RĪGA 2014 Liktens Lietu Muzejs. Radio DAUGAVA


Radio DAUGAVA
Mūsu mājās viesistabas stūrī stāv radio DAUGAVA, ar skapīti, paceļamu vāku plašu atskaņošanai un "tumbu".

Tas ir vesels skaņu kombains, kas ieradās pie mums, kad biju vēl pavisam maza. Otru tādu radioaparātu es nekad vairs dzīvē neēsmu redzējusi. Mans tēvs bija radio inženieris un vienmēr sekoja jaunākajām tendencēm radiotehnikā. Radio viņam bija kā nevienam.

Pieļauju, ka radio dizaina autors ir Ādolfs Irbītis, Latvijas dizaina nozares tēvs un mūsu ģimenes draugs. Mans pusbrālis Andris, vienmēr sēdēja tai stūrī un grieza stacijas, kad atbrauca. Tobrīd viņš, klausoties ziņas vai mūziku, izskatījās kā nokļuvis kādā citā- tāla, skaistākā un labākā pasaulē nekā īstenība..

Kad paaugos, tēvs man mācīja, kā ar radio apieties. DAUGAVAS skalā jau bija ieskrāpēti jauni viļņi un īsviļņi, bet aiz loga izvilkta papildus antena, lai varētu uztvert pilnīgi visu, kas skanēja ēterā. Art deko radio aparāta patieso vērtību sāku novērtēt tikai tad, kad kļuvu par filmu mākslinieci.

Mūsu radio aparāts jau paspējis piedalīties vairākās filmās; "Akmeņainais ceļš", "Šopēna noktirne", "Baiga vasara" un "Dancis pa trim". Varbūt bez šī radio mani sapņi būtu pavisam citādi, varbūt es izvēlētos, citu, daudz praktiskāku profesiju un būtu pavisam cits cilvēks.
Mans radio vienmēr bijis blakus. Tā ir piemiņa no tēva un atgādinājums par kādu apsolīto zemi.

Ilona Brūvere
režisore un žurnāliste
LMM projekta vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli