Ziņas | Latvija


Rīga


Dons un citi mākslinieki aicina visus svinēt Dakteru Klaunu piecu gadu jubileju!

Biedrība “Dr.Klauns” atzīmējot jubileju vēlas dalīties savos priekos ar ikvienu. Tāpēc visi laipni gaidīti pasākumā, lai:
baudītu muzikālos priekšnesumus no mūsu dziedošajiem draugiem;
rosītos radošajās darbnīcās - zīmētu, krāsotu un līmētu;
cienātos ar veselīgiem našķiem un kopā arī nopūstu piecas svecītes no mūsu kūkas!

Tiekamies 24.septembrī pie t/c Spice no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Rīgā 22.septembrī notiks sestais tiešais dialogs starp ES valstu galvaspilsētu mēriem un Eiropas Komisiju

Šo piektdien, 22. septembrī, Eiropas Savienības galvaspilsētu mēri un Eiropas Komisijas pārstāvji tiksies Rīgā, Mazajā Ģildē, lai 6. ikgadējā tiešā dialoga ietvaros starp ES galvaspilsētu mēriem un Eiropas Komisiju – “ES galvaspilsētu mēru apvienošanās savas nākotnes vārdā mainīgajā Eiropas Savienībā” stiprinātu komunikāciju ar Eiropas Komisiju.

Par ielu remontētājiem uzliktajām soda naudām Rīgā būvēs bērnu rotaļu laukumus

Rīgas dome būvniecības kompānijai ACB par laikā nepabeigtiem remontdarbiem Brīvības un Valdemāra ielā četru dienu laikā jau sastādījusi sodu 29 600 eiro apmērā.

ES galvaspilsētu mēru samits: transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumus

Sakarā ar Eiropas Savienības galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas pārstāvju tikšanās pasākumu Rīgā tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm):

N.Ušakova darbu pozitīvi vērtē 74% rīdzinieku

Nila Ušakova darbu Rīgas domes priekšsēdētāja amatā atzinīgi vērtē 74,2% rīdzinieku, liecina Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS augustā veiktās aptaujas dati.

Ekonomika, finanses


Apsardzes nozares asociācijas paraksta nodomu protokolu par ģenerālvienošanās izstrādi

Rīgā, 2017. gada 22. septembrī.

Piektdien, 22. septembrī, apsardzes nozari pārstāvošās uzņēmēju asociācijas – Drošības Nozares Kompāniju Asociācija (DNKA) un Latvijas Drošības biznesa asociācija (LDBA) – parakstīja nodomu protokolu, kurā apliecina apņemšanos sadarboties ar trešajām pusēm, lai noslēgtu ģenerālvienošanos par minimālo algu līmeni apsardzes nozarē un panāktu izdevīgāku tiesisko regulējumu.

Palielinās lauku saimniecību vidējais lielums

2016. gadā lauku saimniecību vidējais lielums bija 43,2 ha, kas ir par 15,5 % vairāk nekā 2013. gadā, kad to vidējā zemes platība bija 37,4 ha. To kopējā standarta izlaide pieaugusi par 24,5 %, lai arī ekonomiski aktīvo lauku saimniecību skaits ir samazinājies par 14,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie 2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma provizoriskie rezultāti.

Eksperts: Latvijā elektronikas un elektrotehnikas produktivitātes indekss pieaug

Elektronikas un elektrotehnikas nozare ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā. Nozares apgrozījuma izaugsme Latvijā ir bijusi straujākā, tā pārsniegusi gan ES, gan pārējo Baltijas valstu rādītājus. Pārsvarā visa saražotā produkcija tiek eksportēta, galvenais nozares noieta tirgus ir ES, vairāk kā 90% no saražotās produkcijas tiek eksportēta.

Diskutēs par starptautisku pieredzi kriminālās izmeklēšanas un krāpšanas apkarošanas jomā

No 21. līdz 22. septembrim Rīgā norisināsies otrais no trīs semināru cikla par Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības pasākumiem. Semināra fokusā ir pieredzes apmaiņa par kriminālās izmeklēšanas metodēm ne tikai starp Latvijas, bet arī citu dalībvalstu izmeklētājiem, lai sekmētu krāpšanas un korupcijas pārkāpumu mazināšanos, kas apdraud godprātīgu ES finanšu resursu ieguldījumu valsts ekonomikā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 0,1 %

Rīga, 21.09.2017.

2017. gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai, gan eksportētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,2 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,4 %.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Pasniedz piemiņas zīmes Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem no Kurzemes novadiem

Ceturtdien, 21. septembrī, Liepājas muzejā notika svinīgais pasākums, kurā 73 avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem tika pasniegta Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīme.
Svinīgajā pasākumā piedalījās iekšli

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri vienojas izveidot Baltu balvu

Baltu vienības dienas priekšvakarā, kad latvieši un lietuvieši piemin vēsturisko Saules kauju, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri Edgars Rinkēvičs un Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) ir nākuši klajā ar paziņojumu izveidot Baltu balvu.

Ārlietu ministrs aicina parakstīt Latvijas un Argentīnas starpvaldību līgumu izglītības, kultūras, jauniešu un sporta ..

Ārlietu ministrs aicina parakstīt Latvijas un Argentīnas starpvaldību līgumu izglītības, kultūras, jauniešu un sporta jomās

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 72. sesijas ietvaros, 21. septembrī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā tikās ar Argentīnas ārlietu un reliģijas lietu ministru Horhi Marselo Fori (Jorge Marcelo Faurie), lai pārrunātu divpusējās attiecības, sadarbību izglītības un zinātnes jomā un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Edgars Rinkēvičs aicina Meksiku uz ciešāku sadarbību ekonomikā un izglītībā

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 72. sesijas ietvaros, 21. septembrī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ņujorkā tikās ar Meksikas ārlietu ministru Luisu Videgaraju Kaso (Luis Videgaray Caso), lai pārrunātu divpusējās attiecības, tostarp abu valstu politisko dialogu, ekonomiskās attiecības un sadarbību izglītības un zinātnes jomās.

Ārvalstu vēstnieki atzinīgi vērtē latviešu uzņēmēju prasmes apvienot mūsdienīgus risinājumus un amatnieku tradīcijas

20. septembrī norisinājās ikgadējais Latvijā akreditēto diplomātisko misiju vadītāju reģionālais brauciens, kas šogad tika organizēts uz Vidzemi.

Dzīve, sabiedrība


Ar zibakciju „Nesēdi korķī” aicina šoferus atstāt auto mājās

22. septembrī, autovadītāji visā pasaulē tiek aicināti piedalīties akcijā „Diena bez auto”, dienas gaitās dodoties ar kājām vai citu transporta līdzekli.

RNP: apkures sezonu iespējams uzsākt ātrāk, mājas dzīvokļu īpašniekiem pieņemot kopības lēmumu

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) informē, ka dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopības (vai kopīpašnieku pilnvarotais pārstāvis) var pieņemt lēmumu par apkures pieslēgšanu mājai kopīpašnieku noteiktā datumā, negaidot apkures sezonas uzsākšanu Rīgā.

Latvijas pasts maina VSAA pensiju un pabalstu piegādes cenu

No 2018.gada 1.janvāra tiks mainīta cena par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā.

“Baltic International Bank Latvijas barometrs”: vairākums iedzīvotāju vairāk rūpētos par veselību...

“Baltic International Bank Latvijas barometrs”:
vairākums iedzīvotāju vairāk rūpētos par veselību, ja uzlabotos
profilaktisko pārbaužu pieejamība

Apspriežot Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret savu veselību, nereti tiek minēts, ka cilvēki nepietiekami rūpējas par savu veselību. Izvērtējot šādu apgalvojumu, lielākā daļa – 41% - aptaujāto atzīst, ka vairāk sekotu līdzi savam veselības stāvoklim, ja uzlabotos profilaktisko veselības pārbaužu pieejamība. Tostarp vairāk nekā puse respondentu arī norāda, ka veselības aprūpes sistēmā saskaras ar medikamentu un medicīnisko pakalpojumu dārdzību, kas, pēc viņu domām, visvairāk ietekmē sabiedrības kopējo veselību, – liecina jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums.

Aptauja: Komandējumu laikā teju pusi ceļotāju satrauc iespējamie terorisma draudi

Lielākā daļa iedzīvotāju, kas dodas komandējumos, par satraucošāko risku darījumu brauciena laikā uzskata terorisma draudus, liecina starptautisks pētījums, ko veikusi “Global business travel association” (GBTA).

Izglītība, zinātne


Studenti RTU meklēs risinājumus uzņēmumu problēmām

2017. gada 22. septembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF) otrdien, 26. septembrī, atklās starptautiskās inovāciju sadarbības platformas «Demola Latvia» jauno sezonu. «Demola Latvia» mērķis ir veicinātu studentu sadarbību ar augstskolām un uzņēmumiem, un 2017. gada rudens sezonā studenti dažādiem uzņēmumiem četru mēnešu laikā piedāvās konkrētu projektu problēmu risinājumus, kā arī sagatavos tos realizācijai. Atklāšanas pasākums norisināsies RTU AF ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, plkst. 18.

RTU un ZINOO aicina skolas pieteikties Tehniskās jaunrades dienām

2017. gada 21. septembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar zinātkāres centru ZINOO Latvijas vispārizglītojošām skolām piedāvā karjeras izglītības darbnīcas Tehniskās jaunrades dienas, kurās skolēni varēs praktiski iesaistīties izglītojošās un interaktīvās nodarbībās.

Izglītības un zinātnes ministrija vērtē augtas klases sportistu sagatavošanas centru Ventspilī!

Ceturtdien, 21. septembrī, Ventspilī viesojās LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs un Sporta departamenta direktora vietniece sporta izglītības un attīstības plānošanas jautājumos Anda Mičule, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, kuri tikšanās laikā Olimpiskajā centrā “Ventspils” vērtēja augstas klases sagatavošanas centra pilotprojekta norisi.

#PanākumusSkola Cēsīs pulcē jaunus un zinātkārus jauniešus

Trešdien, 20. septembrī, notika otrais #PanākumuSkola jauniešu seminārs Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kas vienuviet pulcēja 135 zinātkārus jauniešus no Cēsīm un tuvākās apkārtnes.

Pedagogus aicina pieteikties dalībai Nacionālajā eTwinning konferencē

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 7. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē, rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā prezentēs septiņus pagājušā mācību gada veiksmīgākos starptautiskās skolu sadarbības projektus. Aicinām dalībai pieteikties eTwinning skolotājus, kā arī ikvienu pedagogus, kuru interesē starptautisku projektu organizēšana.

Darbs, karjera


DNKA: Ēnu darboņi – apsardzes nozares augonis

Arnis Vērzemnieks,
Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūrai “Liepājas sabiedriskais transports” izvēlēts jauns vadītājs

Noslēdzoties atklātajam konkursam uz Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktora amatu, par piemērotāko kandidātu tika izvēlēts bijušais Nacionālo bruņoto spēku kuģu komandieris un koncertzāles SIA “Lielais dzintars” konferenču un pasākuma organizators Uldis Zupa. Pašvaldības aģentūru vadītāji tiek iecelti amatā uz pieciem gadiem ar Liepājas pilsētas domes lēmumu. Jautājums par U. Zupas iecelšanu amatā tiks virzīts uz Liepājas pilsētas domes sēdi 2017. gada 12. oktobrī.

Par AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju kļuvis Artis Druvinieks

Par AS «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāju kļuvis Artis Druvinieks, kurš turpmāk vadīs uzņēmumu kopā ar līdzšinējiem valdes locekļiem Kasparu Zaulu un Valdi Karnīti.

Par “Lux Express” grupas vadītāju kļuvis finanšu eskperts Andrus Treiers

Kā jaunais starptautisko autobusu reisu pārvadātāja “Lux Express” grupas vadītājs šoruden darbu sāk ilggadējais finanšu uzņēmuma “KredEx” vadītājs Andrus Treiers (Andrus Treier), kurš šai pozīcijai tika izvēlēts publiskā konkursā, izvērtējot 65 pretendentus. Viņa pārziņā turpmāk būs uzņēmums, kas ik gadu apkalpo vairāk nekā divus miljonus pasažieru.

2. ceturksnī vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 10,6 %

2017. gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada 2. ceturksni vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 77 centiem jeb 10,6 %, sasniedzot 8,07 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sezonāli neizlīdzināti dati. Pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem darbaspēka izmaksas palielinājās par 8,2 %.

Ģimene, labklājība


Ik gadu ap 500 bērnu meklē palīdzību augšanas problēmu dēļ

20. septembrī jau otro gadu arī Latvijā tiks atzīmēta  Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena (International Children`s  Growth  Awareness Day).
Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik svarīgi ir sekot līdzi bērna auguma un svara attiecībai, veicot regulāras pārbaudes. Kā arī atgādināt, ka zīdaiņi līdz 1 gada vecumam ir jāsver un jāmēra katru mēnesi. Bērni līdz 4 gadu vecumam jāsver un jāmēra vismaz reizi 6 mēnešos, veselam bērnam pēc 4 gadu vecuma auguma un svara mērījumi jāveic vismaz reizi gadā.

Lielākais izaicinājums – mazajam Hip-hop dejotājam radīt noturīgu interesi par nodarbībām

Bērni un jaunieši Latvijā mūsdienu dejas apgūst tikpat labi kā viņu vienaudži pasaulē, un pēc pusgada treniņiem lielākā daļa spēj piedalīties sacensībās, pieredzes bagātākie katru gadu godam pārstāv Latviju sacensībās arī citur Eiropā. Pēc Latvijas mūsdienu deju skolas “Dance of street” vērojumiem, treneriem lielākais izaicinājums ir radīt noturīgu interesi par nodarbībām, jo tikai ar pacietīgu darbu un vecāku atbalstu tiek izkopta bērnu stāja, pašpārliecinātība, drosme uzstāties un prasme skaisti dejot.

“Mego” un “Vesko” izsludina lielo rudens loteriju - galvenā balva “Nissan Juke”

Loterija ir veids, kā varam pateikties un iepriecināt mūsu uzticamos pircējus, tāpēc rīkojam nu jau piekto loteriju, kurā klienti starp 231 vērtīgu balvu var laimēt arī jaunu auto, informē „Baltstor” valdes locekle Indra Granateka.

Bezmaksas kursi vecākiem par bērnu un jauniešu audzināšanu

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju un Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu aicina pieteikties bezmaksas apmācībām “Vecāku kompetenču stiprināšana bērnu un pusaudžu audzināšanai”.

5 aplikācijas, kas noderēs skolēniem un studentiem, uzsākot jauno mācību gadu

Mobilais tālrunis ir kļuvis par uzticamu sabiedroto katram jaunietim, kas mācās skolā vai universitātē. Kvalitatīvas fotokameras palīdz tvert dzīves svarīgākos mirkļus, dažādas aplikācijas padara ikdienu vienkāršāku un interesantāku, kā arī ļauj mācīties un gūt vērtīgu pieredzi. Līdz ar jaunā mācību gada iesākšanos, Huawei eksperti dalās ar 5 aplikācijām, kas, atsākot skolas gaitas, atvieglos ikdienu, kā arī palīdzēs apgūt ko jaunu.

Veselība, skaistums


Zarnu vēzis – slimība bez acīmredzamiem simptomiem

Onkoloģiskās slimības ir viens no visizplatītākajiem mirstības cēloņiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Būtiski zināt, ka kolorektālā jeb zarnu vēža agrīnā diagnosticēšanā nozīmīga loma ir tieši pacienta iesaistei un iniciatīvai.

Skrīninga programmā svarīga ir pacientu izpratne un līdzdalība

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šī gada vidū aizsāka valsts organizētu informatīvu kampaņu “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” par skrīninga jautājumiem. Savā ikdienas pieredzē par skrīninga programmu un pacientiem dalās ģimenes ārsts un terapeits Ainis Dzalbs, kā arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs un Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.

Aptauja: 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto ārsta izrakstītas zāles

Mazāk nekā puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.

Aicinām ziedot mazturīgiem onkoloģijas pacientiem Latvijā!

Lai sniegtu atbalstu mazturīgiem Latvijas iedzīvotājiem, kurus skārusi onkoloģiska saslimšana, ir izveidots “O fonds”. Līdz šim fonds bija pazīstams kā “Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds”. Fonds tika dibināts 2005. gadā, un tā sākotnējais mērķis bija veicināt kopienu centru rašanos un atbalstīt nevalstiskās organizācijas, kas darbojās sporta, izglītības, veselības, kultūras un sabiedrības integrācijas jomā. Šajā laikā fondam izdevās piesaistīt ziedojumus 1 400 000 eiro apmērā, atbalstot vairāk nekā 300 nevalstiskās organizācijas visos Latvijas reģionos. Taču, ņemot vērā sarežģīto situāciju onkoloģijas jomā, fonds nolēma paplašināt darbību un pievērst pastiprinātu uzmanību onkoloģisko pacientu atbalstam.

Robottehnoloģiju pirmizrādes jau šonedēļ izstādē “Medbaltica 2017”!

Virtuālā realitāte un roboti ir klāt! Jaunās tehnoloģijas ir ienākušas visās dzīves jomās, arī medicīnā, kur tās iet roku rokā ar zinātni, lai radītu efektīvus risinājumus un ievērojami uzlabotu un saīsinātu pacientu atlabšanas laiku. Izstādē „Medbaltica 2017”, kas no 21. līdz 23. septembrim norisināsies Ķīpsalā, notiks vairāku inovatīvu rehabilitācijas robottehnoloģiju Baltijas pirmizrādes.

Zemkopība


Oktobrī sāksies avansa maksājumu izmaksāšana lauksaimniekiem

No 20.oktobra sāksies vienotā platībmaksājuma, maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansa izmaksāšana lauksaimniekiem.

Latvijā BIO olas beidzot pieejamas plašākam patērētāju lokam

Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražošanas uzņēmums Balticovo pēc divus gadu ilgušas sadarbības ar zemnieku saimniecību “Vītagas” nāk klajā ar jaunu produktu – bioloģiskajām vistu olām, kuras iespējams iegādāties nu jau divos lielveikalu tīklos

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs plūdu skartās saimniecības Daugavpils un Krāslavas novados

19. un 20. septembrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies uz Latgali, lai tiktos ar lauksaimniekiem, kuru sējumiem lietavu radītie plūdi nodarījuši ievērojamus postījumus, un klātienē gūtu plašāku ieskatu par postījumu apmēriem. Otrdien, 19. septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pēc valdības sēdes devās tikties ar Daugavpils lauksaimniekiem, savukārt trešdien, 20. septembrī, ministrs tiksies ar Krāslavas u.c. plūdu skarto novadu lauksaimniekiem un pašvaldību vadītājiem un speciālistiem.

Veicinās mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību darbību

Otrdien, 19. septembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka atbalsta piešķiršanas kārtību investīciju veicināšanai lauksaimniecībā. Izmaiņas noteikumos paredz atbalstu daļējai kredītprocentu dzēšanai arī mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām.

Mobilizē pieejamo atbalstu lietavu izraisītajos plūdos cietušajiem lauksaimniekiem

Pirmdien, 18. septembrī, Zemkopības ministrijas Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar lauksaimniekiem apsprieda ārkārtējo situāciju, kas daudzviet lauku reģionos izveidojusies pēc nelabvēlīgajiem meteoroloģiskajiem apstākļiem vasarā un ilgstošajām lietavām septembrī. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja lauksaimnieku organizācijas par Zemkopības ministrijas rīcību, lai palīdzētu zemniekiem pārvarēt plašo postījumu sekas.

Kriminālziņas, negadījumi


Saulkrastos par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturēts vīrietis

Šonedēļ Valsts policija Saulkrastu novadā aizturēja vīrieti, kuru tur aizdomās par Saulkrastu pludmalē īstenotu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu meiteni. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam šodien, 21. septembrī, piemērots apcietinājums. Valsts policija aicina atsaukties cietušās meitenes vecākus, kā arī iedzīvotājus, kuriem ir informācija par citām iespējamām pretlikumīgām darbībām pret bērniem, ko izdarījis šis vīrietis. Informēt policiju iespējams pa tālruni 67950350 vai 110, vai arī vēršoties Saulkrastu policijas iecirknī Saulkrastos, Noliktavas ielā 10a.

No 1. oktobra Latvijā sāks darboties eZvana sistēma

No svētdienas, 1. oktobra Latvijā sāks darboties avārijas zvanu automātiskā eZvana sistēma – ja transportlīdzeklis būs iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, neatliekamo palīdzību varēs izsaukt, izmantojot automātisko avārijas zvanu sistēmu, kas iebūvēta transportlīdzeklī.

Apturēts PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega”, veicot 27 kratīšanas, pagājušajā nedēļā apturēja noziedzīgu grupējumu. Grupējuma noziedzīgās darbības laika periodā no 2016.gada janvāra līdz 2017.gada augustam valsts budžetam radījušas aptuveni 1,7 miljonu eiro lielus zaudējumus. Deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti, izmeklētājiem atklājot slepenas grupējuma biroja telpas.

Uzziņa par 20.09.2017.g.

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki un divi gājuši bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 545 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 219 par ātruma pārsniegšanu, trīs par agresīvo braukšanu un pieci par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Valsts policija lūdz atsaukties personas, kas zina attēlā redzamā vīrieša atrašanās vietu

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvalde lūdz atsaukties ikvienu, kas zina attēlā redzamās personas atrašanās vietu, zvanot pa tālruņa numuriem 67075200; 110 vai rakstot e-pastu: kip@vp.gov.lv, vai ziņojot jebkurā tuvākajā policijas iecirknī.

Atpūta


Rudens ieskaņas pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē aicinām kopā sagaidīt astronomisko rudeni un svinēt rudens svētkus.

Piektdien Rīgā uzstāsies Nite Jewel, iesilda MNTHA un Gas of Latvia.

Šo piektdien, 22.septembrī, plkst. 21:00 klubā One One (Šarlotes ielā 18a) sāksies koncertvakars, kurā uzstāsies elektronikas un indīpopa dziedātāja Nite Jewel no Losandželosas un virkne vietējo mākslinieku. Pasākumu rīko nepieradinātās mūzikas biedrība Skaņu mežs. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā tās maksā 6 eiro un pie ieejas 8 eiro.

23.septembrī notiks tradicionālās Daugavpils novada dienas

Daugavpils novada dienas jau tradicionāli tiek rīkotas septembrī, ar mērķi sekmēt novada atpazīstamību, sniegt lielisku iespēju Daugavpils un Latgales iedzīvotājiem iepazīt lauku ražotāju un tautas mantojuma produktu vērtības, kulināro mantojumu, tūrisma iespējas, bagātās tradīcijas un godināt amata prasmju nesējus.

Likteņdārzs aicina uz Veselības dienu 23.septembrī

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā notiks pirmā no projekta “Garīgās veselības diena Sev” Veselības dienām Koknesē un piedāvās trīs aktivitāšu virzienus. Lai veicinātu plašāku izpratni par garīgās un fiziskās veselības nozīmi katra cilvēka dzīvē, Likteņdārzs šonedēļ aicina skaistā dabā izbaudīt dažāda veida nodarbības sava ķermeņa un prāta, emociju harmonijai.

Vienpadsmit fakti par ikonisko planētu Saturnu

15.septembrī kosmiskā zonde “Cassini” noslēgs savu pēdējo misiju – Lielo finālu, pēc 13 Saturna orbītā pavadītiem gadiem izgaistot tālās planētas atmosfērā.

Satiksme un ierobežojumi


Miķeļdienas gadatirgus laikā Vecrīgā ierobežos satiksmi

Sakarā ar Miķeļdienas gadatirgus pasākumiem sestdien, 23. septembrī no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme:

Nedēļas nogalē nakts laikā ierobežos satiksmi K.Ulmaņa gatves posmā

Sakarā ar ielas seguma atjaunošanas darbiem nakts laikā no 22. uz 23. septembri un no 23. uz 24. septembri no plkst. 23.00 līdz 7.00 būs ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē uz tilta pār Mārupīti.

Par satiksmi Kalpaka bulvārī

Sakarā ar siltumtīklu maģistrāles rekonstrukcijas darbiem no 22. septembra plkst. 22.00 līdz 28. septembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme no ēkas Kalpaka bulvārī 13 līdz ēkai Kalpaka bulvārī 8 saskaņā ar satiksmes organizācijas shēmu.

Ierobežos satiksmi Brīvības ielas posmā

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 19. septembra līdz 9. oktobrim vakara un nakts stundās - no plkst. 21.00 līdz 7.00 - tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Brīvības ielas posmā no Miera ielas līdz ēkai Brīvības ielā 159.

ES galvaspilsētu mēru samita laikā Rīgā vietām noteiks transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumus

Sakarā ar Eiropas Savienības galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas pārstāvju tikšanās pasākumu Rīgā tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm):

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.