Ziņas | Latvija


Rīga


VEF Kultūras pilī notiks multimediju jaunrades darbnīcas skolēniem

Skolēnu ziemas brīvlaikā VEF Kultūras pils Multimediju jaunrades studijā bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem varēs filmēt, montēt video, fotografēt un digitāli apstrādāt attēlus, noformēt reklāmas vai apsveikumu atklātnītes (10 x 15 cm), veidot mūziku ar datoru.

Laukumā pie t/c Origo atklāta “Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2019” izstāde

Vakar, 5.decembrī, laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” ar svinīgu pasākumu tika atklāta “Latvijas Ainavu arhitektūras balvas 2019” lielformāta brīvdabas izstāde. Izstādē ikvienam interesentam bez maksas ir iespēja apskatīt pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai pieteikto labāko darbu izlasi, kurus gan vietējie, gan ārvalstu žūrijas eksperti novērtējuši visaugstāk.

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar ministra K.Gerharda iesniegto likumprojektu

Rīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.

Baltic International Bank uzskata FKTK sodu par nesamērīgu, plāno pārsūdzēt

Baltic International Bank (Banka) pastāvīgi ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) kopā strādā pie Iekšējas kontroles sistēmas stiprināšanas (IKS), ņemot vērā pasaulē nepārtraukti mainīgo prasību pieaugumu banku uzraudzībā. Mērķis ir panākt, lai tiktu precīzi un viennozīmīgi noteiktas prasības pret Banku, tās tiesības un pienākumi un netiktu pieļauta to interpretācija. Jau 2016. gadā Banka mainīja savu darbības modeli un aktīvi ievieš jauno biznesa stratēģiju – ar mērķi kļūt par stipru investīciju Banku Baltijas reģionā.

Izsludināts atklāts konkurss par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir nosūtījis Iepirkumu uzraudzības birojam publicēšanai dokumentus par atklāto konkursu sadzīves atkritumu apsaimniekošanai Rīgā. Konkursa nolikums ir sagatavots atbilstoši 29.11.2019. apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem Nr.87 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā. Pretendenti savus priekšlikumus varēs iesniegt līdz 2020. gada 16. janvārim.

Ekonomika, finanses


Paziņoti piektās VID čeku loterijas izlozes uzvarētāji

Svētdien, šī gada 8. decembrī, TV3 raidījuma “SuperBingo” laikā jau piekto reizi paziņoti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās “Čeku loterijas” naudas balvu un papildu balvu laimētāji. Papildu 54 naudas laimestiem deviņi Latvijas uzņēmumi, kas ir padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki, bija sarūpējuši 37 papildu balvas.

Nacionālajā bibliotēkā notiks diskusija par Rail Baltica projekta realizāciju Rīgas teritorijā

Latvijas ārējās tirdzniecības apjomi ik gadu uzrāda pozitīvu pieaugumu, un arī pērn izaugsme eksporta tirgos turpinājusies, uzņēmumiem kļūstot arvien konkurētspējīgākiem un palielinot savus tirdzniecības apjomus. Kā liecina kustības “The Red Jackets” veiktais pētījums par pašmāju eksporta nozares tendencēm 2018. gadā, lielo eksportētāju skaits, kuru apgrozījums pārsniedz 1 miljonu eiro, šajā periodā salīdzinājumā ar 2016. gadu ir palielinājies par 145 uzņēmumiem, veidojot 9,4% pieaugumu. Turklāt vairāk nekā puse jeb 51% no šiem uzņēmumiem ārzemēs sevi piesaka ar Latvijā radītu zīmolu.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājās par 2,1 %

Rīga, 09.12.2019.
2019. gada novembrī, salīdzinot ar 2018. gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 2,1 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,8 % un pakalpojumiem – par 2,9 %.

Vienojas par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā 2020. gadā

2019. gada 9. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks Ārlietu ministrijā parakstīja deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības (ES) jautājumu komunikācijā 2020. gadā.

Novados


Ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes ietvaros. Kā rīkoties?

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) datiem pēdējo divu gadu laikā ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes (PGP) ietvaros. SPRK vērš lietotāju uzmanību – PGP ir drošības mehānisms kā pagaidu risinājums, līdz jauna pakalpojuma sniedzēja izvēlei. Tas arī maksā dārgāk.

1. jūlijā - Velomūzikas koncerts Malnavas šmakovkas muzejā25. jūnijā no Kūku dzelzceļa stacijas startēs "Velomūzika 2019". Jau devīto reizi mūziķi, aktieri un līdzbraucēji mīs pedāļus un mainīs mūziku pret naktsmājām. Šogad Velomūzika izvēlējusies savus ceļus un takas meklēt Latgalē.

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Latvija un Kipra uzsver nepieciešamību nodrošināt pietiekamu finansējumu Kohēzijas politikai nākamajā ES daudzgadu budže

2019. gada 5. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas Savienības (ES) jautājumos Astra Kurme tikās ar Kipras Ārlietu ministrijas ģenerāldirektoru Korneliusu S. Korneli (Kornelios S. Korneliou), lai apspriestu aktuālos ES jautājumus.

Norisinās Latvijas-Baltkrievijas konsulārās konsultācijas Minskā

2019. gada 4. decembrī Minskā, Baltkrievijā, notika Latvijas-Baltkrievijas divpusējās konsulārās konsultācijas, kurās tika pārrunātas aktualitātes konsulārajā jomā.

Deputāti aicina Juri Pūci kliedēt bažas par iespējamu ministra ļaunprātību radioaktīvo atkritumu pārvadāšanas ...

Deputāti aicina Juri Pūci kliedēt bažas par iespējamu ministra ļaunprātību radioaktīvo atkritumu pārvadāšanas un apglabāšanas jomā.

Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits, Karina Sprūde, Aldis Gobzems, Jānis Dūklavs, Jānis Vucāns, Armands Krauze, Dana Reizniece-Ozola, Viktors Valainis un Uldis Augulis ir iesnieguši deputātu pieprasījumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem par ministra rīcību, novilcinot administratīvās atbildības iekļaušanu likumos par vides aizsardzību un radioaktīvo drošību.

“KPV LV” ar protesta balsojumu neatbalsta ārkārtas situāciju Rīgā, bet atbalsta koalīciju izvērtējumā par domes darbu

“Politiskā partija “KPV LV” paliks konsekventa savos uzskatos un neatbalsta ārkārtas situācijas pagarināšanu Rīgā saistībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Bet vienlaikus savos uzskatos atbalstām mūsu koalīcijas partnerus jautājumā par domes darbu un tās atlaišanas nepieciešamību,” informē Ēriks Pucens, partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks.

Ministru kabinets apstiprina Latvijas papildu iemaksas starptautiskajās institūcijās

2019. gada 3. decembrī Ministru kabinets apstiprināja Ārlietu ministrijas izstrādāto rīkojuma projektu “Par iemaksām Globālā mediju aizsardzības fonda, ANO Augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroja, ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas institūcijas, ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja, ANO Augstā komisāra bēgļu lietās biroja pārstāvniecības Ukrainā, Eiropas Savienības Trasta fonda Sīrijai, ANO Humānās palīdzības aģentūras, NATO-Ukrainas platformas cīņai pret hibrīddraudiem, Eiropas Padomes Ukrainas rīcības plāna un Eiropas Padomes Gruzijas rīcības plāna budžetos”. Līdzekļi iemaksu veikšanai tiks nodrošināti no Ārlietu ministrijas šī gada budžeta.

Dzīve, sabiedrība


Uzturs svētku laikā – ieteikumi, kā gardi paēst, bet ne smagi pārēsties

Daudzi no mums piekritīs, ka šī intensīvā svētku sezona ir veselīgās ēšanas lamatas. Darba balles, pasēdēšanas draugu lokā un, protams, svinības kopā ar ģimeni. Neveselīgās un kārdinošās opcijas ir burtiski degungalā un ne katram izdodas turēties pie sava ierastā ēšanas plāna. Dr. Federa Vācijas-Latvijas Kardioloģijas Privātprakses uztura speciāliste Linda Federa mierina, ka nav vērts plinti mest krūmos, bet gan ievērot dažus ieteikumus, lai svētku sezonā vienīgā lieta, ko uzņemt, ir ciemiņi mājās, ne liekie kilogrami .

Novembrī visvairāk bezbiļetnieku 3. autobusa maršrutā

Salīdzinājumam – 2019. gada novembrī tika veiktas 23307 kontroles, kas ir par 651 kontroli mazāk nekā 2019. gada oktobrī.

Kurzemes reģionā 28 spēkratiem konstatētas satiksmei neatbilstošas riepas

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP) šonedēļ turpināja transportlīdzekļu pārbaudes, pastiprināti pievēršot uzmanību automobiļu riepu stāvoklim.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

No 2020.gada fondēto pensiju shēmas dalībniekam, pieprasot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) piešķirt vecuma pensiju, uzreiz būs jāizdara izvēle, vai uzkrāto fondētās pensijas (pensiju 2.līmeņa) kapitālu pievienot pensiju 1.līmeņa kapitālam vai iegādāties dzīvības apdrošināšanas (mūža pensijas) polisi. Šīs izvēles izdarīšanu nevarēs atlikt uz vēlāku laiku, kā tas bija līdz šim.

Eksperiments: cilvēki arvien tic viltus interneta veikalu piedāvājumiem

Eksperimentā, kas veikts kampaņas #PatiesiViltots ietvaros, nedēļas laikā vairāk nekā 9 200 Latvijas iedzīvotāju apmeklējuši viltus interneta veikalu, un teju 10% no tiem vēlējušies veikt pirkumu, tādējādi pakļaujot sevi krāpniecības riskam. Izglītojošo kampaņu #PatiesiViltots, kas veltīta drošas iepirkšanās paradumu veicināšanai internetā, īsteno Omniva Latvija sadarbībā ar Swedbank un Xnet interneta veikalu.

Izglītība, zinātne


Katrs trešais Latvijas jaunietis mēdz lasīt vecāku sarakstes internetā

Teju trešdaļa Latvijas jauniešu atzīst, ka caurskata savu vecāku viedtālruņus, savukārt tikai 9% ir informēti, ka vecāki pārskata viņu tiešsaistes sarakstes, atklāj Samsung Skola nākotnei aptauja*. Ikviens savā viedtālrunī mēdz glabāt privātu informāciju, tāpēc rodas jautājums, kādos gadījumos un vai vispār ir pieņemami caurskatīt ģimenes locekļu viedtālruņus.

RTU – viena no pasaules 100 zaļākajām universitātēm

2019. gada 5. decembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindojusies starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» ieņemot 93.-95. vietu – kopvērtējumā iegūts vienāds punktu skaits ar divām Spānijas augstskolām. Tas ir ievērojams kāpums salīdzinot ar 2018. gadu, kad RTU reitingā bija novērtēta kā 128. zaļākā pasaules universitāte, turklāt RTU nemainīgi ir vienīgā Latvijas augstskola, kas reitingā novērtēta tik augstu. «GreenMetric» reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi.

Prof. Mārcis Leja: saslimšanu ar vēzi provocē laba dzīves kvalitāte

Septembra sākumā Briselē uz pirmo sanāksmi pulcējās Eiropas Vēža misijas padome, kurā Latviju pārstāv Latvijas Universitātes (LU) profesors un LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja. Padome izveidota ar mērķi ieviest un izmantot zinātnes atklājumus praksē, kā arī skaidrot tos plašākai sabiedrībai. Vairāk par vēža izpēti, jaunām tehnoloģijām un situāciju Latvijā stāsta profesors Mārcis Leja.

Sveicam RTA galveno grāmatvedi Irēnu Beinaroviču-Litvinovu!

29. novembrī Rīgā notika žurnāla “Bilance” gada konference un balvas pasniegšana konkursā „Gada grāmatvedis 2019”. Pasākumā piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektore, profesore Iveta Mietule un RTA galvenā grāmatvede Irēna Beinaroviča-Litvinova. Šī gada rudenī kolēģi I. Beinaroviču-Litvinovu izvirzīja žurnāla “Bilance” konkursam, un tieši Irēna uzvarēja konkursā, iegūstot nomināciju „Gada grāmatvedis 2019”.

Skolas direktore: Politikas veidotājiem jālūkojas tālāk par skaitļiem

Mēģinājumi salikt visas Latvijas skolas skaitļu rāmjos ir šaura domāšana. Skaitļi skolēnu daudzumā vai attālumā līdz skolai ne vienmēr ir izšķiroši. Centieni visu salikt Excel tabulās diemžēl liecina par tuvredzību politikas plānošanā, stāsta Salas vidusskolas direktore Sanita Madalāne. Viņa vada skolu, kurā šobrīd mācās aptuveni 270 audzēkņi, un uzsver – ja skola ir vajadzīga šiem bērniem, tas ir pietiekams iemesls, lai turpinātu darboties, augt un attīstīties. Par savu skolu viņa saka – turēšu, cik varēšu. Mūsu bērni ir talantīgi un stipri, un viņi ir pelnījuši iespēju.

Darbs, karjera


40% Latvijas uzņēmumu nezina, kas ir e-rēķins

Lai gan Latvijā elektronisko rēķinu apriti jāsāk nodrošināt jau tuvākajā laikā, tikai sešos no katriem desmit uzņēmumiem ir priekšstats, kas ir elektroniskie rēķini. Grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis veiktajā aptaujā ir noskaidrots, ka daudziem uzņēmējiem un grāmatvežiem e-rēķins joprojām saistās ar PDF failā sagatavotu dokumentu, kas nav jāparaksta ar roku.

No 5.decembra e-pieteikums bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa iegūšanai NVA CV ...

No 5.decembra e-pieteikums bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa iegūšanai
NVA CV un vakanču portālā vairs nav jāapliecina ar elektronisko parakstu

Lai tiešsaistē iesniegtu Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) pieteikumu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai, elektroniskais paraksts, sākot ar šī gada 5.decembri, vairs nav nepieciešams. To paredz 2019.gada 7.novembrī Saeimā pieņemtie grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Tātad, no 5.decembra pieteikties bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam tiešsaistē NVA CV un vakanču portālā var bez elektroniskā paraksta.

Aicinām uzņēmējus izmantot īpašos noteikumus, reģistrējoties dalībai “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”

Aicinām uzņēmējus izmantot iespēju un pieteikties Kurzemes reģiona lielākajā uzņēmējdarbības pasākumā un iespēju festivālā “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”, kas notiks nākamajā gadā 3. un 4. aprīlī Olimpiskajā centrā “Ventspils”, Ventspilī. Līdz 2019. gada beigām piedāvājam īpašus Agrās pieteikšanās nosacījumus dalībniekiem.

Notiks tematiskā diskusija par sociālo darbinieku ārstniecības iestādē

Labklājības ministrija (LM) projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros turpina tematisko diskusiju ciklu veltītu dažādiem aspektiem, kam ir būtiska ietekme uz sociālo dienestu darba efektivitāti un sociālā darba speciālistu profesionalitāti. Cikla ietvaros jau notikušas septiņas tematiskās diskusijas – par ētiku sociālajā darbā, sociālā darba izglītības izaicinājumiem, sociāla darba specifiku lauku vidē, sociālo darbinieku slodzi, atbalsta sistēmu pusaudzim un viņa ģimenei Latvijā, kā arī par dažādību sociālajā darbā.

Daugavpilī notiks konference par sociālā darba attīstību pašvaldībās

Projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros tiek turpināts darbs pie nepieciešamo resursu apzināšanas, lai uzlabotu sadarbību un informācijas apriti starp pašvaldību sociālajiem dienestiem un to tuvākajiem sadarbības partneriem. Par to Labklājības ministrija ceturtdien, 5. decembrī, rīko ikgadējo metodiski - informatīvo sanāksmi Latgales plānošanas reģionā.

Ģimene, labklājība


Petraviča: No jaunā gada Latvijā palielinātu minimālo vecuma pensiju saņems 20 000 iedzīvotāju

Labklājības ministre Ramona Petraviča ir gandarīta, ka ar pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem beidzot izdevies iekustināt minimālā ienākumu līmeņa sistēmas pilnveidošanas plānu, kas ir svarīgi, lai mazinātu nabadzības riskus Latvijā.

Ļausim tētim būt tētim!

Nav tādu mammu vai tētu darbu un pienākumu pret bērnu, lai kāds no vecākiem paliktu malā un neiesaistītos bērna aprūpes un audzināšanas procesā, stāsta klīniskā psiholoģe, KBT virziena pārstāve Inese Lapsiņa. Savā darbā un arī ikdienas dzīvē viņa ir novērojusi patīkamu tendenci – vīrieši iesaistās un interesējas par bērna vajadzībām arvien aktīvāk. Lai tēti iesaistītos vēl vairāk, ir ļoti nepieciešams mammu iedrošinājums un uzticēšanās – tētis var!

Esi vērīgs! Savlaicīgi pasargā savu bērnu no seksuālās vardarbības!

Katru gadu Valsts policijā tiek reģistrēti gadījumi, kad no seksuālās vardarbības cietuši vairāki bērni. 2019. gada pirmajā pusgadā 37,4 % gadījumu bērni ir cietuši tieši no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību, kas ir par 3,1 % vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Lai pievērsu sabiedrības uzmanību seksuālās vardarbības pret bērniem problēmjautājumam, veicinātu plašāku problēmas apzināšanos un atpazīstamību sabiedrībā, kā arī iespēju robežās mazinātu seksuālās vardarbības latentumu, Valsts policija aicina ikvienu, jo īpaši vecākus, jau laicīgi pasargāt bērnu no seksuālās vardarbības, atpazīt šāda veida situācijas, neklusēt un rīkoties.

Kas noteikti jāizstāsta savas ģimenes senioriem par viedtālruņu lietošanu

Saziņai ar tuviniekiem, fizisko aktivitāšu un veselības uzraudzībai, interešu loka paplašināšanai, ikdienas piefiksēšanai fotomirkļos – nav šaubu, ka viedtālrunis ir labs sabiedrotais arī senioru vecumā. Samsung eksperts ir apkopojis dažus svarīgus ieteikumus, ko ir vērts zināt pašiem un nodot tālāk savas ģimenes vecākajai paaudzei, lai gudro telefonu lietošana būtu ērtāka gan acīm, gan pirkstiem, gan arī kalpotu kopējam sirdsmieram.

Viedtālruņi bērniem – vecāku palīgs vai bieds?

Ir pierādīts, ka bērni, kuri jau no agra vecuma ir saskārušies ar viedierīcēm kontrolētā vidē, ir daudz spējīgāki pielāgoties un apgūt jaunās tehnoloģijas, kas nemitīgi papildina mūsu ikdienu ar jauniem uzlabojumiem. Taču nereti sabiedrībā dzirdamas bažas par to, vai pārlieku bieža tālruņu izmantošana var negatīvi ietekmēt bērna attīstību. Lai vairotu ierīču lietošanas pozitīvo ietekmi uz bērnu uzvedību un izvairītos no riskiem, kas ar tiem saistīti, aktīvi darbojas gan eksperti, gan tālruņu ražotāji.

Veselība, skaistums


Skaistumkopšanas nozares trendi: dabiskas izejvielas un unisex aromāti

Smaržu un kosmētikas ražošanā arvien populārāk kļūst izmantot dabiskas izejvielas un smaržvielas, bet unisex aromāti, kas paredzēti gan sievietēm, gan vīriešiem, iekaro arvien lielāku tirgus daļu. Tāpat arī patērētāju vidū aug paradums papildu ierastajām smaržām izvēlēties parfimēto kosmētiku, lai ilgāk saglabātu sava iecienītā aromāta smaržu. Šīs un vēl citas skaistumkopšanas tendences apstiprinājusi arī viena no pasaules lielākajām smaržu un kosmētikas izstādēm Kannās, Francijā.

Veselības indekss: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs cieš no locītavu sāpēm

Gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir saskārušies ar locītavu sāpēm, liecina jaunākā “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” dati. Visbiežāk jeb 34 % gadījumu locītavu sāpes piemeklē iedzīvotājus, kuri par maz nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm. Vairāk par locītavu sāpju iemesliem un veidiem, kā no tām izvairīties, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

Viltīgās kakla sāpēs!

Ziemā sāpošs kakls ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc aptiekā tiek pirktas bezrecepšu zāles un kāpēc pacienti apmeklē ģimenes ārstu un otolaringologu. Lai gan rīkles gļotādas bojājumus var radīt arī, piemēram, kuņģa skābes atvilnis, tomēr galvenie vaininieki ir un paliek vīrusi vai baktērijas, kas iemitinājušies rīkles gļotādā un kam dažkārt nav nekāda sakara ar gadalaiku. Kā saprast, cik ļoti nopietna problēma ir kakla sāpes, un kā rīkoties? Skaidro BENU Aptiekas piesaistītie eksperti, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes lektors, studiju kursa un rezidentūras programmas vadītājs, privātklīnikas Headline otorinolaringologs medicīnas zinātņu doktors Kaspars Peksis un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Ģimenes ārsts Ainis Dzalbs: pastaiga mežā ir atslodze nervu sistēmai

Gada aukstajos mēnešos aktīva atpūta nebūt nav jāaizstāj ar pasīvu, tieši otrādi – brīvajā laikā ieteicams kārtīgi izkustēties svaigā gaisā, lai izvairītos no dažādām saslimšanām. Kā pastaiga mežā var palīdzēt uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību, skaidro ģimenes ārsts un kustības “Ejam mežā” vēstnesis Ainis Dzalbs.

Skaidro speciālists: ieteikumi, ko ņemt vērā, ja bērnam ir cukura diabēts

Dusmu lēkmes, nervozitāte, dzeršana mācību stundas laikā, bieži labierīcību apmeklējumi, regulāri noguris vai vienmēr ēd? Katrs no šiem simptomiem var būt bērnam ar cukura diabētu. Par to, kas jāņem vērā pedagogiem un bērna vecākiem, stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas diabēta aprūpes māsa Ilze Veilande.

Zemkopība


Jāpiemēro jaunas kontroles prasības, nodrošinot cilvēka, dzīvnieku un augu veselību...

Jāpiemēro jaunas kontroles prasības, nodrošinot cilvēka, dzīvnieku un augu veselību lauksaimniecības un pārtikas apritē

Izmaiņas visvairāk patlaban skars veterināro, fitosanitāro un pārtikas kontroli uz robežas. Uzņēmējiem, kuri iesaistīti tādu dzīvnieku un preču pārvadājumos, uz kuriem attiecas veterinārā, fitosanitārā un pārtikas kontrole uz robežas, jārēķinās, ka, sākot ar 2019. gada 14. decembra plkst. 00.00, notiks elektroniska datu pāreja uz jaunu ES sistēmu TRACES NT.

Somijas prezidentūras priekšlikums ES daudzgadu budžetam varētu palielināt Latvijas lauku attīstības finansējumu par 117

Somijas prezidentūra ir nākusi klajā ar savu priekšlikumu par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Priekšlikumi, salīdzinājumā ar Eiropas Komisijas sākotnējo piedāvājumu, ietver kopējās ES lauku attīstības aploksnes palielināšanu kopumā par 11,25 miljardiem eiro*. Saskaņā ar provizorisko aprēķinu un, ņemot vērā esošā perioda Latvijas lauku attīstības finanšu aploksnes daļu no kopējās ES lauku attīstības aploksnes, Latvijas lauku attīstības finansējums 2021.-2027. gadam varētu tikt papildinātas par 117 miljoniem eiro, ja valstu vadītāji, pieņemot lēmumu par nākamā plānošanas perioda budžetu, par to pieņems vienotu lēmumu.

Petraviča: notikumi pansionātā “Lauciene” prasa rūpīgu apstākļu izvērtēšanu un rīcību

Labklājības ministre Ramona Petraviča norāda, ka pansionāts “Lauciene” jau agrāk nokļuvis Labklājības ministrijas redzeslokā un nākamnedēļ plānota atkārtota ministrijas darbinieku vizīte situācijas kopumā izvērtēšanai. Saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem ministre sagaida arī pašvaldības aktīvāku rīcību to novēršanā.

Plānots zvejas atļauju (licenču) izsniegšanu deleģēt pašvaldībām

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi projektu izmaiņām noteikumos par zvejas tiesību izmantošanu privātajos ūdeņos, noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos un noteikumos par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, ko ceturtdien, 5. decembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Apbalvoti konkursa „Sakoptākais mežs” laureāti

Meža nozares pārstāvji aizvadījuši vienu no svarīgākajiem nozares pasākumiem – gada balvu „Zelta čiekurs” pasniegšanu. Pasākuma laikā tika sveikti labākie mežu apsaimniekotāji un cilvēki, kas meža nozarē strādā ar prieku un degsmi, kā arī tika paziņots konkursa „Sakoptākais mežs”, kas vienlaikus ir nominācijas „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” laureāts, ieguvējs. Galveno balvu, “Zelta čiekuru” un praktiski pielietojamu motorinstrumentu jaunaudžu kopšanai, saņēma saimniecības „Druvas” īpašnieks Aivars Vanags no Viļakas novada. Tāpat tika apbalvoti saimniecības „Bērzkalni” īpašniece Ilga Sedliņa no Kuldīgas novada un saimniecības „Aizvēji” īpašnieks Staņislavs Salmanis no Limbažu novada.

Kriminālziņas, negadījumi


Dīķa ielas posmā slēgs satiksmi

Saistībā ar koku izciršanas darbiem 10. decembrī un 11. decembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Dīķa ielā, pie ēkām Dīķa ielā 1 un 1a.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 113 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 11 cilvēki.

Valsts policja meklē negadījuma aculieciniekus!

22.novembrī ap pulksten 12:30 Liepājā, Klāva Ukstiņa un Ganību ielu krustojumā notikusi sadursme starp automašīnu “Mazda 6” un automašīnu “Suzuki Jimmy”. Negadījumā cietušu cilvēku nav, taču, lai noskaidrotu precīzus negadījuma apstākļus, Valsts policijā par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība un noderētu aculiecinieku sniegtā palīdzība!

Izsaukumā uz ģimenes konfliktu tiek pieņemts lēmums par nošķiršanu un noformēts protokols par nepakļaušanos

Pagājušās nedēļā Valsts policija saņēma izsaukumu uz kādu īpašumu Grobiņas novadā, kur notiek ģimenes konflikts. Ierodoties norādītajā adresē, tika sastapta sieviete, kura pastāstīja, ka pret viņu no dzīvesbiedra puses tiek vērsta fiziska un emocionāla vardarbība. Viņas dzīvesbiedrs tika aicināts parādīt personu apliecinošu dokumentu, ko viņš nedarīja, vēlāk sākot agresīvi uzvesties un nepakļauties likumsargu prasībām. Vīrietim tika noformēts protokols par nepakļaušanos un uz vietas tika pieņemts lēmums par nošķiršanu.

Liepājā divi transportlīdzekļu vadītāji pieķerti pārvietojamies ar neatbilstošām riepām

Kā jau informējām, laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Vakar, 1.decembrī, visā Kurzemē tika konstatētas divas automašīnas, kuras pārvietojas ar neatbilstošām riepām. Pārkāpumi tika konstatēti Liepājā, kur viena automašīna pārvietojās ar vasaras riepām, taču otra – ar riepām, kuru protektoru dziļums ir nepietiekams.

Atpūta


Ziemassvētku koncerti Tukumā un apkārtnē

Ziemassvētku laika noskaņai, lai ikviens spētu sajust sirsnību un gaiša pacilājuma sajūtu, Tukuma puse sarūpējusi īpašus koncertus, kas priecēs ikkatru šajā īpašajā laikā.

“Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā” un “Lellīšu stāsti” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” no 2019. gada 6. decembra aicina uz izstādi no muzeja krājuma “Jūgendstila Ziemassvētki Rīgā” un mākslinieces Irīnas Vorkales izstādi “Lellīšu stāsti”. Muzeja apmeklētājus priecēs četras dažādas Ziemassvētku egles, Ziemassvētku noskaņās rotāts interjers un krāšņa I. Vorkales pasteļu un leļļu tērpu kolekcija.

Otrajā adventē iedzīvotājus aicina apmeklēt koncertus un festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”

Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, kā arī doties apskatīt 10. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus, kas šogad – festivāla jubilejas gadā – lielākoties izvietoti Kronvalda parkā.

Pirmie Ziemassvētki “Akropolē”– svētku burvība un aktivitātes lieliem un maziem

No 6. decembra līdz pat Vecgada vakaram iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole” valdīs Ziemassvētku burvība un īstena svētku atmosfēra. Ziemassvētku dekorācijas, tirdziņi, meistarklases, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, svētku koncerts un vēl virkne notikumu – decembrī “Akropolē” sagādās lieliskus pārsteigumus ikvienam iepirkšanās un izklaides centra apmeklētājam.

Latvijas izlases treneris iesaka: kā izvēlēties apģērbus ziemas sporta veidiem un uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk...

Latvijas izlases treneris iesaka: kā izvēlēties apģērbus ziemas sporta veidiem un uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk doties

Sākas slēpošanas un snovborda sezona, kas nozīmē, ka ir īstais laiks aizdomāties par to, kā izvēlēties slēpošanai piemērotu apģērbu, kā žāvēt apģērbu pēc sportiskām aktivitātēm, kā arī uz kuriem Latvijas kalniem vislabāk doties. “Ir dažas nianses, kurām jāpievērš uzmanība, izvēloties apģērbus un aksesuārus slēpošanai vai snovbordam. Piemēram, brilles vienmēr ir jāmēra kopā ar ķiveri, lai saprastu, vai neveidojas sprauga, pa kuru pūtīs vējš vai tiks iekšā sniegs. Tāpat uzmanība ir jāpievērš tam, vai aizsargbrillēm ir maināms stikls. Savukārt apģērba izvēle ir atkarīga no tā, uz kurieni plānojat doties – uz Latviju vai ārzemēm, taču jebkurā gadījumā pats galvenais ir manevrēšanas spēja – ja ir grūti pārvietoties konkrētajā apģērbā, tas jums nav piemērots,” stāsta Inārs Birmanis, Latvijas snovborda izlases treneris.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Vecrīgā reklāmas klipa filmēšanas laikā

Saistībā ar reklāmas klipa filmēšanu tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Pagarināti satiksmes ierobežojumi pie ēkas Ropažu ielā 6

Pagarināti satiksmes ierobežojumi saistībā ar kanalizācijas kolektora avārijas remontdarbiem Ropažu ielā 6.

Atklās satiksmei dzelzceļa pārbrauktuvi zem Brasas pārvada

Trešdien, 11.decembrī, plkst.5.00 satiksmei tiks atklāta divvirziena dzelzceļa pārbrauktuve zem Brasas pārvada, kas savienos Kluso ielu ar Gaujas ielu.

Ierobežos satiksmi Baltijas Ministru padomes premjerministru sanāksmes laikā

Saistībā ar Baltijas Ministru padomes premjerministru formālo sanāksmi 6. decembrī tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Lāču un Straumes ielas posmos slēgs satiksmi

Saistībā ar ūdensvada būvniecības no 6. decembra līdz 20. decembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Lāču ielā, posmā no Upes ielas līdz Invalīdu ielai, un Straumes ielā, posmā no Invalīdu ielas.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli