Ziņas | Latvija


Rīga


Pilsētas īpašuma komiteja pieņem lēmumu par darbībām ar graustu Kalnciema ielā 2B pēc bīstamības likvidēšanas

Pirmdien, 10.decembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumu par būves Kalnciema ielā 2B piespiedu sakārtošanu.

12. decembrī ikviens rīdzinieks aicināts piedalīties forumā un dalīties ar savām Rīgas attīstības idejām

Ikviens rīdzinieks 12. decembrī aicināts piedalīties forumā “Iedzīvotāju līdzdalība pilsētas izaugsmei”, kas notiks Nevalstisko Organizāciju namā, Ieriķu ielā 43a, no plkst. 16.00 līdz 19.00. Forumu tiek rīkots, lai dotu iespēju ikvienam aktīvam rīdziniekam izteikt savu viedokli un piedalīties diskusijās un darba grupās, lai izstrādātu idejas Rīgas attīstībai.

8. un 9. decembrī Kalnciema kvartālā - Ziemassvētku tirdziņš un svētku pasākumi

Kalnciema kvartāls aicina uz Ziemassvētku tirgu un pasākumiem 8. un 9. decembrī plkst. 10.00-16.00. Kalnciema kvartāls uzsācis sadarbību ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, kas sestdien pie mums pirmo riezi viesosies ar īpašu muzikālu programmu un Ziemassvētku dāvanām.

Atklāts Dakteru Klaunu labdarības veikals “No nieciņa līdz prieciņam”

Dakteri Klauni bērniem Latvijas slimnīcās arī Ziemassvētku laikā dod iespēju kopā sirsnīgi izjust svētku tuvošanos, reizē aicinot viesoties biedrības Dr.Klauns organizētajā labdarības veikalā “No nieciņa līdz prieciņam” t/c Spice, Rīgā. Šogad tajā vairākus simtus dažādus rokdarbus, dizaina izstrādājumus, lietas no koka, māla, ādas veikalam sarūpēja ne tikai bērni, ģimenes, bet arī savas jomas profesionāļi, mazie ražotāji. Iegūtie ziedojumi tiks novirzīti Dakteru Klaunu darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.

No 15. decembra 39. un 56. autobusa maršrutiem tiks veiktas izmaiņas

„Rīgas satiksme” informē, ka no 15. decembra tiks veiktas izmaiņas 39. un 56. autobusa maršrutiem – turpmāk 39. un 56. maršruta autobusi brauks pa Baltegļu ielu līdz jaunajai pieturvietai „Lāčupes kapi”. Esošā pieturvieta „Lāčupes kapi” 39. un 56. autobusa maršrutā tiks pārdēvēta par „Baltegļu iela”.

Ekonomika, finanses


Uzņēmumi varēs veikt vairākus nodokļu maksājumus vienā maksājumā

Otrdien, 11. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotus likumprojektus, kas paredz vienādot nodokļu maksāšanas termiņu regulāri (reizi mēnesī, reizi ceturksnī un reizi pusgadā) maksājamiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētajiem nodokļiem. Tas nozīmē, ka no 2021. gada VID administrētos nodokļus (pievienotās vērtības nodokli, akcīzes nodokli, elektroenerģijas nodokli, izložu un azartspēļu nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, mikrouzņēmumu nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli) būs iespējams samaksāt ne tikai vienā valsts budžeta ieņēmumu kontā, bet arī vienā maksājumā līdz mēneša 23. datumam. Tādējādi tiek mazināts laika un cilvēkresursu patēriņš, kā arī izmaksas, kas nepieciešamas nodokļu maksājumu sagatavošanai un veikšanai.

MK lemj par UIN atlaides piešķiršanu diviem kokrūpniecības uzņēmumiem – SIA “AmberBirch” un ...

MK lemj par UIN atlaides piešķiršanu diviem kokrūpniecības uzņēmumiem – SIA “AmberBirch” un SIA “Rettenmeier Baltic Timber”

Ministru kabineta šā gada 11. decembra sēdē pieņemts lēmums par uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piešķiršanu diviem kokrūpniecības uzņēmumiem - SIA “AmberBirch” un SIA “Rettenmeier Baltic Timber”. MK lēmums paredz, ka šie uzņēmumi pēc nozīmīgu investīciju projektu pabeigšanas saņems UIN atlaidi 25% apmērā no kopējās ieguldījumu summas.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 13,3 % lielāks nekā pērn

Rīga, 11.12.2018.
2018. gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,66 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 13,3 % vairāk nekā 2017. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība palielinājās par 6,8 % un importa vērtība par 18,8 % lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Oktobrī Latvija eksportēja preces 1,16 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,50 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2017. gada oktobri ārējās tirdzniecības bilance pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā samazinoties no 46,2 % līdz 43,6 %.

FM: Cenu pieaugums Latvijā nedaudz palēninās

Šā gada novembrī gada inflācija Latvijā salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem mēnešiem ir kļuvusi nedaudz vājāka, taču tā joprojām saglabājās relatīvi augstā līmenī, salīdzinājumā ar pērnā gada novembri patēriņa cenām pieaugot par 3,0%. Tādējādi vienpadsmit mēnešos kopā inflācija Latvijā veidoja 2,5%, kas atbilst Finanšu ministrijas prognozei par patēriņa cenu pieaugumu valstī šajā gadā kopumā.

Novembrī vērojamas mēnesim raksturīgas cenu pārmaiņas

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,1%. Precēm cenas saglabājās nemainīgas, bet pakalpojumiem samazinājās par 0,3 %.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts sekretārs Andris Pelšs ES valsts sekretāru neformālajā sanāksmē Rumānijā

2018. gada 6. un 7. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs Bukarestē, Rumānijā, piedalījās ES dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru neformālajā sanāksmē.

Latvijas prezidentūra Baltijas jūras valstu padomē rīko Vecāko amatpersonu komitejas trešo sanāksmi

2018. gada 6. un 7. decembrī Ārlietu ministrijā notika Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) Vecāko amatpersonu komitejas (VAK) trešā sanāksme Latvijas prezidentūras vadībā. VAK ir BJVP darbību uzraugošā institūcija, kas koordinē BJVP ekspertu darba grupu un sadarbības platformu aktivitātes.

Ārlietu ministrs aicina Krieviju ievērot starptautiskās tiesības un nodrošināt brīvu piekļuvi Ukrainas ostām Azovas jūrā

018. gada 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Milānā piedalījās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25. Ministru padomes sanāksmē, kurā notika viedokļu apmaiņa par konfliktu Ukrainā. Sanāksmi organizē EDSO prezidējošā valsts Itālija.

Ārlietu ministrs: pāreja uz valsts valodu mazākumtautību skolās Latvijā tiks konsekventi ieviesta

2018. gada 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Milānā, Itālijā, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 25. Ministru padomes sanāksmes laikā tikās ar EDSO augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Zanjēru (Lamberto Zannier), lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību ar komisāru.

Valsts prezidents reģionālajā darba vizītē apmeklēs Rēzekni

Reģionālās darba vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēs Rēzeknes 5. vidusskolu un Rēzeknes tehnikumu, kur tiksies ar šo izglītības iestāžu pedagogiem un audzēkņiem. Lai pārrunātu pašvaldībai aktuālos jautājumus, Valsts prezidentam plānota tikšanās ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētaju Aleksandru Bartaševiču un domes deputātiem. Savukārt Rēzeknes Biznesa inkubatora apmeklējuma laikā plānota tikšanās ar pilsētas uzņēmējiem. Vizītes noslēgumā Raimonds Vējonis klātienē iepazīsies ar Rēzeknes gaļas kombināta darbu, apmeklējot uzņēmuma sadales un ražošanas cehus.

Dzīve, sabiedrība


35 % Eiropas Savienības iedzīvotāju nespēj atšķirt oriģinālu no viltojuma

Vairāk nekā trešdaļa (35 %) Eiropas Savienības iedzīvotāju iepirkšanās laikā nespēj noteikt, vai prece ir oriģināls vai viltojums, liecina ES Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) dati. Katrs desmitais aptaujas dalībnieks atzīst, ka preču iegādes laikā ticis apzināti maldināts. Arvien vairāk pircēju mānīšanā iesaistās interneta veikali, kas pirkumus piegādā, izmantojot pasta vai kurjerpasta pakalpojumus.

Atvieglota invaliditātes apliecību reģistrēšanas un uzskaites kārtība

Turpmāk personām ar invaliditāti būs iespēja pašām izvēlēties efektīvāko invaliditātes apliecības saņemšanas veidu un arī iesnieguma iesniegšanas veidu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai (VDEĀVK).

CSDD darba laiki 2018. / 2019. gadu mijas dienās

Informācija par CSDD darba laikiem 2018. / 2019. gadu mijas dienās.

Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienā saziedoti 13 000 EUR

Gadskārtējā Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienā, kas jau 11.reizi norisinājās Rīgā, Doma laukumā, savākti ziedojumi vairāk nekā 13 000 eiro apmērā, vienkopus pulcējot vairāk nekā 1050 dalībnieku. Pasākuma organizatori apdrošināšanas sabiedrība ERGO un starptautiskais Rotary klubs visus ziedojumus ar labdarības organizācijas Ziedot.lv starpniecību nodos bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijas nodarbībām ar speciālu gaitas robotu GEO System.

Patversmes “Ulubele” izaicinājums: pagūt atrast jaunas mājas 100 dzīvniekiem un uzbūvēt nojumes

Dzīvnieku patversme “Ulubele” publicējis astoņu savu “opīšu” atklātu vēstuli. Tajā patversmes iemītnieki Minnija un Krešs, Bārts un Līza, Oglīte un Lords, Mia un Lucavsalas Reksis pastāsta par ziemas voljēru nepieciešamību dzīvniekiem, kā arī lūdz palīdzību, lai viņi varētu piepildīt vienu sapni: līdz 2018. gada beigām pagūt atrast mājas 100 patversmes iemītniekiem. Rīga.lv dalās ar aizkustinošās vēstules fragmentiem – iespējams, kopīgiem spēkiem mēs varēsim uzņemt 100 pūkaiņus?

Izglītība, zinātne


RTU sāksies ziemas uzņemšana

2018. gada 11. decembrī – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 2019. gada 7. janvāra līdz 25. janvārim notiks ziemas uzņemšana pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās. Liela daļa no tām tiek īstenota nepilna laika formā, lai studenti varētu darbu apvienot ar studijām, laiku tām veltot vakaros vai brīvdienās. RTU absolventiem tiks piemērota gan studiju maksas atlaide, gan atvieglots iestāšanās process.

Domnīcā diskutēs par uzvedības traucējumu problēmām pirmsskolas vecuma bērniem

Trešdien, 12. decembrī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) organizē domnīcu - forumu “Zinoši pieaugušie – bērna drošības un veselīgas attīstības pamats”, kas ļaus speciālistiem diskutēt par agrīnas uzvedības traucējumu diagnostikas nozīmi pirmsskolas vecuma bērniem un veicamajiem pasākumiem bērnu uzvedības traucējumu mazināšanai.

Apbalvoti biznesa ideju konkursa “Ideju kauss 2018” uzvarētāji

6. decembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkurss “Ideju kauss 2018” svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti šī gada konkursa uzvarētāji.

Uzsākts gadskārtējais pasākumu cikls “VĀRDS DIZAINAM” – šogad sadarbībā ar AS “Balticovo”

Ar radošo nozaru ekspertu sarunu podkāsta formātā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs atklāja ikgadējo pasākumu ciklu „VĀRDS DIZAINAM”. Šis ir jau 7. projekta īstenošanas gads, un pirmo reizi savu atbalstu tajā sniedz AS „Balticovo”, sadarbojoties ar muzeju projekta pasākumu organizēšanā.

Īstenojot projektu «Demola Latvia», RTU stiprina uzņēmumu un studentu sadarbību inovācijas radīšanā

2018. gada 4. decembrī – 5. decembrī noslēgsies inovācijas platformas «Demola Latvia» 2018. gada rudens sezona, studentu komandām prezentējot risinājumus uzņēmumu problēmsituācijām; kompānijas un iestādes iegādājušās daudz iepriekšējās sezonās izstrādātu risinājumu. Studenti savus risinājumus prezentēs 5. decembrī plkst. 17.00 Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3.

Darbs, karjera


Mežpils alus izsludina ikgadējo mājbrūvētāju konkursu “Mežpils prove”

2018. gada 10. decembrī Mežpils alus sadarbībā ar Rimi Latvia izsludina dalībnieku pieteikšanos ikgadējam un nu jau par tradīciju kļuvušajam mājbrūvētāju konkursam “Mežpils prove” 2019. Šogad entuziasti ir aicināti vērtēšanai iesniegt beļģu tipa “Saison” alus paraugus.

Rīgas bāriņtiesu turpinās vadīt Aivars Krasnogolovs

Rīgas dome trešdien, 5. decembrī, nolēma atkārtoti uz pieciem gadiem Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja amatā ievēlēt Aivaru Krasnogolovu.

CSP ieguvusi jau otro starptautisko sertifikātu

29. novembrī Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ieguva ISO 9001:2015 sertifikātu „Kvalitātes pārvaldības sistēmas. Prasības”, kas ir jau otrais CSP iegūtais starptautiskais sertifikāts.

Aptauja: 45 % Latvijas iedzīvotāju šogad devušies ceļojumos ārpus valsts

Pēdējo 12 mēnešu laikā ceļojumā ārpus Latvijas devušies 45 % iedzīvotāju, liecina jaunākais “Latvia Tours Ceļojumu indekss”. Tostarp katrs trešais (28 %) uz ārzemēm devies atpūtā, katrs divpadsmitais (8 %) – darba darīšanās, bet katrs septītais (14 %) no Latvijas izbraucis privātu iemeslu dēļ.

Apbalvoti 30 labākie Rimi Latvia kasieri

Visu oktobrī Rimi un Supernetto veikalos norisinājās Kasieru čempionāts, kura laikā par labākā titulu sacentās teju 900 tīkla kasieri. Kampaņas noslēgumā Kasieru čempiona titulu saņēma 30 kasieri, kas pārstāv četru formātu veikalus – hipermārketus, lielveikalus, Rimi Mini, kā arī Supernetto.

Ģimene, labklājība


Swedbank aptauja: kādas pamatvērtības tiek turētas cieņā Latvijas ģimenēs?

Kā liecina Swedbank apdrošināšanas veiktā aptauja*, savstarpējs atbalsts (62%), rūpes vienam par otru, tostarp finansiālas (61%), uzticēšanās (60%), savstarpēja cieņa (54%) un atbildība (50%) ir piecas pamatvērtības, kas tiek turētas cieņā un koptas Latvijas ģimenēs. Tomēr liela daļa aptaujāto (44%) uzskata, ka kopumā ģimenes vērtību nozīme mazinās, jo mūsdienu tehnoloģijas “nozog” kvalitatīvi pavadītu laiku ar ģimeni un rada nevajadzīgus stereotipus, savukārt 18% uzskata, ka savā būtībā kļūstam arvien individuālāki. Tikai piektdaļa (20%) aptaujāto ir pārliecināti, ka ģimenes vērtības pēdējo gadu gaitā nav mainījušās, bet 17% uzskata, ka pieaug, jo ģimenei kā kopumam tiek pievērsta lielāka uzmanība un tiek domāts par dažādiem atbalsta risinājumiem.

Bērnudārznieku apģērba izvēle gada aukstajā laikā

Ziema un mainīgi laika apstākļi vecākiem var kļūt par izaicinājumu, jo izvēloties bērnam nepiemērotu apģērbu, viņš tiek pakļauts saaukstēšanās riskam. Diemžēl, tas, kas der pieaugušajiem, bērniem var nebūt piemērots, jo bērnu āda ir jutīgāka pret aukstumu, kā arī atšķiras mūsu kustību intensitāte pastaigas laikā. Par to, kas jāņem vērā, lai bērnudārza vecuma bērnam atrastu ziemas apstākļiem piemērotāko apģērbu, stāsta pediatre, Rimi Bērniem eksperte Sanita Mitenberga.

Trīs viegli pagatavojamas piparkūku mīklas receptes

Tieši tikko ceptu piparkūku smarža ir tā, kas ienes mājās Ziemassvētku sajūtu. Vieni dod priekšroku trauslām un kraukšķīgām piparkūkām, kas viegli drūp un atstāj visapkārt smaržīgas drupačas. Citiem visgardākās šķiet mīkstās un pufīgās, kas vairāk atgādina prjaņikus. AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar kulinārijas blogu “Našķoties” piedāvā trīs piparkūku mīklas receptes, iedvesmojot ikvienu uzdrīkstēties pagatavot savu svētku gardumu.

DI procesa sekmīgai īstenošanai nozīmīga arī darba devēju atvērtība

Iemesli tam, kādēļ cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) ir nonākuši ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, ir dažādi. Lai institūcijās nonākošo personu skaits mazinātos, Latvijā šiem cilvēkiem tiek attīstīti sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, kā arī ir izveidotas dažādas prasmju apmācību programmas. Tomēr izšķiroša loma viņu tālākajā integrācijā ir arī darba devējiem, kuri var dot iespēju sevi pierādīt cilvēkiem ar GRT, ļaujot viņiem sniegt savu pienesumu darba tirgū, dzīvojot pilnvērtīgi un patstāvīgi.

Kā iedrošināt kautrīgu un klusu bērnu?

Baktēriju noturīgums pret antibiotikām jeb rezistence ir pieaugoša problēma globāli, kā arī Latvijā. Nielsen veiktās aptaujas* dati rāda, ka 65% Eiropas iedzīvotāju izvairās lietot dzīvnieku izcelsmes produktus, kam konstatēta antibiotiku vai hormonu klātbūtne, kas norāda uz problēmas aktualitāti. Antibiotiku lietošanas ierobežošanas aktualitāte skar gan lopkopības produkcijas ražošanu, gan arī sabiedrības veselības jomu.

Veselība, skaistums


Māka iekļauties dzīves līkločos

"Adaptācija jeb pielāgošanās ir spēja tuvāk iepazīt situāciju un atbilstoši tai izveidot stratēģijas, kā ar to tikt galā un kā dzīvot tālāk. Adaptācijas traucējumi ir stāvoklis, kad stresa, krīzes vai esošās situācijas dēļ cilvēks jūtas pārāk nomākts, bezpalīdzīgs, lai turpinātu meklēt iekšējos spēkus, lai to pārvarētu un attīstītu jaunas stresa vai krīzes pārvarēšanas stratēģijas," skaidro veselības centra "Vivendi" psihiatre Natālija Bērziņa- Novikova.

Cukura diabēts un veselīgs uzturs

Cukura diabēts ir viena no visizplatītākajām hroniskajām slimībām un bīstams sirds un asinsvadu slimību veicinošs riska faktors. Saslimstība ar 2. tipa cukura diabētu pasaulē un arī Latvijā turpina strauji pieaugt. Tā cēlonis ir mazkustīgs dzīvesveids, palielināts ķermeņa svars, populācijas dzīvildzes pagarināšanās.

Foto: Uzņēmumi nodod analīzes, lai pārbaudītu vīriešu veselību

Pirmoreiz “Movember Latvija” kustības vēsturē tiek organizēti bezmaksas semināri, kuros savu veselību var pārbaudīt uzņēmumu darbinieki. Uzņēmumi bezmaksas prostatas vēža pārbaudēm savus darbiniekus var pieteikt arī šonedēļ. Pārbaudes organizē starptautiskais autobusu pārvadātājs Lux Express Latvija.

Apbalvotas šī gada Sirdsmāsiņas

Rietumu Bankas labdarības fonda un laikraksta ‘’Diena’’ veidotajā akcijā "Meklējam sirdsmāsiņu" noskaidrotas 20 medmāsas, kuras Valsts prezidenta pilī, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei, saņēma pateicību un atzinību par viņu pašaizliedzību un izcili veikto darbu.

Kad smēķē grūtnieces un topošie tēvi — ko par to saka zinātnieki?

Smēķēšana negatīvi iespaido cilvēka spēju radīt pēcnācējus — tas ir sen zināms un daudzkārt pārbaudīts fakts. Arī šogad Latvijā tiek rīkoti vairāki pasākumi un kampaņas, lai palīdzētu cilvēkiem atmest šo kaitīgu ieradumu. Lai veicinātu informētību, Neauglības ārstēšanas kampaņa kopā ar Klīnikas EGV ginekoloģi-reproduktoloģi Solvitu Funku stāsta, kādi riski rodas, ja smēķē pāris, kas kļūs par vecākiem.

Zemkopība


Izmaiņas rūpnieciskās zvejas limitiem jūras piekrastes ūdeņos

Otrdien, 11. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai noteiktu rūpnieciskās zvejas limitu izmaiņas jūras piekrastes ūdeņos.

Solidaritātes fonda finansējumu ieguldīs valsts nozīmes meliorācijas sistēmu un valsts ceļu atjaunošanā

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu par finansiālo palīdzību Latvijai no ES Solidaritātes fonda, ar ko valdība iepazinās otrdien, 11. decembrī.

Paplašināta vietējo rīcības grupu sadarbības projektu īstenošanas teritorija

Valdība otrdien, 11. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība vietējām rīcības grupām starpteritoriālai un starpvalstu sadarbībai”.

Turpmāk varēs sertificēt arī velna auzas sēklu

Valdība otrdien, 4. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus labības sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

No 1.decembra – tikai ar ziemas riepām!

Kaut arī ziemas riepas Latvijā obligātas no 1.decembra līdz 1.martam, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) vienmēr autovadītājus aicinājusi negaidīt 1.decembri un jau savlaicīgi parūpēties par vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām, lai braukšana būtu pēc iespējas droša.

Kriminālziņas, negadījumi


Policija par bērna nolaupīšanu un viņa mātes piekaušanu Rīgā aiztur vīrieti

Vakar Valsts policija saņēma informāciju par kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā smagi piekautu sievieti un to, ka ir nolaupīts viņas vienu gadu vecais bērns. Nekavējoties reaģējot uz saņemto informāciju un iesaistot ievērojamus policijas resursus, tajā pašā vakarā tika aizturēts aizdomās turētais vīrietis – sievietes dzīvesbiedrs, pie kura atradās nolaupītais bērns. Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policija aizdomās par maka zādzību un nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem meklē attēlā redzamo vīrieti!

Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknis aizdomās par maka, kurā atradās personu apliecinoši dokumenti un banku kartes, zādzību un nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem meklē attēlā redzamo vīrieti. Noziedzīgie nodarījumi tika veikti šī gada 30. novembrī.

Diennakts uzziņa

Pagājušajā diennaktī valstī reģistrēti 80 ceļu satiksmes negadījumi. Tajos cietuši 12 cilvēki. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 348 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 130 par ātruma pārsniegšanu un septiņi par braukšanu alkohola reibumā.

Ceļu satiksmes negadījumā Rīgā cietusi pusaudze; VP aicina atsaukties aculieciniekus

Šī gada 6.decembrī pulksten 08.23 Rīgā, Graudu ielā, kāds melnas krāsas “Volvo XC60” markas transportlīdzeklis uzbrauca gājējai – nepilngadīgai meitenei. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā gājēja guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 47 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi satiksmes dalībnieki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 382 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 166 par ātruma pārsniegšanu, viens par agresīvo braukšanu un seši par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Atpūta


Ziemassvētki ar Orķestri “Rīga”, Andreju Osokinu un Evilenu Protektori

22. un 26. decembrī Orķestris “Rīga” aicina uz Lielo ģildi, kur gaidāmi klausītāju iemīļotie Ziemassvētku koncerti. Šī gada programmā būs divu populārās mūzikas dižgaru - Džordža Geršvina un Ērvinga Berlina skaņdarbi, ko klausītāji varēs baudīt dziedātājas Evilenas Protektores, pianista Andreja Osokina, Orķestra “Rīga” un diriģenta Valda Butāna sniegumā. Koncertu nosaukums ir “Ziemassvētku rapsodija”, kas norāda gan uz slaveno “Rapsodiju blūza stilā”, gan Ziemassvētku mūzikas klātbūtni programmā.

Nu ir ziepes Grīziņkalnā!

Vai atceries stāstu par Vārnu ielas republiku? Tur mazie republikāņi kādreizējās smilšu kāpās (pašreizējā Grīziņkalna parkā) radīja gan savu iedomu Itāliju, gan Vidusjūras kūrortu, veidoja štābus un radīja pasauli, kas tikai bērna acīm redzama.

Otrās Adventes koncerts “Aicinājums” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Šī gada 9. decembrī plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs otrās Adventes koncerts “Aicinājums”.

Izstāde “Itālijas Ziemassvētki” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

No 2018. gada 7. decembra līdz 2019. gada 13. janvārim muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjers būs rotāts atbilstoši Ziemassvētku tradīcijām Itālijā – skaisti pušķota lielā egle viesistabā, krāšņi telpu dekori un interjera papildinājumi katrā muzeja telpā.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks izrāde bērniem “Sidraba egle”

Šī gada 9. decembrī plkst. 16.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Sidraba egle”.

Satiksme un ierobežojumi


Slēgs satiksmi pie ēkas Peldu ielā 17

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbiem Peldu ielā no 11.decembra līdz 12.decembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Peldu ielā, pie ēkas Peldu ielā 17.

Ierobežos satiksmi Kalpaka bulvārī

Saistībā ar Ziemassvētku apsveikuma filmēšanu no 8.decembra plkst. 7.00 līdz 9.decembra plkst. 23.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, Kalpaka bulvāra labajā pusē, posmā no Antonijas ielas līdz Jura Alunāna ielai.

Ierobežos satiksmi Čaka ielas posmā

Saistībā ar ūdensvada remonta darbiem no 10.decembra plkst. 8.00 līdz 15.decembra plkst. 20.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielā, posmā un virzienā no Tallinas ielas līdz Laboratorijas ielai.

Ierobežos satiksmi Stabu ielā

Saistībā ar kanalizācijas cauruļvadu remontdarbiem no 10.decembra līdz 31.martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Stabu ielā, posmā no ēkas Stabu ielā 10 līdz ēkai Stabu ielā 99.

No 7. decembra tiks samazināts atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka sākot no piektdienas 7. decembra, lai paaugstinātu satiksmes drošību, līdzīgi kā iepriekšējos gados, tiks ieviests maksimāli atļautā braukšanas ātruma ierobežojums (no 70km/st uz 50km/st) uz Dienvidu tilta posmā no uzbrauktuves no Maskavas ielas līdz Lubānas ielai un pretējā tilta brauktuves pusē no Lubānas ielas līdz uzbrauktuvei no Piedrujas ielas.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija