Ziņas | Latvija


Rīga


Iekšlietu ministrijas vadība piedalīsies barikāžu atcerei veltītajos pasākumos

Piektdien, 20.janvārī, Iekšlietu ministrijas un iekšlietu nozares vadība piedalīsies 1991.gada barikāžu atcerei veltītajos pasākumos, kā arī tiksies ar barikāžu dalībniekiem.

Izvēlētas četru izglītības iestāžu vadītājas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. janvārī, akceptēja četrus Rīgas domes lēmumprojektus par izglītības iestāžu vadītāju iecelšanu amatos.

Rīgas dome atzīmēs barikāžu gadadienu

Piektdien, 20.janvārī, plkst.16 Rīgas Rātsnamā notiks svinīgs pasākums, veltīts 1991.gada barikāžu atcerei.

Rīga apliecinās gatavību uzņemt 2021.gada Pasaules čempionātu hokejā

Šodien, 19.janvārī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs dodas uz Minsku (Baltkrievija), lai kopā ar Latvijas Hokeja Federācijas prezidentu Aigaru Kalvīti un Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretāru Viesturu Koziolu prezentētu Rīgas un Minskas kopīgo pieteikumu Pasaules čempionāta hokejā rīkošanai 2021.gadā abās pilsētās. Minskā tiks arī demonstrēts Rīgas un Minskas izstrādātais 2021.gada čempionāta logotips.

Barikāžu aizstāvju atceres dienā pie Rīgas pašvaldības ēkām pacels valsts karogus

Piektdien, 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00 Latvijas valsts karogs tiks pacelts pie Rīgas domes struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām. Šādu rīkojumu izdevis Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs.

Ekonomika, finanses


Vidējais ražotāju cenu līmenis rūpniecībā gada laikā samazinājās par 0,8 %

Rīga, 20.01.2017.
2016. gada decembrī, salīdzinot ar 2015. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 1,1 % un eksportētajai produkcijai – par 0,6 %. Produkcijas cenas eksportam uz eirozonas valstīm palielinājās par 0,2 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenas samazinājās par 1 %. Būtiskākā ietekme bija cenu kritumam elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, dzērienu ražošanā un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā. Savukārt cenu pieaugums bija novērojams pārtikas produktu ražošanā, atkritumu savākšanā un elektroenerģijas sadalē.

Nacionālā produktivitātes padome – neatkarīga ekspertīze un padomdevējs ekonomikas konkurētspējas kāpumam

Lai rastu efektīvākos risinājumus, kā paaugstināt Eiropas valstu un līdz ar to arī Eiropas Savienības kopējo konkurētspēju pasaulē, 2016. gada septembrī ES Padome lēma, ka Eirozonas valstīs jāveido Nacionālās produktivitātes padomes. Pēc būtības tās būs neatkarīgas zinātniski pētnieciskas institūcijas, kas veiktu regulāru augstas kvalitātes analīzi par produktivitātes attīstību un konkurētspējas stāvokli attiecīgajā valstī, kā arī piedāvātu neatkarīgu politikas analīzi. Nacionālās produktivitātes padomes ES dalībvalstīs jāizveido līdz 2018. gada februārim.

Rietumu Asset Management: ASV un Eiropas centrālo banku politika tuvināsies

Pēc kompānijas Rietumu Asset Management (RAM) ekspertu prognozēm, jau šī gada beigās var gaidīt Federālās Rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas politikas tuvināšanos, kā rezultātā sāksies ekonomiskā cikla jaunā fāze gan ASV, gan Eiropā.

Diskutē ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju par rosinātajiem grozījumiem Konkurences likumā ...

Diskutē ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju par rosinātajiem grozījumiem Konkurences likumā konkurences ierobežojumu novēršanai.

Trešdien, 18. janvārī, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem un pārrunāja rosinātos grozījumus Konkurences likumā.

Kā optimizēt savu naudas plūsmu?

Ja jūs visu laiku dzīvojat no algas līdz algai un reizēm pat ņemat ātros kredītus jeb credit rapid, lai varētu segt tekošos maksājumus, jums, visticamāk, ir problēmas ar naudas plūsmu. Tas nozīmē, ka jūs regulāri dzīvojat pāri saviem līdzekļiem, un jūsu izdevumi pārsniedz ienākumus. Tas netiek uzskatīts par labu stilu. Kaut gan mūsdienās lielākā daļa cilvēku izvēlas šādu finanšu apriti, tā ir ļoti riskanta. Gadījumā, ja uzradīsies kādi neplānoti tēriņi, jums var rasties nopietnas finansiālas problēmas, jo nebūs līdzekļu, ar ko tos segt. Ja vēlaties, lai jums ir stabila, normāla naudas plūsma, izmēģiniet kādu no sekojošajām taktikām.

Novados


Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Novadu pašvaldībām būs pieejami 3,63 milj. eiro bezmaksas publisko interneta pieejas punktu attīstībai

Otrdien, 2014.gada 1.aprīlī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu novirzīt papildus 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidošanai un jau esošo pilnveidošanai novadu pašvaldībās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības atvēršana Latvijā intensificēs divpusējās attiecības

19. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar pirmo Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nozīmēto vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Obaidu Ali Al Madhani (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani), kas ministram iesniedza akreditācijas vēstuļu kopijas.

Latvijas un Luksemburgas ārlietu ministri atzinīgi novērtē ciešo Baltijas un Beniluksa valstu sadarbību

17. janvārī Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzņēma Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), kas Latvijā bija ieradies oficiālā vizītē.

Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome saskaņo Attīstības sadarbības politikas 2017. gada plānu

13. janvārī Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes sēdē Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica padomes locekļus iepazīstināja ar Attīstības sadarbības politikas plānu 2017. gadam, kas izstrādāts, lai veicinātu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu, un paredz konkrētus pasākumus Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam ieviešanā.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs piedalīsies Starptautiskā konferencē par Tuvo Austrumu miera procesu

15. janvārī Parīzē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Francijas rīkotā starptautiskā konferencē par Tuvo Austrumu miera procesu. Konferences mērķis ir paust starptautiskās sabiedrības atbalstu Izraēlas un palestīniešu miera sarunu atsākšanai un divu valstu risinājumam, ievērojot pušu intereses.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina trīs nolēmumus lietās pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (Tiesa) 12. janvārī pasludināja spriedumu lietā Kirins pret Latviju un lēmumus lietās Svārpstons un citi pret Latviju un S.N. un T.D. pret Latviju.

Dzīve, sabiedrība


Pagarina pieteikšanos konkursam „Drošākais uzņēmuma autoparks 2016”

Atsaucoties dalībnieku aicinājumam, pieteikumus dalībai gada balvā „Drošākais uzņēmuma autoparks 2016” dalībnieki aicināti iesniegt vēl līdz 29. janvārim. Konkursu organizē apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa), LR Satiksmes ministrija, SIA „Volvo Trucks Latvia”, SIA „Circle K Latvia” (Statoil) un „SEB līzings”.

Aicinām piedalīties labdarības akcijā ,,No sirds sirdij”

No 18. janvāra līdz 7. februārim ikviens tiek aicināts atbalstīt labdarības akciju ,, No sirds sirdij”, ziedojot pašdarinātu suvenīru ar sirds elementu. Suvenīrus vēlāk varēs iegādāties tirdziņā t/c Spice un savāktie līdzekļi tiks nodoti Bērnu slimnīcas fondam onkoloģijas nodaļas pacientu ārstēšanai.

2015. gadā mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi pieauguši par 7,6 %

Rīga, 19.01.2017.
2015. gadā mājsaimniecību rīcībā esošie ienākumi1, salīdzinot ar 2014. gadu, pieauga par 7,6 %, sasniedzot 417 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2016. gadā veiktās aptaujas dati. Ienākumu pieauguma temps ir nedaudz palēninājies, salīdzinot ar iepriekšējos gados fiksēto pieaugumu (2014.gadā – par 9,3 %, 2013.gadā – par 10,7 %).

2015. gadā par 10,6 % pieauguši trūcīgāko iedzīvotāju ienākumi

2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, vislielākais ienākumu1 pieaugums par 10,6 % bija trūcīgākajās jeb 1. kvintiļu grupas mājsaimniecībās. Vidēji valstī ienākumu pieaugums gada laikā bijis 7,6 %, bet vislēnāk ienākumi pieauga 2. kvintiļu grupas mājsaimniecībās – par 4,8 %. Turīgākajās jeb 5. kvintiļu grupas mājsaimniecībās ienākumi gada laikā pieauga lēnāk nekā vidēji valstī – par 5,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2016. gadā veiktās aptaujas dati.

CVK aicina Saeimu atsākt diskusiju par vēlētāju reģistrācijas kārtību Saeimas vēlēšanās

Rīga, 18. janvāris: Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars nosūtījis Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai vēstuli, kurā aicina komisiju atsākt diskusiju par vēlētāju reģistrācijas kārtību Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanā.

Izglītība, zinātne


Studējošo skaits Latvijas augstākās izglītības iestādēs sarucis par 2 %

Rīga, 20.01.2017.
2016./2017. akadēmiskajā gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studē 82,9 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Šobrīd Latvijā ir 56 augstākās izglītības iestādes, no tām 30 augstskolas un 26 koledžas.

Pozitīva tendence: jaunieši ne tikai projektu dalībnieki, bet arī projektu rakstītāji un īstenotāji

2016. gadā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas atbalstu projektu aktivitātēs iesaistījušies gandrīz 7000 jauniešu, kas ir teju uz pusi vairāk nekā iepriekšējos divos gados. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina arī šogad jaunatnes organizācijas un pašvaldības aktīvi iesniegt un īstenot projektus.

Skolēni aicināti pavadīt "Ēnu dienu", iepazīstot farmaceita profesiju

Farmaceits ir profesija, kas ik dienu dod iespēju palīdzēt cilvēkiem rūpēs par visdārgāko, kas viņiem ir – veselību. Tādēļ ikviens skolēns, kurš savu nākotni vēlētos saistīt ar farmāciju vai pieredzēt, kāda ir ikdiena aptiekā, aicināts 15. februārī piedalīties profesionālās orientācijas dienā „Ēnu diena 2017”. Šogad tā notiks arī 22 „BENU Aptiekās” Rīgā un reģionos.

Būvnieki dodas uz skolām, skolēni – uz būvobjektiem

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mērogā norisinās karjeras izvēles atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību”, lai pievērstu jauniešu uzmanību būvnozarei un rosinātu vēlmi studēt inženierzinātnes. Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem karjeras veidošanā būvnozarē, popularizēt mācības koledžās un studiju iespējas augstskolās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

RTU Inženierzinātņu vidusskola aicina 9. klases skolēnus pieteikties inženierzinātņu olimpiādei

Lai popularizētu inženierzinātnes un sniegtu iespēju skolēniem apliecināt zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) aicina 9. klases skolēnus pieteikties 3 atklātajai inženierzinātņu olimpiādei.

Darbs, karjera


Pirmo reizi Latvijā radīta valsts pārvaldes vadītāju attīstības rokasgrāmata

Ceturtdien, 19. janvārī, klajā nākusi rokasgrāmata valsts pārvaldes iestāžu vadītājiem, lai iedvesmotu profesionālai un personiskai izaugsmei ceļā uz efektīvas valsts pārvaldes un spēcīgas valsts veidošanu. “Efektīva vadītāja rokasgrāmata” tapusi pēc Valsts kancelejas iniciatīvas, dāvinot grāmatas ekseplāru visiem augstākā līmeņa valsts pārvaldes vadītājiem. Grāmata elektroniskā veidā pieejama ikvienam interesentam Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju aicina pieteikties uzņēmējus dalībai “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2017”, kas notiks 28. un 29. aprīlī Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, Kronvalda ielā 24.

Uzņēmēji aktīvi piesakās dalībai “Kurzemes uzņēmēju forumam 2017”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina ikvienu interesentu piedalīties Kurzemes uzņēmēju ikgadējā pasākumā – “Kurzemes uzņēmēju forums 2017”, kas norisināsies šā gada 27.janvārī “Promenade Hotel”, Vecā Ostmala 40, Liepājā.

Trīs ieguvumi, ko industriju apbalvojumi un atzinība dod biznesam

Ik gadu pasaulē un arī Latvijā notiek dažādi industriju konkursi, kas dod iespēju uzņēmumiem demonstrēt savas profesionālās spējas gan vietējā, gan arī starptautiskā mērogā, kā arī nosaka nozares tendences un nākotnes izaicinājumus. Taču joprojām ir atklāts jautājums – kādu labumu dalība šādos konkursos un iegūtās godalgas dod uzņēmumam un biznesam kopumā.

NVA piedāvā jauniešiem iespēju piedalīties nākotnes profesijas izvēles pasākumā

Jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuriem nav profesionālās izglītības vai kuri līdz šim nav strādājuši, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad piedāvā iespēju piedalīties nākotnes profesijas izvēles pasākumā "Darbnīcas jauniešiem", kas tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) fondu projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros. Sešu nedēļu laikā izglītības iestādē jaunietis var iepazīt trīs profesionālās izglītības programmas, katrai no tām veltot divas nedēļas. Piedaloties teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās, jaunietis uzzina katras profesionālās izglītības programmas specifiku un iegūst pirmo profesionālo pieredzi, lai vēlāk varētu izvēlēties tieši viņam piemērotu turpmākās izglītības un profesionālās darbības jomu.

Ģimene, labklājība


Pašvaldība privātajiem bērnudārziem palielinās līdzfinansējumu par pusotra līdz četrus gadiem veciem bērniem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru privātajiem bērnudārziem pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Tās paredz palielināt līdz 197,34 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam. Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 173,10 eiro mēnesī.

Radošā fotogrāfijas darbnīca bērniem Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par Camera obscura principu, kas ir visu fotokameru pamatā, un izgatavot šādu kameru paši. Darbnīca tiks organizēta 27. janvārī, piektdienā, plkst. 16:00. Ieejas maksa 1,42 eiro.

Palielinās Latvijā adoptēto bērnu skaits

Labklājības ministrijas apkoptā informācija liecina, ka 2016. gadā Latvijā adoptēti 127 bērni, kas ir viens no lielākajiem rādītājiem pēdējo desmit gadu laikā. Savukārt adopcijai uz ārvalstīm izsniegtas 120 atļaujas. Kopumā redzama pozitīva iezīme, jo pēdējo piecu gadu laikā 2016. gadā pirmo reizi Latvijā adoptēto bērnu skaits pārsniedz uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaitu.

Veikti papildinājumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā

Otrdien, 17. janvārī, Ministru Kabinets atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, papildinot to ar jaunu nodaļu, kurā reglamentēta administratīvā atbildība bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī kompetence administratīvo sodu piemērošanā.

Īpašais bērns Katrīna Ziemassvētkos sagaida jaunu draugu

Astoņgadīgā rīdziniece Katrīna jau kopš pirmajiem dzīves gadiem pārvietojas ratiņkrēslā. Ikdienā viņai ir nepieciešama palīdzība, bieži vien ar nelieliem un vienkāršiem uzdevumiem, ar kuriem negribas apgrūtināt ģimeni. Šajos Ziemassvētkos viņas mājās ieradās jauns draugs – melnais retrīvera kucēns Grēta, kas turpmāk palīdzēs Katrīnai ikdienas gaitās. Viņš ir draudzīgs, sabiedrisks un pacietīgs, tātad – īpaši piemērots atvērtajai un zinātkārajai Katrīnai.

Veselība, skaistums


Latvijas Jūras medicīnas centrā iespējams ārstēt melanomu

Pacienti, kuriem konstatēti ļaundabīgi ādas veidojumi jeb melanoma, turpmāk Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) var saņemt profesionālu speciālistu konsultācijas, diagnostiku un terapiju, kas tiek apmaksāts valsts noteiktās kompensācijas ietvaros.

Aptauja: kas traucē Latvijas iedzīvotāju miegu?

Iespējams, šajā nedēļā, kad pie debesīm spoži spīd pilns mēness, ne viens vien Latvijas iedzīvotājs aizvadījis bezmiega naktis. Tieši mēness fāzes teju katram piektajam Latvijas iedzīvotājam ir viens no galvenajiem bezmiega iemesliem. Tas atklājies „BENU Aptieka” īstenotājā aptaujā par miega kvalitāti*.

LZA zinātnieki atzīst viroterapijas potenciālu

Ceturtdien, 12. janvārī, Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas sēde, kas veltīta viroterapijai pagātnē un mūsdienās. Eksperti skaidroja, ka interese par onkolītisko viroterapiju pašlaik sasniegusi jaunu uzplaukumu, jo pēdējā pusgadsimta centieni izārstēt vēzi ar ķīmiskas izcelsmes un biosintēzes ceļā iegūtām zālēm, kam raksturīgas daudzas veselībai bīstamas blaknes, nav devuši gaidīto rezultātu.

Pārrunā aktuālos jautājumus mikroķirurģijas nozarē

Šodien, 12.janvārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centra (Centrs) pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos konkrētās veselības aprūpes jomas jautājumus.

Izstrādāts plāna projekts onkoloģijas pacientu aprūpes uzlabošanai

Lai uzlabotu veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti onkoloģijas pacientiem, Veselības ministrija ir izstrādājusi Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāna projektu 2017.–2020. gadam. Plāns ir izstrādāts ar mērķi uzlabot situāciju primārajā diagnostikā un ārstēšanā biežākajās ļaundabīgo audzēju lokalizācijās, pilnveidot esošo skrīningu aptveri un kvalitāti un paplašināt paliatīvās aprūpes pieejamību.

Zemkopība


Piešķir finansējumu medību saimniecības attīstības projektiem

Medību saimniecības attīstības fonda (MSAF) padome ir nolēmusi 2017. gadā atbalstīt 14 projektus par kopējo summu 141 621 eiro, tādējādi veicinot medību saimniecības attīstību Latvijā un sabiedrības izglītošanu medību jomā.

Izsludināts latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkurss

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludina ikgadējo Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas (Valodu balva) konkursu. Saskaņā ar balvas nolikumu tai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, un latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodu popularizēšanā 2016. gadā. Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts 2017. gada pavasarī.

Ādažu, Krimuldas un Salaspils novadā izsludināta ārkārtējā situācija

Valsts zinātniskais institūts “BIOR” 2017.gada 13.janvārī konstatēja Āfrikas cūku mēri (ĀCM) Krimuldas novada Krimuldas pagasta novietnē “Rukas”, kurā atrodas 5023 cūku sugas dzīvnieki. Ievērojot ĀCM izplatīšanās draudus, valdība otrdien, 17.janvārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru Kabineta rīkojumus “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un “Par pasākumiem Āfrikas cūku mēra izplatīšanās ierobežošanai”.

Precizēta ĀCM riska zonu teritorija Baltijā un Polijā

Ir stājies spēkā Komisijas 2016. gada 7. decembra Īstenošanas lēmums par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) dažās dalībvalstīs, ar ko tiek precizēta ĀCM riska zonu teritorija* Baltijas valstīs un Polijā. Tādēļ valdība otrdien, 10.janvārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto grozījumu normatīvajā aktā, kas nosaka ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Gada ienākumu deklarācijas par 2016. gadu VID pieņems no 1. marta

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem šogad ne tikai elektroniski, bet arī papīra formātā būs iespējams iesniegt no 2017. gada 1. marta. Tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju iesniegta informācija, kas nepieciešama, lai varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

Kriminālziņas, negadījumi


Pērn novērsta ES fondu līdzekļu izkrāpšana vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā

Valsts policija, turpinot darbu vienā no prioritārajām jomām – Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu izkrāpšanas apkarošanā –, 2016. gadā par ES fondu līdzekļu neatbilstošu izlietošanu kopumā uzsākusi 18 kriminālprocesus un novērsusi līdzekļu izkrāpšanu vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā. Salīdzinājumam – 2015. gadā bija novērsts apdraudējums 14 miljonu eiro apmērā.

Valsts policija saistībā ar miesas bojājumu nodarīšanu meklē attēlā redzamās personas

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknis saistībā ar miesas bojājumu nodarīšanu, kas 2016. gada 19. novembrī ap pulksten trijiem naktī tika izdarīti Vecrīgā, Rīdzenes un Audēju ielas krustojumā, meklē attēlā redzamās personas.

VID Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem pārtrauc divu noziedzīgu grupējumu darbību

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas pārvalde apturējusi divas organizētas personu grupas, kuras laikā no 2015.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.novembrim nodarīja ievērojamus zaudējumus valsts budžetam, īstenojot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpniecības shēmas. Izmeklēšanas ietvaros veiktas 46 kratīšanas – Lielvārdē, Valmierā, Rīgā un tās rajonā. Aizturētas sešas personas, viena no kurām pašlaik atrodas apcietinājumā.

Diennakts statistika

Vakar valstī reģistrēti 98 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši deviņi cilvēki un viens gājis bojā. Ceļu satiksmes jomā sastādīti 517 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 167 par ātruma pārsniegšanu, septiņi par agresīvo braukšanu un astoņi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Futbola spēļu sarunāšanas lietā policija lūgusi uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu 2014. gada nogalē uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, kurā aizdomās par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos tika aizturētas vairākas personas. Lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – 1966. un 1983. gadā dzimušiem vīriešiem.

Atpūta


Nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē atceres ugunskuru un jestru danču ritmos!

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā notiek barikāžu atceres pasākumi. Arī Tukumā sestdien, 21.janvārī pulksten 11.00 Brīvības laukumā pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja “Pils tornis” tiks kurināts piemiņas ugunskurs, pie kura barikāžu dalībnieki, kā arī citi interesenti aicināti dalīties atmiņās par 1991.gada notikumiem. Pasākums būs kā improvizēta radio pārraide, kas būs dzirdama visā Brīvības laukumā. Visi tiks cienāti ar siltu tēju. Adrese: Brīvības laukums 19a, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 25622131, www.tukumamuzejs.lv

“Stinšu svētkiem” par godu Liepājā tiek gatavoti īpaši zivju ēdieni

21.janvārī Liepājā notiks pasākums ģimenēm un bērniem “Stinšu svētki”, kas apmeklētājus pulcēs jau trešo gadu pēc kārtas. Lai liepājniekiem un pilsētas viesiem tiktu piedāvāta pēc iespējas plašākas atpūtas iespējas pasākumā, programma papildināta ar vairākām interesantām un nebijušām aktivitātēm*.

Daļēji atcelts aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpņu ledus

Ņemot vērā laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes, Rīgas pilsētas izpilddirektors izdevis rīkojumu, ar kuru no 12. janvāra atcelts aizliegums atrasties uz vairāku ūdenstilpju ledus:

Aktīva ziemas nedēļas nogale ar Sniega dienu Tukuma apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā, kā arī citās valstīs, tiek atzīmēta “Pasaules sniega diena”. Šo ikgadējo festivālu, iedibinājusi Starptautiskā Slēpošanas federācija ar mērķi, lai bērni un pieaugušie iepazītu un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes uz sniega. Neatkarīgi no sniega daudzuma pasākumā visi tiek iepazīstināti ar ziemas aktivitātēm, kas dod iespēju gan pieaugušajiem, gan bērniem jautri pavadīt laiku, lai radītu iedvesmu nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pie mums Sniega diena šogad tiek atzīmēta atpūtas kompleksā “Sveikuļi”, Pūrē un Engurē.

Lemberga hūtē atjaunota sniega sega!

11. janvārī, plkst. 15:00 slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” būs atvērta slēpošanas trase ar centrālo pacēlāju un iesācēju slēpošanas trase. Apmeklētāji varēs izmantot arī kameršļūkšanas trasi un bērnu kalniņu.

Satiksme un ierobežojumi


Pat ziemā atsevišķi autovadītāji brauc ar “plikām” riepām

Piektdien, 13.janvārī, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP), veicot transportlīdzekļu tehnisko kontroli Rēzeknē, konstatēja būtsikas nepilnības transportlīdzekļu tehniskajā stāvoklī, kā arī pieķēra kādu autovadītāju, kura vadīja spēkratu alkohola reibumā.

Par satiksmi Luksemburgas Lielhercogistes ārlietu un Eiropas lietu ministra vizītes laikā

Sakarā ar Luksemburgas Lielhercogistes ārlietu un Eiropas lietu ministra Žana Aselborna vizīti 17.janvārī tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot operatīvo transportu, diplomātiskā korpusa transportlīdzekļus un transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm):

Par satiksmi Audēju ielā

Sakarā ar ēkas Aspazijas bulvārī 32 fasādes atjaunošanas darbiem no 16.janvāra līdz 1.martam no plkst. 20.00 līdz plkst. 7.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, kā arī nakts laikā tiks daļēji ierobežota transportlīdzekļu satiksme Audēju ielas posmā un virzienā no Vaļņu ielas līdz Aspazijas bulvārim.

Par satiksmi Lietuvas Republikas ministru prezidenta vizītes laikā

Sakarā ar Lietuvas Republikas ministru prezidenta Sauļus Skverneļa darba vizīti 12.janvārī no plkst.7.00 līdz plkst.13.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot operatīvo transportu, diplomātiskā korpusa transportlīdzekļus un transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm) Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā no Apgabaltiesas ēkas līdz Elizabetes ielai. Nepieciešamības gadījumā atstātie transportlīdzekļi tiks pārvietoti uz tuvāko atļauto vietu.

Valsts policija meklē attēlā redzamo personu

Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki meklē 1974.gadā dzimušo Māri Valteru, kurš notiesāts par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss