Intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā, kuru šogad tiešsaistē apgūs 100 jauni profesionāļi no Eiropas Savienības (ES) Kaimiņu politikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm.

Saeimā veidos mazo un vidējo lauksaimnieku atbalsta grupu

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens kopā ar domubiedriem nolēmis dibināt mazo un vidējo lauksaimnieku deputātu atbalsta grupu, kuras mērķis būs Saeimā pārstāvēt to intereses un veicināt lauksaimniecības attīstību un izaugsmi valsts līmenī. Par atbalsta grupas veidošanu informēts jau Saeimas prezidijs, un šonedēļ notiks pirmā tās darba sēde.

Andris Ameriks turpinās vadīt partiju “Gods kalpot Rīgai”

24. oktobrī notika partijas “Gods kalpot Rīgai” kongress. Partijas biedri ievēlēja jaunu partijas valdi un valdes priekšsēdētāju. Nākamos divus gadus partiju “Gods kalpot Rīgai” turpinās vadīt Eiropas parlamenta deputāts Andris Ameriks. Viņš saņēma vienbalsīgu biedru atbalstu.

Apspriedīs Latvijas intereses un iespējas ANO Drošības padomē 2026.-2027. gadā

Atzīmējot ANO dibināšanas 75. gadskārtu un turpinot sabiedrības diskusiju par Latvijas virzību uz ANO Drošības padomi, 2020. gada 23. oktobrī tiešsaistē notiks Latvijas Ārpolitikas institūta pētījuma “Latvijas intereses un iespējas Apvienoto Nāciju organizācijas drošības padomes nepastāvīgās dalībvalsts statusā” prezentācija un diskusija.

Ārlietu ministrs uzsver Trīs jūru iniciatīvas nozīmi reģionālās sadarbības, konkurētspējas un ģeopolitisko interešu...

Ārlietu ministrs uzsver Trīs jūru iniciatīvas nozīmi reģionālās sadarbības, konkurētspējas un ģeopolitisko interešu kontekstā

2020.gada 19. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās piektajā Trīs jūru iniciatīvas (TJI) samitā, kuru virtuālā formātā šogad organizēja Igaunija. Samita laikā notikušajā Smart Money paneļdiskusijā TJI valstu ministri un Trīs jūru Investīciju fonda pārstāvji diskutēja par investīciju piesaistes nozīmīgumu reģiona infrastruktūras, savienojamības un konkurētspējas veicināšanai.

Sabiedrība, drošība


Puse autovadītāju nevadā līdzi saskaņoto paziņojumu

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) oktobrī veiktā autovadītāju aptauja liecina, ka 48% autovadītāju savos spēkratos nevadā līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapas, savukārt vēl 8,4% nav par to pārliecināti. Lai palielinātu autovadītāju izpratni par saskaņoto paziņojumu aizpildīšanu, kā arī sekmētu to plašāku izmantošanu, LTAB veicis uzlabojumus LTAB OCTA mobilajā lietotnē, padarot mobilā saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu ērtāku un mūsdienīgāku.

Gandrīz 90 procenti pensiju 2.līmeņa dalībnieku nav izvēlējušies, kam atstāt savu uzkrājumu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra ikvienam pensiju 2.līmeņa dalībniekam, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju, tai skaitā priekšlaicīgo, ir tiesības izvēlēties, kā tiks izmantots viņa pensiju 2.līmenī uzkrātais kapitāls gadījumā, ja viņš nenodzīvos līdz vecuma pensijas piešķiršanai.

Programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” laikā portāla Latvija.lv lietotāju skaits audzis par teju 40%

2018. gada pavasarī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) uzsāka integrēto komunikācijas un mācību programmu “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”. Tās mērķis ir izglītot sabiedrību un veicināt valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanu digitālā veidā. Šā gada oktobra sākumā apkopotie programmas rezultāti liecina, ka portāla Latvija.lv lietotāju skaits programmas norises laikā pieaudzis par vairāk nekā 39%.

Sāk parakstu vākšanu par finansējuma novirzīšanu atkarību prevencijas programmām

Lai nodrošinātu pašvaldības ar papildu finansējumu atkarību prevencijas
programmu īstenošanai, biedrība “Esi brīvs!” uzsākusi parakstu vākšanu
portālā “ManaBalss.lv” iniciatīvai “Par pietiekamu finansējumu pašvaldībām
atkarību prevencijas programmu īstenošanai”. Parakstus plānots savākt līdz
nākamā gada pavasarim, kad tiks uzsākts darbs pie 2022. gada budžeta.

Izglītība, vebināri


Valsts prezidents: zinātnes finansējuma trūkuma dēļ daudzas Latvijas valstij nozīmīgas nozares paliek neizpētītas

26. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Zinātnes padomes direktori Dr. Phys. Gitu Rēvaldi, lai pārrunātu zinātnes finansējuma, pārvaldības un attīstības jautājumus.

Izglītības procesa organizēšana Rīgas skolās pēc skolēnu rudens brīvlaika

Pamatojoties uz 20. oktobrī pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumu “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” grozījumiem, kā arī, lai īstenotu iestāžu audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem atbalstu epidemioloģisko prasību ievērošanā, Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pēc skolēnu rudens brīvlaika ir ieviestas korekcijas izglītības procesa organizēšanā.

Skolēnam matemātika sagādā grūtības - kā palīdzēt?

Reizēm, apgūstot eksaktās zinātnes, nepieciešams pielikt papildu pūles. Citreiz var gadīties, ka kāds no priekšmetiem, piemēram, matemātika var likties mazāk interesanta. Kā to mainīt? Kā palīdzēt bērnam apgūt vajadzīgās zināšanas? To skaidro Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas direktors Aleksandrs Vorobjovs.

Ārvalstu students: Latvijā ir iespēja iegūt augstāk apmaksātu darbu

Latvijā faktiskais bezdarba līmenis šogad septembrī bija 8,1%, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati. Pandēmijas ietekmē atrast darbu ir grūtāk, tomēr nav neiespējami. To apliecina arī Biznesa augstskolas Turība studenta Marvana Mansura (Marwan Mansour) pieredze, kurš veiksmīgi spējis iekļauties Latvijas darba tirgū. Viņš norāda, ka vīrusa ietekmē uzņēmumi aizvien vairāk pielāgojas attālinātajam darbam un tas sekmē iespējas apvienot darbu un studijas, turklāt šeit ir visas iespējas iegūt labi apmaksātu darbu.

Baltijas pētniecības programmas 3. konkursā saņemts 81 pieteikums no Latvijas

2020. gada 19. oktobrī ir noslēgusies starptautiskās sadarbības projektu pieteikumu iesniegšana Baltijas pētniecības programmas 3. konkursam Latvijā. Tajā saņemts 81 pieteikums no 23 Latvijas pētniecības organizācijām. Kā projektu partneri plānotas 28 pētniecības organizācijas no Norvēģijas, 11 no Igaunijas, 17 no Lietuvas, 5 no Islandes, kā arī viena no Lihtenšteinas.

Darbs, karjera


Pirmoreiz Karjeras nedēļā - tiešsaistes diskusijas vecākiem un jauniešiem

No 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā. Otrdien, 27.oktobrī, plkst.19 notiks tiešsaistes diskusija jauniešu vecākiem un citiem interesentiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” Savukārt trešdien, 28.oktobrī, plkst.10 notiks karjeras tēmai veltītā tiešsaistes diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”.

Valsts policijā notiks augsta līmeņa amatpersonu rotācija

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir pieņēmis lēmumu veikt Valsts policijas augstākā līmeņa amatpersonu rotāciju. No 2020. gada 26. oktobra dienesta interesēs Valsts policijas koledžas direktora amatā tiek pārcelts Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersona Ģirts Zalāns, savukārt līdzšinējā koledžas direktore Dina Tarāne tiek pārcelta Valsts policijas koledžas direktora vietnieka amatā. Savukārt no 2020. gada 1. novembra dienesta interesēs uz trīs gadiem tiek veikta rotācija starp Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšniekiem Andreju Sozinovu un Juri Staļģevicu.

21. oktobrī plkst. 19.00 ikviens interesents aicināts piedalīties NVA tiešsaistes karjeras dienā....

21. oktobrī plkst. 19.00 ikviens interesents aicināts piedalīties NVA tiešsaistes karjeras dienā
“Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt”

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina ikvienu interesentu 21. oktobrī no plkst. 19.00 līdz 20.30 sociālās vietnes Facebook NVA kontā piedalīties tiešsaistes karjeras dienā, ko NVA rīko sadarbībā ar sociālo kustību “Latvija strādā”. Tiešsaistes karjeras dienā Jūs varēsiet iepazīties ar pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, ko šobrīd piedāvā starptautiskā tālmācības platforma “Coursera”, NVA, Cēsu Digitālais centrs, Starptautiskā biznesa centru asociācija “ABSL Latvia”, informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Accenture”, kā arī “Swedbank”, “Rimi Latvia”, "MSC Latvia" un “UpMatched”. Uzņēmumi un organizācijas ne vien prezentēs piedāvātās mācību iespējas, bet arī informēs par aktuālajām vakancēm un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

NEPLP piemēro 4000 eiro naudas sodu Latvijas Televīzijai par slēptas reklāmas izvietošanu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piemērojusi naudas sodu 4000 eiro apmērā VSIA “Latvijas Televīzija” par slēptas reklāmas izvietošanu šī gada 6. augusta “LTV1” raidījumā “Rīta Panorāma”, kur konstatēta konkrēta ražotāja tehnoloģiju slēpta reklamēšana.

Tiešsaistes karjeras dienā aicinās uzzināt par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām

Līdz 2030. gadam vismaz 22% no visām darbaspēka aktivitātēm varētu tikt automatizētas

Lai informētu sabiedrību par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, kas šobrīd pieejamas gan bez darba palikušajiem, gan tiem, kas izskata jaunas profesionālās iespējas, 21. oktobrī plkst. 19.00 - 20.30 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar sociālo kustību “Latvija strādā” aicina piedalīties Tiešsaistes karjeras dienā “Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?”. Pasākums norisināsies NVA “Karjeras dienu” ietvaros un to varēs vērot Facebook sociālajās vietnēs: https://www.facebook.com/events/1447897488933256

Ģimene, labklājība


Valsts policija atgādina par vecāku atbildību

Pēdējā laikā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas nepilngadīgo lietu inspektoriem nākas saskarties ar vairākiem reģistrētiem notikumiem, kur figurē nepilngadīgas personas. Notikumi ir dažādi – sākot no tā, ka nepilngadīgie atrodas nakts laikā vieni uz ielas, beidzot ar to, ka nepilngadīgie glabā un lieto elektroniskās cigaretes, un zog veikalos enerģijas dzērienus. Pēdējā profilaktiskā pasākuma laikā skolā, kā arī komunikācijā ar jauniešiem, pierādījās tas, ka vairākiem jauniešiem ir pieejamas elektroniskās cigaretes.

Pētījums: 41% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas iespaidā ir mainījis savus ikdienas ēšanas paradumus ...

Pētījums: 41% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas iespaidā ir mainījis savus ikdienas ēšanas paradumus un 59% dod priekšroku tieši vietējās izcelsmes produktiem


Covid-19 pandēmijas un ar to saistītās ārkārtas situācijas ietekmē Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus līdz šim ierastos ēšanas paradumus, iegādāto produktu daudzveidību un to izcelsmes valsti, liecina AS “Putnu fabrika Ķekava” veiktais pētījums. Saskaņā ar pētījumā iegūtajiem datiem, jauniegūtie paradumi tiks saglabāti arī turpmāk teju katram piektajam aptaujas dalībniekam.

Vecāku aptauja: kibermobings notiek biežāk, bet bērni nevēršas pēc palīdzības baiļu dēļ

Pēc vecāku domām, bērni un pusaudži, kuri cieš no kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā, visbiežāk nerisina radušos situāciju, jo baidās, ka, atklāti pastāstot par to, tā tikai pasliktināsies, liecina mobilo sakaru operatora BITE iniciatīvas “Iekod pirkstā!” veiktās aptaujas dati. Papildus tam, 81% vecāku ir pārliecināti, ka pēdējos gados kibermobinga gadījumi notiek biežāk. Kā norāda iniciatīvas eksperte, bērnu un pusaudžu psihoterapeite Gunita Kleinberga, kibermobinga situāciju nerisināšana laikus var nodarīt bērnam lielu morālo kaitējumu un atgūšanās var prasīt gadus, līdz ar to baidīties no situācijas risināšanas vai to ignorēt nevajadzētu.

Uztura vajadzību neteikšana ir pirmais solis to apmierināšanai

Atzīmējot Pasaules pārtikas dienu, “Nestlé” vēlas atgādināt vecākiem, ka ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību veselīgiem bērna ēšanas paradumiem. Mudināt bērnus ēst vairāk dārzeņu un augļu, nodrošinot uzturvielām bagātas maltītes, kas sastāv no dažādiem olbaltumvielu avotiem: šīs idejas ir iniciatīvas “Nestlé for Healthier Kids” pamatā.

Kā rīkoties, sastopot cilvēku ar redzes problēmām, kuru pavada suns - pavadonis

Šodien, atzīmējot Baltā spieķa dienu, sabiedrība tiek aicināta aizdomāties par savu rīcību, kas var palīdzēt vai kaitēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kurus pavada suns – pavadonis. Latvijā redzes invaliditāte ir piešķirta aptuveni 9200 cilvēkiem, kurus uz ielas var atpazīt pēc balta spieķa, kas palīdz viņiem orientēties apkārtējā vidē. Par spieķi daudz pilnvērtīgāks palīgs un atbalsts ir suns – pavadonis, Latvijā strādā 15 šādi palīgi.

Veselība, skaistums


Veselības indekss: sarūk to iedzīvotāju skaits, kuri diennaktī izdzer ieteicamo ūdens devu

Piecu gadu laikā novērota satraucoša tendence – par 12 % samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri diennaktī izdzer pietiekami daudz ūdens, liecina jaunākais “Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss”. Eksperti uzsver – tuvojoties ziemai, cilvēkiem jāpievērš īpaša uzmanība dienā uzņemtā šķidruma daudzumam, jo tas nepieciešams ne vien normālai organisma funkcionēšanai, bet arī var būtiski palīdzēt stiprināt imunitāti.

Apotheka aptiekās 9 mēnešos nodoti teju 4000 kg nederīgo medikamentu

Iedzīvotāji arvien atbildīgāk izturas pret nederīgajiem medikamentiem un biežāk tos nodod iznīcināšanai – šī gada pirmajos trīs ceturkšņos Apotheka aptiekās kopā nodoti jau 3639 kilogrami nederīgo medikamentu, kas ir par 1474 kilogramiem vairāk nekā šajā pašā periodā 2019. gadā, liecina Apotheka dati. Apotheka aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un, ja kādu iemeslu dēļ no medikamentiem jāatbrīvojas, neizmest tos sadzīves atkritumos vai kanalizācijā, tādejādi pieļaujot, ka tie nonāk vidē, bet gan nodot tos aptiekā profesionālai iznīcināšanai.

Aptauja: katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ģimenes ārstu apmeklē reizi divos gados vai pat retāk

Kopumā 72% Latvijas iedzīvotāju ģimenes ārstu apmeklē vismaz reizi gadā (40% – vairākas reizes gadā, 32% – reizi gadā), 9% pie ģimenes ārsta dodas reizi divos gados, 12% – retāk, bet vēl 2% snieguši atbildi, ka ģimenes ārstu neapmeklē vispār. Tāpat iedzīvotājiem tika vaicāts, vai pēdējā gada laikā ir veikta pilnās asins ainas noteikšana. Aptauja parāda: 67% pēdējā gada laikā ir veikuši analīzes pilnās asins ainas noteikšanai, kamēr 31% to darījis nav, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Onkoloģisko slimību pacienti atbalsta politiķu iniciatīvu un aicina novērst diskrimināciju

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Onkonet” atzinīgi vērtē Nacionālās apvienības ierosinājumu piešķirt papildu finansējumu gandrīz 30 miljonu eiro apmērā dzemdes kakla vēža skrīningam un prostatas vēža skrīningam, kā arī medikamentiem onkoloģisko slimību ārstēšanai. Vienlaikus biedrība aicina novērst to pacientu grupu diskrimināciju, kurām mūsdienīga ārstēšana nav pieejama.

Priežu pumpuri, salvija, smiltsērkšķis un citi ārstnieciskie dabas līdzekļi veselam kaklam

Temperatūras pazemināšanās, nepiemērota apģērba izvēle, arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, un tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem, ir lielāka iespēja saaukstēties. Viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem ir kakla sāpes – kā profilaktiski stiprināt kakla veselību un kādos gadījumos tā ārstēšanā var palīdzēt dabas līdzekļi, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

Zemkopība


Mājputnu un zaķveidīgo pēckaušanas veterināro ekspertīzi mazjaudas kautuvēs drīkstēs veikt arī apmācīta persona

Valdība otrdien, 20. oktobrī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus prasībās kautuvēm, kurās nokauto dzīvnieku gaļu mazā daudzumā realizē vietējā tirgū.

Grūtās sarunās Latvija atsevišķām sugām panāk labākas zvejas iespējas Baltijas jūrā 2021. gadam, nekā sākotnēji tika ...

Grūtās sarunās Latvija atsevišķām sugām panāk labākas zvejas iespējas Baltijas jūrā 2021. gadam, nekā sākotnēji tika piedāvāts

Pēc ilgām diskusijām svētdien, 18. oktobrī, nozares ekspertu sanāksmē Baltijas jūras valstu sadarbības platformas (BALTFISH) ietvaros un pirmdien, 19. oktobrī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomē otrdienas agrā rītā Luksemburgā tika pieņemta regula par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2021. gadam.

Mainīgās vasaras un COVID-19 ietekme uz lauku labumu ražu

Šī gada vasara ir bijusi ļoti mainīga – no tropu karstuma Jāņu laikā jūnijā, līdz rudenīgām naktīm jūlijā. Katras kultūras ražas un augšanas apstākļi ir atšķirīgi. Vai un kā mainīgie laikapstākļi ir ietekmējuši vietējo labumu ražu, “Maxima” devās noskaidrot pie SIA “Mārupes siltumnīcām”, aveņu saimniecības “Skoru dārzi” Tukumā pusē un ābolu audzētājiem ZS “Mucenieki” netālu no Saldus.

Publicēts lauksaimniecības gada ziņojums par nozares attīstību 2019. gadā

Ir sagatavots un publicēts lauksaimniecības gada ziņojums “Latvijas lauksaimniecība 2020”, kurā aplūkota lauksaimniecības un pārtikas ražošanas attīstība 2019. gadā.

Meža īpašniekiem trūkst zināšanu par efektīvu meža apsaimniekošanu

Meža īpašniekiem grūtības visbiežāk sagādā zināšanu trūkums un nepietiekama informācija par efektīvu meža apsaimniekošanu, kā arī uzticamu partneru atrašana. Tā liecina mežu apsaimniekošanas uzņēmuma “Ziemeļlatvijas mežsaimnieks” nesen veiktās aptaujas rezultāti, kurā apkopots 1502 meža īpašnieku viedoklis.

Kriminālziņas, negadījumi


Uzmanības centrā daži no Eiropas bīstamākajiem noziedzniekiem

Divas minūtes - tas ir vidējais laika sprīdis, kādā Eiropas Savienībā policija saņem ziņojumu par dzimumnoziegumu, vai tā būtu izvarošana, seksuāla vardarbība vai uzbrukums. Šogad Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkla (ENFAST) ikgadējā Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā, kas tapusi sadarbībā ar Eiropas Policijas biroju “Europol”, ir likts uzsvars uz dzimumnoziedznieku meklēšanu. Līdz ar 19 citu dalībvalstu noziedzniekiem tiek meklēts arī Alvis Beketovs no Latvijas.

Valsts policija veic pārbaudes naktsklubos Liepājā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Liepājā rīkoja profilaktisko pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai izklaides vietās netiek pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi, proti, vai netiek strādāts ilgāk, nekā noteikts likumā. 

Kravas transportlīdzekļu dubultajos griestos un zem kabīnes apšuvuma atklāj 1,5 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļu kontroli, novērsa 1 539 200 cigarešu (76 960 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas transportlīdzeklī speciāli izveidotā slēptuvē – piekabes dubultajos griestos, kā arī zem kabīnes sienu un griestu apšuvuma.

Liepājas pusē miesas bojājumus nodara vīriešiem, Valsts policija uzsāk kriminālprocesus

23.oktobrī Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā ticis sadurts vīrietis. Vīrietis ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē, savukārt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, un šobrīd turpinās izmeklēšana.

Valsts policija trīs dienu laikā Kurzemē pieķer 13 dzērājšoferus

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 23. līdz 25.oktobrim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pieņēmuši 204 lēmumus administratīvo pārkāpumu lietā, no tiem 99 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Tāpat kopumā ir pieķerti 13 transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibuma stāvoklī.

Atpūta


AKTIVITĀTES NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ

AKTIVITĀTES NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ
2020. gada 23. – 25. oktobris

Pandēmijas dēļ šovasar atvaļinājumus izmantojuši par 16% mazāk strādājošo

Pasauli skārusī Covid-19 pandēmija ne vien mainījusi strādāšanas paradumus un likusi atcelt ceļojumu plānus, bet arī ietekmējusi darbinieku vēlmi doties atvaļinājumā. Tradicionāli «karstākajā» vasaras atvaļinājumu periodā – jūlijā – šogad atpūsties devās gandrīz par piektdaļu mazāk strādājošo nekā pērn, liecina Latvijā populārākās grāmatvedības un biznesa vadības sistēmas «Tildes Jumis» veiktās aptaujas dati. Toties šopavasar ievērojami pieaudzis bezalgas atvaļinājumu un dīkstāves gadījumu apjoms.

Augustā tūristu mītnēs divreiz vairāk viesu no Igaunijas un Lietuvas

Rīga, 15.10.2020.
2020. gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7 % mazāk nekā 2019. gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6 % mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.

Ceļotāju diena, Stirnu buks un citi pasākumi Tukuma pusē

Oktobra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē sevi piesaka ar daudz un dažādiem pasākumiem: Ķemeru nacionālajā parkā notiks Ceļotāju diena, Milzkalnā norisināsies Stirnubuka sacensības, atpūtas kompleksā “Sveikuļi” būs iespēja piedalīties Tukuma kausā orientēšanās sportā, piekrastē notiks Putnu vērošanas dienas, Tukuma pakalnos – Zelta rudens pārgājiens, bet Lielajā Ķemeru tīrelī – laivu brauciens. Tukuma Audēju darbnīcā norisināsies sezonas atklāšanas pasākums, bet galerijā “Durvis” - tikšanās ar izstādes “Otrpus” autoriem. Būs arī iespēja noskatīties kino.

Rīgā ar vairākiem sarīkojumiem, radošām darbnīcām, rotaļām un ābolu ekspresizsrtādi atzīmēs Miķeļdienu

Rīgā, atzīmējot vienu no rudens tradīcijām, Miķeļdienu, notiks vairāki sarīkojumi, tostarp radošas darbnīcas, danči un rotaļas bērniem, kā arī koncerts, ābolu ekspresizstāde, kopīga putras vārīšana, iepirkšanās rudens ražas tirdziņā pasākumā “Ābolu svētki Ritumā”.

Satiksme un ierobežojumi


Slēgs satiksmi Krasta ielā

Savukārt no 28.oktobra plkst. 22.00 līdz 29.oktobra plkst. 6.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Krasta ielā (virzienā no centru), posmā no Turgeņeva ielas līdz apgriešanās vietai pie T/C “Mols”, uz nobrauktuves no Lāčplēša ielas Ķengaraga virzienā un uz uzbrauktuves no Krasta ielas uz Salu tilta Pārdaugavas virzienā.

Ierobežos satiksmi Brīvības gatvē

Saistībā ar ārējo inženiertīklu izbūves darbiem no 27.oktobra līdz 9.novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Brīvības gatvē, posmā no ēkas Brīvības gatvē 252 līdz ēkai Brīvības gatvē 258, darbus veicot pa posmiem.

Piektdien Gregorā ielā slēgs satiksmi

Piektdien, 23. oktobrī, no pulksten 09.00, Gregora ielā tiks veikti vecā asfaltbetona seguma frēzēšanas darbi, tādēļ tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme.

Slēgs satiksmi Talsu ielā

Saistībā ar ūdens un kanalizācijas tīklu izbūves darbiem no 26.oktobra līdz 2.novembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Talsu ielā, pie ēkas Talsu ielā 25.

Ierobežos satiksmi filmēšanas laikā

Saistībā ar mākslas filmas “Hamelinas Stabulnieks” filmēšanu no 22.oktobra līdz 2.novembrim Rīgā notiks mākslas filmas “Hamelinas Stabulnieks” filmēšana.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums