Ziņas | Latvija


Rīga


Lemj par četru graustu sakārtošanu

Šodien, 27. februārī Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti lēma par četru graustu sakārtošanu piespiedu kārtā.

Ģimenes diena „Dinozauri” Dabas muzejā

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. februārī, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā „Dinozauri”.

“Latvijas Grāmatu izstādē” īpaši gaidīti mazie lasītāji!

No 24. līdz 26. februārim “Latvijas Grāmatu izstādē 2017” Ķīpsalā īpaši būs gaidīti ņiprie un cītīgie mazie lasītāji. Bērni aizraujošā veidā “Jautrajā lasītavā” varēs iepazīties ar grāmatu varoņiem un autoriem. Līdzās daudzveidīgajam grāmatu klāstam būs pieejamas dažādas attīstošas un izglītojošas lietas, intelektuālas spēles, kas veicina lasītprasmi, kā arī praktiski materiāli un idejas radošām nodarbēm.

Baltika Group atklāj savu pirmo jaunā koncepta Ivo Nikkolo veikalu Rīgā

Baltika Group, kas ir viens no vadošajiem modes uzņēmumiem Baltijā, 9. februārī ir atvēris savu jaunā koncepta Ivo Nikkolo veikalu Latvijā tirdzniecības centrā Spice.

Mišelina restorānu eksperts „piešķir” zvaigzni restorānam Rīgā

Mišelina restorānu kritiķis Endijs Heilers (Andy Hayler) pagājušajā nedēļā viesojās Rīgā, kur piedalījās Reaton rīkotājās Profesionāļu Dienās ar Mišelina vērtēšanas sistēmai veltītu aizraujošu lekciju, diskutēja ar vietējiem pavāriem un apmeklēja piecus no atzītākajiem restorāniem, novērtējot to atbilstību Mišelina kritērijiem un „piešķirot” vienu Mišelina zvaigzni savam favorītam.

Ekonomika, finanses


2016.gadā turpinājās salīdzinoši straujš darba samaksas kāpums

2016.gadā turpināja augt vidējā bruto darba samaksa. Salīdzinot ar 2015.gadu, tā pieauga par 5%, un bija 859 eiro.

LTRK aicina apmeklēt Būvniecības nozares uzņēmumu sēdi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus apmeklēt būvniecības nozares uzņēmumu sēdi, kas notiks 3. martā, plkst. 10:00, SIA “GROBIŅAS SPMK”, M. Namiķa ielā 19A, Grobiņā.

Vidējā alga 4.ceturksnī sasniedz gandrīz 900 eiro

Par algu izmaiņām 2016. gada 4.ceturksnī un gadā kopumā
Algu kāpums 2016. gadā bija lēnāks nekā iepriekšējos divos gados jeb 5%. Taču 4.ceturksnī tendences līkne jau sāka liekties uz pretējo pusi, algu kāpums gada griezumā paātrinājās. Turklāt ir nedaudz pārskatīti iepriekšējo ceturkšņu pieticīgie plusi, piemēram, 3.ceturksnī no 2.2% līdz 3.7%. Pieļāvumu, ka datus varētu pārskatīt, jau iepriekš ļāva izteikt gan naudas aprite privātpersonu kontos, gan nemainīgi stabilais noguldījumu kāpums, jo no kaut kurienes šai naudai taču ir jārodas. Savukārt 4.ceturksnī algu izmaiņas gada griezumā sasniedza jau +5.9%. Kāpumu pirmkārt virzīja vispārējās valdības jeb galvenokārt budžeta finansētās organizācijas, kurās augšupejas temps pārsniedza 9%. Vidējā alga 4. ceturksnī sasniedza 894 eiro, bet 2016. gadā kopumā tā bija 859 eiro jeb 631 eiro “uz rokas”.

Atalgojuma kāpums 2016. gadā palēninājies

2016. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 859 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2015. gadu, vidējā alga palielinājās par 41 eiro jeb 5,0 %, kas ir zemāks gada pieauguma temps nekā 2015. gadā (6,8 %).

LAFPA: sodi vairāk nekā 200 tūkstošu eiro apmērā parāda PTAC nespēju veidot nebanku kreditēšanas nozares politiku

Piemērojot nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumiem sodus par kopējo summu, kas lielāka par 200 tūkstošiem eiro, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) parāda nespēju veidot nozares politiku, kā arī Latvijas tiesiskās vides nenoteiktību.

Novados


Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Novadu pašvaldībām būs pieejami 3,63 milj. eiro bezmaksas publisko interneta pieejas punktu attīstībai

Otrdien, 2014.gada 1.aprīlī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu novirzīt papildus 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidošanai un jau esošo pilnveidošanai novadu pašvaldībās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


E.Rinkēvičs aicina ANO līmenī risināt jautājumu par nepatiesu ziņu izplatīšanu

27.februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsāka divu dienu vizīti Ženēvā, kur piedalās ANO Cilvēktiesību padomes un Atbruņošanās konferences augsta līmeņa pasākumos. Vizītes pirmajā dienā ārlietu ministrs tikās ar ANO Cilvēktiesību komisāru Zeidu Raadu al Huseinu (Zeid Ra’ad Al Hussein) un ANO Bēgļu lietu komisāru Filipo Grandi (Filippo Grandi), kā arī ar Paragvajas ārlietu ministru Eladio Loisaga (Eladio Loizaga).

ES pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas pārvietotas divpadsmit personas

Piektdien, 24. februārī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas divpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni.

Saūda Arābijas Karalistes nerezidējošais vēstnieks ierodas atvadu vizītē pie valsts sekretāra Andreja Pildegoviča

24. februārī valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Saūda Arābijas Karalistes nerezidējošo vēstnieku Latvijā Nājifu Alabūdu (Naif Al Aboud), kas bija ieradies atvadu vizītē.

Sākums Aktualitātes Latvija pirmā no Eiropas Savienības dalībvalstīm apstiprina ES un Kanādas Visaptverošo ekonomikas

23. februārī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu “Par Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no otras puses”. Tādējādi Latvija kļūst par pirmo Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kas ir pabeigusi nacionālās ratifikācijas procedūras attiecībā uz CETA.

Ārlietu ministrs: Latvija ir droša vide investīcijām un Kanādas uzņēmējiem mūsu valstī

23. februārī darba vizītes laikā Rīgā notika Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra Fransuā Filipa Šampaņa (François-Philippe Champagne) un Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās, kuras laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Kanādas stratēģisko partnerību, iespējas veicināt savstarpējo tirdzniecību, it īpaši ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (Comprehensive Economic and Trade Agreement between Canada, of the one part, and the European Union and its Member States, of the other part/CETA) sniegtās priekšrocības. CETA nolīguma provizoriskās piemērošanas uzsākšana ir lielisks impulss meklēt jaunas iespējas ekonomiskās sadarbības intensificēšanai.

Dzīve, sabiedrība


1. martā sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka rīt, šī gada 1.martā, sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem[1]. Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu

„BENU Aptieka”: februārī aktīvi pirkti līdzekļi pret saaukstēšanos

Šī gada februāra aukstums nav bijis saudzīgs pret cilvēku veselību. Kā atklāj „BENU Aptieka” apkopotie dati, šomēnes strauju pieaugumu piedzīvoja pieprasījums pēc līdzekļiem dažāda veida saaukstēšanās simptomu ārstēšanai.

CSP turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem

Rīga, 22.02.2017.
No marta sākuma līdz jūnija beigām Centrālā statistikas pārvalde (CSP) turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Tiks uzdoti jautājumi par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, materiālās nenodrošinātības rādītājiem, kā arī par pieaugušo un bērnu veselību.

“ZIEMA RĪGĀ” – ANNAS KENNES FOTOIZSTĀDE UN CITI NOTIKUMI

Līdz 12. martam kafejnīcā un klubā “Buberts”, Dzirnavu ielā 15, katru dienu no plkst. 8.00 līdz 23.00 (izņemot svētdienas) var apskatīt mākslinieces Annas Kennes gleznu izstādi. Tās atvēršana kļuva par jauniešu ar īpašām vajadzībām un viņu draugu dienas nometnes "Ziema Rīgā" trešdienas programmas pamatnotikumu.

Pārventas iedzīvotājiem top moderns trenažieru komplekss!

Arvien vairāk ventspilnieku pievērš uzmanību veselīgam dzīves veidam, apmeklē sporta pasākumus un izmanto Ventspils piedāvātās sporta iespējas. Sporta dzīve Ventspilī norit aktīvi un to daudzējādā ziņā nodrošina Olimpiskais centrs “Ventspils”, kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem sporta kompleksiem Latvijā.

Izglītība, zinātne


RTU Karjeras dienā studenti varēs satikt vairāk nekā 100 uzņēmumu pārstāvjus

Vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvji ceturtdien, 2. martā, piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras dienā Ķīpsalā, prezentējot savu piedāvājumu studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. RTU Karjeras diena šogad notiks jau 14. reizi un tā tradicionāli ir lielākais studentu karjeras un prakses jautājumiem veltītais pasākums Latvijā.

Latvijas Universitāte parakstīs sadarbības līgumu ar Francijas institūtu Latvijā

Otrdien, 28. februārī, plkst. 15.00 Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro un sociālo zinātņu centrā (Konferenču zāle, 2.stāvs, Kalpaka bulvāris 4) rektors Indriķis Muižnieks, Francijas vēstniece Latvijā V.E. Odile Supizona (Odile Soupison) un Francijas institūta Latvijā direktors Žils Bonviāls (Gilles Bonnevialle) parakstīs sadarbības līgumu.

Šajā nedēļā ‘’Radām novadam’’ informatīvie semināri Rīgā un Gulbenē

Līdz 30.martam ir iespējams pieteikt jauniešu komandas jaunradītu un īstenotu jauniešu biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’. Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības gara veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā. Vairāk par iespēju iesaistīties konkursā un tā būtību būs iespējams uzzināt informatīvajā seminārā Rīgā - Banku augstskolā 1.martā un Ekonomikas un kultūras augstskolā 3.martā, bet 2. martā konkursa rīkotāji ar prezentāciju viesosies Gulbenē.

Profesore Ilga Kreituse: Latvijas izglītības sistēmā ir permanentās reformas

Runājot par reformām Latvijas izglītības sistēmā, jāsaka, ka tās ilgst kopš neatkarības atjaunošanas, turklāt šajās reformās mēs ejam pa riņķi, neko jaunu neizdomājot.

Notiks Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkurss

25.februārī Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru, Accenture Latvia, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LEtERA) un Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubu rīko Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkursu.

Darbs, karjera


Rīgas pašvaldības policistus prēmēs par drošsirdīgu rīcību, glābjot ledū ielūzušu sievieti

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti ceturtdien, 23.februārī, atzinīgi novērtēja divu pašvaldības policistu pašaizliedzīgo un drošsirdīgo rīcību, glābjot ledū ielūzušu sievieti, un atbalstīja darbinieku prēmēšanu.

Pirmo reizi “TOP darba devējs” vēsturē apbalvoti arī valsts pārvaldes un sabiedriskās ēdināšanas labākie darba devēji

Šodien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika paziņoti un apbalvoti vērienīgās aptaujas “TOP darba darba devējs 2016” uzvarētāji - labākie darba devēji Latvijā, populārākie un iekārojamākie uzņēmumi un iestādes, kurās darba ņēmēji visvairāk vēlētos strādāt. Šī gada aptauja ir nozīmīga ne tikai ar rekordlielu respondentu skaitu, sasniedzot gandrīz 12 000 cilvēku, bet arī pirmo reizi tās vēsturē, nosakot labākos darba devējus arī sabiedriskās ēdināšanas sektorā un apbalvojot labāko darba devēju valsts pārvaldē.

Nepieciešama sociālā darba izglītības procesa pilnveide

Trešdien, 22. februārī, notika Labklājības ministrijas (LM) projekta „Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros rīkotā otrā diskusija par sociālā darba izglītību “Sociālā darba izglītības procesa pilnveide: risinājumi?”.

Par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju ieceļ Valtu Ābolu

Ceturtdien, 23.februārī, notika VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” ārkārtas dalībnieku sapulce, kuras laikā par valdes priekšsēdētāju ar 24.martu iecelts nominācijas komisijas izvēlētais pretendents Valts Ābols.

Valsts policija pārņem Latvijas prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē - organizētās noziedzības apkarošanai

Laikā no 21.-22. februārim Rīgā, viesnīcā “Pullman Riga Old Town Hotel” norisinājās pirmā Valsts policijas rīkotā sanāksme šogad pārņemtās prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes Speciālajā grupā organizētās noziedzības apkarošanai (BSTF) ietvaros. Tajā piedalījās 11 dalībvalstu delegācijas, lai apzinātu problēmjautājumu esošo situāciju, apmainītos ar pieredzi un plānotu turpmākās aktivitātes organizētās noziedzības apkarošanā.

Ģimene, labklājība


Vai mēs zinām kā jūtas mūsu bērni?

Valsts policija pārbaudījusi informāciju par pusaudžu spēlēm sociālajos tīklos, tajā skaitā par tā saucamo spēli “zilais valis” un konstatējusi, ka vecākiem nav pamata bažām par to, ka kādas trešās personas tās organizētu ar mērķi pamudināt jauniešus nodarīt sev miesas bojājumus. Ņemot vērā jauniešu interesi par šādām aktivitātēm, aicinām bērnu vecākus sekot līdzi atvašu darbībām sociālajos tīklos saziņā ar vienaudžiem.

Pagatavo pats: trīs gardas dip mērcītes uzkodu galdam

Saviesīga pasēdēšana nav iedomājama bez apetīti rosinoša uzkodu galda, kura neatņemama sastāvdaļa ir arī gardas un bagātīgas dip mērcītes. Ar tām iespējams piešķirt jaunas un interesantas garšas nianses gan dārzeņu, gan zivju un gaļas uzkodām, piemēram, “Rīgas Miesnieks” cūkgaļas nagetiem – atliek vien izvēlēties sev tīkamāko recepti un pagatavot to pašam! Lai smeltos iedvesmu, gaļas produktu zīmola “Rīgas Miesnieks” meistari piedāvā trīs dip mērču receptes, no kurām sev piemērotu atradīs gan pikantāku, gan maigāku garšu cienītāji.

Džeimija Olivera mājās gatavotie zivju pirkstiņi un aromātiskais zirņu biezenis ar piparmētrām

Mājās gatavoti zivju pirkstiņi ir lielisks veids, kā pierunāt bērnus ēst vairāk zivju. Un to pagatavošana nemaz nav tik sarežģīta, ir pārliecināts nenogurdināmais britu pavārs Džeimijs Olivers.

Atklāj labdarības akciju trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņa atbalstam Latvijas dzemdību nodaļās

TV3 raidījums un vecāku apvienība “Māmiņu Klubs” sadarbībā ar tirdzniecības kompleksu “Spice” atklāj labdarības akciju “Dalies un Samīļo!”, kas veltīta trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņu atbalstam dzemdību nodaļās.

Veikti grozījumi saistošajos noteikumos bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai Rīgas skolu 1. klasēs

2017. gada 16. februārī stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas. Noteikumi pieejami tīmekļa vietnes www.e-skola.lv sadaļā “Skolas”.

Veselība, skaistums


Slimnīcu biedrība: algu palielināšana medicīnas darbiniekiem ir tieša valsts atbildība

Situācija ar medicīnas darbinieku atalgojumu valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs ir kritiska. To var mainīt tikai un vienīgi ar papildu finansējuma piešķiršanu, jo medicīnas iestāžu vadītāju rokās nav instrumentu, lai palielinātu nozarē strādājošo algas. Personāla kopējās izmaksas daudzās slimnīcās, jau tagad, sasniedz 70% no kopējiem slimnīcu ieņēmumiem, bet vēl ir jāpērk medikamenti pacientu ārstēšanai un jāsedz citi slimnīcu izdevumi.

Ģimenes ārste: vairums slimību rodas galvā, nevis plastmasas pudelē

Savā ārstes praksē esmu saskārusies ar dažādiem pacientiem un saslimšanām, taču manā pieredzē nav gadījumu, kad saslimšana būtu radusies no pārtikas vai ūdens lietošanas no plastmasas traukiem, protams, pie nosacījuma, ja pārtika vai ūdens tiek lietots no traukiem, kas paredzēts šim mērķim.

Kad gribasspēks un diēta nelīdz jeb bariatriskās operācijas

Ko darīt, ja visi mēģinājumi ievērot diētas un sportisko režīmu ir bijuši neveiksmīgi, un ķermeņa svars nepielūdzami pieaug? Šajā gadījumā palīdzēt var bariatriskās kuņģa operācijas, kuru mērķis ir panākt, lai pacients ēstu un pārstrādātu pēc iespējas mazāk barības.

Par tikšanos ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem

Veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu radioloģijas nozares attīstības jautājumus.

Emociju regulācija: kā izmantot dabas doto enerģiju gudri

“Bija grūta diena. Braucot mājās no darba, sapņoju kā beidzot mierīgi, vienatnē iedzeršu tēju. Kad ienācu pa durvīm, pirmā lieta, ko ieraudzīju- zemē nomestās drēbes. Ei, nu bet mēs taču sarunājām! Tiešām nevar neko paši izdarīt? Kāpēc viss vienmēr uz maniem pleciem? Man vairs nav spēka. Saņēmos un neko neteicu. Iegāju virtuvē, lai uzvārītu tēju- izlietne pilna ar netīriem traukiem. Nevienas tīras krūzītes. “Mammu, cik labi, ka tu atnāci. Kas būs vakariņās?” Tad es sāku kliegt…”

Zemkopība


Katrs ceturtais lauksaimnieks Latvijā nepareizi baro liellopus

Liellopu barošanas procesā 25 % Latvijas lauksaimnieku pieļauj kļūdas, liecina AS “KG Group”, kas ir Latvijā lielākais kombinētās lopbarības ražošanas uzņēmums, veiktais pētījums. Uzņēmuma pārstāvji aprēķinājuši, ka, nepareizi barojot piena teļus, tiek zaudēti pat 15 % piena. Attiecīgi arī katrs lauksaimnieks zaudē ievērojamu savas peļņas daļu.

Precizēta klasiskā cūku mēra riska zonu teritorija

Komisijas 2013. gada 13. decembra Īstenošanas lēmums par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar klasisko cūku mēri dažās dalībvalstīs nosaka dzīvnieku veselības kontroles pasākumus, kas īstenojami ar klasisko cūku mēri inficētajos Latvijas novados. Tādēļ valdība otrdien, 21.februārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus klasiskā cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā.

Plāno izmaiņas Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā

Otrdien, 21. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus likumā par ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) apriti. Izmaiņas likumā sagatavotas, lai nodrošinātu to, ka valstī netiek izplatītas konvencionālās un bioloģiskās sēklas, kuras satur ĢMO piejaukumu.

Apstiprināts 2017. gada valsts atbalsts meža nozares attīstībai

Otrdien, 21. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos, kas nosaka valsts atbalsta apmēru un tā piešķiršanas kārtību meža nozares attīstībai. Lai veicinātu nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju, 2017. gadā kopējais atbalsta apmērs meža nozares attīstībai būs 237 927 eiro.

Valdība akceptē likumprojektu par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs

Atsaucoties daudzu nevalstisko organizāciju aicinājumam un ņemot vērā valstisko un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, Zemkopības ministrija sagatavojusi likumprojektu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, ko otrdien, 21.februārī, apstiprināja valdība.

Kriminālziņas, negadījumi


Rīgā negadījumā cietusi gājēja - policija meklē aculieciniekus

Šā gada 23.februārī pulksten 10:46 Rīgā, Tilta ielā pie ēkas Nr.90 Meža prospektā, kravas transportlīdzeklis Scania R500 uzbrauca gājējai, kurā šķērsoja Tilta ielas braucamo daļu tam neparedzēta vietā. Gājēja negadījumā guva miesas bojājumus.

Iecavas novadā likvidēta nelikumīga alkohola ražotne; aizturēta trīs personu grupa

2017. gada 16.februārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki aizturēja 1962., 1965. un 1971.gadā dzimušus vīriešus, kuri Zemgales reģionā nodarbojās ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā.

Brunavas pagastā aizturētas trīs personas par veikala apzagšanu

2017.gada 18.februārī Brunavas pagastā ap pulksten 3.00 tika apzagts veikals. Zagļi, izmantojot lauzni, izsita veikalam loga stiklu un iekļūstot veikalā nozaga alkoholiskos un atspirdzinošos dzērienus. Par veikala apzagšanu tika uzsākts kriminālprocess.

Aizdomās par datora zādzību Valsts policija meklē attēlā redzamo jaunieti

Šā gada 10. februārī kāds vīrietis kopā ar draugiem Rīgas centrā apmeklēja ātrās apkalpošanas restorānu. Vīrietis ar pārējiem pusdienotājiem apsēdās pie viena no galdiņiem, un savu portatīvo datoru nolika uz grīdas zem tā. Pēc kāda laika viņi pārsēdās pie cita galda, taču datoru aizmirsa.

Realizējot vērtslietu viltojumus, vīrieši apkrāpuši vairākus uzņēmumus

Valsts policija aizturējusi divas personas, kuras iespējams veikušas krāpnieciskas darbības, vairāku gadu garumā realizējot zelta un platīna investīciju atdarinājumus dažādos vērtslietu uzpirkšanas punktos Rīgā. Abiem aizturētajiem vīriešiem kriminālprocesā par krāpšanu piemērots aizdomās turētā statuss. Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Atpūta


Marta gaidītākais deju mūzikas pasākums Alūksnes novadā notiks klubā CITA OPERA

Piektdien, 3.martā Alūksnes klubā CITA OPERA beidzot piestās klubu un festivālu apmeklētāju vidū iecienītā EHR radio šova Party Service 2017.gada klubu tūre. Aktuālos hītus un to gaumīgākos remiksus spēlēs raidījuma balss un tūres vaininieks – populārais Latvijas dīdžejs [Ex] da Bass, kā arī Rīgas kluba Kaļķu Vārti rezidents MBerg. Īpašais viesis – virtuozais perkusionists Einārs Latiševs, kurš kopā ar pasākuma namatēvu uzstāsies nakts kulminācijā. Būs arī stilīgas dekorācijas, specefekti no mūzikas iekārtu veikala Muzpro.eu, kā arī dāvanas no lieliskajiem tūres atbalstītājiem.

Aktuālā informācija par vietām, kur izņēmumā kārtā atļauts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laika apstākļus un meteoroloģiskās prognozes, no 24. februāra atļauts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus šādās vietās:

Latvija atzīmēs Igaunijas 99.dzimšanas dienu ar mini festivālu

24. februārī Igaunija atzīmēs savu Neatkarības dienu jau 99 reizi. Lai stiprinātu Latvijas un Igaunijas savstarpējās attiecībās, tiek organizēts mini festivāls Intsikurmu, kura ietvaros dažādi mūziķi un mākslinieki vienosies, lai dalītos ar savu pieredzi, stāstu un brīvo domas lidojumu.

BTA: Latvijas ceļotājus eksotiskajās valstīs sakož pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki

Uzlabojoties vispārējai ekonomiskajai situācijai, arvien biežāk ziemas mēnešos ceļotāji no Latvijas izvēlas doties saules meklējumos uz dažādiem tāliem un eksotiskiem galamērķiem. Tikpat eksotiski kā galamērķi mēdz būt arī negadījumi, kas piemeklē ceļotājus, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) dati. Latvijas iedzīvotājus dienvidu valstīs sakož pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki, kā arī sadzeļ medūzas, apdedzina saule un piemeklē dažādas traumas. Tomēr absolūtais vairākums – 64 % – ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumu ziemas periodā saistīti ar vīrusu un infekcijas saslimšanām, liecina BTA dati.

Slēpošanas kalns “Lemberga hūte” noslēdz sezonu!

Pilsētā katru dienu arvien vairāk jūtamas ienākam pavasara vēsmas. Arī sala periodu un sniegotas ziemas dienas vairs nesola, līdz ar to slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” sezona ir noslēgusies.

Satiksme un ierobežojumi


Elektrolīnijas remonta laikā ierobežos satiksmi Hanzas ielas posmā

Sakarā ar elektrolīnijas kabeļa rekonstrukcijas darbiem no 1. līdz 15. martam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme labā malējā joslā Hanzas ielas posmā un virzienā no ēkas nr.10/12 līdz ēkai nr.16c.

Ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 25. februāra līdz 1. martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas līdz Antonijas ielai.

Satiksmes ierobežojumi Vācijas Ārlietu ministra darba vizītes laikā

Sakarā ar Vācijas ārlietu ministra Zigmāra Gabriēla darba vizīti tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Vācijas prezidenta darba vizītes laikā ierobežos satiksmi Vecrīgā

Sakarā ar Vācijas federālā prezidenta darba vizīti Latvijas Republikā 9. februārī

tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Kā uzlabot braucēja karmu jeb stereotipi uz ceļiem

Ja autovadītāji vairāk koncentrētos uz galveno, proti, braukšanu un nokļūšanu galamērķī, kā arī vairāk sekotu līdzi apkārt notiekošajam uz ceļa, tad nelielo ceļu satiksmes negadījumu būtu mazāk un, iespējams, pat mazāk ceļa zīmju, uzskata autoskolas “Vanags” direktors Dainis Uzuliņš.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja