Festivāla galvenie solisti ir pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un Baltijas orķestris Kremerata Baltica, kā arī festivāla viesi – Hamburgas Valsts operas soliste, soprāns Inga Kalna, itāļu čellists un diriģents Mario Brunello, pianisti Daniils Trifonovs, Reinis Zarinš, ģitārists Daniele Sardone un diriģente Joana Malvica.">
Festivāla galvenie solisti ir pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un Baltijas orķestris Kremerata Baltica, kā arī festivāla viesi – Hamburgas Valsts operas soliste, soprāns Inga Kalna, itāļu čellists un diriģents Mario Brunello, pianisti Daniils Trifonovs, Reinis Zarinš, ģitārists Daniele Sardone un diriģente Joana Malvica." />

IX Kremerata Baltica festivāls ,,Jubilejas serenādes"veltīts Gidona Krēmera un orķestra jubilejām

Šogad no 5. līdz 8.jūlijam Siguldā ar noslēguma koncertu Rīgā, Lielajā Ģildē 9.jūlijā norisināsies IX Kremerata Baltica festivāls ,,Jubilejas serenādes".

Festivāla galvenie solisti ir pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers un Baltijas orķestris Kremerata Baltica, kā arī festivāla viesi – Hamburgas Valsts operas soliste, soprāns Inga Kalna, itāļu čellists un diriģents Mario Brunello, pianisti Daniils Trifonovs, Reinis Zarinš, ģitārists Daniele Sardone un diriģente Joana Malvica.

Šis gads gan Gidonam Krēmeram, gan orķestrim ir nozīmīgs, jo kopā tiek atzīmēta dubultjubileja - Krēmera 65. dzīves un orķestra 15. gadu jubileja. Mūzikā tā tika ,,izspēlēta" februārī Latvijā, un vēl turpinās Eiropas turnejas koncertos un koncertos Baltijā.

Gidons Krēmers jubilejas reizē teica: ,,Gribu cerēt, ka Kremeratai priekšā ir vēl garš ceļš, un ka šie 15 gadi ir tikai PIRMIE 15 gadi Kremerata Baltica vēsturē. Priecāšos, ja izdosies saglabāt mūsu ģimeni veselu un vienmēr pārsteigt mūsu auditoriju /kā arī mūs pašus!/ ar negaidītiem projektiem. Galvenais - nemeklēt panākumus kā mērķi."

Jubilejas gadā IX Kremerata Baltica festivālam dots moto ,,Jubilejas serenādes" (Serenata Jubilate). Festivālam izvēlētajā programmā skanēs V.A.Mocarta, L.Bēthovena, M.Veinberga, V.Valtona, A.Šnitkes, P.Vaska un citu komponistu mūzika. Kamermūzikas maratona koncerta muzikālais centrs būs komponista Artura Maskata cikls ,,Venēcijas rindas" soprānam un klavieru kvartetam, kas saņēma "Lielās Mūzikas balvu 2011" nominācijā Gada jaundarbs.

,,Mūsu jubilejas festivālam ir trīs galvenās tēmas: fantāzijas un serenādes, iepazīšanās ar Mečislavu Veinbergu un Baltijas mūzika. Visos laikos komponisti ir izklaidējušies, rakstot fantāzijas un serenādes. Un tomēr atrodas tādi skaņraži, kas tajās ieliek vairāk nekā tikai " ūdens mirgošanu".

Mečislava Veinberga mūzika dzīvojusi sava dižā laikabiedra Šostakoviča ēnā. Laikam ejot un tuvāk iepazīstot šo lielisko komponistu, redzam, ka viņš ir daudz vairāk nekā tikai ēna: viņam ir savs rokraksts un sava nozīmīga balss.

Baltijas komponistu darbi ir KREMERATAS īpašais zīmols, un arī šogad savu jubileju svinēsim kopā ar Jozapaiti, Vasku, Braunu, Maskatu. Laipni lūgti ciemos!"/Gidons Krēmers/

Festivāla programma:

• Ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 20:00 Siguldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā
Festivāla uvertīra
Mūsdienu fantāzijas un lauskas
Gidons Krēmers un Kremerata Baltica kameransambļi
Programmā: G. F. Telemans, Ž. Bizē, K. Pendereckis, M. Veinbergs, T. Hauta, I. Frolovs, J. Jozapaitis

• Piektdien, 6. jūlijā, plkst.19.00 Siguldas koncertzālē Baltais flīģelis
Atklāšanas koncerts

Vox Amoris
Gidons Krēmers un Kremerata Baltica
Diriģente: Joana Malvica. Solists: Džeralds Bidva
Programmā: V. Valtons, M. Veinbergs, P. Vasks

Inguna Almbauere
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana