Ziņas | Latvija


Rīga


Rīgā viesosies Kirgizstānas galvaspilsētas Biškekas domes priekšsēdētājs ar delegāciju

Nākamnedēļ, no 23. līdz 26. aprīlim, Rīgā viesosies Kirgizstānas galvaspilsētas Biškekas domes priekšsēdētājs Žanibeks Abirovs (Žanibek Abirov) kopā ar pilsētas domes deputātiem un darbiniekiem, lai iepazītos ar Rīgas pašvaldības darbu.

Rīgas Motormuzejs aicina kopā svinēt 30. dzimšanas dienu!

Jauni eksponāti, brauciens retro autobusā, aktivitātes visai ģimenei, ieejas biļetes par puscenu un citi pārsteigumi – tā Rīgas Motormuzejs sestdien, 27.aprīlī atzīmēs savu apaļo jubileju.  

Motocikli atkal pilsētā: jaunāko modeļu izstāde un tradicionālais motosezonas atklāšanas pasākums t/c “Mols”

Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 13.00 notiks tradicionālais motosezonas atklāšanas pasākums, kurā vairāki tūkstoši motobraucēji, moto entuziasti un motosporta līdzjutēji pulcēsies pie t/c “Mols”, lai iepazītos ar citiem motobaucējiem un viņu spēkratiem.

Rīgas Centrāltirgus un Vidzemes tirgus teritoriju atjaunošanai ir izstrādātas galvenās attīstības vadlīnijas

Trešdien, 17.aprīlī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti izbraukuma sēdē klātienē iepazinās ar AS “Rīgas Centrāltirgus” darbību un iepazinās ar turpmākiem tirgus teritorijas atjaunošanas plāniem, kā arī apsprieda un diskutēja par izstrādātām Vidzemes tirgus turpmākās attīstības iecerēm.

Rīgas Motormuzejā jauns eksponāts - “fantomasa” auto Citroën DS 19

Rīgas Motormuzeja kulta auto kolekcijai aprīļa beigās pievienosies auto būves vēstures un 20. gadsimta dizaina ikona – 1961. gada futūristiskais Citroën DS 19. Šis auto “spēlēja” nozīmīgu lomu kinofilmā “Fantomass”. Romantiskie francūži spēkratu dēvēja par auto dievieti, savukārt filozofs Rolands Bārts automobilim veltījis veselu eseju, slavinot auto debešķīgās formas.

Ekonomika, finanses


Apstrādes rūpniecībā šā gada sākumā vērojama mērena cenu dinamika

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā pieauga par 0,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai tās saglabājās nemainīgas, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,1 procentu.

Latvija ES fondu ieviešanā izpildījusi visus 2018. gada mērķu

Otrdien, 23. aprīlī, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīts Finanšu ministrija (FM) sagatavotais ikmēneša informatīvais ziņojums par Kohēzijas politikas ES fondu investīciju progresu. Operatīvie dati liecina, ka Latvija izpildījusi 2018. gada vidusposma sasniedzamos rādītājus visās jomās, lai saņemtu 6% rezerves ES fondu finansējumu. Galīgo lēmumu par 2018. gada vidusposma mērķu sasniegšanu pieņems Eiropas Komisija līdz šī gada augusta beigām pēc Latvijas gada ziņojuma par programmas ieviešanu izskatīšanas. Tāpat līdz ar šī gada 1. aprīlī Eiropas Komisijai (EK) iesniegto maksājuma pieteikumu Latvija par 99% ir izpildījusi šī gada ES fondu maksājumu mērķi, kas jāsasniedz, lai valsts turpinātu saņemt 2014. – 2020. gada plānošanas perioda ES fondu finansējumu pilnā apmērā.

EM prioritātes 2019. gadam – OIK, eksports, investīcijas un mājokļu pieejamība

Valdības rīcības plānā iekļauti 54 uzdevumi, kuriem galvenais izpildītājs ir Ekonomikas ministrija, un vairāk kā 70 uzdevumi, kur Ekonomikas ministrija ir viena no atbildīgajām. Šeit mēs runājam gan par uzņēmējdarbības vides pilnveidošanu un atbalsta programmām uzņēmējiem, gan par būvniecības procesa sakārtošanu un izmaiņām mājokļu politikas jomā, gan būtiskiem enerģētikas sektora jautājumiem, gan iekšējā tirgus pasākumiem un ekonomiskās sadarbības stiprināšanu ar mums svarīgām ārvalstīm.

Šā gada vasarā plānots jauns atbalsts uzņēmējiem nodarbināto apmācībām

Latvijas ekonomikā joprojām vērojama strauja izaugsme un arvien vairāk izjūtama darba spēka nepietiekamība, līdz ar to ieguldījumi cilvēkresursos ir būtiski. Pieprasījums pēc ES fondu atbalsta nodarbināto apmācībām no komersantu puses ir augsts, tādēļ Ministru kabineta sēdē šodien tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi atbalsta programmā nodarbināto apmācībām, kas paredz šā gada vasarā organizēt jaunu atlases kārtu atbalsta saņemšanai nodarbināto apmācībām.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā samazinājās par 0,1 %

Rīga, 23.04.2019.

2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,4 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,5 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2 %.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītie pasākumi Rīgā 4. maijā

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgā notiks svētku koncerti, pasākumi un radošās darbnīcas. Latvijas neatkarības atjaunošanas laiks pirmo reizi tik izsmeļoši attainots izstādē “Latvijas gadsimts”. Svētku dienā interesenti aicināti ar to iepazīties.

Ukrainas izmeklējošais žurnālists: “Ar tik ārprātīgu reitingu Zeļenskim būs ļoti grūti attaisnot uzticību”.

Šobrīd Ukrainā noslēdzas balsošana prezidenta vēlēšanas. Otrajā kārtā piedalās divi līderi. Esošais prezidents Petro Porošenko un komiķis Volodimirs Zeļenskis. Zeļenskis līdz šim nav bijis politikā un nav skaidri definējis savus uzskatus par daudziem Ukrainā būtiskiem jautājumiem. Vai mainīsies attiecības ar Krieviju, vai saglabāsies virzība uz Eiropu un NATO, un kā viņa solītās reformas atšķirsies no tām, ko sola un cenšas īstenot Porošenko. Līdz šim vēlētājiem Zeļenska atbildes nav bijušas nepieciešamas. Aptaujas rāda, ka par Zeļenski gatavi balsot 70 procenti ukraiņu.

Valsts prezidents aicina Saeimu ievērot labas likumdošanas principu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2019. gada 17. aprīlī, izsludinot Saeimas 2019.gada 28.martā pieņemto likumu “Grozījumi Darba likumā”, nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai, kurā aicina Saeimu pievērst lielāku uzmanību Satversmes un labas likumdošanas principa prasību nodrošināšanai likumdošanas procesā, jo īpaši ievērojot Satversmes tiesas iepriekš nolemto.

Zanda Kalniņa-Lukaševica informē par šogad plānotiem pasākumiem eksporta atbalstam

2019. gada 10. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās pasākumā “Eksporta klubs”, kurā iepazīstināja uzņēmējus ar Ārlietu ministrijas prioritātēm eksporta atbalstam 2019. gadā, uzsverot ministrijas praktisko atbalstu uzņēmējiem.

Edgars Rinkēvičs: Latvijas prioritāte joprojām ir sakārtota Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības

2019. gada 9. aprīlī Luksemburgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kuras laikā dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Tāpat ministri izskatīja kohēzijas politikas un Kopējās lauksaimniecības politikas jautājumus.

Dzīve, sabiedrība


Vairāk nekā 320 motociklistu pilnveido drošas motobraukšanas iemaņas

Vairāk nekā 320 motociklisti piedalījušies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajās drošas motobraukšanas konsultācijās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

NOTIKS BEZMAKSAS NOTĀRU STUNDAS PAR LAULĪBĀM, KOPDZĪVI, BĒRNIEM UN ĪPAŠUMIEM

Sadarbībā ar Latvijas zvērinātiem notāriem sestdien, 27. aprīlī, t/p Alfa no plkst. 12.00 līdz 17.00 norisināsies Notāru stundas – “Pajautā par lietām, kas svarīgas katrai ģimenei!”. Ikvienam interesentam būs iespēja saņemt zvērinātu notāru bezmaksas juridiskās konsultācijas par laulībām, kopdzīvi, bērniem un īpašumiem.

Ceļotāju ievērībai: Lieldienās Eiropas dienvidos ieplānoti vairāki streiki

Lieldienas līdzīgi kā ziemas saulgrieži ir viens no populārākajiem ceļojumu laikiem. Jāņem vērā, ka svētkos par 50% palielinās iespējamība, ka lidojums kavēsies vai tiks atcelts. Vairāk ceļotgribētāju nozīmē augstāku pieprasījumu un līdz ar to vairāk darba aviokompānijām. Tomēr tas nav vienīgais iemesls, kādēļ šajās Lieldienās iespējama lidojumu kavēšanās. Skycop eksperti aicina ceļotājus, kas plāno doties uz dienvidiem (Spāniju un Itāliju), iepazīties par aktuālajiem riskiem, kas var ietekmēt brīvdienu ceļojumus.

Pasaules intelektuālā īpašuma dienā tuvāk aplūkos sporta pasauli

26. aprīlī visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules intelektuālā īpašuma diena, kurā Patentu valde kopā ar partneriem organizē starptautisku semināru “Intelektuālais īpašums un sports”. Seminārā nozares eksperti diskutēs par intelektuālā īpašuma aizsardzības nozīmi, pievēršot īpašu uzmanību tā lomai sporta nozarē.

Ieviesti jauni kritēriji medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai ...

Ieviesti jauni kritēriji medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai

Saskaņā ar Satversmes tiesas 2018. gada 12. decembra spriedumu š.g. 19. martā ir veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību” par kritērijiem atzinuma sniegšanai par medicīnisko indikāciju noteikšanu vieglā automobiļa speciālai pielāgošanai un pabalsta saņemšanai transporta izdevumu kompensēšanai.

Izglītība, zinātne


Ceturtdien Valsts policija būs sastopama Liepājas Jauniešu mājā

Ceturtdien, 25.aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas dosies uz Liepājas Jauniešu māju Kungu ielā 24, kur no pulksten 13:30 interesentiem būs iespēja uzzināt par savām iespējām strādāt Valsts policijā, kā arī iepazīties ar Valsts policijas ekipējumu.

RTA studentiem panākumi Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensībās „Zobrats 2019”

13. – 14. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes semināru, sporta un atpūtas bāzē „Ronīši” Engures novadā, Klapkalnciemā notika Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensības „Zobrats 2019”. Šajās sacensībās piedalījās arī divas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komandas „RTA” un „42”. Komanda „RTA” ieguva 3. vietu „UPB” uzdevumos, kā arī 3. vietu „Zobrats 2019” uzdevumos.

Izaicini sevi: Atvērto durvju diena Valsts policijas koledžā

Jau šajā piektdienā, 26. aprīlī, Valsts policijas koledža (VPK) aicina ikvienu interesentu ierasties VPK Atvērto durvju dienā. Skolēni varēs uzzināt visu par izglītības iespējām VPK un iestājpārbaudījumiem, tāpat dažādu aktivitāšu laikā rast priekšstatu par policista profesiju.

Aicinām pieteikties konferencei "Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina uz konferenci “Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas”. Konference notiks 3. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā). Pieteikšanās tiešsaistē līdz 24. aprīlim.

Aicina pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā

Latvijas skolu komandas tiek aicinātas pieteikties uz Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā, kurš notiks Valmierā 2019.gada 2.maijā. Latvijas skolu komandu čempionāta badmintonā uzvarētāji visās vecuma grupās kā balvu saņems “Tallink” apmaksātu kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma - Rīga. Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēs Sportacentrs.TV

Darbs, karjera


5 iemesli, kāpēc darbinieku atlasei jākļūst digitālai

Samazinoties kandidātu skaitam tirgū un mainoties prasībām pret darba devēju, uzņēmumiem nepieciešams mainīt un pielāgot atlases procesu, padarot to ērtu un efektīvu gan no potenciālo darbinieku, gan personāla atlases speciālistu puses. Transcom Worldwide Latvia personāla vadītāja Baltijā Līga Millere ir pārliecināta, ka to ir iespējams izdarīt, digitalizējot darbā pieņemšanas procesu, jo tādā veidā uzlabojas ne tikai tā efektivitāte un kvalitāte, bet arī palielinās uzņēmumu iespējas uzrunāt plašāku mērķauditoriju, it īpaši jauniešus.

Enno Ence: elektroniskie pakalpojumi ļauj ietaupīt laiku, ko varu izmantot jaunu produktu un ideju radīšanai

Enno Ence, programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” vēstnesis, uzņēmuma SIA “Milzu!” īpašnieks un vadītājs.

Daugulis kļuvis par Ministru prezidenta ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos

Politologs, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un žurnālists Mārtiņš Daugulis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos.

Domnīcā strādās pie VID stratēģijas 2020-2022

Turpinot darbu, pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Stratēģijas 2020-2022 izstrādes, VID organizē domnīcu, kuras ietvaros plecu pie pleca ar sadarbības partneriem un citām valsts iestādēm apzinās aktuālāko problēmu loku, ar kuru turpmākajos trijos gados būs jāstrādā, un iezīmēs iespējamos risinājumus.

Luminor aicina programmatūras izstrādātājus sadarboties

Luminor ir atvēris Izstrādātāju portālu, ar mērķi ļaut finanšu tehnoloģiju (fintech) un citiem uzņēmējiem izstrādāt jaunus produktus, kas būtu integrēti ar Luminor bankas pakalpojumiem.

Ģimene, labklājība


Veicinās skolēnu, arī jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību vasarā

Lai veicinātu skolēnu nodarbinātību skolas brīvlaikā, šogad piešķirts papildu finansējums Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajai skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, iesaistot par vienu tūkstoti vairāk skolēnu nekā pērn. Pēc diskusijām ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv jauniešu ar invaliditāti intereses, papildus motivēs tieši skolēnu ar invaliditāti iesaisti vasaras nodarbinātībā, paredzot maksāt dotāciju darba devējam par skolēna ar invaliditāti nodarbināšanu minimālās darba algas apmērā 430 eiro.

Noteikta kārtība, kādā piešķirs un izmaksās bērna adopcijas pabalstu

Saeimā pieņemtie grozījumi “Valsts sociālo pabalstu likumā” paredz jaunu atbalsta mehānismu adoptētājiem pēc tiesas sprieduma par adopcijas apstiprināšanu spēkā stāšanās. No 2019. gada 1. jūlija līdz ar to tiek ieviests jauns pabalsta veids – bērna adopcijas pabalsts.

Pavasarī pieaug bērnu nelaimes gadījumu skaits

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka iestājoties pavasarim, pieaug saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Pērn 22% no pavasarī saņemtajiem atlīdzības pieteikumiem par nelaimes gadījumiem bija saistīti ar situācijām, kurās cietuši bērni. Arī šogad jau fiksēti vairāki pavasara un vasaras sezonai tipiskie nelaimes gadījumi, kuros bērni savainojušies ar šūpolēm, lēkājot uz batuta un krītot no velosipēda.

SIA ‘Bērnu oāze” bērnu psiholoģisko izpēti veiks nodibinājums “Centrs Dardedze”

Marta beigās noslēgusies tirgus aptauja par psiholoģiskās izpētes veikšanu un atzinuma sniegšanu par divdesmit septiņiem SIA “Bērnu Oāze” bijušajiem audzēkņiem. Tirgus aptaujas rezultātā pieņemts lēmums par līguma slēgšanu par izpētes veikšanu ar nodibinājumu “Centrs Dardedze”. Pašlaik līgums ir parakstīšanas stadijā.

Ramona Petraviča: Sociālās jomas problēmas valstij un pašvaldībām jārisina solidāri

17. aprīlī, labklājības ministre Ramona Petraviča viesojās Latgalē, Daugavpils un Rēzeknes novados.

Veselība, skaistums


Veselības indekss: 73 % Latvijas iedzīvotāju nekad nav bijuši pie dermatologa

73 % Latvijas iedzīvotāju nekad nav apmeklējuši dermatologu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Tikmēr ceturtdaļa (25 %) aptaujāto pie dermatologa ir bijuši vismaz vienreiz – kāds pēdējā gada laikā, kāds pirms viena, diviem un vairāk gadiem. Sertificēts dermatologs, Eiropas Dermatovenerologu akadēmijas biedrs dr. Raimonds Karls skaidro, ka rādītājs ir satraucošs, jo Latvijas iedzīvotājiem kā gaišādainiem un pret ādas problēmām uzņēmīgiem cilvēkiem ir ieteicams vismaz reizi apmeklēt dermatologu, lai speciālists var novērtēt ādas stāvokli un ieteikt, cik bieži turpmāk vēlams veikt profilaktiskas dermatologa vizītes, lai neiedzīvotos ādas veselības problēmās.

Dežūrārstu darba laiki Lieldienu brīvdienās

SIA “Rīgas veselības centrs” dežūrārsti Lieldienu brīvdienu laikā nodrošinās ambulatorās pieņemšanas sestdien, 20. aprīlī un pirmdien, 22. aprīlī no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00.

Kā rīkoties pavasara brūču un traumu gadījumā? Iesaka farmaceite

Kopš aprīļa sākuma aptiekās strauji audzis pieprasījums pēc līdzekļiem brūču kopšanai un dziedēšanai. Aptieku tīkla Apotheka valdes locekle un sertificētā farmaceite Nora Krauja stāsta, ka katru gadu, iestājoties siltākam laikam, novērojama šāda tendence, un iesaka būt piesardzīgiem un parūpēties par savu drošību, lai izvairītos no traumām. Ja tomēr ir iegūta brūce, sastiepums vai sasitums – katrā no situācijām nepieciešams pareizi rīkoties.

Aptauja: teju piektā daļa Latvijas iedzīvotāju nekad nav veikuši aknu pārbaudi

Viens no cilvēka organisma būtiskākajiem iekšējiem orgāniem ir aknas, kuru veselībai bieži vien nepievēršam pārāk lielu uzmanību. Sabiedriskās domas pētījumā Latvijā un Lietuvā iegūtie dati liecina, ka, kaut arī kopumā sabiedrība ir informēta par to, kas ir aknu galvenās funkcijas, tomēr salīdzinoši liela daļa Latvijas iedzīvotāju nekad nav pārbaudījuši aknu veselību. Tāpat daudzi nav informēti par taukaino hepatozi, kas ir izplatītākā aknu slimība pasaulē.

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

Latvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Turklāt, neskatoties uz būtisko izrāvienu 2018.gadā, Latvijas atpalicība šajā jomā ar katru gadu pieaug, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotie dati par inovatīvo zāļu pieejamību Baltijas valstīs 2018.gadā.

Zemkopība


Kā saņemt mājokli no pašvaldības?

Viens no sociālās palīdzības piešķiršanas veidiem Rīgā ir dzīvojamās platības piešķiršana. Pašlaik galvaspilsētā ir 17 sociālās mājas ar 1596 dzīvokļiem, vēl 340 sociālo dzīvokļu atrodas pašvaldības ēkās vai privātās mājsaimniecībās. Portāls Rīga.lv pastāsta, kā vērsties pēc palīdzības, lai saņemtu pašvaldības dzīvokli, un kas tam nepieciešams?

Baltijas valstu lauksaimniecības nozares ministri vienojas par kopīgu darbu diskusijās par ES tiešmaksājumiem

Šī gada 15. un 16. aprīlī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards devās komandējumā uz Luksemburgu, kur piedalījās Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē, kā arī uz Strasbūru, kur Baltijas valstu zemkopības ministru sastāvā tika aizvadīta tikšanās ar ES budžeta un cilvēkresursu komisāru Ginteru Etingeru (Günther Oettinger).

Palielināts atbalsts augstākas pievienotās vērtības produkcijas radīšanai zivsaimniecībā

Valdība otrdien, 16. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par grozījumiem valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Pievienotā vērtība, produktu kvalitāte un nevēlamu nozveju izmantošana”.

Valdība apstiprina brīvprātīgā saistītā atbalsta apmēru 2019. gadam

Valdība otrdien, 16. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem.

Pozitīvas pārmaiņas gada ienākumu deklarāciju iesniedzējiem

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka 2019.gada 16.aprīlī spēkā stājas likums “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””[1], kas nosaka trīs būtiskus jaunumus saistībā ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu, proti, kādos gadījumos iedzīvotāji ienākuma nodokļa piemaksu varēs veikt vēlāk; nodokļa piemaksas summu, kuru vispār varēs nemaksāt, kā arī to, ka personai pašai būs iespēja izvēlēties, cik lielu mēneša neapliekamo minimumu piemērot saviem ienākumiem.

Kriminālziņas, negadījumi


Trešā KNAB aizdomās turētā persona 1.slimnīcas lietā ir uzņēmēja Kreicera partneris Magnuss Kurpuševs....

Trešā KNAB aizdomās turētā persona 1.slimnīcas lietā ir uzņēmēja Kreicera partneris Magnuss Kurpuševs, kurš projektā bijis tehniskais direktors.
Sevastjanovs dividendēs divos zobārstniecības uzņēmumos saņēmis divreiz vairāk nekā par darbu Rīgas 1.slimnīcā.


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pirmdien veica kratīšanu deputāta un Rīgas pašvaldībai piederošās 1.slimnīcas valdes locekļa Genādija Sevastjanova dzīvesvietā un darba kabinetā. Tiesībsargi viņu tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Diennakts uzziņa

Pagājušajā diennaktī valstī reģistrēti 43 ceļu satiksmes negadījumi.

Pārdur riepu un apzog automašīnu - Valsts policija aicina atsaukties arī citus no šādas shēmas cietušos!

Pagājušās nedēļas izskaņā Valsts policija reģistrēja noziegumu, kas izdarīts pēc sen zināmas shēmas – kamēr autovadītājs atrodas lielveikalā, tikmēr viņa automašīnai tiek pārdurta riepa vai izlaists gaiss no tās. Parasti tikai pabraucot kādu gabalu, autovadītājs pamana tehniskās problēmas un ir spiests piestāt ielas malā, lai riepu nomainītu. Autovadītājam esot aizņemtam ar riepas maiņu, ļaundaris nemanāmi iekļūst automašīnā un to apzog. Par minētā nozieguma izdarīšanu Valsts policija šo trešdien Rīgā aizturēja ārvalsts pilsoni. Tiek pieļauts, ka šis nav vienīgais tāda veida noziegums, ko pēdējā laikā Rīgas reģionā izdarījis aizturētais. Valsts policija aicina atsaukties arī citus iespējamos cietušos, zvanot pa tālruņa numuru 67090900 vai 110!

Narkotisko vielu aprite, izmantojot slēpņus; Valsts policija aiztur narkotiku pircējus un pārdevēju

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas par narkotisko vielu neatļautu pirkšanu, glabāšanu un realizēšanu lielā apmērā aizturējušas trīs personas – narkotisko vielu pircējus un tirgotāju. Policisti sankcionētu kratīšanu laikā izņēmuši dažādas narkotiskās vielas, tostarp karfentanilu, metamfetamīnu, kokaīnu un opioīdu tabletes.

Valsts policija atklājusi marihuānas audzētavu Bauskas novadā

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas atklājušas marihuānas audzētavu Bauskas novadā. Policisti par marihuānas realizēšanu un audzēšanu aizturējuši trīs vīriešus, kopā atsavinot vairāk nekā 2,8 kilogramus nežāvētas marihuānas un ap 400 gramiem izžāvētas marihuānas.

Atpūta


5 idejas, kā atpūsties saulainajās pludmalēs un pagūt iepazīt valsti

Apmeklējot skaistākās pasaules pludmales, Latvijas ceļotājiem lielākais izaicinājums ir pagūt gan pasauļoties, papeldēt, gan pēc iespējas vairāk redzēt konkrētajā valstī, pārliecinājies tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Lieldienās - bezmaksas kino seansi bērniem

Lieldienu brīvdienās kinoteātris K.suns/Kinogalerija gaida ģimenes ar bērniem uz bezmaksas kino seansiem.

Daugavpilī notiks 2019. gada tūrisma sezonas atklāšanas pasākums

Šī gada 26. aprīlī, plkst. 13.00, Daugavpils cietoksnī, Nikolajā ielā 9, telpā virs galerijas “Baltais zirgs” notiks tradicionālais Daugavpils tūrisma sezonas atklāšanas pasākums, uz kuru šogad aicina Daugavpils pilsēta kopā ar Daugavpils novadu. Pasākumā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un novada tūrisma nozares pārstāvji un visi interesenti, lai kopīgi atskatītos uz aizvadīto gadu un sagatavotos jaunajai tūrisma sezonai.

Bērnu rīts “Lieldienas gaidot” ar deju folkloras kopu “Dandari”

14. aprīlī plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem uz Lieldienu ieskandināšanas pasākumu kopā ar deju folkloras kopu “Dandari”. Pavasarīgā noskaņā tiks apgūti deju soļi un dziesmas, lai sveiktu sauli un pavasari.

Satiec savu meistaru un ieraugi savu putnu Tukuma pusē!

Šajā nedēļas nogalē, kad pavasaris modies un visapkārt sāk ziedēt pavasara ziedi, visā Latvijā jau tradicionāli norisināsies projekta “Satiec savu meistaru” pasākumi. To būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Šajā laikā arī pavasara Putnu dienas. Laiks izrauties no mājām, lai baudītu pavasari!

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Daugavgrīvas ielas posmā

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 25. aprīļa līdz 3. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Daugavgrīvas ielā, posmā no Pulka ielas līdz Mazajai Ūdens ielai.

Ierobežos satiksmi Jaunciema gatves posmā

Saistībā ar rakšanas darbiem no 25. aprīļa līdz 23. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jaunciema gatvē, posmā no Arāju ielas līdz pagriezienam uz Carnikavu (P1), darbus veicot pa posmiem.

Slēgs satiksmi pie ēkas Elizabetes ielā 103

Saistībā ar torņa celtņa demontāžas darbiem no 3. maija līdz 5. maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielā, pie ēkas Elizabetes ielā 103.

Slēgs satiksmi uz Brasas tilta virzienā uz centru

Saistībā ar remontdarbiem no 24. aprīļa līdz 20. augustam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedriskā transporta) uz Brasas tilta virzienā uz pilsētas centru.

Latvijas Spēļu biznesa asociāciju vadīs tās ilggadējais padomnieks Arnis Vērzemnieks

Par Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) prezidentu ievēlēts Arnis Vērzemnieks, kurš iepriekš vairākus gadus LSBA strādājis par padomnieku komunikācijas un interešu pārstāvniecības jautājumos. A. Vērzemniekam ir ilggadēja pieredze publisko attiecību un interešu pārstāvniecības jomā.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli